Jump to content


Fotografije

MB Anolis pitanje


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
78 odgovora na ovu temu

#21 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 21 July 2012 - 06:39 PM

Ma, bela je 'ok' generalno. Ja sam i isprobao sa belim ramom. Stvar je u tome sto ja ne volim da skrecem paznju a bela nekako 'sljasti'. Da je npr. tamno plava ili crna, to nicije oci ne iritira. Ovako bela... kao da govori 'hej pogledaj'. :)

@ MadScientist: sto se tice slike, ne vidim je. Aj' probaj ponovo :)
  • 0

#22 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 21 July 2012 - 08:36 PM

Ne znam kako ne vidis jer je postavljena na image shack, al' hajde evo druge slike...

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

#23 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 21 July 2012 - 08:55 PM

E sad se vidi. :) Hvala

U, pa ti svasta imas na ovoj bicikli. :) Jel ovo cebe na ramu?

I...jel tesko voziti sa ovom torbom na volanu? Secam se kada sam kao klinac kacio torbu iz prodavnice na volanu da nije bilo bas lako balansirati :D Kako je prilikom skretanja sa ovom torbom? (sorry za stupidna pitanja)

btw. jesi li razmisljao da uzmes (ako se tako zove) 'blatobran' za zadnji tocak, ukoliko se zadesis u voznji po nekoji kisi (ili po nekim barustinama)?


EDIT: Evo sada vidim i prethodnu sliku koji si okacio. Ne znam zasto se nije videla ranije. Kazi mi (ili jos bolje ako imas vremena uslikaj) to novo sediste ako nije problem. Nesto sam listao i cini mi se negde menju nekim oglasima procitao kao je neko prodavao neko sediste 'sa gelom' ? Kakvo je to sediste, mislim, jel to samo nesto fancy ili je kvalitetno?
  • 0

#24 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 21 July 2012 - 09:31 PM

Na ramu se nalazi sator i jos neke sitnice, dok u torbi na volanu se nalaze vreca za spavanje, dusek, lezaljka (ona sta se kaci na dva drveta).... i pravo da kazem ne secam se ni sam sta sam jos sve tu strpao :)

Nije nikakav problem voziti sa torbom, skoro isto kao i bez nje. Posto zivim u malom gradu bas i nemam neki veliki izbor biciklisticke opreme, tako da cekam obilazak neke vece prodavnice za kupovinu blatobrana i bisaga.

Sto se tice sedista sa gelom zaista ne znam, jer sam u slicnoj finanskiskoj situaciji kao i ti pa do sad nisam imao tu mogucnost probe takvog sica, mada procitao sam dosta reci hvale o tim sedistima.
  • 0

#25 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 July 2012 - 10:32 PM

Gel sam po sebi ne znači udobno sedlo, ima udobnih i kvalitetnih sedišta sa njim i bez njega. Meni se baš i ne sviđa to što oće da puca i pukotine se dalje šire, a ne vidim način da to saniram. Puko mi gel već na par mesta a ja očekujum od sedla da mi traje sto godina :mrgreen:. Sledeće će definitivno biti bez gela, neko ravno, poželjno s rupom i nešto čvršće od ovih s gelom, tako nekako zamišljam idealno sedlo za mene.
  • 0

#26 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2012 - 11:52 AM

Moje neko skromno misljenje bi bilo da dajem prednost Anolisu u odnosu na anakondu prvenstveno zbog rama...Sa celicnim ramom zaboravi na upgrade,a kad ti poriknjavaju delovi,bice ti jeftinije da kupis novu anakondu/adrenalin nego da ulozis u isti,veruj mi imao sam ja adrenalin,super me je sluzio,ali na kraju mu ipak sve dodje na isto..plus sto je tezi,plus brze korodira,plus jos trista svasta..
Sto se tice Anolisa,preporucio bi samo da ti u servisu zamene te gripshift rucice,jer po meni su one jako lose,u odnosu na rapid fire(okidace),ja ih ne bih ni poredio..Uzmes one iste kao sto su na anakondi ili na adrenalinu sa integrisanim rucicama za kocnice koje su btw metalne a ne plasticne,sto znaci da ti nece otpasti prsti pri kocenju,one sljakaju po meni super,za te pare (oko 2000 su) bolje mislim da nema..Ostalo vremenom,menjas kako sta zatreba..
  • 0

#27 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 22 July 2012 - 01:15 PM

Da, zato sam i ja razmisljao o Anolisu bas zbog Alu rama i zbog (mozda) buducih 'upgrade-a'.

Sto se tice menjaca, (ako sam dobro svhatio) i meni se svidjaju oni drugi gde 'palcem' menjas brzine a ne ovo da vrtim 'rucku'. Medjutim ovi su nabacili te, i plasim se da (ako uzmem Anolisa) da cu morati malo da se strpim sa zamenom menjaca i sl. delova. Bicu primoran da uzmem tu nozicu da bicikl moze da stoji. A onda cu polako, u toku 'isprobavanja' bicikla, dodavati sta jos bude potrebno (svetla, branici, brzinomer i sl.)

Jos neke stvari me zanimaju:
Da li sam po zakonu obavezan da na drumu imam kacigu dok vozim bicikl ili ne? Jer ja sam vidjao ljude u sred Beograda kako voze ulicom bez kacige, pa me zanima da li to moze da 'prodje' tj. policija nece da se cima, ili zakon ne obavezuje? Btw. koliko kosta neka 'obicna' kaciga?

Sto se tice dodatnih delova, pitao sam u Capriolo centru kada sam bio pre par dana, da li oni namestaju nozicu ako je dokupim, a oni su mi rekli, 'ne mi to ne radimo, ali to mozes u bilo kom servisu bicikla da odradis'. Ja se mislih WTF?

Drugo, koliko kosta servis same bicikle (posto ja apsolutno nemam uvid u to), ako npr. pozelim da odradim taj 'nulti servis' (mada ni ne znam sta u to spada, verovatno provera da li je sve kako treba?) Moze li mali info u vezi ovoga?

Hvala
  • 0

#28 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2012 - 02:15 PM

Sto se tice menjaca, (ako sam dobro svhatio) i meni se svidjaju oni drugi gde 'palcem' menjas brzine a ne ovo da vrtim 'rucku'. Medjutim ovi su nabacili te, i plasim se da (ako uzmem Anolisa) da cu morati malo da se strpim sa zamenom menjaca i sl. delova.

Rucice menjaca,da ti sto se palcem menjaju,to su rapid fire,i po meni su neuporedivo bolji,jednostavniji i estetski lepsi od grip shift-a...ali ko sta voli nek izvoli :wink:
Vidi da se pruzis jos malo za te 2000 pa ces imati valjanu stvar a ne ovde da lomis zglob na ruci dok izmenjas brzine.Uradis to sad i miran si,jer ako ne uradis sad,pomirices se sa cinjenicom da imas ove,navicices se na njih i tesko da ces ih ikad i promeniti....mozda ti i manje naplate ako im ostavis te grip shift,mada cisto sumnjam,al pitaj nista te ne kosta...

Da li sam po zakonu obavezan da na drumu imam kacigu dok vozim bicikl ili ne? Jer ja sam vidjao ljude u sred Beograda kako voze ulicom bez kacige, pa me zanima da li to moze da 'prodje' tj. policija nece da se cima, ili zakon ne obavezuje? Btw. koliko kosta neka 'obicna' kaciga?

DA jesi,i trebao bi da nosis kacigu.Sto se tice policijie zavisi na kakvog naletis,neke boli uvo da se cimaju sto biciklista nema kacigu a neki ce da te startuju zato sto su se setili eto malo da rade svoj posao..

Sto se tice dodatnih delova, pitao sam u Capriolo centru kada sam bio pre par dana, da li oni namestaju nozicu ako je dokupim, a oni su mi rekli, 'ne mi to ne radimo, ali to mozes u bilo kom servisu bicikla da odradis'. Ja se mislih WTF?

Pricalo se ovde o capriolovim strucnjacima,pa necemo opte,to mozes i kuci sam da odradis,zavrnes jedan inbus sraf na ram i gotovo...Nozicu kupis u bilo kojoj bici radnji/servisu za 200-300 kinti ili ovde na berzi i kraj price..

Drugo, koliko kosta servis same bicikle (posto ja apsolutno nemam uvid u to), ako npr. pozelim da odradim taj 'nulti servis' (mada ni ne znam sta u to spada, verovatno provera da li je sve kako treba?) Moze li mali info u vezi ovoga?

Nulti sevis je servis cim kupis bajs pa na licu mesta da ti dotegnu kocnice menjace,isprave sic,napumpaju gume itd,jer to je sve nenastelovano dok su bajsevi u radnji..
Cene od servisa do servisa,plus sta ti treba,zavisi..
Nadam se da sam pomogao,pozdrav.. :wink:
  • 0

#29 rejven

rejven
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 22 July 2012 - 02:26 PM

drugari, pozdrav nov sam pa da ne otvaram novi topik ;)
uzeo sam pre neki dan beli anolis 20" - prvi utisci dobri, sve je lepo utegnuto itd. e sad problem - malo sam ga probao po keju znaci na ravnom i npr u 10-oj brzini pedale su mi preskakale, moguce da nesto pogresno radim? jel moze pomoc? eto utisci su dobri (osim sica koji me ubija - izgleda da cu morati da kupim neke gace :) samo me ovo plasi?
  • 0

#30 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2012 - 02:29 PM

DA jesi,i trebao bi da nosis kacigu.Sto se tice policijie zavisi na kakvog naletis,neke boli uvo da se cimaju sto biciklista nema kacigu a neki ce da te startuju zato sto su se setili eto malo da rade svoj posao.


Nije obavezna kaciga, još uvek.
  • 0

#31 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 22 July 2012 - 03:16 PM

Vidi da se pruzis jos malo za te 2000 pa ces imati valjanu stvar a ne ovde da lomis zglob na ruci dok izmenjas brzine.Uradis to sad i miran si,jer ako ne uradis sad,pomirices se sa cinjenicom da imas ove,navicices se na njih i tesko da ces ih ikad i promeniti....mozda ti i manje naplate ako im ostavis te grip shift,mada cisto sumnjam,al pitaj nista te ne kosta...


Pa ja sam se pruzio, nemam vise kud. Pocetni budzet mi je bio 15-16K din (dok jos nisam krenuo da gledam cene). Na kraju je izasao na oko 23-24K. Znaci...nema kud vise. Ima i drugih stvari o kojima moram da brinem. Ne mogu sve bas da spiskam na bajs.

Nego evo stranice sa Anolis delovima koji dolaze uz njega:
http://www.totalbike...-country/anolis

Tu pise:
Rucica menjaca: SRAM - 3.0 index front / 7 speed rear

Sad', ja kapiram postoje 2 tipa rucice menjaca, ali mi treba tacan naziv brenda i tacna oznaka modela. Jel taj 'rapid fire' Shimano ili Sram ?

Secam se da sam u Capriolo centru pitao 'A, jel mogu ja da promenim kasnije menjac i da stavim npr. Shimano?, na sta mi je lik odgovorio 'Naravno, sve mozes da promenis, samo treba da pazis negde je odnos 1:1 a negde 1:2 prilikom prebacivanja brzina pa da ti to neko u servisu podesi kako treba. Sad, ja ne znam da li te rucice menjaca moraju takodje da budu 'Sram' posto su i menjaci Sram ili moze Shimano. I ...da li je mixanje brendova kada su menjaci u pitanju dobro, posto sam ja negde ovih dana procitao da se gleda uzimati isti brend.

Znaci kazi mi koji je to tacno 'rapid fire' model (i da li je to Sram ili Shimano)? Izvinjavam se ako su pitanja debilna ali zaista ne znam. Tek ulazim u celu ovu pricu oko bicikli.



DA jesi,i trebao bi da nosis kacigu.Sto se tice policijie zavisi na kakvog naletis,neke boli uvo da se cimaju sto biciklista nema kacigu a neki ce da te startuju zato sto su se setili eto malo da rade svoj posao..


Znaci, po putu mora kaciga a po trotoraru i biciklistickim stazama? Pretpostavljam da ne mora, inace bi pokaznjavali masu ljudi koji npr. na Adi iznajme bicikl pa se vozaju stazom do Dorcola (npr.)

Za koliko se moze naci neka kaciga da vrsi funkciju (a da joj nije glavna namena da budes primecen). Znaci neka sasvim normalna kaciga.

Pricalo se ovde o capriolovim strucnjacima,pa necemo opte,to mozes i kuci sam da odradis,zavrnes jedan inbus sraf na ram i gotovo...Nozicu kupis u bilo kojoj bici radnji/servisu za 200-300 kinti ili ovde na berzi i kraj price..

Nije problem u nozici. To mogu i sam, ali za neke druge stvari, plasim se da ni to nece hteti u Capriolu da odrade cim su mi odmah skrenuli paznju da nozicu mogu u bilo kom servisu da namestim. Znaci mogu da zamislim odgovor koji ce uslediti kada budem pitao da mi npr. zamene rucice menjaca prilikom kupovine. No dobro, pitacu pa cu videti.

Jos jednom, hvala na pomoci.


btw. Jel' totalbike.rs samo online prodavnica? Nemaju svoju prodavnicu u Beogradu?
  • 0

#32 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 22 July 2012 - 03:30 PM

drugari, pozdrav nov sam pa da ne otvaram novi topik ;)
uzeo sam pre neki dan beli anolis 20" - prvi utisci dobri, sve je lepo utegnuto itd. e sad problem - malo sam ga probao po keju znaci na ravnom i npr u 10-oj brzini pedale su mi preskakale, moguce da nesto pogresno radim? jel moze pomoc? eto utisci su dobri (osim sica koji me ubija - izgleda da cu morati da kupim neke gace :) samo me ovo plasi?


Da, ni meni se osecaj na dok sam sedeo pri probi na Anolisu u Capriolo centru nije svideo. Ne moram da naglasavam gde je 'zapelo' :) Kakva su ova sedista sa 'rupom' ? I da li je bolje kupiti neko 'siroko' sediste i zameniti ovo sa 'sportskim' izgledom? Moze li neka preporuka za sediste da i tu informaciju imam za kasnije? (cuo sam da dobro sediste opet kosta oko 2K din)



DA jesi,i trebao bi da nosis kacigu.Sto se tice policijie zavisi na kakvog naletis,neke boli uvo da se cimaju sto biciklista nema kacigu a neki ce da te startuju zato sto su se setili eto malo da rade svoj posao.


Nije obavezna kaciga, još uvek.



Jesi li bas (BAS) 100% siguran? Posto...biciklisti su u neku ruku u istom polozaju kao 'skuterasi' samo sto bicikl nema motor. A oni moraju da imaju kacigu (ako sam dobro shvatio).
  • 0

#33 rejven

rejven
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 22 July 2012 - 03:49 PM

Jel' totalbike.rs samo online prodavnica? Nemaju svoju prodavnicu u Beogradu?

kolko ja znam nemaju, iz Subotice su - dobijaju bajsove direkno iz fabrike pa salju kurirskom sluzbom. ja sam od njih narucio, stiglo posle nedelju dana - besplatna dostava za preko 20k - dobio sam i bidon kao poklon ali bez drzaca :evil:

sto se tice sica, ja ne planiram da ga menjam skoro (a i lepo se uklapa u dizajn bajsa :) - ovde na forumu sam procitao da bulja mora da ocvrsne, a imajuci u vidu da imam 100kg, nije ni cudo sto mi je neudobno, dakle sto vise budem vozio to cu biti mrsaviji i bulja ce da mi dobije crvstinu te ce mi biti lakse :)
  • 0

#34 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 22 July 2012 - 03:58 PM

TotalBike je webshop Capriola. Tako da imaš 3 prodavnice Capriola u BG-u, pa ti izvoli.

I kaciga po ZOBS-u nije obavezna da se nosi, tako da onaj ko neće da je nosi... ne mora.
  • 0
Posted Image

#35 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2012 - 04:27 PM

Jesi li bas (BAS) 100% siguran? Posto...biciklisti su u neku ruku u istom polozaju kao 'skuterasi' samo sto bicikl nema motor. A oni moraju da imaju kacigu (ako sam dobro shvatio).


Da, siguran sam jer sam veliki protivnik toga i pratim situaciju, to jest ovaj forum, pa ako se zakon kojim slučajem promeni neko će to sigurno pomenuti na forumu, a trenutno po važećem zobsu nije obavezna kaciga.
Da, skuteraši moraju da ih nosaju ali to nema veze s nama biciklistima. Čuo sam da je bilo nekih inicijativa da i nama to nametnu ali srećom još uvek im nije prošlo.

http://www.mup.gov.r... ... tevima.pdf
http://www.mie.gov.rs/?wpfb_dl=264
http://www.zakoni.rs... ... -putevima/
http://www.informisa... ... aobracaju/
http://www.vrelegume...?id_cikkek=1594

Član 91: Vozač i putnik motocikla, mopeda, tricikla i četvorocikla moraju za vreme vožnje nositi na glavi zakopčanu homologovanu zaštitnu kacigu, na način propisan deklaracijom proizvođača kacige.


  • 0

#36 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 22 July 2012 - 04:48 PM

Jel' totalbike.rs samo online prodavnica? Nemaju svoju prodavnicu u Beogradu?

kolko ja znam nemaju, iz Subotice su - dobijaju bajsove direkno iz fabrike pa salju kurirskom sluzbom. ja sam od njih narucio, stiglo posle nedelju dana - besplatna dostava za preko 20k - dobio sam i bidon kao poklon ali bez drzaca :evil:

sto se tice sica, ja ne planiram da ga menjam skoro (a i lepo se uklapa u dizajn bajsa :) - ovde na forumu sam procitao da bulja mora da ocvrsne, a imajuci u vidu da imam 100kg, nije ni cudo sto mi je neudobno, dakle sto vise budem vozio to cu biti mrsaviji i bulja ce da mi dobije crvstinu te ce mi biti lakse :)



Jesi li bajs platio 22.5K din? I kojom kurirskom sluzbom je stiglo? Ja sam nekako sumljicav kada kurirske sluzbe dovoze nesto. Znamo svi dobro koliko je njima stalo do onoga sto voze. Jedini cilj im je da isporuce.

btw. Jel bajs bio rasklopljen i kako je bio upakovan?

Takodje me zanima sto si ga narucivao od totalbike-a kada beli anolis sa ramom od 20" imas u (cini mi se) svim Beogradskim Capriolo centrima (moguce i u onom na N.BG)

Jel placanje pouzecem i da li je u cenu bicikle uracunata isporuka ili si to dodatno platio (i koliko)?

Jos jedno pitanjce: Jel serijski broj rama 'urezan' na Anolisu ili je negde ispisan na nalepnici? Mozes li to da proveris? Hvala!


TotalBike je webshop Capriola. Tako da imaš 3 prodavnice Capriola u BG-u, pa ti izvoli.


3 u BG i 1 na N.BG. Ali nije stvar u tome. Sve 4 prodavnice nemaju velicinu rama koja meni treba i u nekoj drugoj sem beloj boji. Zato sam pitao u vezi totalbike-a.




I kaciga po ZOBS-u nije obavezna da se nosi, tako da onaj ko neće da je nosi... ne mora.



Jesi li bas (BAS) 100% siguran? Posto...biciklisti su u neku ruku u istom polozaju kao 'skuterasi' samo sto bicikl nema motor. A oni moraju da imaju kacigu (ako sam dobro shvatio).


Da, siguran sam jer sam veliki protivnik toga i pratim situaciju, to jest ovaj forum, pa ako se zakon kojim slučajem promeni neko će to sigurno pomenuti na forumu, a trenutno po važećem zobsu nije obavezna kaciga.
Da, skuteraši moraju da ih nosaju ali to nema veze s nama biciklistima. Čuo sam da je bilo nekih inicijativa da i nama to nametnu ali srećom još uvek im nije prošlo.

http://www.mup.gov.r... ... tevima.pdf
http://www.mie.gov.rs/?wpfb_dl=264
http://www.zakoni.rs... ... -putevima/
http://www.informisa... ... aobracaju/
http://www.vrelegume...?id_cikkek=1594

Član 91: Vozač i putnik motocikla, mopeda, tricikla i četvorocikla moraju za vreme vožnje nositi na glavi zakopčanu homologovanu zaštitnu kacigu, na način propisan deklaracijom proizvođača kacige.



Hvala na informaciji i na linkovima.
  • 0

#37 rejven

rejven
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 22 July 2012 - 05:46 PM

22.777 je bio kad sam ga narucio, pala je cena sad malo. BEX-om je stiglo, citao sam svasta negativno o njima, al nisam primetio neke nepravilnosti, doso decko sa kombijem izvadio ga onako dobro zapakovanog. nije rasklopljen, samo je volan okrenut i pedale nisu bile stavljene. Narucio sam ga pre svega jer je bio jeftiniji na totalbikeu nego na sajtu kapriola, ali to se sad izjednacilo kada su stavili novi cenovnik ovi iz kapriola - a i cimanje bi bilo uterati bajs u malog pezoa, a da pedalam iz grada nemam jos kondicije ;)
placanje kuriru, isporuka je besplatna za preko 20k, znaci platio sam u mom slucaju 22.777 a ti ces 22.499 i to je to :)
sa prednje strane rama je urezano MODE 113013 sad sta je to ne znam :P

i da ponovim moj problem posto smo prosli na drugu stranicu

malo sam ga probao po keju znaci na ravnom i npr u 10-oj brzini pedale su mi preskakale, moguce da nesto pogresno radim? jel moze pomoc?


  • 0

#38 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 22 July 2012 - 07:10 PM

Nisu ti pedale preskakale (99%) već lanac preko račne (zupčanika).

Treba to da se dotera tj. ispodešava kako valja. Pogledaj garantni list koji si dobio i vidi koji su zvanični servisi, te ga teraj na prvi servis. Pod prvim servisom se podrazumena ne to da ideš jer nešto ne valja, već da se bajs ispodešava posle kraćeg korišćenja za duže korišćenje.
  • 0
Posted Image

#39 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 27 July 2012 - 10:53 AM

Ok, evo novih 'pomaka'...

Anolis od 18" je prodat u Capriolu, pa sam ga narucio preko TotalBike-a. Treba da stigne za par dana.
U pitanju je beli Anolis posto je izgleda druga kombinacija boja rasprodata gde god sam probao da nadjem.

Ono sto me zanima, ako neko ko vec ima Anolis zna, jeste gde tacno pise velicina rama na Anolisu kako bih bio siguran da su mi poslali ram od 18" koji sam trazio? Posto stize preko kurirske sluzbe, kurir nece imati vremena da ceka mene da trazim '3 dana' gde je upisana velicina rama, a ne verujem da cu bas odmah znati koja je velicina u pitanju ako budem jednostavno seo na njega.

Tako da mi treba ta mala vrsta pomoci od vas ovde. Znaci gde je upisana (urezana) velicina rama na Capriolo Anolisu, kako bih znao gde da gledam kada bajs stigne i ne zadrzavam kurira vise nego sto je potrebno? Hvala!




sa prednje strane rama je urezano MODE 113013 sad sta je to ne znam :P


Da li ti ta oznaka pise na garanciji. Kada sam coveka iz TotalBike-a zamolio da mi to napise da imam 'crno-na-belo' u slucaju da mi, daleko bilo, neko mazne bajs, da mogu da dokazem da je bajs moj. Covek mi je delovao pomalo zbunjeno jer je pokusao dok je bio na vezi da nadje oznaku. Nekako sam stvorio utisak da oni to nisu upisivali pa im ja, eto, trazim nesto vise. :)


malo sam ga probao po keju znaci na ravnom i npr u 10-oj brzini pedale su mi preskakale, moguce da nesto pogresno radim? jel moze pomoc?


Covek iz TotalBike-a mi je odmah rekao da cu morati da odradim nulti servis kada bajs stigne posto, kako rece, kocnice, menjaci i ostalo nije podeseno kako treba. Tako da ti je dzonihsv dobro rekao. Treba da se odradi taj nulti servis.

Posto je od tvoje poruke proslo nekoliko dana, kazi da li si taj servis odradio u medjuvremenu i da li ti je naplacena usluga i koliko? (I u koji servis si ga nosio)

Hvala svima na odgovorima.
  • 0

#40 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 July 2012 - 11:06 AM

Veličina rama ti piše na metru kad ga razvučeš od patrone do mesta gde ulazi šticna u ram :). A trebalo bi i da bude nalepnica na donjoj cevki ali nemoj se oslanjati na to.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika