Jump to content


Fotografije
- - - - -

Mišljenje o singlespeed biciklima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
63 odgovora na ovu temu

#21 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 11 April 2013 - 08:18 AM

Koliko sam razume na drugim forumima odno 42/16 na fixiju nije isto sto i isti odnos na jednobrzincu jer je prenos direktan.

Nije isto jedino utoliko što na fiksiju moraš da razmišljaš i o nizbrdicama i svojoj maksimalnoj kadenci.
Na ravnom ti inercija točkova malo pomaže kad se jednom zaletiš, ali uzbrdo će prenos biti jednako težak kao na običnom jednobrzincu.

Uzgred, nadam se da ne planiraš fiksi sa tenzionerom?
  • 0

#22 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 11 April 2013 - 08:27 AM

ne ne, ima ram sa iskosenim dropoutima

Postavljena slika

Postavljena slika

Uzbrdo nije toliki problem, a za nizbrdo imacu prednju kocnicu.
Trebao bi u subotu da ga preuzmem nazad od majstora i bice kompletiran, pa kacim slike.

Sledeci korak je da mu poskidam ove bradavice za kablove i za kocnice jer cu prednju da stavim drumsku.
  • 0

ಠ_ಠ


#23 jablan

jablan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 326 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 11 April 2013 - 09:06 AM

Hehe, ja preferiram ružne bajseve, ali ovu kombinaciju boja ne bih ni ja vozio... :)

Koji pogon stavljaš?
  • 0
Ulice za bicikliste - uzb.rs FB

#24 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 11 April 2013 - 09:16 AM

42/16

kurble su neke Altrix.
Postavljena slika
Postavljena slika

za sada cu sa tankim lancanikom da vozim, ali nameravam da u skorije vreme navacim 45 ili 46 1/8 lancanik.

Pa u principu, ne treba mi da je lep, treba da je izdrzljiv i da nije nesto fancy, da ga neko ne bi marnuo.

na foru Rat Style. :D

kada ga kompletiram, nameravam jos da ogolim viljusku i da je izlakiram providnim lakom, i da nabacim bullhorn volan, jer je lula kraca.
  • 0

ಠ_ಠ


#25 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 11 April 2013 - 12:00 PM

Samo secni i okreni taj volan koji već imaš, i tako je ružan :wink:
  • 0

#26 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 11 April 2013 - 12:13 PM

Samo secni i okreni taj volan koji već imaš, i tako je ružan :wink:



naravno, jes jos cu da dajem kintu za novi volan, kad sam ovaj dobio za 1000 din. :P
  • 0

ಠ_ಠ


#27 NightRider88

NightRider88
  • Members
  • PipPipPip
  • 125 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 11 April 2013 - 04:35 PM

Drakce sta bi lepo izgledale ove kurble da se ispoliraju do visokog sjaja :D
  • 0

#28 Blackey

Blackey
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 11 April 2013 - 05:53 PM

Koja je vasa procena? http://cikloberza.co...ow.php?id=88105
  • 0

#29 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 11 April 2013 - 06:21 PM

lep, samo ako ti odgovara velicina.
  • 0

ಠ_ಠ


#30 Blackey

Blackey
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 11 April 2013 - 06:58 PM

Velicina mi je dobra. Ne daju mi se tolike pare i potreban mi je manje upadljiv bajs. Ali mi se cini da vredi. Nigde nema tezina na netu a i kocnice nemaju nikakve informacije o njima...
  • 0

#31 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 11 April 2013 - 07:37 PM

ssam ram ti je jako dobar. A i da sklapas sam, izaslo bi ti oko 150/200 eur u zavisnosti sta hoces.

mada video sam neki ram da se motao po oglasima koji ima iskosene dropoute i bio je nesto smesno jeftin tipa 20/30 eur

probacu da ti nadjem pa da ti okacim.
  • 0

ಠ_ಠ


#32 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 11 April 2013 - 07:40 PM

ovo ti nije lose.

http://cikloberza.co...w.php?id=102192

http://cikloberza.co...ow.php?id=88398

evo ti ovaj je idealan.

http://cikloberza.co...ow.php?id=90329
  • 0

ಠ_ಠ


#33 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 11 April 2013 - 08:10 PM

Koja je vasa procena? http://cikloberza.co...ow.php?id=88105


Velicina mi je dobra. Ne daju mi se tolike pare i potreban mi je manje upadljiv bajs. Ali mi se cini da vredi. Nigde nema tezina na netu a i kocnice nemaju nikakve informacije o njima...


Procena čega?

TREK i GF su jedni od prvih koji su prihvatili GATES CARBON BELT DRIVE sistem pogona kajišem umesto lancem, i mislim da je ovo jedini model koji je trenutno u ponudi kod nas koji ima tu mogucnost. Zajedno sa trenutno "faux peau" sedlom, keperom i oblogama rucica kocnica koje mu daju trenutno veoma moderni retro šmek bike je 100% HIP :)

Kurble su verovatno CPI (CyclonPrecisionIndustries) iako su ovi blagi prelazi karakteristicni za SRSuntour, a oba su sasvim OK tajvanski proizvodjaci. U skladu sa time verujem i da su i kocnice sa Tajvana, znaci najverovatnije TEKTRO. Sve u svemu, moze i losije da se prodje od ovoga :)
  • 0

#34 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 12 April 2013 - 01:25 AM

Jeste kočnice i ručice su tektro....To je ono što venera valja kod nas sa drugim nazivom POWER.....Klesta nisu loša ali su ručice blagi užas.....Subjektivno mišljenje.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#35 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 12 April 2013 - 07:44 AM

http://www.cikloberz...w.php?id=103263

ako neko razmislja za ovo, ne bih preporucio za sto je odradjena sam konverzija.
Bajs sa "samoubilackom nablom" je neverovatno losa stvar. Ovaj je dobar ako neko hoce da mu ugradi freewheel, ali da se ovaj koristi ko fixiash, skroz nepreporucljivo, pa ni sa crvenim loctiteom, time cete samo da unistite nablu, i da se slikate kada vam punke neka zica.

Ili da se uplete prava pista nabla.
  • 0

ಠ_ಠ


#36 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 13 April 2013 - 09:04 AM

Jos malo izmena i gotovo je. :D

Postavljena slika

Ici ce bullhorn guvernal,
prednji zupcanik ce da se zameni sa 44t 1/8 pistaskim zupcanikom
bradavice i nosace za kanti kocnice cu da skinem
i narucicu bolje pedale, najverovatnije MKS AR-2 sa klipserima.

Planirani cenovni rang je bio 150 eur, ali na kraju je ispalo blize 200 zbog kvalitetnije zadnje glave i boljeg pogona. Tako da su sada tockovi trenutno najskuplji na njemu :P
  • 0

ಠ_ಠ


#37 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4576 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 13 April 2013 - 11:00 AM

Jeste kočnice i ručice su tektro....To je ono što venera valja kod nas sa drugim nazivom POWER.....Klesta nisu loša ali su ručice blagi užas.....Subjektivno mišljenje.....

koliko para su ove kočnice, i da li su sa dubokim zahvatom, treba mi za ženin rog nešto što bolje koči, pa da izračunam jel se više isplati da kupim kočnice, ili da uzmem neku viljušku sa pinovima za V-brake.
  • 0

#38 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 13 April 2013 - 12:07 PM

Jeste kočnice i ručice su tektro....To je ono što venera valja kod nas sa drugim nazivom POWER.....Klesta nisu loša ali su ručice blagi užas.....Subjektivno mišljenje.....

koliko para su ove kočnice, i da li su sa dubokim zahvatom, treba mi za ženin rog nešto što bolje koči, pa da izračunam jel se više isplati da kupim kočnice, ili da uzmem neku viljušku sa pinovima za V-brake.



Msm da su I dalje 650 dinara,imaju plitak hvat Ali to se da srediti....Ima negde na sajtu Sheldon Brown-a uputstvo kako odraditi adaptere od metalnog flaha,napravio sam na rogu za pola sata I radilo je ko zmaj....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#39 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4576 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 13 April 2013 - 12:41 PM

Jeste kočnice i ručice su tektro....To je ono što venera valja kod nas sa drugim nazivom POWER.....Klesta nisu loša ali su ručice blagi užas.....Subjektivno mišljenje.....

koliko para su ove kočnice, i da li su sa dubokim zahvatom, treba mi za ženin rog nešto što bolje koči, pa da izračunam jel se više isplati da kupim kočnice, ili da uzmem neku viljušku sa pinovima za V-brake.



Msm da su I dalje 650 dinara,imaju plitak hvat Ali to se da srediti....Ima negde na sajtu Sheldon Brown-a uputstvo kako odraditi adaptere od metalnog flaha,napravio sam na rogu za pola sata I radilo je ko zmaj....

Da, da, znam za to, hvala, ima negde na forumu, mada me mrzi da se zezam, mislim da si baš ti pisao o tome i dao link, pogledaću, ali ako se budem igrao sa time onda ću da kupim neke shimano 105 kočnice, da mi žena ne izgine usput negde...
  • 0

#40 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4576 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 13 April 2013 - 01:51 PM

Možda nadjem ili napravim nešto ovako http://www.identitib... ... vots-a.jpg ili ovako ili ovako http://www.danscomp.com/489057.php ili http://www.bentechbi...com/vbrakes.htm
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika