Jump to content


Fotografije

Odeća - šta, kako...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
179 odgovora na ovu temu

#81 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 09 April 2013 - 06:15 PM

Ako mislis na windstoper koji na ledjima uglavnom ima mrezicu, da! Ja ga u prelaznom periodu skoro na svaku voznju nosim jer je pravi spas od hladnjikavog vetra.

da, mislim na windstoper sa mrežicom na leđima. hvala!
  • 0

#82 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 09 April 2013 - 06:37 PM

Mali je kada se spakuje pa moze lako da se ponese cim je vreme sumnjivo. A inace lepo vrsi posao. Jedino sto mi se ne svidja je to sto mi nekada zatreba windstoper i na ledjima :D .
  • 0
.

#83 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 09 April 2013 - 07:08 PM

ma gledam neke jeftinije prsluke. pitanje koliko rade posao. trenutno nemam novca za nešto bolje, a najavljuju ljepše vrijeme, ali nije baš da se vozi samo u dresu dugih rukava.
  • 0

#84 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 April 2013 - 07:39 PM

da li ima koristi u prelaznim periodima

Pa baš u prelaznim periodima, ne da ima koristi nego je neophodan :)
A i ti jeftini vrše posao odlično, ja sam kupio najjeftiniji za samo hiljadu dindži i super je.
Meni je već i krajem leta bilo hladnjikavo kad zaglavim do uveče, pa kad se vraćam džaba ja obučem sintetičku trenerku koju ponesem, što mi dođe zamena za dres dugih rukava, kad je vetar probija samo tako i hladno je kad si vlažan.
A ploleće/jesen pogotovo, recimo kao sad, suviše toplo za jaknu a hladno za 1-2 obična vetropropusna sloja.
  • 0

#85 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 09 April 2013 - 07:40 PM

Ja cekam malo da otopli pa odo u kratke.Korisna stvarcica je taj windstoper nekoliko me puta spasio od kise inace bih bio potpuno mokar.

Ah da ovo mi je 500 post stoga moram da proslavim!
n2:icone10sr6 n:kolce n:kolce n:party0016 n:anim_19
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#86 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 09 April 2013 - 08:20 PM

ma gledam neke jeftinije prsluke. pitanje koliko rade posao. trenutno nemam novca za nešto bolje, a najavljuju ljepše vrijeme, ali nije baš da se vozi samo u dresu dugih rukava.

Zasto ne bi radio posao? Ako ne propusta vetar nije bitno da li pise Asos ili PRC :mrgreen: . Ima obicno po oglasima onih Movement ili tako neka marka. Imam jedan i vrsi posao mada cesce nosim jedan jos tanji koji se lakse pakuje i zauzima dosta manje mesta.

Ni suskavac nije losa stvar za ovakvo vreme. Narocito onaj tanak koji se spakuje pa bude jedva malo veci od prsluka. Jeste da se lako uznojis u njemu ali te nigde ne duva vetar. A posebno je dobar kada moras neplanirano da stanes duze vreme.
  • 0
.

#87 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 10 April 2013 - 11:17 AM

ma gledam neke jeftinije prsluke. pitanje koliko rade posao. trenutno nemam novca za nešto bolje, a najavljuju ljepše vrijeme, ali nije baš da se vozi samo u dresu dugih rukava.

Zasto ne bi radio posao? Ako ne propusta vetar nije bitno da li pise Asos ili PRC :mrgreen: . Ima obicno po oglasima onih Movement ili tako neka marka. Imam jedan i vrsi posao mada cesce nosim jedan jos tanji koji se lakse pakuje i zauzima dosta manje mesta.

Ni suskavac nije losa stvar za ovakvo vreme. Narocito onaj tanak koji se spakuje pa bude jedva malo veci od prsluka. Jeste da se lako uznojis u njemu ali te nigde ne duva vetar. A posebno je dobar kada moras neplanirano da stanes duze vreme.

naručio sam ovaj: http://www.pik.ba/ar.../prsluk-za-bic/ hvala svima. pozdrav!
  • 0

#88 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 11 April 2013 - 01:19 AM

Ja sam ovakav slican pred kraj prosle sezone dobio, samo nisam jos imao prilike da ga probam.
Kako se to tacno koristi, navucem ga preko dresa ili? Mislio sam da ga koristim u bas toplim letnjim danima, jer mi deluje dosta lagano, e sad mozda i nije za tu namenu :)
  • 0

#89 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 April 2013 - 09:27 AM

Ne brini, kad se i po relativno toplom vremenu budeš smrzo (recimo na nekom spustu), kašće sti se samo kako se koristi :D
  • 0

#90 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 April 2013 - 10:00 AM

Ne brini, kad se i po relativno toplom vremenu budeš smrzo (recimo na nekom spustu), kašće sti se samo kako se koristi :D


Meni se prošle godine samo ukazalo :mrgreen: spustio se niz neko brdo u 7 ujutro na 20-ak C u majici bez rukava...i smrz'o se ko pingvin :shock:

Tih 20C nizbrdo je bilo kao 10-ak :mrgreen: (pre toga bilo je uzbrdo pa sam se oznojio)
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#91 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 11 April 2013 - 12:09 PM

prošle godine kada sam počeo voziti bicikl u ranu jesen kada još nije bilo tako hladno nedostajalo mi je nešto kao prsluk. pokušao sam sa dva dresa, kratki i dugi rukav, ali nije bilo dovoljno. u to vrijeme nisam imao biciklističku jaknu. pokušao sam sa gornjim dijelom trenerke, ali kada je bilo jako vjetrovito i pohladno nije pomagalo, čak je i odmagalo jer je propuštalo vjetar. zato sam odlučio da kupim biciklistički prsluk (windstoper), jer već za jaknu koju imam biće pretoplo, a da vozim samo u dresu biće hladno. naročito kada ima vjetra. vozim samo po asfaltu. evo, danas je lijep dan, toplo je, ali ima vjetra. da vozim danas obukao bih samo dres dugih rukava (možda ispod njega tanku podmajicu - activewear) i preko dresa ovaj prsluk (koji još nije stigao :D ). to bi bilo to, ali ja danas neću voziti jer je bajs na redovnom servisu, da se sve lijepo očisti i podmaže. :D uzdravlje!
  • 0

#92 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 April 2013 - 03:14 PM

Pa da upravo to, pogotovo za duže vožnje ili promenljivo vreme tipa ideš pre podne pa skineš posle kad se vraćaš ili obrnuto poslepodne poneseš pa obučeš uveče kad se vraćaš. A lak je i mali kad se spakuje. Trenerka je kabastija i ne vredi protiv vetra već samo kad stojiš.
Meni su prsluk i aktivna podmajica najbitniji i nezamenljivi deo opreme, bez ostalog se može, sve drugo opušteno mogu da zamenim običnom odećom, čak i dres s uloškom, nije toliko spektakularan dobitak kako sam mislio dok ga nisam imao, po pričama s foruma :)
  • 0

#93 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2013 - 09:31 PM

Evo kakve sam gaće na kraju uzeo: https://plus.google.... ... sCqiaqzoAE. Širina lastiša oko struka je 3 cm, širina anti-kliz trake na nogavicama 5 mm, debljina uloška blizu 1 cm. Na slikama se vidi samo debljina iznad "osnove", ali postoji i deo ispod, možda i deblji. Nije bukvalno iz 2 dela, nego narandžasta "osnova" kao da je prišivena na sredini ili malo iznad.

Zašto baš te - nisam hteo da odugovlačim; bila su samo 3 skroz crna modela, od kojih jedan sa baš tankim uloškom; cena mi je bila ok; iz svih saveta sa raznih strana, ocenio sam da su ok. :) Alternaiva je bio uložak sa sunđerom koji je bio malo mekši, a ja imam 90 kila.
  • 0

#94 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 13 April 2013 - 08:09 PM

Fino si pazario, ima ok ulozak.

Nego u vezi ove "aniti kliz trake" na nogavicama... ko je poprilično maljav, anti kliz će slabo raditi posao, čak će i malo čupati, ako je silikonski, eto još jednog razloga za depilaciju :wink: ili možda samo izdepilirati taj prsten gde naleže traka :mrgreen: , samo tada bazen otpada...zbog komentara :D
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#95 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 April 2013 - 09:09 PM

Palo mi je na pamet za dlake, ali u dosadašnjim probama nemam problema, stoji u mestu i ne čupa. Vožnja će da bude pravi test, kad se noge oznoje. A možeš da depiliraš nekoliko prstenova, plus malo krugova i kružnica, pa na bazenu bude fora. ;)
  • 0

#96 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 13 April 2013 - 09:23 PM

:-D
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#97 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 April 2013 - 09:41 PM

Danas isprobao gaće na otvaranju sezone. Malo offroad, dosta truckanja, 30 km do Avale i nazad. Odlična kupovina. Nikad mi prva vožnja nije bila tako udobna. Naravno da nije kao fotelja, i dalje ima pritiska na prepone, pozadina utrne ako sam dugo u istom položaju, ali je neuporedivo bolje nego ranije. Samo kad bi se brže sušile posle pranja... :)
  • 0

#98 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 16 April 2013 - 11:01 PM

Pa realno, suse se dosta brzo, brze nego bilo sta pamucno :)
Mislim, ne znam konkretno za tvoj model, ali sve moje bici gace se suse dosta brzo, sto je i logicno jer je sintetika.
  • 0

#99 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 April 2013 - 08:30 AM

Jeste logično, zato sam i očekivao da se brže suše. :) Npr, dres se osuši maltene po izvlačenju iz vode, a mogu opet da ga nosim posle max 30-60 minuta. Gaće oprah oko 15 h, a u ponoć su još bile su skroz mokre (isceđene su posle pranja :)). Ne mislim samo na uložak, nego na materijal samih gaća. U stvari, istom brzinom se suše i pamučne majice. Čudno. Možda zato što su karbonske? :D
  • 0

#100 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 17 April 2013 - 04:01 PM

Karbonske? Sta je u gacama karbonsko? Gase i dres nisu od istog materijala. dres je 100% sintetika a gace su 80% sintetika a 20% likra.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika