Jump to content


Fotografije

Pavaobg [cyclo cross] Focus Mares CX 3 2011


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
467 odgovora na ovu temu

#21 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 26 January 2013 - 11:10 AM

Hvala, hvala. :D ...Biće totalni frankeštajn. :D

koje ce tebi da radi posao mnogo bolje i od neke tamo madone, isaka, galilea, princa
i ko zna kakvih jos zvucnih imena :)
  • 0

#22 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 26 January 2013 - 02:38 PM

Najveću nedoumicu sam imao sa šifterima. Teorijski bi MTB šifteri trebalo da rade da 105 menjačima, ali postoji i mogućnost da krljaju pa sam uzeo polovne šiftere (navodno skinuti sa novog bicikla) za probu. Ako budu radili kako treba onda ostaju, a ako ne bar nisam pukao pare.

Zadnji će da radi bez problema, predni ne baš jer MTB ručice vuku više sajle nego drumske za prednji menjač. Srećom imaš samo dve šajbne napred pa će verovatno moći da se sredi pažljivim podešavanjem.
  • 0

#23 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 26 January 2013 - 09:22 PM

Hvala na deteljnom pojašnjenju. Ako bude problema na proleće ću naći nove šiftere. Pre dve nedelje je prodat u PB-u poslednji set Ultegra šiftera za ravne volane.
Bitno je da postoji rešenje, ali se nadam da će neko biti dovoljno strpljiv da namesti Deore da radi kako treba i da me spase troškova za nove šiftere.

Hvala, hvala. :D ...Biće totalni frankeštajn. :D

koje ce tebi da radi posao mnogo bolje i od neke tamo madone, isaka, galilea, princa
i ko zna kakvih jos zvucnih imena :)


Naravno. Ni najmanje mi ne smeta što će biti malo road malo MTB belova. Bitno je da sve radi i da se ja vozikam, a za umetnički dojam nisam zainteresovan. :D
  • 0

#24 branimir

branimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 31 January 2013 - 07:00 PM

Hvala. :D
Ako si iz Beograda možemo da se dogovorimo da ga probaš pa da sam proceniš kakva je razlika. Nisam ga ozbiljnije provozao, alu u kočnice ne sumnjam. Na kraju krajeva imaju isto kačenje kao i v-brake pa je i ta opcija moguća.


hvala na pozivu, dosta je primamljiv :D ja sam iz panceva, komsija dakle, pa se mozda i vidimo neki dan, taman dok izvrsis promene. a sad ce i lepo vreme za mesec dana pa eto nas biciklista na ulicama (vozim ja i sad ali nije to to)
nadam se da ce uskoro neke slike skloljenog bajka, da vidimo kako izgleda trensformacija na kraju
  • 0

#25 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 31 January 2013 - 07:10 PM

Hvala na deteljnom pojašnjenju. Ako bude problema na proleće ću naći nove šiftere. Pre dve nedelje je prodat u PB-u poslednji set Ultegra šiftera za ravne volane.
Bitno je da postoji rešenje, ali se nadam da će neko biti dovoljno strpljiv da namesti Deore da radi kako treba i da me spase troškova za nove šiftere.

Hvala, hvala. :D ...Biće totalni frankeštajn. :D

koje ce tebi da radi posao mnogo bolje i od neke tamo madone, isaka, galilea, princa
i ko zna kakvih jos zvucnih imena :)


Naravno. Ni najmanje mi ne smeta što će biti malo road malo MTB belova. Bitno je da sve radi i da se ja vozikam, a za umetnički dojam nisam zainteresovan. :D


Ima u PB šifteri za drumske ravne volane SL-R440/441 3x9 ima i 3x8 ja imam iste na hibridu i odlično šljakaju.
Ups, nisam video da ti je s. pogon sa dve šajbne.
  • 0

#26 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 31 January 2013 - 08:15 PM

A ni da je zadnji 10. :D

Hvala u svakom slučaju.
  • 0

#27 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 31 January 2013 - 09:51 PM

A ni da je zadnji 10. :D

Hvala u svakom slučaju.


jes, jes i to, mislim izvin'te...
  • 0

#28 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 31 January 2013 - 10:05 PM

n:anim_32
  • 0

#29 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 31 January 2013 - 10:11 PM

hmmmm deore 3x10 su dyna sis i sa zadnjim 105 nece sigurno raditi.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#30 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 31 January 2013 - 10:40 PM

Baš ti hvala! :(
Dobijam potpuno kontradiktorne informacije. Sa više mesta sam čuo da će problem biti u štelovanju prednjeg, a sad odjednom da neće zadnji raditi.
Šta bi bila tvoja sugestija? Problem je što nema nigde da se kupe drumski šifteri za ravan volan.
Ako ne bude radilo ostaje mi ili da čekam kraj marta i da se nadam da će ih PB dobiti ili da nekog izmaltretiram da mi donese iz inostranstva.
  • 0

#31 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 31 January 2013 - 11:03 PM

Ovde se dosta pisalo o kompatibilnosti dyna sis i sis menjaca.Nije sramota pitati,a ja bih prvo pitao pa onda kupio.Road grupa je zadrzala sis tehnologiju dok je mtb 10-faz promenio princip rada,
  • 0
puno znoja,malo krvi

#32 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 31 January 2013 - 11:13 PM

Da nisam pitao ne bih kupio. Najmanji problem je da prodam šiftere.
Pitanje je šta raditi ili sa čime upariti 105 menjače, a da ima da se kupi.
  • 0

#33 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 31 January 2013 - 11:17 PM

Ovde se dosta pisalo o kompatibilnosti dyna sis i sis menjaca.Nije sramota pitati,a ja bih prvo pitao pa onda kupio.Road grupa je zadrzala sis tehnologiju dok je mtb 10-faz promenio princip rada,


ali zato lepe vesti dolaze iz SRAM gde su se 10-fazni ESP za MTB i drumski ExactActuation "napokon "dogovorili da rade zajedno i video sam nekoliko fotki CX bicikala sa SRAMovim samaraljkama srednje i nize klase RIVAL i APEX povezanih sa zadnjim menjacima X9.
  • 0

#34 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 31 January 2013 - 11:18 PM

sl m-770 su jedini 10-faz shifteri koji ti mogu sluziti u tom set up-u.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#35 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 31 January 2013 - 11:19 PM

Ovde se dosta pisalo o kompatibilnosti dyna sis i sis menjaca.Nije sramota pitati,a ja bih prvo pitao pa onda kupio.Road grupa je zadrzala sis tehnologiju dok je mtb 10-faz promenio princip rada,


ali zato lepe vesti dolaze iz SRAM gde su se 10-fazni ESP za MTB i drumski ExactActuation "napokon "dogovorili da rade zajedno i video sam nekoliko fotki CX bicikala sa SRAMovim samaraljkama srednje i nize klase RIVAL i APEX povezanih sa zadnjim menjacima X9.

Pa to je ok ali bi covek verovatno sto manje da ulaze.A uz to on nece samaraljke :mrgreen:
  • 0
puno znoja,malo krvi

#36 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 31 January 2013 - 11:28 PM

Pa to je ok ali bi covek verovatno sto manje da ulaze.A uz to on nece samaraljke :mrgreen:


Baš vala. :D

Sl m-770 Planet naravno nema. Biće veselo.
  • 0

#37 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 31 January 2013 - 11:34 PM

Vorda je u pravu, izvinjavam se zbog loših informacija sa moje strane. Do devet brzina, drumski i mtb Shimano menjači se menjaju bez problema, nema razlike u geometriji paralelograma. Sa pojavom desetofaza za mtb ovo više ne važi.

Jedna samo ispravka za Vordu (pretpostavljam da je lapsus :) ) - potrebni su SL-R770, a ne SL-M770. Ima ih na ChainReactionCycles, ali cena prelazi granicu za carinjenje:
http://www.chainreac... ... elID=35084

Druga opcija je da se stavi devetofaz kaseta pozadi u kombinaciji sa devetofaz ručicama koje već mogu da se nabave ovde. Menjači i pogon ne moraju da se menjaju, samo mora da se koristi lanac za desetofaz.
  • 0

#38 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 31 January 2013 - 11:38 PM

jbg ja navikao na M-ountain a ne na R-oad
  • 0
puno znoja,malo krvi

#39 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 31 January 2013 - 11:53 PM

Drugim rečima moraju šifteri iz R serije. Ako već kupujem nove onda je valjda bolje da kupim 2x10, a ne 3x10.
  • 0

#40 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 31 January 2013 - 11:59 PM

koliko ja znam 770 su kompatibilni i sa 2x10 i sa 3 x10.
  • 0
puno znoja,malo krvi




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika