Jump to content


Fotografije
- - - - -

Mišljenje o singlespeed biciklima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
63 odgovora na ovu temu

#41 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 15 April 2013 - 07:52 AM

Danas je odvozena devicanska voznja na fixiju. Od prilike za sada isto mi je prolazno vreme do posla, ali bilo je mnogo interesantnije, kao da ucis da vozis bicikl opet, mada moram priznati da se osecam manje umorno, videcemo kako ce biti u povratku s obzirom da me cekaju brda.

Nizbrdo je bilo strasno u pocetku ali kada se opustis i kontrolises brzinu prenjom kocnicom nagano se uhodas. Najveci problem je odrzavati pravilnu kadencu. Meni je ovde najprostije bilo da se opustim i pustim da me pedale vode.

Spust nije bio nesto, od Glavne posta u Takovskoj niz Kneza Milosa pa u Nemanjunu do zeleznice, ali za pocetak dovoljno strasan, pogotovo sa saobracajom. :D

U svakom slucaju fantastican je osecaj. :) I prepourucio bih svima. :D
  • 0

ಠ_ಠ


#42 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 15 April 2013 - 09:16 AM

Jeste kočnice i ručice su tektro....To je ono što venera valja kod nas sa drugim nazivom POWER.....Klesta nisu loša ali su ručice blagi užas.....Subjektivno mišljenje.....

Te POWER ručice najviše liče na Tektro RL520, a to su ručice za V-brake koje ne rade sa običnim kaliperima.
Ove na Treku izgledaju kao RL340 a to su standardne road ručice za kalipere koje bi trebalo da rade sasvim dobro. Nisam imao prilike da ih probam, ali znam da su standardan izbor kad god su potrebne obične drop bar ručice umesto šamaraljki.
  • 0

#43 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 15 April 2013 - 12:01 PM

Jeste kočnice i ručice su tektro....To je ono što venera valja kod nas sa drugim nazivom POWER.....Klesta nisu loša ali su ručice blagi užas.....Subjektivno mišljenje.....

Te POWER ručice najviše liče na Tektro RL520, a to su ručice za V-brake koje ne rade sa običnim kaliperima.
Ove na Treku izgledaju kao RL340 a to su standardne road ručice za kalipere koje bi trebalo da rade sasvim dobro. Nisam imao prilike da ih probam, ali znam da su standardan izbor kad god su potrebne obične drop bar ručice umesto šamaraljki.



Dosta nekvalitetno su uradjene i jako ružno izgledaju na bajku jer su nezgrapne i neelegantne....U svakom slučaju su polovne shimano za iste pare bolja kupovina....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#44 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 16 April 2013 - 06:26 AM

Da su ružne, jesu i to baš :mrgreen:
Ja imam starije R200A ručice koje su kopija Campagnolo Ergo ručica i na kvalitet izrade nemam nikakvih zamerki a i dosta su mi udobnije pod rukom nego Shimano. Ne znam da li su posle počeli lošije da ih prave ili možda pod imenom POWER prodaju komade koji nisu prošli kontrolu kvaliteta.

Kad smo već malo skrenuli na tu temu, moram da pomenem TRP RRL SL (TRP je Tektro Racing Products, ista fabrika samo drugo ime). E to su vrhunski ružne ručice, ali svi koji su ih koristili kažu da su jako udobne u ruci.
  • 0

#45 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 16 April 2013 - 06:57 PM

Ove trp kao da su iskopirane retro rucice msm da ih je diacompe pravio. ..
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#46 petroviti80

petroviti80
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 17 September 2013 - 09:23 PM

E aj neko misljenje,predlog za moj Rog FIXI. Kako vam se svidja,sta bi jos mogao da odradim na njemu sem farbanja. Postavljena slika
  • 0

#47 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 September 2013 - 11:32 PM

E aj neko misljenje,predlog za moj Rog FIXI. Kako vam se svidja,sta bi jos mogao da odradim na njemu sem farbanja. Postavljena slika

Kajševi ili korpice na pedalama, da ti ne pobegnu noge...
  • 0

#48 jablan

jablan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 326 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 18 September 2013 - 08:43 AM

Kako krećeš sa tim prenosom? :)
  • 0
Ulice za bicikliste - uzb.rs FB

#49 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 18 September 2013 - 09:43 AM

Kako krećeš sa tim prenosom? :)


Stojeci, lomeci kolena:)
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#50 petroviti80

petroviti80
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 19 September 2013 - 10:33 AM

52/18,pa nije to tako jak prenos da lomi kolena!
  • 0

#51 siska92

siska92
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 24 January 2014 - 12:27 AM

Ljudi, aj uputite me gde mogu da nadjem Fixie glave? Hocu da sastavim jedan bajs da imam za do faxa i po gradu, a da se ne cimam gde cu da ga zakljucam jer ne bi izgledao nesto babaroga privlacno, ali ne znam gde fixi glavu da nadjem. Ako neko ima pojma, nek ostavi neki link nesto ili neki info. Hvala :)
  • 0

#52 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 24 January 2014 - 02:07 AM

Ljudi, aj uputite me gde mogu da nadjem Fixie glave? Hocu da sastavim jedan bajs da imam za do faxa i po gradu, a da se ne cimam gde cu da ga zakljucam jer ne bi izgledao nesto babaroga privlacno, ali ne znam gde fixi glavu da nadjem. Ako neko ima pojma, nek ostavi neki link nesto ili neki info. Hvala :)


Trba fristajl pancevo...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#53 siska92

siska92
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 26 January 2014 - 11:53 AM

Je l' imaju oni neki sajt nesto da pogledam sta od robe imaju? Malo mi je daleko pancevo da bih iso za nesto sto ne mogu da nadjem... :S
  • 0

#54 vukx

vukx
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 16 February 2014 - 08:48 PM

Citam ovu temu i kao da citam neki strani jezik koji nista ne razumem :(
Vec godinama vozim Rog, onaj klasican stari muski bicikl sto ima onu veliku prednju kocnicu sto se spusta od gore na gumu. Od kad mi je riknuo originalni srednji pogon, nisam znao za drugu mogucnost i sad vec ne znam koliko sam unistio tih kineskih pogona sa klinovima sto sam kupovao na najlonu. Takodje imam problem sa zadnjom/kontra kocnicom, koja jedva radi.
Ne treba mi nista fancy, ali ne bi bilo lose da bude lanac bez masti, da evetnualno mogu da skinem branik za njega, mada nije obavezno. Znaci treba mi predlog za kvalitetan pogon, kurble i pedale, neko resenje za kocnicu (da li tu nesto moze da se promeni, popravi), gde to ima da se kupi - NS-BG i da sve to ne bude preko 50eur.
Iako sam do sad sve sam sredjivao na biciklu, mogu nositi i kod majstora, ali da bar znam sta da trazim.
Hvala!
  • 0

#55 extremeparche

extremeparche
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 03 September 2014 - 07:54 AM

Izvadis solje na nabijanje iz ROG rama,nabavis stari MTB ram bez mufova i odseces nosac solja.I naravno da bude engleski navoj u njemu.Uz malo muke i brusenja ubacis ga u svoj stari ram i zapunktujes.I tad mozes koristiti i redovne solje na navoj i patrone.


  • 0

#56 extremeparche

extremeparche
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 03 September 2014 - 07:57 AM

Ljudi, aj uputite me gde mogu da nadjem Fixie glave? Hocu da sastavim jedan bajs da imam za do faxa i po gradu, a da se ne cimam gde cu da ga zakljucam jer ne bi izgledao nesto babaroga privlacno, ali ne znam gde fixi glavu da nadjem. Ako neko ima pojma, nek ostavi neki link nesto ili neki info. Hvala :)

Prerada prednje disc glave.Izbusiti na zupcaniku 6 ISO rupa.


  • 0

#57 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 September 2014 - 05:27 AM

Ljudi, aj uputite me gde mogu da nadjem Fixie glave? Hocu da sastavim jedan bajs da imam za do faxa i po gradu, a da se ne cimam gde cu da ga zakljucam jer ne bi izgledao nesto babaroga privlacno, ali ne znam gde fixi glavu da nadjem. Ako neko ima pojma, nek ostavi neki link nesto ili neki info. Hvala :)

Koliko puta mi se desi u gradu da treba jedna pedala da stoji gore (visoka bankina, a moram skroz desno da se sklonim). Na fixiju je to, naravno, nemoguće. Do faxa napraviš običan bicikl (koji se sad moderno zove singlespeed, jel' da). 

 

Evo mi ga u sobi stari Rog petobrzinac, u voznom stanju, ako nekom treba za prerade, igranje - prodaje se.  :)   Malo vožen - sve originalno fabričko. #Yolo!  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#58 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 04 September 2014 - 10:18 AM

Nemam nista protiv single bajka jer mi je to bio prvi nekoliko god. kasnije ponika, potom prvi drumas Rog Junior.Imam nameru da sklopim jednog da imam u kolekciji za prilike kada mi se vozi.Ipak, za svakodnevnu voznju zbog brdovite konfiguracije vozim drumasa i u retkim prilikama kod defekta sajle menjaca znam sta je single i nije ni malo prijatno?

Ovde u sitna crevca o svemu ovome;http://www.lfgss.com...9/?offset=89200


  • 0

#59 Arabian_Prince

Arabian_Prince
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationPančevo

Postavljeno 10 September 2014 - 09:00 PM

Da ne otvaram novu temu, imam jedno pitanje, hocu na napravim single speed pa me zanima da li moze nazad da se stavi zupcanik od bmx-a kao sto je ovaj http://www.totalbike...acna-bmx-z-16-0  i da li mogu da stavim lanac za 6 brzina pa da ga skratim na potrebnu duzinu, ili je potreban ss lanac?


  • 0

#60 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14649 posts

Postavljeno 10 September 2014 - 11:30 PM

Mozes da zavrnes nazad zupcanik od bmx-a i ne mozes da koristis lanac za 6 brzina. Obican lanac koji ces staviti nije predvidjen da bude ukoso pa gledaj da prednji i zadnji zupcanik budu sto blize idealnoj pravoj liniji lanca.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika