Jump to content


Fotografije

MB Anolis pitanje


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
78 odgovora na ovu temu

#1 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 19 July 2012 - 12:45 PM

Zdravo svima!

Nov sam na forumu a takodje i nov kada je voznja bicikle u pitanju :)

Elem, treba mi 'mala' pomoc, oko nekih informacija pa bih bio zahvalan ako bi mi neko pomogao.

Pre nekoliko dana sam krenuo da se raspitujem sta bih mogao da uzmem kao svoj prvi bicikl. Nezaposlen sam pa ne mogu da se 'izivljavam' kupovinom nekih zverki. Pozvao sam Capriolo i pitao sta imaju za moju visinu od 170 cm. Rekose da imaju Monitor od oko 22K din i Anolis od oko 24K din. Takodje prodavac rece da je na tom Anolisu oprema bolja nego na Monitoru. I dok sam se ja mislio, oni prodase poslednji komad Anolisa sa ramom od 18" (koji bi meni trebao).

Juce sam bio u Capriolu u Beogradu (ispod Zelenog venca) i 'seo' na Anolis sa ramom od 20" a zatim i na Anolis sa ramom od 18". Nekako mi je bilo udobnije (bar u tom nepomicnom polozaju) na Anolisu od 18". OK, ono bih zeleo je da ga imaju u crnoj boji ali oni su te sve rasprodali i imaju samo u beloj.

Danas sam pozvao Capriolo u Resavskoj i meni tamo lik kaze:

"Od 18" ram? To je mnogo malo, to se vise ne proizvodi. To je ram za devojcice od 155-160 cm. A koliko si ti visok"

Ja rekoh da sam visok 170 cm i da sam 'juce' seo na oba Anolisa (od 18" i od 20" ram) i da mi vise odgovara ovaj od 18".

Lik kaze pa to ti je bas mala bicikla. To voze devojke. Tebi bi trebao od 20"

E sad, sta vi ljudi mislite?

Dugo nisam vozio bicikl. Pre 5-6 godina sam u par navrata pozajmio od druga bicikl da se malo provozam. Ne znam sada koliki je ram na tom biciklu, ali znam da je ogroman. Dok sam vozio sve su me dlanovi i vrat boleli. Da ne pominjem ledja. Verovatno drugar ima ram od 22" ali ne bih smeo da tvrdim.


I sada, nakon sto pozvah radnju Capriola u Resavskoj, lik mi ladno rece da su ramovi od 18" za devojcice (i to za one visine 155-160 cm).

Ima li neko ovde da je moje visine (170cm) ko bi mogao da mi kaze koju biciklu sa kojim ramom on vozi? Mozda bih mogao i da vozim od 20" ali sam malo vise ispruzen pa se plasim da me ne pocne boleti vrat prilikom voznje jer trebam gledati ispred sebe a ne da zurim u tockove dok vozim :)

Hvala unapred na pomoci i na odgovorima!

Ako neko ima neki predlog za jeftiniju biciklu sa Alu ramom neka predlozi.


Pozdrav
  • 0

#2 orlo

orlo
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 19 July 2012 - 01:04 PM

Taj prodavac samo neka je zdravo,za tebe je cak ram i od
17 incha,ali moze proci i 18 incha,npr ja sam visok 1.8,i moj
Ram je 18.7 incha,mada dosta zavisi i od konstitucije
Tijela.imas par sajtova za mjerenje velicine rama
Jedan od njih je
http://www.ebicycles... ... ntain-bike,
  • 0
Postavljena slika

#3 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 July 2012 - 02:43 PM

I još jedom radnicima u kapriolu treba batina.
Ja sam sam "devojčica" približno tih dimenzija (1,62-1,63) i za mene je ram od 16".
Vozim sedamnaesticu i to je OK ali sam nekoliko dana vozila 16" i mnogo mi je više prijao.
Sedamnaestica za devojke i za niže muškarce, sa eventualnom zamenom lule.
Što će reći, za tebe je 17" super, a možda može i 18" ali verovatno sa kraćom lulom.

Pozz i pazite se saveta kapriolovaca

Edit: registruj se ovde https://www.wrenchsc... ... eight.aspx i idi na "fit system" i dobićeš vrlo ako ne i sasvim tačne dienzije
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#4 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 19 July 2012 - 03:16 PM

Hvala puno na odgovorima.

Pre par dana, procitao sam na jednom nasem drugom sajtu koji se bavi biciklizmom, da je za 170cm visinu, ram od 17". Medjutim kada sam krenuo da zovem prodavnice, svi su mi rekli da se to ne proizvodi i da se sada nude ramovi u rasponu od 2", tj. 18", 20" i 22". Zato sam ja 'pristao' da trazim od 18".

Kao sto sam vec napisao, seo sam na oba Anolisa (prvo 20" a zatim i na 18" ram), i ovaj od 18" mi je nekako zgodniji. Jedino sto ga bas ne bih uzimao belog ali koju god radnju da sam zvao rekli su mi da nemaju od 18" i da se sada koncentrisu uglavnom na ramove od 20" i 22"

Prodavac ispod Zelenog Venca mi je skrenuo paznju na izgled lule kod Anolisa i kod neke druge capriolo bicikle. Na anolisu je lula u takvom polozaju da (zaista) cini da je volan malo blize meni, sto takodje pomaze.

Jelchice, sta ti vozis, tj. gde si kupila bicikl i to sa ramom od 17" ? Jel to neki 'bolji' bickl sa Alu ramom ili sa 'obicnim' ramom?

orlo, isto pitanje, ako moze odgovor. :) Sta ti vozis? Neku zverku ili neki 'narodni' bicikl? :)

Hvala za linkove koje ste oboje ostavili. Provericu.


btw. Mozda cu zvucati smesno ili neinformisano, ali od kad ima logike da se uz bicikl ne isporucuje ona stopa (nozica) sto mu sluzi da moze da stoji kada ga ne vozite, vec mora da se dokupljuje?

Pozdrav
  • 0

#5 zvonezy

zvonezy
  • Members
  • PipPipPip
  • 115 posts

Postavljeno 19 July 2012 - 03:33 PM

btw. Mozda cu zvucati smesno ili neinformisano, ali od kad ima logike da se uz bicikl ne isporucuje ona stopa (nozica) sto mu sluzi da moze da stoji kada ga ne vozite, vec mora da se dokupljuje?

Pozdrav


nozica spada pod opremu kao i nosac bidona,bidon,zvonce,svetlo,pumpa,torbica.................
  • 0
.

#6 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 July 2012 - 03:56 PM

"Bolji" Fuji sa aluminijumskim ramom, polovan preko oglasa, 230e. Bajs se pokazao kao avion.
Bolje gledaj trange-frange i druge oglasne table nego da gledaš nove kapriole, mnogo ćeš bolje proći.
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#7 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 19 July 2012 - 04:12 PM

Ma ti ljudi iz Capriola nisu normalni, pa ako zelis bicikl u zeljenoj boji moras ga poruciti bar par meseci unapred :D Moj savet je samo polako, kad tad ce doci i neki savrseni bicikl za tebe, a to sto su ti objasnili da je ram od 18" za "male devojcice" je pokazatelj njihove strucnosti.

Pokusaj nazvati totalbike, mozda je njima ostao koji na lageru. Sta se tice jeftinijih, a novih bicikala sa ALU ramom koliko znam tu imas samo Capriolo Monitor za oko 18.500rsd na popustu.
  • 0

#8 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 19 July 2012 - 07:14 PM

Opet, hvala na odgovorima.

Nadam se da ce mi biti oprostena sledeca 'glupa' pitanja, ali stvarno nisam u 'ovome' pa mi je sve novo oko biciklizma. Tek sam se pre par dana poceo malo vise upoznavati sa materijom, ali ipak ne mogu sve ukapirati odjednom.

Dakle, jelchice, ti vozis Fuji. Moje prvo glupo pitanje je, jel to japanski proizvodjac, posto mene fuji asocira na foto opremu? :)

Drugo pitanje je, jel taj bicikl onako izgledom 'muski' ili je namenski pravljen za devojke?...ili je mozda unisex?


MadScientist, razumem sta zelis reci sa "samo polako, kad tad ce doci i neki savrseni bicikl za tebe". Medjutim ja zadnjih 4-5 godina sebi obecavam da cu kupiti bicikl i opet svako leto prodje a ja ga ne kupih. Jednostavno, nezaposlenoj osobi poput mene, su sredsta prilicno ogranicena. :( Zato rekoh, hajde da probam ove godine (po n-ti put), pa mozda ga i kupim. Voleo bih da to bude dok je leto da bih ga vozio. Ono sto me 'plasi' to je sto ako bih gledao da kupim polovan bicikl, ja jednostavno ne bih znao kako da proverim ispravnost delova na tom biciklu. Zaista sve je ovo novo za mene, i plasim se da kupim nesto polovno a da ubrzo otkrijem da moram da menjam neki deo na tom biciklu.

btw. Koliko kosta redovan servis bicikla? Ono da se provere delovi i zategne/podmaze sta treba?
I da li neko moze da preporuci npr. neki dobar servis sa povoljnim cenama negde na Petlovom Brdu ili Vidikovcu ( u Beogradu)?

Hvala


Jos jedno dodatno pitanje...u vezi rama... Da li velicina rama pise negde, tj. da li ima neki 'zig' na njemu kako bih znao da je neki ram odredjene velicine?
  • 0

#9 eXe

eXe
  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 July 2012 - 07:19 PM

e samo da ti kazem da na capriolove biciklove imas popust ako doneses bilo koji stari bicikl da je funkcionalan nema veze iako je praistorisjki dobijes popust izmedju 20-30 % mislim da je 25% na taj bicikli... tako da ti se skroz isplati da odes i bilo gde kupis najeftiniji moguci bicikl i onda sa njim odes u capriolovu prodavnicu...
  • 0

#10 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 19 July 2012 - 07:26 PM

Znam eXe, upoznat sam sa tim popustom. Hvala na informaciji u svakom slucaju.

Do pre par dana imali su popust bez potrebe da se donosi neka stara bicikla. Ali eto, promenise to i dodatno mi zakomplikovase. :)
  • 0

#11 orlo

orlo
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 19 July 2012 - 08:43 PM

orlo, isto pitanje, ako moze odgovor. :) Sta ti vozis? Neku zverku ili neki 'narodni' bicikl? :)

Pa vozim ja malo bolje biciklo,ali neki proizvodjaci rade ramove od 18 20 22,a neki 17 19 21 ,
A ima proizvodjaca koji imaju i parne i neparne,evo npr moj je 18,7 inca,
U sustini tebi treba M velicina rama sto je kod nekih proizvodjaca 17,kod drugih 18,
Ima ih npr 17,5 18,5 i td
  • 0
Postavljena slika

#12 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 19 July 2012 - 08:48 PM

@d3x - Znam kako je jer sam i ja nabavio bicikla dok sam bio ne zaposlen, jeste da sam ih nabavio tako sto sam tuzio bivsu firmu, al' hajde sad necemo o tome :D

Vidim da ti je budzet do nekih 24.000rsd sta je pristojna cena, mada sa tim novcem ne mozes kupiti nista "kvalitetnije". Takodje vozim Capriolo bicikl, model Anaconda (20"), a odabrao sam ga tako sto sam isprobao sve i jedno biciklo u prodavnici i bez razmisljanja sam uzeo bas Anacondu jer mi je najvise odgovarala. Dzaba je kad ti neko prica koje biciklo ima kakvu opremu kad to ne mozes da isprobas.

Mislim da neces pogresiti sa kupovinom nekog Capriolo bicikla u tom cenovnom rangu, a ako ikad odlucis da prepedalas Evropom mozes kupiti nesto "bolje". Ja i moja devojka (ima Capriolo Cobru) smo prosli oko 700km za mesec i nesto, mada presli bi i dosta vise da ne radim skoro svaki dan u nedelji. Htedoh reci bicikli su dobro, nisam imao kvarova, gume se nisu busile, servisi su na svakom cosku (besplatni prve dve godine).... tj. po meni nema nista zasto ne bi uzeo bas Capriolo.

Znam kako je kad cekas toliko na kupovinu bicikla, vecina nas je to prosla i imas dve opcije: kupovina bicikla bez obzira na boju ili se jos malo strpiti... na tebi je :D
  • 0

#13 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 20 July 2012 - 09:34 AM

Hvala na odgovorima.

@orlo: Ako sam dobro ukapirao Capriolo pravi 'parne' ramove (18", 20", 22"). Da li mozes da mi kazes koji proizvodjac (kod nas dostupan) pravi neparne (17", 19", 21") ?


@MadScientist: Ja sam imao Anakondu kao 'rezevrnu' opciju. Znao sam da nema Alu ram, ali sam ipak dok sam 'isprobavao' Anolis u Capriolo centru, onako usput rekao 'Ova Anakonda, ne deluje lose'. Prodavac rece, 'Da, ali ona nema Alu ram'. I stvarno, kada sam malo bolje razmislio, rekoh sebi: Na ovom Anolisu, cak da sve delove rasturim i stavim nesto drugo, imacu Alu ram, Dok na Anakondi sam za stalno vezan za taj ram i morao bih da menjam celu biciklu ako nekada pozelim da imam sa Alu ramom. Stvar kod mene je sto sada kupujem bicikl pa ko zna kad. Nije da ne bih zeleo da ponovo kupim u neko skorije vreme bicikl, ali imajuci u vidu celokupnu materijalnu situaciju, tesko da cu moci ponovo uskoro da izdvajam za drugi bicikl. Eto samo iz tog razloga sam oklevao da malo bolje pogledam Anakondu.
Koliko sam shvatio ona je 'dobra' za offroad. Posto je ti vozis asfaltom po evropi, kazi mi jesi li joj menjao gume i dal ona ima prednje amortizere?


Pozdrav


btw. nadam se da ne 'davim' sa ovolikim pitanjima :) ...ali razmisljam, mozda ce neko imati slicne nedoumice kao ja, pa ce ostati trag da i on procita koja su sve pitanja mene mucila.


EDIT: Sto se tice toga da sacekam jos malo ili da uzmem beli bicikl, pa...sacekao bih ja jos malo kada bih znao da ce stici u drugoj boji, ali su mi iz svih Capriolo centara rekli da Anolis od 18" vise nece stizati. :( Razmisljam, pa dobro zar nije logicno da kada postoji potraznja za necim, prodavac se potrudi da to nesto obezbedi. Ocigledno da ovde u Srbiji logika u svim segmentima zivota ne igra nikakvu ulogu.


EDIT 2: I jos jedno, mozda malo offtopic pitanje... Ukoliko se odlucim da gledam i polovne bicikle, kako ja mogu biti 100% siguran da ta bicikla nije ukradena, ako vlasnik npr. nema racun/garantni list? Ne bih voleo da dodjem u situaciju da kupim neki bicikl, pa da onda neko uperi prst u mene i da moram da objasnjavam odakle mi i kako sam dosao do tog bicikla. Vidim da ovde na cikloberzi medju oglasima ima i prijava da je nekome ukraden bicikl. Ali nisu svi ukradeni bicikli prijavljeni na cikloberzi.
  • 0

#14 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 20 July 2012 - 10:06 AM

Stvar kod mene je sto sada kupujem bicikl pa ko zna kad. Nije da ne bih zeleo da ponovo kupim u neko skorije vreme bicikl, ali imajuci u vidu celokupnu materijalnu situaciju, tesko da cu moci ponovo uskoro da izdvajam za drugi bicikl. Eto samo iz tog razloga sam oklevao da malo bolje pogledam Anakondu.
Koliko sam shvatio ona je 'dobra' za offroad. Posto je ti vozis asfaltom po evropi, kazi mi jesi li joj menjao gume i dal ona ima prednje amortizere?

Pa nije bas po Evropi vec po Vojvodini i Hrvatskoj, a u skorijem planu je Madjarska i Crna Gora :) Nisam siguran koliko sam do sad tacno presao jer nisam koristio ciklometar od pocetka, a i kad sam ga poceo koristiti cesto sam ga restartovao, ali po nekoj gruboj proceni ima vise od 1500km i za to vreme jedina ulaganja su bila novi rogovi, prednji disk,zbice i sediste (rogove sam kupio radi estetike, a prednji disk i zbice su bili poomljeni prilikom pokusaja kradje, a sediste je maznuto), sve ostalo i dalje radi bez problema, a Rubena gume jos nisu za menjanje. I da, ima prednje amortizere :)

Razumem da trenutno nemas novca, ali kad tad ces se zaposliti i kad tad ces pozeleti novi bicikl, mozda za mesec dana, a mozda za 10 godina. Po meni za pocetak ne treba kupovati nekakav krs, ali ne treba ni neko preterano skupo biciklo. Ja teram ovu moju Anacondu na duze puteve bez problema i ne znam za bolje tako da se ne zalim :D

PS. da savrsena je za off road, presao sam skoro celo Gornje Pudunavlje sa njim i mislim da je kupovina bicikla jedna od mojih najboljih "investicija" :D Smrsao sam 5kg i obisao sam neka mesta za koja nisam ni znao da postoje, a udaljena su na pisljivih sat vremena voznje od moje kuce.

Za kupovinu polovnog bicikla je potrebno jedino da povedes nekog ko se razume u to, a broj rama uvek mozes proveriti u policiji da li je prijavljen kao ukraden ili ne. Nikad nisam kupovao polovno, tako da ce to neko objasniti sigurno bolje nego ja.

Sad bezim na posao, srecno :D
  • 0

#15 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 20 July 2012 - 03:22 PM

Uh, polako ali sigurno pocinje da me hvata nervoza i boli glava. :)

Nesto sam malo pretrcao par postova i vidim da su ljudi ocenili taj prednji disk kod anakonde kao los. Komentari su bili tipa 'ako zelis da pogines, uzmi anakondu' :)

Cak sam nasao i jedan tvoj post ovde:

viewtopic.php?f=28&t=5757&st=0&sk=t&sd=a&start=30

Gde si rekao da anakonda nije nista specijalno u odnosu na kobru. Ali si ovde napisao da si zbog pokusaja kradje zamenio prednji disk jer jer bio ostecen. Mozes li mi reci koliko te to izaslo?

Onako generalno, s'obzirom da anakonda nema Alu ram, jel teska bicikla? Moj drugar ima neku grdosiju za koju sam siguran da ima preko 20 Kg ako ne i 25 :)

Kao sto rekoh, mislim da cu izgoreti dok kupim bicikl. :)
  • 0

#16 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 20 July 2012 - 04:27 PM

Istina je da sam rekao da je Cobra bolja nego Anaconda jer sam Cobru vozio oko pola godine, dok sam Anacondu tek testirao. Zbog nekih gluposti oko uzimanja bicikla nisam mogao odraditi nulti servis tako da sam njega odradio tek posle nekih 50km i kocnice su sad dosta bolje, dok amortizer radi posao mada ne ocekuj nesto previse od njega. Sad sam promenio misljenje i za sad mi je Anaconda ipak bolja zbog off-a, dok ni Cobra nije za bacanje.

Po meni bicikl nije tezak, mada ko ce ga znati mozda nekom i jeste. U specifikaciji pise da ima 15,8kg dok npr. Monitor sa alu ramom ima oko 13,5kg. Sam sam sebi rekao pri kupovini da cu radije da smrsam 5 do 10kg nego da doplatim 200 do 300e za laksi bicikl :D

Necu da ti govorim sta da radis, ali na tvom mestu bih uzeo Monitor il' Anacondu (u tom cenovnom rangu je i Adrenalin, ali taj model me nesto odbija i ako je 99% isti kao moj), uz njega bih uzeo neki ciklometar, kacigu, rukavice, dobar katanac i jos neku opremu za koju mislis da ti je potrebna. Ako imas nekog poznanika koji se razume u tu materiju mozes da obidjes buvljake ili neke prodavce koje nadjes po oglasima, ako sam dobro skontao ti si iz BG-a, tako da bar tamo imas dobru i veliku ponudu.
  • 0

#17 kronos1

kronos1
  • Members
  • PipPipPip
  • 79 posts

Postavljeno 21 July 2012 - 10:14 AM

Anolis-vrlo dobra geometrija rama, lak je, dolazi sa rogovima, ima twist menjace-sto je nekome ok a nekome nije, deluje malo kompaktnije od monitor fs. Par sitnica se doda na bajk i dobije se odlican kompanjon za biciklizam kako na putu tako i van puta.
Adrenalin-sta god drugi pricali ovaj model je stvarno dobar, za male pare dobijete celicnu ramu koja ima zanimljivi "čoperski" fazon. Pokazao se odlicno kako na asfaltu tako i van, jedina zamerka je sto ima slabiji model prednjih vila od anolisa i monitor fs.
Anakonda-slicna adrenalinu-celik rama, sa prednjim discom, dokazano dobar i jak bajk za spust-drugar se bez problema u nekoliko navrata spustao sa ovim modelom sa Fruske Gore(a redovno i skace gde god stigne). Pouzdan,isto ima slabiji model vila ali rade posao korektno.
Monitor fs-drugacije dizajniran od Anolisa-izgleda malo "tanko" naspram Anolisa,ali u biti ok bajk za gradsku i voznju po putevima. Off road moze ali bez preterivanja.

Ovo je licno iskustvo i iskustvo mojih prijatelja-doduse ima puno njih koji pljuju po Capriolovim modelima,ali eto kod nas "nekolicine" nikakvih problema nema.
  • 0

#18 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 21 July 2012 - 12:21 PM

kronos1 hvala na opisu. I meni se Anolis generalno svidja ali eto Caprilo centri nemaju ram od 18" osim jedan koji je BEO. Zaista ne razumem ljude iz Capriola. Njih izgleda kada im nestane neki model ili velicina rama, bas briga. Bukvalno imam takav osecaj. Naravno da su sve ostale boje rasprodali, a bela boja ide sporije. Pre dva dana zvao sam opet jedan Capriolo centar i pitao jel imaju anakondu od 18". Kazu imaju. Ja pitam koje boje? Kazu...bela. Pa...uf bre. Da li njima uopste to nesto govori? Ljudi nisu toliko ludi za belom bojom.
  • 0

#19 kronos1

kronos1
  • Members
  • PipPipPip
  • 79 posts

Postavljeno 21 July 2012 - 01:25 PM

Iskreno beli je lepsi uzivo..ja sam trazio beli anolis 20. i nigde nije bilo,samo crni sa orange sarama..no sad svakako vec imam drugi model bicikla.
  • 0

#20 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 21 July 2012 - 01:35 PM

Meni je vazno samo da nije roze boje, sve ostalo moze :D Gle kako god okrenes moraces sacekati da dobiju neki od tih modela u zeljenoj boji, kupiti bicikl u beloj boji ili nazvati sve i jednu mogucu prodavnicu u Srbiji i blizoj okolini u nadi da ces naci bas taj model sa 18" ramom.

Npr. meni se bela Anaconda vise svidja nego ona crno/zuto/zelena (koja dobro izgleda samo na slikama), tako da sam i kupio tu u beloj boji.

Postavljena slikaSlika je stara i bicikl je bez rogova i sa starim sedistem.

Vreme leti, a moje misljenje je da neces pogresiti ni sa jednim od tih Capriolo modela.... tako da :D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika