Jump to content


Fotografije

MB Anolis pitanje


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
78 odgovora na ovu temu

#41 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 27 July 2012 - 11:15 AM

Veličina rama ti piše na metru kad ga razvučeš od patrone do mesta gde ulazi šticna u ram :). A trebalo bi i da bude nalepnica na donjoj cevki ali nemoj se oslanjati na to.


Hmm, hvala na informaciji, ali...nemoj pogresno da me shvatis, ja sam totalni pocetnik, i jos ne mogu da po'vatam znacenje svih tih naziva, kao sto su 'sticna', patrona, itd :)

Hajde ako te ne mrzi, pogledaj ovu sliku pa mi na slici (u fotoshopu ili sl programu) markiraj sta je sta, tj. od koje do koje tacke da merim, PLEASE?

http://www.totalbike... ... 5490_2.jpg


btw: 1 inch = 2.54 cm ?

znaci, 18" = 18 x 2.54 = 45.72

Jesam li dobro izracunao?

(ja bih rekao da trebam da merim ram od...'sipke sedista' do...vile/lule? Ali da li merim od centra sipke sedista do centra sipke vile, ili samo od 'ivice do ivice'. I...sam ram nije 'prav' vec se kod ovog modela Anolisa blago 'savija' u neki blazi luk. Mislim nije prava sipka, pa ne znam kako bih to merio i da li bi mi se onda velicina poklopila sa proracunatim 45.72 cm (18")
  • 0

#42 rejven

rejven
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 27 July 2012 - 03:57 PM

nemam sad mogucnosti za garanciju (veceras cu ti napisati), sto se tice servisa jesam ga oterao u ovlasceni u dunavskoj u medjuvremenu, lik se samo nasmejao na taj "nulti servis" - kao ko ti je to rekao... doduse malo je cackao oko menjaca i sada mi brzine ne preskacu, sve je ok. naravno besplatno a i 5 min posla je
  • 0

#43 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 27 July 2012 - 07:18 PM

nemam sad mogucnosti za garanciju (veceras cu ti napisati), sto se tice servisa jesam ga oterao u ovlasceni u dunavskoj u medjuvremenu, lik se samo nasmejao na taj "nulti servis" - kao ko ti je to rekao... doduse malo je cackao oko menjaca i sada mi brzine ne preskacu, sve je ok. naravno besplatno a i 5 min posla je


Ok, ali kada pogledas garanciju, i ako tu pise broj rama, probaj da uporedis sa onim brojem sto si pre nekoliko dana rekao da si ga iscitao. Ako je to 'to', kazi mi gde se tacno na biciklu nalazi ta oznaka.

I takodje mi reci da li je (u tom slucaju 20") bila oznacena na nekoj nalepnici kada ti je bicikl stigao, kako bih sve ovo mogao u sto kracem roku da isproveravam, i da ne zadrzavam kurira. Hvala!


btw. Jesi li bajs dovezao vozeci ga ili oterao nekim drugim prevoznim sredstvom? :) Jel' se stekla kondicija da se doveze do dunavske?






EDIT:

Dodatno pitanje:

18" ram bi trebao da je 45.72 cm

Medjutim na ovoj capriolo stranici za Anolis:

http://bike.capriolo...-country/anolis

...u dimenzijama za duzinu 'D" za ram od 18" pise da je duzina: 564 mm, tj. 56.4 cm

Stvarno vise ne znam kojoj velicini da verujem, a treba mi da znam ovo tacno pre nego sto bajs stigne preko kurirske sluzbe. :(
Moze li neko da pomogne oko ovoga? Hvala!
  • 0

#44 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 July 2012 - 09:23 PM

Tih 18" se odnosi na visinu rama, to je od centra srednje osovine do mesta gde šticna (cev sedišta) ulazi u ram. Ne brini se, odgovaraće ti taj ram za tvoju visinu a i neće ti valjda poslati pogrešan :) ako baš sumnjaš a ti proveravaj onda nalepnicu ako je ima, ili razvlači metar :).
  • 0

#45 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 28 July 2012 - 09:03 AM

Tih 18" se odnosi na visinu rama, to je od centra srednje osovine do mesta gde šticna (cev sedišta) ulazi u ram. Ne brini se, odgovaraće ti taj ram za tvoju visinu a i neće ti valjda poslati pogrešan :) ako baš sumnjaš a ti proveravaj onda nalepnicu ako je ima, ili razvlači metar :).


Hvala.

Pa bas iz razloga sto se plasim da mi ne posalju pogresan i pitam. Mene stalno bije takav maler, a posto su svi imali 20" gde god sam zvao, nekako se plasim da i ovaj od 18" ne zamene za neki od 20", posto pretpostavljam da je i totalbike-u ostalo jos par komada od 18". Zbog toga pitam, jer u principu ne volim da narucujem velike i 'skupe' stvari na daljinu, pa da onda kada to konacno stigne, otkrijem da sam dobio ono sto nisam narucio.
  • 0

#46 rejven

rejven
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 28 July 2012 - 09:46 AM

nemam sad mogucnosti za garanciju (veceras cu ti napisati), sto se tice servisa jesam ga oterao u ovlasceni u dunavskoj u medjuvremenu, lik se samo nasmejao na taj "nulti servis" - kao ko ti je to rekao... doduse malo je cackao oko menjaca i sada mi brzine ne preskacu, sve je ok. naravno besplatno a i 5 min posla je


Ok, ali kada pogledas garanciju, i ako tu pise broj rama, probaj da uporedis sa onim brojem sto si pre nekoliko dana rekao da si ga iscitao. Ako je to 'to', kazi mi gde se tacno na biciklu nalazi ta oznaka.

I takodje mi reci da li je (u tom slucaju 20") bila oznacena na nekoj nalepnici kada ti je bicikl stigao, kako bih sve ovo mogao u sto kracem roku da isproveravam, i da ne zadrzavam kurira. Hvala!


btw. Jesi li bajs dovezao vozeci ga ili oterao nekim drugim prevoznim sredstvom? :) Jel' se stekla kondicija da se doveze do dunavske?

eo pogledao sam, pise serijski broj mode 113013 na garanciji (tj taj sto pise na ramu) - na prednjoj strani rama, tamo gde dolazi prednje svetlo, ne mozes promasiti. nije bila nalepnica sa velicinom rama, odgovara mi pa predpostavljam da je to to :D ma vozio sam ga, nekih 24km, nije strasno :P, posle sam jos produzio do one prodavnice na dorcolskom keju da uzmem drzac za bidon i tako :P
  • 0

#47 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 28 July 2012 - 11:42 AM

Ok, ali kada pogledas garanciju, i ako tu pise broj rama, probaj da uporedis sa onim brojem sto si pre nekoliko dana rekao da si ga iscitao. Ako je to 'to', kazi mi gde se tacno na biciklu nalazi ta oznaka.

I takodje mi reci da li je (u tom slucaju 20") bila oznacena na nekoj nalepnici kada ti je bicikl stigao, kako bih sve ovo mogao u sto kracem roku da isproveravam, i da ne zadrzavam kurira. Hvala!


btw. Jesi li bajs dovezao vozeci ga ili oterao nekim drugim prevoznim sredstvom? :) Jel' se stekla kondicija da se doveze do dunavske?

eo pogledao sam, pise serijski broj mode 113013 na garanciji (tj taj sto pise na ramu) - na prednjoj strani rama, tamo gde dolazi prednje svetlo, ne mozes promasiti. nije bila nalepnica sa velicinom rama, odgovara mi pa predpostavljam da je to to :D ma vozio sam ga, nekih 24km, nije strasno :P, posle sam jos produzio do one prodavnice na dorcolskom keju da uzmem drzac za bidon i tako :P

Ok, hvala na informacijama.

Kazi mi jel ti sediste udobno ili si ga vec zamenio? Kakav je osecaj pri duzoj voznji?
  • 0

#48 rejven

rejven
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 28 July 2012 - 11:50 AM

sediste nije udobno, na pocetku je bolelo dupe sad je malo bolje, juce sam imao priliku da ga promenim al mi bilo zao :) imam osecaj da sto duze vozim to ga lakse podnosim
  • 0

#49 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 28 July 2012 - 12:11 PM

sediste nije udobno, na pocetku je bolelo dupe sad je malo bolje, juce sam imao priliku da ga promenim al mi bilo zao :) imam osecaj da sto duze vozim to ga lakse podnosim

:D

Koje si sediste uzeo (ako moze baci link), i koliko te kostalo?
  • 0

#50 rejven

rejven
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 28 July 2012 - 12:16 PM

moguce da sam se lose izrazio, nisam uzeo, zao mi je (jos) da menjam ovo sto dolazi uz bajs :P
  • 0

#51 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 28 July 2012 - 12:22 PM

Znaci samo si 'testirao' novo sediste? Koje je sediste bilo u pitanju?

Ja se secam, cim sam u Capriolo centru seo na 2 Anolisa kada sam ih isprobavao, odmah sam primetio da 'nesto' nije u redu sa sedistem. A kasnije sam i shvatio za sta sluze one rupe na sedistima. :D
  • 0

#52 rejven

rejven
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 28 July 2012 - 04:35 PM

ma nisam ga ni testiro, stajalo u prodavnici, nagovarao me cale da uzmem ono siroko sa federima ali odlucno sam odbio [-X
  • 0

#53 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 07 August 2012 - 01:31 PM

Evo da javim 'rasplet'. Narucio sam Anolis preko TotalBike-a. Stigao je za tacno 7 dana. Zatim sam juce oterao bicikl da se odradi nulti servis (u Capriolo servisu). Na kraju sam ga provozao juce.

Bicikl deluje 'ok' (iz ugla pocetnika poput mene). Verovatno cu mu polako otkrivati mane, pa cu kasnije i praviti planove sta-kako. Ono sto se npr. meni ne svidja i sto cu promeniti kada za to bude para, jesu same rucice menjaca, koje ce povuci sa sobom i izmenu samih menjaca.
Elem, rucice previse 'krckaju' (prave buku) i ne mogu im nikako odrediti tacku kada je prebacen lanac na drugi zupcanik (mislim na levu rucicu menjaca za zupcanike srednjeg pogona). Vec, polako obrcem dok ne cujem da je prebacio. Izmedju 2. i 3. zupcanika je opet jos veci 'korak' pa treba vise obrtati. Mozda to tako treba ali mi nije jasno zasto nije napravljeno da jedan 'cak' (okretanje) ne prebaci na sledeci zupcanik, vec mora da se slusa to 'krckanje'.

U svakom slucaju, popricao sam sa majstorom u Capriolo centru gde sam ga upitao kakve su neke od izlozenih rucica menjaca na bajsovima koji su takodje stigli na servis. Lik je 'priznao' da i on vise voli rucice sa 'papucicama.
Tu sam ja upitao i da li bi mogao da stavim 'deore' (ukoliko negde nadjem) i on rece da je deore pravljen za 'osmofaz' a da je ovaj moj sedmofaz i da bi mi onda morali iskljuciti jedan 'zupcanik' (ako sam ga dobro shvatio), ali i da bih morao da promenim i zadnji menjac jer deore ne moze sa sram menjacem da radi (koji se nalazi kod mene na zadnjem tocku). Sve u svemu, zakljucak je bio da za sada ne menjam nista dok ne izvozam bajs, pa posle da razmislim sta cu. Hteo-ne-hteo, tako ce morati da bude, jer se sada za tako nesto para nema.

Majstor mi je takodje skrenuo paznju da kupovina polovne deore opreme moze biti 'macka u dzaku'.

Da li moze neko da mi objasni na sta treba obratiti paznju (tj. sta moze biti lose) na samom delu neke od deore opreme (rucice ili sam menjac) kako bih imao to u vidu u slucaju da naletim na nesto povoljno (cisto da znam sta da proverim, tj. gde da gledam) ?


Hvala unapred!




Dodatno pitanjce:
Kupih juce takodje i nosac bidona (posto sam bidon dobio free), zatim branike i onu stopu da bi bicikl mogao da stoji parkiran. Bice tu potrebno jos opreme pa me zanima sledece:

1. Juce sam u Capriolo prodavnici video one 'U brave' ili kako se vec zovu. Kostaju nekih 1.5K din (cini mi se). Zanima me jesu li to one 'prave originalne' U brave ili nesto odradjeno u tom fazonu i koliko su pouzdane. Takodje me zanima gde da nosim takvu bravu sa sobom, posto u torbici za bajs (koju cu kupiti) ne verujem da moze stati?

2.
Slim. Trenutno imam strah da gde god krenuo ima da zavrsim sa busnom gumom. Zanima me sta je to slim. Jel to traka koja se stavlja unutar spoljasnje gume, gde ce biti izmedju spoljasnje i unutrasnje gume? Ili je to nesto drugo? I koliko pomaze da ne dodje do busenja? Tj. ta 'slim' traka bi valjda trebala da nekako 'automatski' krpi gumu cim se probusi, bez zahtevanja moje intervencije da gumu skidam i krpim rucno? Jesam li to dobro shvatio?

extra pitanjce: Da li je montaza tog Slim-a jednostavna (da je i ja mogu odraditi) ili moram u servis? I gde da kupim u Beogradu takvu Slim gumu (traku)?

Hvala!
  • 0

#54 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 07 August 2012 - 03:38 PM

Polovne rucice menjaca Deore ili Alivio 3x7 bi ti bile odlicne, ako mozes da nadjes ocuvane. Na sta da obratis paznju? Pa da dobro menjaju u sve brzine, tj. da nista ne zapinje ili sta vec :D Razmisljam da uzmem sebi ovakve http://www.totalbike... ... -shimano-5 probao sam ih samo nemontirane u radnji, polugu guras na gore, a vracas u prethodni stepen tako sto stisnes okidac (taj crni delic) odmah ispod poluge. Pretpostavljam da su kompatabilne i sa SRAM zadnjim menjacem, ali proveri.

Nemoj se uzdati u takve brave, lance i katance, tako ces se naci u rubrici ukradeno/izgubljeno. To ti sluzi cisto da ti neko ne sedne na bicikl i odveze ga, a pravog lopova neces zaustaviti.

Mislis na Slime unutrasnju gumu? http://www.totalbike... ... asnja-guma Trebalo bi da dobro radi posao, ali moras imati i pumpu na biciklu
  • 0

#55 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 07 August 2012 - 03:56 PM

Hvala djape48 na odgovoru.

Nemoj se uzdati u takve brave, lance i katance, tako ces se naci u rubrici ukradeno/izgubljeno. To ti sluzi cisto da ti neko ne sedne na bicikl i odveze ga, a pravog lopova neces zaustaviti.


Naravno da se necu uzdati u te brave i lance, ali ipak bolje nekome bar par sekundi produziti 'obijanje' nego da mu bajs serviram na tacni. Cisto ono, ako npr. udjem u prodavnicu ili sta vec (nesto gde se kratko zadrzavam) pa da u startu one sitnije lopove 'odgovorim' od onoga sto im mozda prolazi kroz glavu. Za one profi lopove, znam da ne postoji zastita.

Polovne rucice menjaca Deore ili Alivio 3x7 bi ti bile odlicne, ako mozes da nadjes ocuvane. Na sta da obratis paznju? Pa da dobro menjaju u sve brzine, tj. da nista ne zapinje ili sta vec :D Razmisljam da uzmem sebi ovakve http://www.totalbike... ... -shimano-5 probao sam ih samo nemontirane u radnji, polugu guras na gore, a vracas u prethodni stepen tako sto stisnes okidac (taj crni delic) odmah ispod poluge. Pretpostavljam da su kompatabilne i sa SRAM zadnjim menjacem, ali proveri.


Sto se tice ove rucice 'Shimano TOURNEY TX 50' sto si ti naveo, zanima me kako je mozes testirati u radnji (ili negde na licu mesta). Ove 'papucice' bi trebalo da zatezu sajlu koja ce pomerati menjac i prebacivati u druge zupcanike. A dok te rucice samo drzim u ruci (dok jos nisu montirane i povezane), ne znam da li bih objektivno stekao utisak o tome kako se ponasaju i kakve zvuke ispustaju.
Hajde kada uzmes (ako uzmes) pa isprobas, javi utiske.


Mislis na Slime unutrasnju gumu? http://www.totalbike... ... asnja-guma Trebalo bi da dobro radi posao, ali moras imati i pumpu na biciklu


Da, verujem da je to ono sto na sta sam mislio. Znaci kada vrisne guma ona se samo ispumpa i moje je da je jednostavno napumpam rucnom pumpom i guma je okrpljena? Jeli ovo trajno ili samo privremeno resenje dok ne dodjem do kuce (pa da onda skidam gumu)?


Vidim da ima na totalbike.rs. Zna li neko ima li negde po BG-u pa da se prosetam?
  • 0

#56 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 07 August 2012 - 04:48 PM

Uzecu TX 50 skoro sigurno za drugi bajs, ali mi se uopste ne zuri. Pa ne mozes testirati, ali mozes imati neki uvid u funkcionisanje. Takve rucice se prodaju na Cobri, mozes ih testirati u radnji, sigurno ih ima svuda.

Teorija je bas takva kako pise na sajtu, probusis gumu, tecnost odradi svoj posao i zakrpi rupu, naduvas i vozis. Treba da krpi trajno. Imam Slime unutrasnju u zadnjem tocku, ali nisam imao busenje od proslog leta, tako da nemam pojma kako to radi u praksi :mrgreen: A Slime imas u Capriolo radnjama u BG, imas spisak na njihovom sajtu
  • 0

#57 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 07 August 2012 - 06:36 PM

Imam Slime unutrasnju u zadnjem tocku, ali nisam imao busenje od proslog leta, tako da nemam pojma kako to radi u praksi :mrgreen:


Iglu u ruke pa proveri kako radi. :wink:
  • 0

#58 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 07 August 2012 - 07:52 PM

Imam Slime unutrasnju u zadnjem tocku, ali nisam imao busenje od proslog leta, tako da nemam pojma kako to radi u praksi :mrgreen:


Iglu u ruke pa proveri kako radi. :wink:

Da znas da cu i uraditi tako (ako ne probusim gumu do kraja ove sezone i ako Slime bude i dalje tecan u gumi)
  • 0

#59 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 07 August 2012 - 07:55 PM

Teorija je bas takva kako pise na sajtu, probusis gumu, tecnost odradi svoj posao i zakrpi rupu, naduvas i vozis. Treba da krpi trajno. Imam Slime unutrasnju u zadnjem tocku, ali nisam imao busenje od proslog leta, tako da nemam pojma kako to radi u praksi :mrgreen: A Slime imas u Capriolo radnjama u BG, imas spisak na njihovom sajtu


Ok, pogledacu u Capriolo radnjama.



Imam Slime unutrasnju u zadnjem tocku, ali nisam imao busenje od proslog leta, tako da nemam pojma kako to radi u praksi :mrgreen:


Iglu u ruke pa proveri kako radi. :wink:



Hmm, pokusavam da shvatim komentar. :) Jesi li imao prilike da ti se na bajsu (koji ima slime) desi busenje gume i licno se uveris da slime radi posao kako treba?
  • 0

#60 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 07 August 2012 - 11:52 PM

Tebi je zadnji menjac SRAM X3? Procitao sam da Shimano i SRAM nisu kompatiblini u kombinaciji zadnji menjac/rucice menjaca, tacnije, postoje samo neki koji jesu (Attack i jos nesto).

Jos da neko ko se stvarno razume potvrdi da nece raditi kako treba Tourney rucice i X3 zadnji menjac, pa da trazis neko drugo resenje
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika