Jump to content


Fotografije
- - - - -

Mišljenje o singlespeed biciklima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
63 odgovora na ovu temu

#1 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 12 August 2012 - 09:42 AM

Odmah da se razumemo, nisam promašio temu jer (trenutno) ne želim da KUPIM ovakav bajk. Naime, može li mi neko reći nešto više o tim singlespeed bajkovima? Čemu su oni pretežno namenjeni? Kao što i sam naziv kaže, imaju jednu brzinu. Koliko je to funkcionalno? Slučajno sam naleteo na oglas za jedan takav, mogu vam reći da mi se dopao http://www.cikloberz...ow.php?id=75527 Naravno, nemam u planu da ga kupim, ali, eto zanima me da li je neko imao iskustva sa ovakvim stvarima.
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#2 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2012 - 10:23 AM

Čemu su oni pretežno namenjeni?

Danas uglavnom glupiranju hisptera :) Inace su korektni za posluziti se za svrljanje po kraju ukoliko je ravnicarski.

Koliko je to funkcionalno?

U pogledu same voznje, u rasponu od korektno do nikako, u pogledu odrzavanja mnogo su zahvalniji. Zavisi za sta ti treba bicikl.Za zadatu namenu moze biti sve od odlicnog resenja do (u slucaju fixi-ja) samoubilacke masine ...
  • 0
Postavljena slika

#3 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2012 - 10:56 AM

"Go and get yourself some brakes and some shifters" LOL :mrgreen:


  • 1

#4 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 12 August 2012 - 11:00 AM

Samo za skroz ravne gradove, čim imaš neko brdo, previše opterećuješ lanac i kolena, pa šta prvo crkne :)
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#5 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 12 August 2012 - 11:00 AM

Uravo čitam Miletova iskustva sa singlespeed bajkom. Moram priznati da je to vrlo zanimljiva mašina. Koliko sam provalio, pre nego što kreneš nizbrdo bilo bi dobro da se fino pomoliš. Kakvi su što se tiče dalje nadogradnje? Mislim na brzine. Verovatno je izvodljivo, ali i isto tako i skupo.
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#6 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2012 - 12:36 PM

Kakvi su što se tiče dalje nadogradnje? Mislim na brzine. Verovatno je izvodljivo, ali i isto tako i skupo.

Ako je pravi single speed onda nema nadogradnje, osim za slucaj da ti internal gear hub-ovi rade pos'o :) No ukoliko te brizne zanimaju onda ti je kupovina ss-a promasaj u najavi ...
  • 0
Postavljena slika

#7 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 12 August 2012 - 12:47 PM

Kakvi su što se tiče dalje nadogradnje? Mislim na brzine. Verovatno je izvodljivo, ali i isto tako i skupo.

Ako je pravi single speed onda nema nadogradnje, osim za slucaj da ti internal gear hub-ovi rade pos'o :) No ukoliko te brizne zanimaju onda ti je kupovina ss-a promasaj u najavi ...





Koleza,dobar ti taj ss na avataru.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#8 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 12 August 2012 - 01:07 PM

Kakvi su što se tiče dalje nadogradnje? Mislim na brzine. Verovatno je izvodljivo, ali i isto tako i skupo.

Ako je pravi single speed onda nema nadogradnje, osim za slucaj da ti internal gear hub-ovi rade pos'o :) No ukoliko te brizne zanimaju onda ti je kupovina ss-a promasaj u najavi ...


Naveo sam u prvom postu da me kupovina ss-a ne zanima. Jednostavno me je zanimalo kakva je to skalamerija. Dosta toga sam saznao iz Miletovog posta viewtopic.php?f=35&t=3863&st=0&sk=t&sd=a Držim se ja mog frankenštajna.
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#9 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 12 August 2012 - 01:43 PM

Stvarno zanimljive proste masine.Mnogo mi se svidja kod njih jednostavna elegancija posebno kod retro modela i naravno jako je lepo sto je mexanika svedena na minimum a samim tim i odrzavanje.Posebno me odusevljavaju modeli sa kontrom jer kvalitetna glava za kontrasa moze ziveti 100 godina....

Sve u svemu jako bi lepo bilo (naravno da se ima para)kupiti jedan retro ss cisto da se covek provoza od meraka kada mu dodje da uziva....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#10 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2012 - 01:49 PM

Koleza,dobar ti taj ss na avataru.....

Nenadhebiv :D
  • 0
Postavljena slika

#11 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 12 August 2012 - 01:52 PM


Koleza,dobar ti taj ss na avataru.....

Nenadhebiv :D

:mrgreen:
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#12 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 12 August 2012 - 06:05 PM

"Go and get yourself some brakes and some shifters" LOL :mrgreen:

=D> koliko je carska zaebancija breeeeee :mrgreen:
  • 0

#13 Blackey

Blackey
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 08 April 2013 - 11:01 PM

Kakvo je vaše mišljenje o ovom biciklu:
http://cikloberza.co...w.php?id=102895
Da li vredi tih para? Koliko bi me koštalo sastavljanje nečeg sličnog?
  • 0

#14 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 09 April 2013 - 12:45 AM

Kakvo je vaše mišljenje o ovom biciklu:
http://cikloberza.co...w.php?id=102895
Da li vredi tih para? Koliko bi me koštalo sastavljanje nečeg sličnog?



Ima jedan herkules na berzi,mnogo zanimljiviji od toga....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#15 Blackey

Blackey
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 09 April 2013 - 03:38 AM

Herkules mi takodje deluje zanimljivo.
Šta mu daje toliko veću težinu? Imate li još neko mišljenje o njemu?
  • 0

#16 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 09 April 2013 - 06:30 AM

Herkules je bolji. :) samo mi se ne svidja izgled prednje kocnice. Dobro je sto kolko vidim ima konvencionalnu (bez navoja) viljusku. (mozda mi se samo cini)

Ja bi mu zamenio guvernal (stavio bullhorn) i prednji tocak. i stavio klasicnu prednju kocnicu.

42/16 je ako zivis u BG-u koji je jako brdovit sasvim dovoljan pogon. Zlatna sredina ako vozis kao fixie (mozda bi jedino bio bolji 45ili46/16) jer zapamti da ces morati da pedalas nizbrdo.
  • 0

ಠ_ಠ


#17 brutuskrombi

brutuskrombi
  • Members
  • PipPip
  • 58 posts

Postavljeno 09 April 2013 - 01:07 PM

fixi (tj. shuster) jeste singlspid (tj. jednobrzinac) ali nije i svaki jednobrzinac ujedno i fixi... predrasuda je da fixi nije zgodan za bg. nema efikasnijeg nacina da udjes u kondiciju i postignes snagu u kratkom vremenskom roku od voznje fixija po bg brdima. nedelju dve dana muke ali posle toga nema tog drumasa ili planinasa koji ce uzbrdo ili po ravnom biti brzi od vasniti prosecnog srpskog automobila koji je startniji od vas na semaforu. nizbrdo je veci problem nego uzbrdo, ali usporavajuci kurble tj. bicikl nogama, proradice vam misici koje niste ni znali da imate...
  • 0

#18 Blackey

Blackey
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 09 April 2013 - 02:23 PM

Meni je cilj da kupim/sklopim pomocni bicik. Potrebno je da bude neugledan (jer ce cesto stajati vezan u gradu). Ne zelim dodatnu brigu oko odrzavanja pored glavnog bajsa.
Dakle, dobar izgled nije potreban (mozda je cak i nepozeljan).
Potebni su mi kvalitetni i dugotrajni delovi kojima nije potrebno puno odrzavanja.
Bitne su performanse.
Fixi mi nije potreban s obzirom da bi mi taj bicikl sluzio jedino kao prevozno sredstvo.
Udobnost je nebitna.
Zelim dve kvalitetne drumaske kocnice.
I sve to ispod 200 evra.
Sastavljanje bih zapoceo sa ovakvom osnovom:
http://cikloberza.co...w.php?id=102826
Kakva patrona ide na ovaj ram?
  • 0

#19 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 09 April 2013 - 03:18 PM

Meni je cilj da kupim/sklopim pomocni bicik. Potrebno je da bude neugledan (jer ce cesto stajati vezan u gradu). Ne zelim dodatnu brigu oko odrzavanja pored glavnog bajsa.
Dakle, dobar izgled nije potreban (mozda je cak i nepozeljan).
Potebni su mi kvalitetni i dugotrajni delovi kojima nije potrebno puno odrzavanja.
Bitne su performanse.
Fixi mi nije potreban s obzirom da bi mi taj bicikl sluzio jedino kao prevozno sredstvo.
Udobnost je nebitna.
Zelim dve kvalitetne drumaske kocnice.
I sve to ispod 200 evra.
Sastavljanje bih zapoceo sa ovakvom osnovom:
http://cikloberza.co...w.php?id=102826
Kakva patrona ide na ovaj ram?


Ne valja taj ram. Moras da imas iskosene droupute ili horizontalne.

Posted Image

Ako hoces da koristis takav ram, moraces da imas tenzioner (oko 20ak evra kosta i ima u Freestyle-u u Pancevu da se kupi)

Mene je moj ispao oko 150, sa kvalitetnijim tockovima i gumama (oko 90) i pogonom (35). vec sam imao ram.

zadnja kocnica ti nije potrebna, ne vrsi nikakvu funkciju, dovoljno je samo prednja. Fixie je dobar jer je dugotrajniji.
Ako ides Single speed Promax kocince su solidne i par kosta 1900 din.
mozes da kupis obicnu nablu koja se srafi i da nju namontiras freewheel zupcanik.

Najbolja osovina za gradsko tabanje je patrona cetvtka jer najduze traje.
  • 0

ಠ_ಠ


#20 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 09 April 2013 - 03:27 PM

fixi (tj. shuster) jeste singlspid (tj. jednobrzinac) ali nije i svaki jednobrzinac ujedno i fixi... predrasuda je da fixi nije zgodan za bg. nema efikasnijeg nacina da udjes u kondiciju i postignes snagu u kratkom vremenskom roku od voznje fixija po bg brdima. nedelju dve dana muke ali posle toga nema tog drumasa ili planinasa koji ce uzbrdo ili po ravnom biti brzi od vasniti prosecnog srpskog automobila koji je startniji od vas na semaforu. nizbrdo je veci problem nego uzbrdo, ali usporavajuci kurble tj. bicikl nogama, proradice vam misici koje niste ni znali da imate...


U potpunosti se slazem. :) pola godine vozim MTB kao jednobrzinca jer se pokvario menjac i nazad u subotu preuzimam fixie od majstora, odneo po tockove. Ako mi je nesto pomoglo to je da mogu da se penjem uzbrdo na MTB-u sa pogonom 1x10 odnos 36/11-36 bez da se spustam do dna kasete. drugo, sto sam skratio prosecno pedalanje do posla za 25-30 min sa svim stajanjima (9 km) i skapirao da BG vozaci nisu toliko opasni koliko sam mislio. :P


Koliko sam razume na drugim forumima odno 42/16 na fixiju nije isto sto i isti odnos na jednobrzincu jer je prenos direktan.

i da budem iskren, jedva cekam. :D


Kad smo vec kod toga, treba mi preporuka za dobar hemijski skidac boje.
  • 0

ಠ_ಠ





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika