Jump to content


Fotografije

Odeća - šta, kako...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
179 odgovora na ovu temu

#41 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 26 November 2012 - 05:46 PM

Nemoj da zaboravis da ako je vreme takvo da ti treba windstoper donji deo jos vise su ti neophodne windstoper kamasne. Najcesce nogavice nisu bas previse dugacke, zglob zna da bude otkriven pa je dodatna zastita obavezna. Cak i da nogavica pokriva zglob opet je celo stopalo izlozeno hladnoci. Obrni okreni, kamasne su obavezne ;).


Totalna istina. Nekako su te zimske duge gace poprilicno krace, pa zglobovi kod clanaka vire. Jos ako vozis u letnjim sprintericama, produvava samo tako, pa su kamasne spas.
Inace, po meni je najgore kad te hladnoca siba u kolena, jer taj deo tela je najizrazeniji u toku voznje.

@Gadjan - Kupi ti windstopper gace za 18eur, a preko njih navuci koju hoces tresu. Em nema zime, em te nece gledati ko fantoma. :wink:
  • 0

#42 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 November 2012 - 06:28 PM

Ma onda trenerka nema svrhe, ja sam mislio zimske duge gaće ili pidžamu ispod zbog dodatnog grejanja za niske temperature. Ali ako je iznutra ono sintetičko slično kao ćebe onda to greje ko ludo :) .
Dule, de reci koje si ti windstop gaće uzeo, kolko para i kako ti se čini do koje temperature može u tome?
  • 0

#43 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 26 November 2012 - 06:54 PM

Svakako da ima svrhe, jer ce ti biti toplije kao sto si i zamisljao. I nema vise promrzlih kolena. Iz iskustva. :wink:

To ti je isti sistem kao kad obuces bici gace, a preko njih obican sorc. Spasavaju ti guzicu i ne plivas u znoju, a opet ne izgledas ko homić. :lol:
  • 0

#44 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 26 November 2012 - 08:20 PM

Dule, de reci koje si ti windstop gaće uzeo, kolko para i kako ti se čini do koje temperature može u tome?

Cini mi se da je marka Protective, e sad ko ih pravi ne znam ali su veoma kvalitetne, ulozak nije vrh vrhova ali je za moj ukus vrlo dobar. Materijal od koga su napravljene i osecaj u toku voznje je odlican. Tipa, ima 3-4 razlicita stofa od kojih su sastavljene, prednji kraj ne propusta vetar, zadnji drugaciji radi ventilacije, drugaciji u predelu prepona radi pokretljivosti itd itd.
Do koje temperature - nisu bile u pakovanju da to procitam, ali do sada nisam jos imao prilike da ih probam dokle mogu (nije bilo dovoljno hladno). Najnize je bilo oko 7C sa vetrom i bilo mi je prijatno, jedino na spustu sa Avale na 40+ km/h je bilo malo hladnije ali dobro to je zato sto sam se vec malo oznojio i bio manje-vise statican dok sam isao nizbrdo. Na 12-13C su vec tople i znojim se.
Cena: 110chf ili oko 90e... Nije malo, ali ne zalim jer sam to hteo da kupim odavno, plus sam zadovoljan kvalitetom, bio u prilici da probam nekoliko modela i velicina pre kupovine itd...
  • 0

#45 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 05 February 2013 - 08:17 PM

Danas sam dobio zimske biciklisticke! Kupio na berzi, Mladjodif je prodavac...
30 eur i zaista sam zadovoljan za te pare. Vozio malo i zaista mi ne treba nista ispod njih. Na donjem delu ima deo koji se navlaci na donji deo stopala tj.tabane tako da se ne podizu u toku voznje. Sve pohvale i za prodavca, na brzini i korektnosti... :D
  • 0

#46 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 01 March 2013 - 01:54 PM

Danas sam dobio zimske biciklisticke! Kupio na berzi, Mladjodif je prodavac...
30 eur i zaista sam zadovoljan za te pare. Vozio malo i zaista mi ne treba nista ispod njih. Na donjem delu ima deo koji se navlaci na donji deo stopala tj.tabane tako da se ne podizu u toku voznje. Sve pohvale i za prodavca, na brzini i korektnosti... :D


Ja sam od njega pazario letnje. 25e mislim da su bile. Fantastične. Kad je hladnije obučem muške helanke, preko biciklističke i nema zime :)
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#47 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 08 March 2013 - 04:59 PM

Ljudi šta bolje odvodi znoj sa glave kačket ili marama?
Ili možda bolja formulacija da li je neko vozio sa kačketom ispod kacige? Dok nisam imao kacigu vozio sam sa kačketom i to mi je odgovaralo jer se znoj slivao niz širit i kapao na zemlju pa nije upadao u oči.
  • 0

#48 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 08 March 2013 - 05:20 PM

Skoro cujem od prodavca koji je na svoje iznenadjenje letos prodao ogroman broj marama da su ljudi izuzetno zadovoljni kako odvodi znoj. Plus sto na zadnjem delu marame imas duze parce koje stiti vrat od sunca. Pricamo o North Wave maramama. Pretpostavljam da su i ove kineske sa oglasa ista prica.
  • 0
.

#49 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 09 March 2013 - 09:03 PM

Te marame su od istog materijala kao i ljetni bic dres a sta je bolje? Hm zavisi sta ko voli. U principu je stvar ukusa i navike.
  • 0

#50 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 10 March 2013 - 09:39 AM

Nešto ću sigurno morati da organizujem. Znojim se po glavi kao nenormalan. Rađe bih kačket, ali ne znam da li može da stane pod kacigu, a da ne žulja.
Kačketu je najniža tačka širit pa znoj kaplje sa njega, a marama odvlači znoj niz vrat pa je neminovno da se oseti kako curi niz vrat (ili ja to tako zamišljam).
  • 0

#51 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 10 March 2013 - 10:01 AM

Postoje kacketi bas za bajk koji ne zuljaju i predvidjeni su da se nose ispod kacige. Oni su od istog materijala kao i bic dres i isto funkcionisu.
Ovako nesto. Javi mi se na pm pa cemo nci nesto sto ti pase.

http://www.cikloberz...p?img=18504&t=n
  • 0

#52 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 April 2013 - 11:58 AM

Može li par osnovnih informacija i saveta za gaće (letnje)? Nikad ih nisam imao, ali udobnost mi postaje sve bitnija. Imam ~90 kila. Ne vozim po lošem vremenu i kiši, ali se dosta znojim. Vožnje su mi sve češće po ceo dan, a najmanje 5 sati. On- i off-road.

1. Na šta najviše obratiti pažnju? Materijal? Debljina uloška? Da li se ulošci razlikuju po širini ili je standardno prema veličini gaća? Zbog "raspona kostiju" koristim žensko sedište.
2. Naravno da je želja ne potrošiti puno. Da li postoji neka posebna marka "kvalitetno, a jeftino"?
3. Da li je velika razlika u kvalitetu kod brendiranih? Disanje, antibakterijski, šta već...?
4. Može i na pp neka preporuka ko u Beogradu ima dobar izbor i cene.

Dodatno:
5. Da li je bitno kakvo je sedište? Trenutno imam gel i sviđa mi se, zbog udobnosti. Da li je gel problem ako imam i gaće?
6. Da li preko gaća može da se nosi bilo kakav šorc? Čini mi se da bi gaće klizale unutar šorca i da bi to bio problem.
  • 0

#53 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 04 April 2013 - 01:49 PM

Izbor nije preterano veliki. Postoje uglavnom kineske kopije koje se prodaju ovde po oglasima i sa kojima je neko zadovoljan, a neko ne i postoji Planet koji je skup i http://www.matriolimp.com koji je jeftiniji, po pravilu ima bolji izbor od Planeta i ima loš sajt pa treba zvati ili otići.

Postoji biciklistički šorc koji je dvoslojni- uz telo podgaće sa uloškom, a spolja kao običan šors. Ja ga imam, kupljen u Planetu letos i ne mislim da je sjajno rešenje jer koliko god on bio od dobrih materijala znoj neminovno čini svoje i dovodi do lepljenja spoljnjeg landaravog sloja za podgaće, a to dovodi do povremenog ograničavanja pokreta. Bolje je uzeti klasičan bici šorc uz nogu.
  • 0

#54 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 04 April 2013 - 02:08 PM

Možda i ovako nešto možeš da probaš, ako nećeš da se utežeš :) u biciklističke:
http://dx.com/p/acac... ... xxl-187572
Nemam baš iste, ali slične, par puta sam ih nosio tokom celodnevne vožnje ispod pantalona i bilo mi je udobnije, pa skoro koliko i biciklističke. Mada, nije bilo mnogo znojenja.
  • 0
Pozdrav

#55 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 04 April 2013 - 02:38 PM

Budući da tražiš letnji, imaj na umu da dvoslojni znači i da je topliji, time i više znoja.

1. Obrati pažnju na sve što si naveo.
Cena...ok, svako traži jeftinije, ali ulaganje u dobre gaće se isplati, gornji deo ajde'de, ali otkako sam vozio Assosove gaće, ja udobije nisam našao. Mogu da prođu Volerove i Castelli. Govorim o originalima, ali imaj na umu da imaju i oni razne modele i uloške, a s tim i cene. Što se tiče replika, i nisu tako loše... ali originali duže traju, to kažem iz mog iskustva.

Materijal – da se brzo suši, tj da materijal lepo diše, da je dovoljno elastičan, da je model sašiven iz više delova (panela-tada su udobije), da su šavovi tanki jer kada su veliki (visoki) posle par sati može i da zaboli...ima tu još svašta nešto.

Ulošci – o daaa ima raznih, tanjih, debljih, većih, manjih, s kanalima, gel... Logično je da će uložak od XL biti veći od M ali ima razlike i između uložaka iste veličine ali drugačijih modela. Teško je reći koji će tebi biti udobiji, mislim da svako za sebe nakon nekog vremena ustanovi šta najbolje radi posao.
Na primer, imaju one „top budget“ Crane gaće koje u Hofferu u Austriji (Aldi - DE) možeš kupiti za par eura (4-7e) njihov uložak je skoro pa sunjer, ivice su grubo proštepane i sl. One su dobre npr za zimske treninge u kući kada voziš sat, sat i po i dosta. S druge strane tu su gaće od 40-50e i više koje možeš voziti satima. Bilo mi je zanimljivo da neki modeli (Castelli) uložak na ivicama ne proštepaju već zalepe, takve i slične modele lično koristim za vikend duže vožnje, brevete i slično. A kineske replike su za svaki dan 2-3 sata.
Ovako ih ja delim, neko verovatno drugačije, a ti ćeš nakon par gaća znati koje ti najbolje pašu.

2. Kvalitetno a jeftino... ja ne znam šta tu da kažem. Pre par dana mi je stigao kinez koji navodno ima dobar uložak. Evo danas ću ga probati pa ću videti kakav je. Na oko je ok.

3. Što se mene tiče, ima razlike.

4. To bi i ja voleo čuti.

5. Bitno je sedište, a o tome možda u nekoj drugoj temi, mislim da već ima. Nije problem ako imaš i gel i gaće.

6. Može da se nosi, ali kao što si i pretpostavio, klizaće.

Ovo su neka moja zapažanja. Našao sam malo vremena pa se raspisao. Sigurno još ima poneko zapažanje. :wink:
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#56 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 April 2013 - 04:36 PM

Zahvaljujem svima na izdvojenom vremenu.
Za početak ne bih naručivao sa neta, jer sa slika i iz karakteristika ne mogu da procenim da li meni odgovara. Osim toga, na dx su obavezno skroz kratke. Ja sam velik, pa iz iskustva sa klasičnim donjim vešom znam da bi mi se zavukle.. gde ne treba.

Postoji li način da znam da li je nešto sa CB oglasa original ili kineska replika? Od marki koje se ovde najviše nalaze, koje su ok? Kakvi su NorthWave Ili Scott u Planetu? Preporuka za neki model? Ako je budžet do 30 evra, mogu li da očekujem nešto dobro? Kako da znam da će materijal brzo da se suši? :) Bio bih jako zahvalan za neke primere (linkove) onoga što valja (uz kratko obrazloženje zbog čega).

Inače, imam i jedno usko parče drveta naziva Selle Italia Iron, ali nikad nisam mogao da ga vozim u običnom šorcu.
  • 0

#57 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 April 2013 - 04:48 PM

Evo nekih linkova koji meni deluju korisno, sa osnovnim informacijama:
http://www.roadbiker... ... ing-shorts
http://www.rei.com/l... ... thing.html

Vrlo su zanimljive napomene o problemu "zova prirode" što meni stvarno nije palo na pamet. :) Ne mora da bude najbitniji faktor, ali treba imati u vidu. Takođe, napomene za sprečavanje proklizavanja skroz do prepona ili za lastiš koji će da drži (logično da treba da bude šira traka, ali čovek ne misli na to dok ne pročita). Itd.

I dalje su dobrodošle neke konkretne preporuke, što se tiče gaća dobavljivih na našem tržištu.
  • 0

#58 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 April 2013 - 08:34 PM

Možda i ovako nešto možeš da probaš, ako nećeš da se utežeš :) u biciklističke:
http://dx.com/p/acac... ... xxl-187572
Nemam baš iste, ali slične, par puta sam ih nosio tokom celodnevne vožnje ispod pantalona i bilo mi je udobnije, pa skoro koliko i biciklističke. Mada, nije bilo mnogo znojenja.


Kakav je taj kineski kroj, normalan :) ili treba uzeti broj veće?
Pošto se dvoumim između L i XL, po onim njihovim merama pre bih trebao XL (179cm, 75 kg) ali nosim L kineski letnji dres i taman mi je.
Mada posle nekoliko sati u njemu hoće da se usecaju krajevi nogavica pa to svrbi, smanjuje cirkulaciju, tregeri su nepraktični kod odlazaka u wc treba ih skinuti sa sve gornjim delom...
Zato razmišljam o boksericama ili šorcu bez tregera.
  • 0

#59 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 06 April 2013 - 08:38 PM

Uzmi L. Smao imaj na umu da ces se na ove sa dx nacekati.
  • 0

#60 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 06 April 2013 - 10:14 PM

Prvi put kupujem dres, pa me zanima da li gornji deo treba da bude potpuno uz kozu? Danas sam probao http://www.scott-spo... ... WCaXUrJLKd (mozda je model iz prethodnih godina, ali izgleda isto) u M velicini i ima malo lufta na stomaku. U toj prodavnici nisu imali S, ali se plasim da mi manji ne bude tesan, malo steze lastis oko bicepsa vec na M. Najradije bih izbegao cimanje po Bg i potragu po Planetovim radnjama.

I jel zna neko u kojoj zemlji su proizvedene te Scott majice u PB? Ova sto sam gledao je iz Rumunije
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika