Jump to content


Fotografije

Znojenje/gubitak minerala


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
61 odgovora na ovu temu

#21 inginius

inginius
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 05 July 2012 - 01:22 PM

Odlicna tema :D mene ovo bas zanima zato sto se u mom slucaju, u toku fizicke aktivnosti izbacuje velika kolicina minerala i soli i ko zna cega sve ne, kada nosim nesto sto nije bele boje (posebno je izrazeno na npr. teget majici) javljaju se bele fleke odnosno prstenovi po obodima dela koji je znojav. Lice mi postane skroz 'kristalizovano" kod obrva ge se znoj sliva, izgledaju kao kristali soli kada se malo prosusi...
  • 0

#22 Ivan_xcv

Ivan_xcv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 06 July 2012 - 01:39 PM

Lice mi postane skroz 'kristalizovano" kod obrva ge se znoj sliva, izgledaju kao kristali soli kada se malo prosusi...


I meni se to desava kada posle jakog uspona i intenzivnog znojenja dodje spust i to se lepo prosusi... a kad dodjem kuci sa obrva i vilice skupljam so... :mrgreen:

Nesto kao ovo... :D
1.jpg
  • 0

#23 inginius

inginius
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 06 July 2012 - 04:29 PM

:mrgreen: :mrgreen: e bas to... I tacno, kad vozim brdo i kada je malo intenzivniji trening a posto zivim u Va i gde god da krenem je brdovito 8) plasim se da sam u deficitu minerala i soli
  • 0

#24 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 09 July 2012 - 09:49 PM

Pa, jel skockao neko taj monotovljev koktel :mrgreen:
nego, setio sam se da je meni recimo extra i cedevita (ali prava cedevita ne ona domaća kopija zvana cevitana) ja je dodam taman toliko da promeni malo ukus vodi, tako se voda, naročito kad je topla, lakše pije. A kad sam već kod cedevite da pitam nešto, zna li neko da li je i gde moguće nabaviti ona mala pakovanja cedevite od 15 grama, izgledaju kao pakovanja neskafe/jakobskafe i slično, uostalom evo slike dole... Hteo bi da probam one ukuse što još nisam a nije baš jeftina da bi uzimao veće pakovanje i ustanovio da mi se ne sviđa (nemojte brusnicu da uzimate, grozna je)???

Posted ImagePosted ImagePosted Image
Posted ImagePosted Image
  • 0

profilepic.gif


#25 UrosDT

UrosDT
  • Members
  • PipPip
  • 42 posts
  • LocationValjevo

Postavljeno 09 July 2012 - 10:38 PM

Danas sam bidon napunio kockicama leda ( skoro do vrha), dodao na vrh kasicice sode bikarbone i soli, a zatim nalio sok ( neku mesavinu borovnice i raznog drugog voca). Led se taman istopi i razblazi sok, tako da vam se ne trazi voda posle. Pice ostane bas hladno nekih 45 min - 1h, sto je za ovu vrucinu super.
Hladno, osvezava, vraca minerale... Sta vise? :D
  • 0

#26 micha81

micha81
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 10 July 2012 - 06:45 AM

A kad sam već kod cedevite da pitam nešto, zna li neko da li je i gde moguće nabaviti ona mala pakovanja cedevite od 15 grama, izgledaju kao pakovanja neskafe/jakobskafe i slično, uostalom evo slike dole... Hteo bi da probam one ukuse što još nisam a nije baš jeftina da bi uzimao veće pakovanje i ustanovio da mi se ne sviđa (nemojte brusnicu da uzimate, grozna je)???


Akosh mojh savet, nemoj ni da ih trazis, nisu nista posebno :)
Probao sam mislim vecinu ovih sa slika, sem breskve i uvek se vratim ili limunu, ili narandzi :D
  • 0

#27 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 10 July 2012 - 11:02 AM

Probao sam mislim vecinu ovih sa slika, sem breskve i uvek se vratim ili limunu, ili narandzi :D

mene najviše interesuje kakve su: grejp, crvena naranča, šumsko voće i borovnica/ribizla? Najradije bi da probam neku mešavinu grejp-limun...
  • 0

profilepic.gif


#28 micha81

micha81
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 10 July 2012 - 12:56 PM

mene najviše interesuje kakve su: grejp, crvena naranča, šumsko voće i borovnica/ribizla? Najradije bi da probam neku mešavinu grejp-limun...


ako se nadas da grejp ima gorcinu grejpa - nema :)
tako sam se i ja nadao i kupovao na koju god sam naiso, kao, uuu, grejp, uuu limeta i.... jebiga, o5 zavrsio na limunu i ponekad naranči :D
  • 0

#29 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 10 July 2012 - 01:35 PM

ako se nadas da grejp ima gorcinu grejpa - nema :)

upravo to sam očekivao ali izgleda.... ebiga.... ništa onda samo limun :(
ili da probam isostar iz pansporta ako baš budem raspoložen da dajem 70din/500mll :?
  • 0

profilepic.gif


#30 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 10 July 2012 - 01:37 PM

@Sirius
Nije cedevita, ali probaj nadji Fruvita premium sok, 100% grejpfrut. Nije sladak, vec je gorak kao i grejp. Ja ga ne volim jer ne volim grejpfrut, ali je jedan od najboljih sokova koje sam probao (koji verno prenose ukus vocke, a ne arome).
Naravno nije ono sto trazis, ali reko ako hoces pravi ukus grejpa, mislim da je to najbolje :) Pa razblazis u meri u kojoj hoces.
  • 0

#31 micha81

micha81
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 11 July 2012 - 06:49 AM

Probao sam i taj od grejpa njihov, tj. probao sam sve premium grejpove koji su dostupni kod nas na trzistu (fruvita, next, verde, jbga, radio jedno vreme u diskontu pica) :D
Za Fruvitin se slazem da je jako dobar, ali ono sto je interesantno je da me od svih tih kupovnih 100% grejp sokova ubi zeludac, dok mi cedjeni grejp godi, tako da sam uglavnom odustao od kupovnih 100% sokova.
Ono sto mi je super al je skuplje, jeste Jamnica Pro Sport Grejp-Limun kombinacija, ona je oko 125 din 0.7, mada kolko se secam u Idei u uscu sam je video za dosta manje pare, tipa 75-80 dinara...
  • 0

#32 cira038

cira038
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 19 April 2013 - 09:04 AM

Skuvati čaj od šipurka(staviti ceo šipurak)ima po zelenim pijacama,koga mrzi u jesen da bere.Na litar vode jedno 15 širurka,iscediti jedan limun,dodati 5 kaf.kašičica dektroze,šećer,vanilin šećer kesicu,cimet kesicu i staviti u frižider.U bidon kad vozom bajs ili u čuturicu kad sam u lovu.Toplo preporučujem. :D
  • 0

#33 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 19 April 2013 - 01:21 PM

Ovo ja praktikujem.....Bilo koji sa domaci caj skuvam,zasladim sa medom i ohladim a leti i zamrznem u bidonu.....

Mada. ....Dobro dodje i 300 grama pecenja i dva piva negde na pola voznje ili kad se zavrsi sa voznjom.....
  • 1
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#34 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 11 June 2013 - 01:14 PM

Dok nisam 100% pazio na ishranu, ja sam voleo taj Jamnica sport, al lista kojekakvih otrova na toj flašici je podugačka. :|

Za sad cepam samo vodu i to gledam da je bez fluorida. (F)
  • 0
Hibridni drumaš

#35 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 11 June 2013 - 01:33 PM

Za sad cepam samo vodu i to gledam da je bez fluorida. (F)

znači kišnica :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#36 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 11 June 2013 - 01:58 PM

Eh, da je čiste kišnice. Sirius je u pravu. Vodu bez fluorida ćete teško naći, al google search otkriva da se ne tako davno na institutu u Novom Sadu obavila analiza većine flaširanih voda na našem tržištu. Gotovo 98% imaju naknadno dodat fluorid. Neke, najpopularnnije marke imaju čak 2 miligrama po litru. (inače, na uputsvu paste za zube koja ima toliko fluorida, piše da potražite pomoć lekara u slučaju gutanja)

Ja pijem rosu (0,04) i negaziranu Vrnjci (0,06) Beogradska česmovača je fluorisana, ali treba videti ima još dobrih voda od kojih neke uopšte nemaju fluorida. Kažu Odmenjska, al nisam proverio.

MInerale koji se gube tokom znojenja je najbolje nadoknaditi jednom bananom. (najprirodnije)
A najbolji i najprirodniji isotonik o čemu sam već pričao je kokosova voda. (ne mleko. kokosovo mleko ne postoji. ono se pravi mućenjem mesa kokosa i vode što nije isto što i ova vodica) Ko može da priušti, ima po nekim prodavnicama zdrave hrane upravo ta kokosova voda u pakovanjima od pola litre. Cenim da je skupa, al ko želi vrhunske rezultate i da se hrani zdravo i prirodno onda je to to.

Ako neko, posebno profi vozači želi da potroši 1000 din za jednu vožnju, a ne želi da koristi komercijalne proizvode (sa svim onim otrovima) ja to poštujem. Uzmeš kokosovih oraha i...kako već ko ume da ga otvori, iskoristiš taj prirodni izotonik koji nadoknađuje i minerale i elektrolite, a rehidrira trenutno. Odma u krv ide.

Najvažnije je piti vodu. Minerale ćete nadoknaditi ishranom, a za obnavljanje energije, pa i minerala na prirodan način tu je banana, med, limunada i granola bars.

Nije zgoreg okačiti i ovu sliku koja je jednostavan test za to da li unosite dovoljno tečnosti bilo da vozite ili sedite na poslu kao sad ja.

Posted Image

Super su mi i ovi "smuti sam" recepti dok god je u njima meda, voća, a što da ne, čak i povrća. Nažalost, čajevi su no no. (za sportiste) ali su ok za rekreativce. Dekstroza je super, al je problem da je većinom kod nas uvoz iz Kine. Ne bi me iznenadilo da ima i olova unutra. Zato je više ne konzumiram. Od rafinisanog prostog šećera, (jedna od belih smrti) je bolji maltex - ječmeni slad.

Vitalni minerali koje sportisti najviše gube tokom intezivnog treninga su kalijum, magnezijum i kalcijum. Gle čuda, sve to ima u banani i više nego što je potrebno. :)

Ko može da podnese, dovljno je dodati malo morske soli u dobru limunadu zaslađenu medom, al opet je pitanje kvaliteta vode sa kojim se ta limunada pravi. To ću i sam da probam.
  • 0
Hibridni drumaš

#37 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 11 June 2013 - 02:45 PM

Ako izbacimo dekstrozu, sta piti umesto nje u toku voznje?
  • 0
.

#38 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 11 June 2013 - 03:22 PM

Dekstroza je jedan od naziva za glukozu, ili prosti monosaharid, grožđani šećer. Sportistima on treba da bi brzo nadoknadili izgubljenu energiju. Ako možeš da nađeš da nije iz Kine onda to preporučujem, pod uslovom opet da nije iz USA. :( pošto ga tamo prave od kukurznog sirupa. (100% šanse da je GMO)

Ja sa svoje strane sam jedan od onih koji će na ovom forumu uvek preporučivati prirodnu alternativu.

Već su kolege pisale o medu koji je apsolutno najbolji prirodni izvor glukoze posle voća. Dve trećina sadržaja meda jeste upravo glukoza i telo ga metaboliše gotovo trenutno. Voće (fruktoza - tj glukoza iz voća) može da sportistima predstavlja problem tokom vožnje utoliko što ako se samo zgnječi može da sadrži vlakna i još gomilu stvari koje stomak mora da vari, pa ne ide direktno u krvotok. Možda ako se sok procedi, postaje bolji napitak za sportiste.

Ječmeni slad se pominje kao dobar izvor glukoze ali on sadrži komplikovaniji oblik disaharid koji se u telu opet brzo razlaže na monosaharid. Ja opet nisam siguran odakle stiže i od čega prave taj maltex koji se pojavio u prodavnicama zdrave hrane.

Javorov sirup je dobar izvor također.

Ukratko, glukoza, fruktoza, laktoza, sukroza i maltoza su sve šećeri. Običan industrijski šećer je spoj fruktoze i glukoze.
  • 0
Hibridni drumaš

#39 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 11 June 2013 - 03:55 PM

Ne verujem da mozemo da biramo dekstrozu sem onoga sto ima u prodavnicama:

http://www.pansport.... ... troza.html
http://www.pansport.... ... nergy.html
http://www.pansport.... ... strin.html
  • 0
.

#40 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 11 June 2013 - 04:36 PM

Ta srebrna kesica koju i sam imam kod kuće - Made in China. Posle toliko vesti i upozorenja o sastavu hrane i proizvoda koji stižu iz Kine, jednostavno ne mogu da je koristim, ali nemam argumente da to i podržim.

Maltodextrin je oligosaharid, a eto, opet je alternativa taj ječmeni slad.

I dalje stojim iza tvrdnje da nema ničeg boljeg od prirodnog meda za brzi unos glukoze. Samo onim retkima kojima smeta, mogu da preporučim dextrozu. Jedini razlog što se dextroza koristi u komercijalnim proizvodima za sportiste je što....je med bar 10 puta skuplji.

Jedino bolje od meda je http://en.wikipedia....i/Coconut_water

Ono što sam zaboravio da napišem spada u malo širzu priču o ishrani koju ćemo već jednom dotaći, ali nije zgoreg odmah dati napomenu da jurenje rezultata, ili nadoknađivanje one energije koju već nismo uneli pravilnom ishrnaom i unošenjem nekih od proizvoda na tržištu, možemo ozbiljno da narušimo naše zdravlje.

rafinisani šećer podstiče kiselost organizma. A kiseo organizam je sklon obolenjima, infekcijama i oštećenju. Ovde na slici možete videti koje namirnice pogoduju normalnoj blago alkalnoj vrednosti u telu.

Posted Image

Dextroza je levo, samo je otišla toliko daleko da se ne vidi na slici.

Normalna PH vrednost tela je najbolji način da postignete dobre sportske rezultate, a unos dextroze to može da omete na duge staze. Jedan od side effects korištenja dextrose je acidosis. http://en.wikipedia.org/wiki/Acidosis

O svemu tome ćemo posle. Nadam se da se oni koji do sada to nisu, a mnogi vidim već jesu, odluče za med i u najgorem slučaju sirovi šećer za brzu obnovu energije tokom vožnje. :)
  • 1
Hibridni drumaš




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika