Jump to content


Fotografije

Pomoc pri kupovini


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
117 odgovora na ovu temu

#81 RRD

RRD
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2013 - 06:39 PM

Jel to reba na njemu?Koje su to kocnice? :?
  • 0

#82 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 19 March 2013 - 06:51 PM

RST first Platinum,a kocnice su formula R1,a uskoro stizu i rotori,matchmakeri, zadnji XX menjac sa srednjim kavezom,1091R lanac,sram gripovi itd itd
  • 0

#83 RRD

RRD
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2013 - 07:54 PM

Hvala na objasnjenju,bice exstra bajs,neka ti je sklapanje sa srecom. :)
  • 0

#84 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 19 March 2013 - 08:13 PM

Kada su već Merida-e u pitanju, jedna mi zapala za oko...
Jel ovo isti bajs il sam lapnuo?
Znači, čuvati se i preprodavaca. #-o :roll:

1. http://www.cikloberz...ow.php?id=98937

2. http://www.cikloberz...ow.php?id=99452
  • 0

#85 ljiljak

ljiljak
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 20 March 2013 - 08:52 PM

Mislim da nije. Ovaj drugi ima SLX šiftere i Acera prednji menjač. E sad, da li je to dovoljno za 50€ veću cenu?
  • 0

#86 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Postavljeno 20 March 2013 - 10:06 PM

Hvala. A tek kad ga napakujem sa XX grupom.

RST first Platinum,a kocnice su formula R1,a uskoro stizu i rotori,matchmakeri, zadnji XX menjac sa srednjim kavezom,1091R lanac,sram gripovi itd itd


Jel ti ovo planiras da letis niz http://upload.wikime... ... -_edit.jpg :?: :?: :?:
p.s. 76.6mb,10000x9760
  • 0

#87 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 23 March 2013 - 09:45 AM

Ne,zasto pitas?
  • 0

#88 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Postavljeno 23 March 2013 - 09:59 AM

Kad vidim opremu o kojoj pišeš prvo na šta pomislim je Maču Pikču n:dwarf i uvek me interesovalo gde i kako voze ljudi koji poseduju takvu opremu :?:
  • 0

#89 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 23 March 2013 - 10:03 AM

Ja cu recimo da vozim po Backo Petrovackim atarima,dtd kanalom itd...Nista specialno,ipak hocu da sastavim dobar bikee. :D
  • 1

#90 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Postavljeno 23 March 2013 - 10:59 AM

Poštujem ali nemoguće da te činjenica koje si vrlo dobro svestan ne natera da posetiš barem Frušku Goru jer kažu da tamo postoje staze koje uopšte nisu loše.

Prosto nemoguće da ćeš voziti samo uz:
DTD_Kanal.jpg
  • 0

#91 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 23 March 2013 - 11:24 AM

Naravno,kada se ukaze prilika.I kad uzmem nosac bicikla za auto.
  • 0

#92 milmarc

milmarc
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Postavljeno 23 March 2013 - 10:06 PM

Naravno,kada se ukaze prilika.I kad uzmem nosac bicikla za auto.

sto rece rados kakav kanal DTD kad si blizu Fruske gore, jedino ako si zaljubljenik ravnice ali verujm mi ako si i malo avanturista cim osetis draz planine i kad adrenalin odradi svoje ima da budes dosta cesto na FG
ja nemam auto ali imam nosac bicikla, stavim ga na ledja i pravac FG ?!!!??!?!
salu na stranu vidi ovako
B.Petrovac-Begec oko 18km
B.Petrovac-Futog oko 19km
i u Futogu i u Begecu imas skelu, predjes preko Dunava i cim zavrtis par krugova eto te na FG, e sad ako ti treba za (ajd moram da kazem dodatnih) 18x2 km po ravnom asfaltu auto sa nosacem onda i nemoj da se penjes gore
  • 0

#93 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 23 March 2013 - 10:50 PM

Jasna mi je kilometraza,svaki dan putujem u Novi Sad.Vise volim ravnije terene sa manje uspona.
  • 0

#94 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 March 2013 - 10:58 PM

Sta ce kad je iz Vojvodine.. :D
Volim ja i brda, ali ravno je ravno. :) :) :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#95 milmarc

milmarc
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Postavljeno 24 March 2013 - 07:56 AM

OK ko sta voli.
Ja sam isto u komsiluku ali bicikl me vise vuce preko Dunava ovde brate monotono samo soja,kukuruz,soja,soja,kuruz,paprika,kukuruz,soja,zito....
Dodje mi da sam neki agronom a mislio sam i da takvoj masini koju Igor sklapa vise leze tereni kao na Sremskoj strani plus toga mirnije je nema toliko saobracaja s tim sto i tamo ima ravnih deonica.
Otisli smo dalje od teme #-o
Ja sam nosac sam napravio zato sto nisam nasao da mi odogovara a da nebude preskup, ionako ga retko korisitm pa mi se nije davalo para za nesto sto ce skupljati prasinu,plus toga bas sam ga prilagodio autu i svojim potrebama
  • 0

#96 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 27 March 2013 - 01:02 PM

I ja jurim nešto pa mi treba pomoć. Najbolje ovde, da ne spamujem!
Ovaj bajs mi je po specifikaciji super, ali mi deluje mnogo staro. Totalno nedefinisano!
Grešim li?

http://www.kupujempr... ... -oglas.htm
  • 0

#97 AcaS

AcaS
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 27 March 2013 - 08:44 PM

Pozdrav,nov sam pa da nebi otvarao temu,a vec ima slicnih vec otvorenih da se ubacim ovde. Interesuje me bajs za mene mtb ,e sad visina 192 ali tezina :) 115-117 .
Cena od 250 do 350e ,diskovi...ako bih mogao i ram da biram to bi bio onaj (sto bi ja rekao klasican) tj sa vodoravnom gornjom cevi :) nadam se da ste me razumeli. Voznja bi bila po ataru,i selu.
Nerazumem se bas nesto u biciklove tako da mi je svaka pomoc dobro dosla,bio sam vec par vikenda do bubanj potoka,pancevo stari buvljak ali sve slabo tj za moju velicinu( 22") skoro nista.
Gde god sam bio da gledam bio je neki stariji covek(malo krezav) krupniji iz Grocke mislim da je i imao je solidan izbor ali me malo "uvredio" kada mi je nudio 19" ram i ubedjivao da mi je taman....tako da mislim da i nabavi bajs koji mi je extra tesko da bih uzeo od tog coveka. Ovo sam cisto spomenio ako bih mi neko mozda preporucio njega,posto bih ga pre zaobisao....
Svaki savet,preporuka dobrodosla..
Hvala u napred ;)
  • 0

#98 herr_nikolic

herr_nikolic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationKv

Postavljeno 27 March 2013 - 11:09 PM

Posle 250km za mesec dana,imam neka pitanjca..
1. Zaključio sam da kao rekreativac mogu dosta da teram točak ,ali kao da bi za udobnost dobro došlo sedište ili šticna sa amortom,ili oboje.Kako tu da se odlučim a da ne bude neko od 8k din nego recimo 2500din,ako je sedište u pitanju?
2.Rasveta,tja ponekad zatreba i to uglavnom ako se vraćam sa neke ture,mada će duzati dan ali ajd.Da li je ok :Prednje svetlo CATEYE HL-EL135, Bljeskalica CATEYE TL-LD130 2550din
3.Oko brzinomera ,uzeh cateye 7 i ok je ali me interesuje ima li neki koji meri prolaze u km,slično štoperici ,ali umesto vremena da meri km prolaze...
4.Rukavice do 1500din treba li gel silikon...
5.Zanima me kako ide snalaženje po brdima,planinama,stazama i bogazama koje se ne vide na google earthu pri planiranju ture..gps,android telefon ..?
6.Rukohvati,savet,u planetu imaju one ritchey materijal: kraton,dve gustine/tvrdoće gume 780din i 1310 materijal: HD pena/neopren..?
7.Verovatno koristiti sprej, teflonski za lanac,pa koji onda.Do sad sam mu sipao ulje ali izgleda dosta hvata balto i prašinu
8.Može li brza spojnica na šimano lanac? Ovo bi bilo vrlo pismena stvar,radi manipulisanja oko lanca.

Ovo boldovano se kupuje tokom ovih hladnijih dana pa mi je to bitno a ostala pitanja neobavezno padaju na na pamet...
  • 0

#99 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 27 March 2013 - 11:27 PM

Amortizovane šticne su glupost i nisam nigde video da je njima neko zadovoljan. Glavna zaštita pozadine su gaće sa uloškom i sedište koje ti odgovara. Nemoj me pitati koje je to sedište, to moraš sam da provališ metodom ovo ne valja, daj sledeće.
Rasveta koju si naveo je ok ako hoćeš da budeš viđen i uočen u saobraćaju. Nemoj računati da ćeš sa tim prednjim svetlom moći da voziš po neosvetljenom putu. Za takvu vožnju se koristi mnogo jače, a i skuplje svetlo.
Ja u rukavicama nemam gel i ništa mi ne fali. Stvar ličnog izbora.
Richey neoprenski gripovi su meni dobri, ali opet stvar ličnog izbora.
Teflon je kraćeg životnog veka od ulja, pa na volju ti. Pogledaj malo po forumu. Na sva pitanja ima odgovora i posebnih tema.
  • 0

#100 AcaS

AcaS
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 28 March 2013 - 07:11 AM

Opet ja :)
Sta mislite o ovim biciklovima:
http://shop.paralex.... ... ory_id=140

http://shop.paralex.... ... gory_id=26

ili je bolje traziti nesto polovno u tom rangu cena,molim za savet,jer mi je zaista hitno,tj dok imam mogucnosti da uzmem nesto...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika