Jump to content


Fotografije

Odeća - šta, kako...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
179 odgovora na ovu temu

#161 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 15 April 2014 - 05:17 PM

Dzubin nikada ranije nije bio tanka jakna, bez obzira da li je windstoper ili ne. ;). Dzubin se vozio po najhladnijem vremenu.
Ovo na slici lici da je nekadasnji dzubin. Materijal je malo tvrdji, lici na odela za skijaske skokove, kazu da je vrlo topao, ne pusta vetar a ne zavrsis voznju mokar kao da si izasao iz bazena, sto je skoro redovna pojava sa savremenim materijalima koji ne propustaju vetar a "disu".

Aha, dobro onda, nisam znao da imam džubin :). Mada ga retko nosim, oko nule i ispod, u zavisnosti od vetra.
  • 0
Pozdrav

#162 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 15 April 2014 - 05:52 PM

Dzubin nije ni priblizno jakna za hladno vreme (sve ispod 5 stepeni). Koliko ja znam ne nosi se na najhladnijem vremenu, za to ti sluzi termodres(jakna). Dzubin (ali pravi dzubin) se koristi na teperaturi od plus +6-7 pa na gore do lupam recimo 12-13 stepeni. Imam jedan originalan CSC dzubin (da se razumemo original, ne ova sranja sa cikloberze) i jedan AS Apatin dzubin (koji je inace na prodaju :D http://www.cikloberz...w.php?id=148294 ). I jedan i drugi sam nosio, isprobavao. Definitivno ovaj CSC koji je vrh kvalitet i ovaj Asov nije za ono hladno vreme vec za neku umerenu temperaturu koju sam naveo iznad. Dakle po ovakvim danima, oblacnim sa ovakvim teperaturama oko 10 stepeni najidealnije bi bio, barem po meni, dobar dzubin, sa rezervom dobar suskavac koji ne pusta vodu, u slucaju da krene kisa.
  • 0

#163 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 15 April 2014 - 06:01 PM

Aha, dobro onda, nemam džubin :mrgreen: , ustvari imam ovu jaknu:
http://www.rosebikes... ... aid:661621
Eto svako ima svoju verziju šta je džubin, mada nisam nikada video tu kategoriju posebno u prodavnicama.
  • 0
Pozdrav

#164 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 15 April 2014 - 06:06 PM

Kad neko odgovori na moj post suprotno opet ces "imati" dzubin hahahahahahaha. Sta te briga, imas i jaknu i dzubin.
  • 0

#165 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 15 April 2014 - 06:16 PM

Drugari šta bi obukli po danu kao današnji, dakle 10 -15 *C sa dosta vetra, ako vam je na raspolaganju kratki i dugi dres, džubin i aktivni veš?

Ja po ovakvom vremenu obucem dole kratki dres sa tregerima a gore letnji dres i preko neki windstoper...
I u tome mi posle obicno bude toplo, a ja ne volim da mi bude pretoplo.

Sve zavisi i od tempa voznje, ako je temp. umerena (recimo tih 15 stepeni nije hladno) bitno je samo da se zastitis od vetra ako ga ima.

Znaci podkapa, rukavice i tanki windstoper bice dovoljni...osim ako se ne vozikas po gradu 8)

Ako se vozikas bici stazama, moras se toplije obuci.
  • 0

#166 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 16 April 2014 - 11:03 AM

‚‚Pavaobg": Tvoje pitanje se odnosilo na zaštitu gornjeg dela tela? Moj predlog:Majica od aktivnog materijala dugi rukav,dres dugi rukav(tanji ili srednje debljine u zavisnosti od debljine šuškavca) i šuškavac,kao zaštita od vetra.
Kada smo već tu:Ako se nema donji deo odgovarajuće debljine,onda uz kratke nogavice ispod tanke helanke ili posebno dodatak-nogavice.
  • 0

#167 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 16 April 2014 - 11:46 AM

Bakara jel to znaci da ti leti ne vozis? Mislim kad na temperaturi od 10 stepeni ti nosis kratke gace i dres sa kratkim rukavima (windstoper preporucujes, ali to samo eventualno, da ti ne bi bilo toplo)!? SVAKA CAST :D =D>
  • 0

#168 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 16 April 2014 - 12:51 PM

Momci hvala svima!

Uvek je interesanno pročitati koliko smo različiti, a i koliko se frljamo terminima. :D Za džubin svako ima svoju definiciju. :lol:
  • 0

#169 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 16 April 2014 - 05:22 PM

Bakara jel to znaci da ti leti ne vozis? Mislim kad na temperaturi od 10 stepeni ti nosis kratke gace i dres sa kratkim rukavima (windstoper preporucujes, ali to samo eventualno, da ti ne bi bilo toplo)!? SVAKA CAST :D =D>

Leti, letnji dres...
Ja sam pricao o 15 stepeni, a izmedju 15 i 10 je velika razlika, narocito kad ubacis i vetar u racunicu.
Ispod 10 stepeni, jos ako je vetrovito treba zimski dres.
  • 0

#170 Keki

Keki
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 17 April 2014 - 11:43 AM

Dobar dan druzino. Imam jedno pitanje. Da li vam ulozak ide direktno uz telo ili malo visi? Probao sam par velicina sorceva i svaki ulozak mi je visio. Pomagajte,molim vas :cry:
  • 0

#171 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 17 April 2014 - 11:56 AM

Pa dobro kad stojis svakako ne moze da ide skroz uz telo, ali bitnije od toga jeste kad sednes na sediste da stoji tamo gde treba, da se ne oslanjas na sediste van uloska ili jos gore po ivicama istog.
  • 0

#172 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 17 April 2014 - 01:48 PM

Ne bi trebalo da visi-ustvari nikako ne bi trebalo. Cak i ako visi pa ides logikom da ce biti ok kad sednes nece. Ulozak kao i same gace moruju uz telo da budu. Mozda si probao neke fals gace, koje su lose sivene, ili je ulozak los ili sta vec... Mozda ti je broj bio veci.
  • 0

#173 Keki

Keki
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 30 April 2014 - 09:59 PM

Da li predlazete da sprinterica bude sa kopcom ili moze sa obicnim cickom?
  • 0

#174 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 30 April 2014 - 10:10 PM

Ništa ne fali čičku ako je iole kvalitetan. Čičak je malo teže štelovati u toku vožnje, ali zato ima beskonaču rezoluciju :mrgreen: .

Inače, skoro sam video neke Northwave koje imaju i čičak i kopču i sajlu n:krstixf7 , a bogami i pertle se polako vraćaju u modu :mrgreen: .
  • 0
Pozdrav

#175 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 01 May 2014 - 07:02 AM

To ti je stvar ukusa. Kopca deluje mocnije, kao da si profesionalac :mrgreen: ali je meni nekako lakse na cicak. Bar ja nemam potrebe da 10 puta u toku voznje zatezem i otpustam sprinterice tako da mi je kopca nepotrebna. Inace imam 2 para sprinterica, jedne sa cickom a jedne sa cickom/kopcom.
  • 0
.

#176 Keki

Keki
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 02 May 2014 - 12:05 PM

Meni je u voznji veoma bitno da mi cipela cvrsto stoji,pa sam zato hteo da saznam da li je bolja kopca. Hvala na savetima :)
  • 0

#177 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 02 May 2014 - 12:30 PM

To sto je tebi bitno nema nikakve veze sa vrstom stezanja ;).
  • 0
.

#178 Keki

Keki
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 03 May 2014 - 02:57 PM

Nemoj me praviti ludakom. Pitao sam sta je bolje i dobio sam odgovor da se cicak cesce mora zadezati...
  • 0

#179 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 03 May 2014 - 03:49 PM

Znas sta decko, ne mora niko da te pravi ludakom ako se sam pravis ;).
I gde si to dobio savet da se cicak mora cesce zatezati???
  • 0
.

#180 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 May 2014 - 05:37 PM

Stvarno bre kako si to uspeo da skontas da cicak moze da se otegne :mrgreen:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika