Jump to content


Fotografije

Pomoc pri kupovini


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
117 odgovora na ovu temu

#61 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 13 February 2013 - 10:52 PM

Da ne otvaram novu temu,dakle visok sam 177cm,trebao bih uzeti ram sa PF30,jedini koji se nudi na berzi je velicine 16 inca.Da li bi mi nesto takvo odgovaralo zbog visine? http://www.cikloberz...ow.php?id=93093


Tesko, neki minimum za 177cm je barem 17", 18" idealno...ovaj od 16" ima duzinu sedalne cevi 40-42cm najvise, a duzina mu je sigurno ispod 57cm..pa ti izracunaj..


treba proveriti geometriju. "...sigurno ispod 57cm" nije dovoljno precizno.

Meni, sa 184cm visine KONA UNIT 29er u velicini 19 vec zalazi u granicnu velicinu
dom 26er i CITY/HYBRID do velicine Xl/21,5 savladjujem bez poteskoca.
Metar u ruke i po mogustvu proba.
  • 0

#62 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 13 February 2013 - 11:03 PM

Slazem se, najbolje da se izmeri, ovo sto sam napisao gore su neke okvirne mere, na osnovu velicina drugih ramova sa kojima sam se susretao..
  • 0

#63 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 14 February 2013 - 06:38 AM

Evo ovako kaze tabela na sajtu:
http://www.merida-bi...Lite XO-Edition
  • 0

#64 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 14 February 2013 - 07:05 PM

Strpi se,naletece nesto sto ti vise ogovara...
  • 0

#65 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 14 February 2013 - 09:43 PM

Boze,hoce li? Nesto ne vidjam BB30,PF30 ramove.
Sta bi se desilo kada bih seo na ovo sa svojih 96kg-
Postavljena slika
  • 0

#66 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 15 February 2013 - 02:35 AM

Boze,hoce li? Nesto ne vidjam BB30,PF30 ramove.
Sta bi se desilo kada bih seo na ovo sa svojih 96kg-
Postavljena slika



Vozio bi super bajk....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#67 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 15 February 2013 - 06:20 AM

Stoji da je super,nego u pitanju je velicina bajka (16 inca) i moja visina (177) i tezina (96).
  • 0

#68 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 15 February 2013 - 10:04 AM

Možes bez problema da se spakujes i visinski i tezinski....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#69 mladja50

mladja50
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 16 March 2013 - 02:44 PM

Pozdrav svima, nisam znao gde drugde da smestim pitanje pa cu ovde:
Planiram da kupim bajs u rangu cena do 250e, za amatersku/rekreativnu voznju pretezno po ulicama/stazama u Beogradu. gledao sam malo po netu pre nego sto sam postavio ovde ali sam naisao na hiljade razlicitih misljenja i informacija pa rekoh da potrazim ovde pomoc neku iz prve ruke, najvise me zanima ovih par stvari:
Da li je, i koliko, isplativo u ovom rangu cena uzimati polovan bajs, i na sta bih trebao najvise od opreme da obratim paznju (pre svega mislim na ram i tockove) s'obzirom da sam visok 185cm i tezak 115kg, i ako moze savet oko marke/modela bicikla. Meni je najvise, u ovom cenovnom rangu, za oko zapao Capriolov Monitor, ili nesto tipa Polar Blizzard. Hvala unapred :)
  • 0

#70 Djolda_88

Djolda_88
  • Members
  • PipPipPip
  • 81 posts

Postavljeno 16 March 2013 - 08:44 PM

@mladja50

Bez ljutnje, nemoj da si lenj, pročitaj teme!
Pisali smo u zadnje vreme u nekoliko tema o navedenim modelima i modelima u tom cenovnom rangu.
  • 0

#71 mladja50

mladja50
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 16 March 2013 - 09:39 PM

Nisam provalio da je ovo ceo podforum za pomoc, posto sam gore isao na search i on mi je izbacio ovu temu, izvinjavam se :) Samo jedno pitanje: Da li moram zbog vece kilaze da posebno obratim paznju na nesto tipa ram ili tockove?
  • 0

#72 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 16 March 2013 - 10:19 PM

Nisam provalio da je ovo ceo podforum za pomoc, posto sam gore isao na search i on mi je izbacio ovu temu, izvinjavam se :) Samo jedno pitanje: Da li moram zbog vece kilaze da posebno obratim paznju na nesto tipa ram ili tockove?



Sa tvojom kilazom.....

Ne karbon ram i komponente i ne točkove ispod 32 žice....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#73 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 16 March 2013 - 10:22 PM

Ja kada sam počeo pre 3 godine da vozim imao sam 113kg a vozio Capriolo varanus i sa drugim bajsevima kasnije nisam imao problema tako da sa tvojom kilažom neće biti nikakvih problema sa svakim solidnim MTB-om.
Alu ram i najbolje točkovi sa 36 žica neki jaki (zavisi kakve vožnje planiraš) ako ti težina bajsa nije presudna.
  • 0

#74 mladja50

mladja50
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 16 March 2013 - 10:37 PM

Hvala na brzom odgovoru, samo me zanima sad, posto sam skroz neupucen, najverovatnije cu kupiti nov bicikl zbog mogucnosti placanja na rate itd. pa kad gledam specifikacije bajsa sto se tice obruca pise ovako nesto "KRIPTON - KRYPTON-X 559-19, 36H , EYELETING: NO, RDA: NO, GBS: YES" pa sad pretpostavljam da je ovo 36H oznaka za broj zica, ili gresim?
  • 0

#75 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 17 March 2013 - 04:45 AM

Hvala na brzom odgovoru, samo me zanima sad, posto sam skroz neupucen, najverovatnije cu kupiti nov bicikl zbog mogucnosti placanja na rate itd. pa kad gledam specifikacije bajsa sto se tice obruca pise ovako nesto "KRIPTON - KRYPTON-X 559-19, 36H , EYELETING: NO, RDA: NO, GBS: YES" pa sad pretpostavljam da je ovo 36H oznaka za broj zica, ili gresim?



Sve felne na budžetskim kaprijolo i polar bajkovima su 36 žica jake i teške ko tuč tako da sam siguran da sa njima i da imaš 150 kila nećeš imati problema....Čak i ako se iskrivi felna pri jačem udaru lako se ponovo dovodi u prvobitno stanje jer je mekan materijal a dosta žica....

Imao sam takve felne samo druga marka-bereta(vortek) i uvek sam bio potpuno siguran u njih,čak i pri skokovima a težak sam kao i ti....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#76 mladja50

mladja50
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 17 March 2013 - 09:48 PM

Sve felne na budžetskim kaprijolo i polar bajkovima su 36 žica jake i teške ko tuč tako da sam siguran da sa njima i da imaš 150 kila nećeš imati problema....Čak i ako se iskrivi felna pri jačem udaru lako se ponovo dovodi u prvobitno stanje jer je mekan materijal a dosta žica....

Imao sam takve felne samo druga marka-bereta(vortek) i uvek sam bio potpuno siguran u njih,čak i pri skokovima a težak sam kao i ti....


To je onda super, necu morati da se mislim. Imam trenutno samo jos jednu dilemu, citam forum i vidim da ljudi dosta hvale Polarove Mirage serije, a u okviru cene koju planiram da potrosim nalazi se i Mirage Team, posto meni kao pocetniku nista ne znace specifikacije, da li tu stvarno postoji neka veca razlika izmedju njega i recimo Capriolovog Monitor FS, ili je to maltene isto, s'obzirom da su iste cene?
  • 0

#77 RRD

RRD
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 March 2013 - 04:48 PM

Boze,hoce li? Nesto ne vidjam BB30,PF30 ramove.
Sta bi se desilo kada bih seo na ovo sa svojih 96kg-
Postavljena slika

Imas na berzi rose dr.z kod prodavca Dusko Nozinic za bb30 18 inca ali je full suspension.
  • 0

#78 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 18 March 2013 - 08:32 PM

Hvala druze,video sam i ja.U medjuvremenu mi je stigao meridin ram iz slovacke. Merida Matts Lite 1200D Postavljena slika
  • 0

#79 RRD

RRD
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2013 - 02:44 PM

Nema na cemu.Bas si lep ram uzeo. :D
  • 0

#80 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 19 March 2013 - 03:07 PM

Hvala. A tek kad ga napakujem sa XX grupom.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika