Jump to content


Fotografije

Izbor odeće


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
646 odgovora na ovu temu

#21 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 21 April 2012 - 03:39 PM

Ja sam te visine ali imam 100kg i meni je xl odličan od ovih par komada koje imam "crane" xl su mi super, stanem i u L ali mi xl više pasuje e sad ti imaš manju kilažu pa možda ti L budu super, videćeš kad stigne pa napiši kako stoje stvari.
  • 0

#22 yaki

yaki
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Postavljeno 21 April 2012 - 06:48 PM

Ljudi, jedno lajičko krajnje iskreno pitanje. Kako možete da nosite te sintetičke gaće pripijene uz telo i pri tome se znojite. Koja je svrha tih kurton šorceva u rekreativnoj vožnji recimo na +30. Često viđam na stazi paćenike koji voze MB u tim gaćama i prva mi je asocijacija na kuvana jaja. Zar nije udobnije i zdravije nositi pamučne stvari umesto tog najlona. Sad vidim da ima i neki sunđer unutra, pa ako vam je tvrd sic promenite ga mekšim umesto što stavljate pelenu od sunđera :D
Ajde razumem, profesionalni takmičari verovatno imaju razlog zašto to nose ali rekreativci to mi nikako nije jasno.
:lol:
  • 0

#23 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 April 2012 - 07:06 PM

Često viđam na stazi paćenike koji voze MB u tim gaćama i prva mi je asocijacija na kuvana jaja.

Pa ti paćenici znaju da će da se znoje u oba slučaja (i sa sintetikom i sa pamukom), a da će ta sintetika i tu vrelinu i znoj izbacivati napolje i osušiti se dok si rekao keks. Pamuk će se natapati, ostati mokar do sutradan (a znaš još i kako za zdravlje prija vetar na natopljenu odeću), a usput ti odrati kožu na preponama. :D Zato se od istog materijala (koji propušta znoj, a sam se ne natapa) pravi kompletna oprema.
Pa bio profesionalac ili rekreativac, ako provedeš 2, 5 ili 10 sati dnevno na biciklu, takva odeća ti treba. Plus kvalitetan uložak da ti sačuva vitalne delove :D .
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#24 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 21 April 2012 - 07:21 PM

Ljudi, jedno lajičko krajnje iskreno pitanje. Kako možete da nosite te sintetičke gaće pripijene uz telo i pri tome se znojite. Koja je svrha tih kurton šorceva u rekreativnoj vožnji recimo na +30. Često viđam na stazi paćenike koji voze MB u tim gaćama i prva mi je asocijacija na kuvana jaja. Zar nije udobnije i zdravije nositi pamučne stvari umesto tog najlona. Sad vidim da ima i neki sunđer unutra, pa ako vam je tvrd sic promenite ga mekšim umesto što stavljate pelenu od sunđera :D
Ajde razumem, profesionalni takmičari verovatno imaju razlog zašto to nose ali rekreativci to mi nikako nije jasno.
:lol:


Očigledno ti je stran osećaj utrnuća "ponosa" posle vožnje, nakon 30-og kilometra u običnom šorcu i pamučnim gaćama ne znam da li me više iritira utrnuće ili mokre gaće. Ne kažem da potpuno nestaje korišćenjem uloška, ali sigurno znatno smanjuje. A da ne pričamo o usecanju gaća i menjanju pH vrednosti same kože na preponama nakon znojenja i stvaranje idealne podloge za razmnožavanje raznoraznih mikroorganizama.
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#25 yaki

yaki
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Postavljeno 21 April 2012 - 07:23 PM

Ajde ako je tako, ali ti vaši šorcevi su uglavnom crne boje, pretpostavljam zato što to verovatno pospešuje brže isparavanje znoja na suncu
:D
  • 0

#26 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 21 April 2012 - 07:27 PM

Tačno, ja kada sam krenuo da vozim aktivno isto sam mislio da je to glupost i nosio po 2-3 pamučne majice a i to je bilo malo jer se inače dosta znojim pa se malo informisao ovde i rešio da kupim prvo majicu (dres) od poliestera i čim sam prvi put krenuo sa njim na vožnju osećam uzbrdo da sam krenuo da se znojim a propušta vazduh ekstra i prvo je prijatnije i osuši se mnogo brzo a pamučna nema šanse ni za 3 sata na +35, tako da je odlična stvar isto važi i za donji deo od tad pamuk na vožnji nikad više, tako da prvo probaj pa sam prosudi.
  • 0

#27 yaki

yaki
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Postavljeno 21 April 2012 - 07:30 PM

tako da prvo probaj pa sam prosudi.

E to već nebi bilo pristojno zbog ženske dece
:mrgreen:
  • 0

#28 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 21 April 2012 - 07:48 PM

Ajde ako je tako, ali ti vaši šorcevi su uglavnom crne boje, pretpostavljam zato što to verovatno pospešuje brže isparavanje znoja na suncu
:D

Crn ili beo kada vozis nema nikakve razlike. Jedino je kada stojis na suncu "malo" :) vise vrucina u crnoj opremi nego beloj.
  • 0
.

#29 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 April 2012 - 09:27 PM

ali ti vaši šorcevi su uglavnom crne boje,
:D

Pa bilo bi malo previše da su pink, ionako nas sumnjičavo gledaju :D
  • 1
Homesick for a place you've never been...

#30 wiseman

wiseman
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 22 April 2012 - 06:42 PM

Pa bilo bi malo previše da su pink, ionako nas sumnjičavo gledaju :D

Hahahahahahaha Srdjoni kralj si :D
  • 0

#31 homer

homer
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 310 posts

Postavljeno 24 April 2012 - 06:06 PM

Bici shorc
:mrgreen:

Ja sam se dugo opirao biciklistickim zbog gay izgleda. Tek kada sam probao da vozim u njima shvatio sam koliki sam bio mazohista kada sam vozio po 10h bez uloska. Razlika je kao da sedish na hoklici okrenutoj naopacke i u fotelji :mrgreen:
  • 0
"Ja sam sebe manji komad
veci deo cini Nomad
a taj cudak nesto bunca
njemu nikad dosta sunca"

#32 Gox68

Gox68
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 April 2012 - 06:32 PM

+ 1 Ista priča kao i za kacige. Kao: šta će ti taj šlem na glavi, pa ne voziš motor(cikli). #-o
  • 0

#33 Legionar

Legionar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 302 posts
  • LocationŠabac

Postavljeno 25 April 2012 - 09:35 AM

Ja sam se dugo opirao biciklistickim zbog gay izgleda. Tek kada sam probao da vozim u njima shvatio sam koliki sam bio mazohista kada sam vozio po 10h bez uloska. Razlika je kao da sedish na hoklici okrenutoj naopacke i u fotelji :mrgreen:

+ 1 Ista priča kao i za kacige. Kao: šta će ti taj šlem na glavi, pa ne voziš motor(cikli). #-o

Потписујем :D И за бициклистички шорц и за кацигу =D>
  • 0
Авантуру Снежане Радојичић Снеже,на путу око планете Земље,бициклом,можете пратити на њеном сајту:
http://gea-tour.com

#34 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 25 April 2012 - 09:32 PM

@sashinho_almighty
Javi utiske, planiram sebi jos jedan da pazarim (ovaj sto sam dobio mi je ipak za nijansu mali). Inace, odakle je lik? Otisao bih licno do njega da se ne cimam za menjanjem. Mozes i neki link na PP, nisam citao ceo forum u zadnje vreme.[quote name="zare"]
Crn ili beo kada vozis nema nikakve razlike. Jedino je kada stojis na suncu "malo" :) vise vrucina u Razlika izmedju crnog i belog jeste sto sa crnim materijalom je manja sansa da ti izgori/pocrveni koza od sunca. Pre nego sto neki pocnu da se smeju, nazalost ima ljudi sa osetljivom kozom koji kad nose svetlije stvari, koza im vrlo lako pocrveni. Pogotovo ako su od nekog propustljivog tj retkog materijala, da se tako izrazim. Ja sam skoro pa jedan od njih, dok moja keva ima taj problem od kad zna za sebe.
Naravno, beli je udobniji jer se manje grejes u istom.
  • 0

#35 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 25 April 2012 - 09:56 PM

Ja sam opiranje biciklistickim sorcevima resio tako sto sam navatao na berzi bici bokserice koje se ne vide ispod klasicnog sortsa.
Sto se tice gornjeg dela nezamenljiv je!
  • 1
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#36 Silent

Silent
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 26 April 2012 - 01:00 AM

Jel zna neko da li bi ovako nesto mogao da nadjem kod nas? http://m.evanscycles...shorts-ec032559
  • 0

#37 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 April 2012 - 05:06 AM

Ovo je obično malo skuplja varijanta.
Ako ti novac nije problem, naruči sa interneta, imaćeš najveći izbor. Takođe, možeš da proveriš u Matriolimpu (zovi ih ili idi, stanje robe na sajtu ne odgovara stvarnom stanju) ili Planet Bike (drže Northwave i Scott, možda još neku marku).
Ako ne bi davao veće pare, proveri oglase ili (po meni najbolje) kupi negde obične podgaće sa uloškom (Nakamura i sl.) a za preko kupi neke bermude slične onim sa slike (buvljak, butik.. biraj).
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#38 Legionar

Legionar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 302 posts
  • LocationŠabac

Postavljeno 26 April 2012 - 12:23 PM

Jel zna neko da li bi ovako nesto mogao da nadjem kod nas? http://m.evanscycles... ... s-ec032559

Прошле године и intersport радњи у Шапцу су били у црној боји (са улошком).Цена им је на почетку сезоне била 4.500 дин.,а касније када су почели са попустима цена је била 3.300 дин.Наравно да је тада и избор величина оскуднији.Недавно када сам био у шабачком intersportu имали су само мајице,мада ми другар рече да су добили и бициклистичке шорцеве.Видећу да се прошетам да погледам да ли имају и кратке панталоне са улошком па ћу јавити :D

ili (po meni najbolje) kupi negde obične podgaće sa uloškom (Nakamura i sl.) a za preko kupi neke bermude slične onim sa slike (buvljak, butik.. biraj).

Ово је добар савет.И ја обично то препоручим некоме кога је срамота :oops: да носи ове бициклистичке хеланке :D Имам пар пријатеља који раде управо ово што је jelchica предложила.
  • 0
Авантуру Снежане Радојичић Снеже,на путу око планете Земље,бициклом,можете пратити на њеном сајту:
http://gea-tour.com

#39 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 26 April 2012 - 01:12 PM

Stigle biciklističke. Veličina L na mojih 185/86 odgovara. Prvo što sam pregledao je antibakterijski uložak koji mi izgleda zaista dobro i kvalitetno. Nije klasični sunđer, već mi pod rukom izgleda kao ona memorijska pena od Dormea. Sam kvalitet biciklističkih je super, šavovi dobri i čvrsti. Obukao sam ih, seo na bajk i pravac vožnja. Odvozao sam 30km i utisci su sjajni. Neko reče da je razlika između šorca i biciklističkih kao da sediš na hoklici okrenutoj naopačke i da sediš u fotelji. To je potvrđujem. Inače, marka je Doltcini, Italijanska ili Belgijska, nisam siguran. Sve u svemu ja sam prezadovoljan. Ko je zainteresovan, robu prodaje gospodin koji se na oglasima potpisuje kao Savka i Mlađadif. Od mene sve preporuke za saradnju.

Evo par slika, a ako vas još nešto zanima pitajte.

http://img825.images... ... 01351z.jpg
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#40 Silent

Silent
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 26 April 2012 - 01:41 PM

Nije sramota problem, jednostavno mrzim kad mi je garderoba odmah uz kozu... :grin:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika