Jump to content


Fotografije

Pomoc pri kupovini


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
117 odgovora na ovu temu

#101 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 28 March 2013 - 09:08 AM

@Nikolić


Sticne sa amortom izbegavaj,dobićeš na udobnosti ali ćeš izgubiti dosta pri sprintanju...
Što se sedišta tiče moraš prvo dati sebi vremena da probas da se priviknes na postojeće pa tek onda traži nešto drugo...
Gripovi,gotovo svi su kratkotrajni,gumene dohvati sunce ili ih uhvatis masnom rukom i počinju da propadaju dok se oni od pene ispresuju pa postanu neudobni vremenom....Možda da pazaris neku udobnu keper traku od koje imaš da namotas dva puta...
Što se rukavica tiče izbegni one koje imaju izbocine od gela i sundjera nego uzmi one koje su jednacito tapacirane....Ima kod Gagija solidan izbor ispod 1000 kinti...
Sprej imaš Motip po gvozdjarama za 500 kinti i imaš sivanol ulje u servisima za sivace mašine...
Spojnica je jako dobra zbog održavanja,ako ti treba daću ti na poklon dve Sram stigle greškom umesto osmofaznih....
Svetla ako ne voziš noću svaka će biti dovoljna da te osvetle do kuće...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#102 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 28 March 2013 - 09:43 PM

@AcaS
Bolje polovno. Vise dobijes za svoj novac.
Takodje, taj prodavac sto ti je savetovao 19' mozda i nije toliko pogresio, ako ti je savetovao neki ram sa duzom gornjom cevi. U suprotnom ste oboje pogresili. 22' ti je preveliko, 21' je pre za tvoju visinu. Lakse ti je (ako vec ne mozes da nadjes nista adekvatno) da uzmes ram koji je malcice manji nego da uzmes preveliki.
  • 0

#103 mladja50

mladja50
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 01 April 2013 - 10:29 PM

Da li se isplati cekati da Polar izbaci bicikle za sezonu 2013. i uzeti Mirage Comp/Team, ili mogu da uzmem odmah Capriolov Monitor FS? Da li postoje stvarno neke bitne razlike?
  • 0

#104 danilosubotic

danilosubotic
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 April 2013 - 09:37 AM

Pozdrav radni narode... :mrgreen:

Menjam korman, uzeo sam FUNN FATBOY OS 710mm...takodje moram da promenim lulu.

Konsultovao sam se sa serviserom, koji mi kaze da bi trebao uzeti 120mm duzinu, visok sam 194cm a bajk mi je 22'' wheeler pro 29.... imam problema ...tezak sam i dlanovi me ubise ...trnu mi ruke...i pomalo ramena :shock: :?

Dajte preporuke i savete sta i kako...koja duzina lule, ugao itd...
posto sam pazario taj korman...ja sam nasao dve lule...ali sam gledao da za MTB treba lula sa vecim nagibom...sto nisam bas kod nas video...barem u NS!?

Lula BBB OS (31,8mm) duzine 120mm
http://www.cikloberz...g&set_Watermark

Fuji Pro Ultralite +/- 7°.110mm,31,8os,156gr
http://www.cikloberz...g&set_Watermark
  • 0
...Carpe Dies...

#105 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 05 April 2013 - 10:25 AM

Je l vredi pomenutih para?

http://www.cikloberz...w.php?id=102219
  • 0

#106 herr_nikolic

herr_nikolic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationKv

Postavljeno 06 April 2013 - 08:28 AM

@brko83 , pavobg

Jes tačno kazete,suvo vreme juče bilo pa sam šprintao offroud,to bi sa amort sticnom bilo nemoguće,samo bih odskako.Sedište ga neka dok se ne raspadne.
Samo ako moze preporuka za to bolje svetlo ali sigurno to neću kupovati sad,bas je oduzao dan..
Brko ,mislio si onu drumašku traku da kupim pa da oblepim?!
Znači ja za te spojnice da teram do Drakčića :) Ili da pazarim kod Gagija,vec je vreme da se skine lanac,točak i očisti.
  • 0

#107 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 April 2013 - 10:05 AM

Pozdrav,nov sam pa da nebi otvarao temu,a vec ima slicnih vec otvorenih da se ubacim ovde. Interesuje me bajs za mene mtb ,e sad visina 192 ali tezina :) 115-117 .
Cena od 250 do 350e ,diskovi...ako bih mogao i ram da biram to bi bio onaj (sto bi ja rekao klasican) tj sa vodoravnom gornjom cevi :) nadam se da ste me razumeli. Voznja bi bila po ataru,i selu.
Nerazumem se bas nesto u biciklove tako da mi je svaka pomoc dobro dosla,bio sam vec par vikenda do bubanj potoka,pancevo stari buvljak ali sve slabo tj za moju velicinu( 22") skoro nista.
Gde god sam bio da gledam bio je neki stariji covek(malo krezav) krupniji iz Grocke mislim da je i imao je solidan izbor ali me malo "uvredio" kada mi je nudio 19" ram i ubedjivao da mi je taman....tako da mislim da i nabavi bajs koji mi je extra tesko da bih uzeo od tog coveka. Ovo sam cisto spomenio ako bih mi neko mozda preporucio njega,posto bih ga pre zaobisao....
Svaki savet,preporuka dobrodosla..
Hvala u napred ;)

On ima extra cene, ali ima i dosta krševa. Idi kod njega kući, jer većinu bajseva ne izloži, a kuća mu je puna bajseva.
Hoće da uvali bilo šta, samo da bi prodao, ali povedi nekog ko se razume i naći ćeš super bajs po maloj ceni, ali budi obazriv...

P.S. Sa njim je cenkanje obavezno, i budi uporan...
  • 0

#108 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 06 April 2013 - 01:59 PM

Kad vec spomenuste rukavice imate neki predlog za iste posto sve je to nesto sa nekim gelovima, ne znam jos cime i kosta 3k din , a meni trebaju normalne rukavice?
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#109 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 07 April 2013 - 01:26 AM

@brko83 , pavobg

Jes tačno kazete,suvo vreme juče bilo pa sam šprintao offroud,to bi sa amort sticnom bilo nemoguće,samo bih odskako.Sedište ga neka dok se ne raspadne.
Samo ako moze preporuka za to bolje svetlo ali sigurno to neću kupovati sad,bas je oduzao dan..
Brko ,mislio si onu drumašku traku da kupim pa da oblepim?!
Znači ja za te spojnice da teram do Drakčića :) Ili da pazarim kod Gagija,vec je vreme da se skine lanac,točak i očisti.



Jok,dogovorimo se i nadjemo se u gradu.....Gagi ima samo kmc....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#110 underground

underground
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 11 April 2013 - 08:14 PM

Pozdrav,

dobro bi dosla neka preporuka sta odabrati od ovoga.Prventsveno bi koristio za voznju po gradu i neki poneka offroad.
Nekako sam najblizi corratec-u?

corratec
http://www.cikloberz...w.php?id=102428
hill 800
http://www.cikloberz...w.php?id=101693
trek 3900 disc - nov
http://www.fanatic.rs/trek.html
  • 0

#111 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 09 May 2013 - 07:20 AM

Da ne otvaram novu temu bez preke potrebe, pitanje koje imam za iskusnije kolege je dali ovaj ram vredi ovoliko koliko prodavac traži? po slobodnoj proceni.
Drugo što me zanima je koji je tačno model kako bih našao geometriju rama po netu?

http://www.cikloberz...w.php?id=100266

I naravno ako je neko imao iskustvo sa prodavcem?
  • 0

#112 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 09 May 2013 - 09:12 AM

Nisam iskusniji, ali iz mog ugla cini mi se da vredi. Bas lep ram. Mozda malko kratak, ali ne znam koliko si visok.
Tvoj cube ti ne odgovara ili?
  • 0

#113 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 09 May 2013 - 09:20 AM

Pa po dimenzijama koje je prodavac stavio kraći je oko 1,5cm od Cuba koji imam a ima race geometriju rama, čini mi se da mi je ram pre ovog Corratec bio takvih dimenzija(49cm sa 56,1cm) i imam utisak da mi je više odgovarao, mada sad imam i neki problem sa leđima pa možda mi se i čini da je tako a ne mora da bude tačno, visok sam 185cm
  • 0

#114 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 12 May 2013 - 11:27 AM

Ne mogu tačno da nađem ovaj model po netu, prodavac je naveo scott boulder 2012 a vidim da na zadnjoj vili piše Aspect, pa mi nije najjasnije koji je tačno model u pitanju, ako neko zna?
  • 0

#115 063205398

063205398
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 11 June 2013 - 08:50 AM

evo da ne otvaram novu temu ... sta mislite o ovom biciklu ? ne vidim samo koja je velicina u pitanju.. http://www.cikloberz...w.php?id=110661
  • 0

#116 RRD

RRD
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 June 2013 - 09:06 AM

Rekao bih da je velicina 50, mozda 52,pozovi pa pitaj. :)
  • 0

#117 063205398

063205398
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 11 June 2013 - 09:08 AM

a to je malo
  • 0

#118 RRD

RRD
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 June 2013 - 09:10 AM

Zavisi koliko si visok,to bi bilo za visinu do 175.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika