Jump to content


Fotografije

Izbor odeće


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
646 odgovora na ovu temu

#1 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 19 April 2012 - 04:11 PM

Potreban mi je savet oko izbora biciklističkog šorca. Naime, danas sam pretražio ceo Zrenjanin i nigde nisam našao biciklističke sa uloškom sem Capriola u kojem su najblaže rečeno odvratnog dizajna. Video sam ovde na oglasima primamljive nove oko 22e, samo imam dilemu oko veličine. Visok sam 185cm, 86kg. Nisam u mogućnosti da odem da probam, a ne bi ni da naručim nešto što mi neće odgovarati. Tako da molim da zavet oko izbora veličine. XL, ili pak L?
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#2 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 April 2012 - 05:26 PM

Možda nije loše da okreneš prodavca i pitaš ga/je za savet - verovatno će moći iz iskustva na osnovu tvojih "dimenzija" na licu mesta da ti preporuči/odredi veličinu.
  • 1
Today is always here.
Tomorrow, never.

#3 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 19 April 2012 - 05:34 PM

+1 za savet.
mislim da je većina odeće koja se prodaje na berzi proizvedena u kini a kao što znaš kinezi su mali ljudi (al to nadoknađuju brojčano :mrgreen: ) tako da su njihove mere malo off standarda.
Najbolja varijanta je da nađeš neki sličan šorc kod kuće i izmeriš ga a ako nemaš onda izmeriš struk i obim butine, dužinu pa nazoveš prodavca i pitaš, šorcevi su uglavnom sa likrom (čitaj elastični-rastegljivi) tako da ti trebaju par cm manje dimenzije od tih koje si izmerio na sebi...
  • 0

profilepic.gif


#4 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 19 April 2012 - 05:43 PM

Ja sam bio u Intersport u NS u Merkatoru i imaju Nakamurine za 2600 din svih veličina. Planiram da uzmem za sebe pošto su kvalitetniji, nego što se prodaju na berzi, bar što se tiče u debljini uliška! Ne znam jel ima Intersport u ZR! Ja sam visok 175cm i 77kg i L mi odgovaraju!
  • 0

#5 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 19 April 2012 - 06:11 PM

Čuću se sa prodavcem pa će mi valjda pomoći, mada ako je u Intersportu (kojeg u Zr-u inače nema) 2600 onda je to bolja varijanta. Tu i tamo skoknem do NS-a, tako da bi i to moglo da dođe u obzir. U svakom slučaju hvala.
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#6 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 April 2012 - 06:18 PM

@ Jakota
Kakav je uložak, gel ili tako nešto čvršće? Ili sunđer? Jer ako je premekan onda džabe debljina. Ako je solidan uložak onda je dobra cena, moraću da pogledam kad dođem. Nadam se da ima crnih i sa što manje šara i natpisa :) tako nešto bih hteo.
Offtopic: jesi li video slučajno ima li još uvek onih belih velikih bidona od litre za neke male pare (mislim ~300 din)?

Za pokretača teme, kosultuj se prodavcem oko dimenzija, ja kad sam kupio aktivnu podmajicu prodavac mi objasnio šta gde da premerim, poslao mi slike, razmenili par mailova i ubo sam veličinu, stoji ko saliveno. U pitanju je Slavka (u oglasima) aka Gorčilo (potpis u mailovima) aka Mladen (na vizit karti) :mrgreen: tako da ne znam šta se tu dešava.
  • 0

#7 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 19 April 2012 - 06:54 PM

Ima crnih i sivih sa natpisom nakamura na desnoj strani tj. butini ali ne krupnim slovima. Uložak je sunđerast ali malo deblji za razliku kakvih sam viđao po nekim prodavnicama skoro po istoj ceni. Nisam video neke sa gelom ili nečim čvršćim. Za te pare je dobar, u svakom slučaju je bolji nego sama trenerka i sic! Ne bavim se profi sa biciklizmom da bi kupovao nešto kvalitetnije da je umetak od gela!

Nisam gledao za bidon ali mogu ti pogledati kad budem išao da kupim biciklističke pa ti javim, možda čak i ovog vikenda, sve zavisi kad imam vremena da skoknem :D
  • 0

#8 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 19 April 2012 - 08:02 PM

@ Jakota
Kakav je uložak, gel ili tako nešto čvršće? Ili sunđer? Jer ako je premekan onda džabe debljina. Ako je solidan uložak onda je dobra cena, moraću da pogledam kad dođem. Nadam se da ima crnih i sa što manje šara i natpisa :) tako nešto bih hteo.
Offtopic: jesi li video slučajno ima li još uvek onih belih velikih bidona od litre za neke male pare (mislim ~300 din)?

Za pokretača teme, kosultuj se prodavcem oko dimenzija, ja kad sam kupio aktivnu podmajicu prodavac mi objasnio šta gde da premerim, poslao mi slike, razmenili par mailova i ubo sam veličinu, stoji ko saliveno. U pitanju je Slavka (u oglasima) aka Gorčilo (potpis u mailovima) aka Mladen (na vizit karti) :mrgreen: tako da ne znam šta se tu dešava.


Majstore, kako si zadovoljan opremom? Valja li? I ja sam hteo od istog gospodina da pazarim.
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#9 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 April 2012 - 09:24 PM

Ma samo sam tu podmajicu uzimao jesenas, pisao sam već u onim zimskim temama, vrlo sam zadovoljan, jeftina je a vidi se solidno izrađena, vidi se po dobrim šavovima, potrajaće dosta :). A najbitnije dobro radi posao i brzo se suši. Još uvek je koristim, evo baš danas na trčanju, ovo pasje vreme nikad da otopli :(.
Dres i šorc su tek sad u planu za leto, do sad nikako da odvojim za to uvek se nađe nešto preče od delova i opreme, odeća mi je bila na poslednjem mestu, nešto baš ni ne volim te kanarinac varijante, pogotovo one ispisane sa gomilom natpisa brendova, užas :). Ali srećom nađe se i jednostvanih neupadljivih kombinacija.
  • 0

#10 danilosubotic

danilosubotic
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 April 2012 - 10:31 AM

Био сам малопре у Интерспорту и купио ЦРНЕ НАКАМУРА ГАЋЕ... 2590дин.... има величина од 36,38,40,42... уложак није лош...чим дођем кући окачићу коју слику да видите!
;)
  • 0
...Carpe Dies...

#11 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 20 April 2012 - 01:14 PM

Ne bavim se profi sa biciklizmom da bi kupovao nešto kvalitetnije da je umetak od gela!

Nisam koristio one sto imaju umetak od sundjera ali sam cuo da se sundjer dosta brzo slepi i onda gubi funkciju.
Ja sam dobio bici gace koje imaju umetak sa gelom i zadovoljan sam, mozda su mi malo male (tetka birala kad je kupovala preko, pa nisam mogao da probam) ali sluze svrsi :)
Marka je neka cirit ili civit, zaboravih, donela mi i dres koji je crveno-crn, taman mi se slaze sa bajsem :) Bitno je da su neutralni tj nemaju reklama na sebi.
  • 0

#12 danilosubotic

danilosubotic
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 April 2012 - 01:25 PM

Ево пар сличица....

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 1
...Carpe Dies...

#13 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 20 April 2012 - 01:25 PM

Nisam koristio one sto imaju umetak od sundjera ali sam cuo da se sundjer dosta brzo slepi i onda gubi funkciju.
Ja sam dobio bici gace koje imaju umetak sa gelom i zadovoljan sam, mozda su mi malo male (tetka birala kad je kupovala preko, pa nisam mogao da probam) ali sluze svrsi :)
Marka je neka cirit ili civit, zaboravih, donela mi i dres koji je crveno-crn, taman mi se slaze sa bajsem :) Bitno je da su neutralni tj nemaju reklama na sebi.[/quote

Nisam nigde video po prodavnicama da se prodaju biciklisticke sa gelom, jel znas gde bi mogao da pogledam? Sigurno su dosta skuplji od ovih sto bi ja da uzmem u intersportu ali jbg nema se para na pretek :D
  • 0

#14 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 20 April 2012 - 01:28 PM

Ево пар сличица....

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika


Takve sam planirao da uzmem i ja u intersportu. Aj molim te napiši iskustva posle par korišćenja, kako se uložak pokazao...
  • 0

#15 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 20 April 2012 - 01:32 PM

Nisam nigde video po prodavnicama da se prodaju biciklisticke sa gelom, jel znas gde bi mogao da pogledam? Sigurno su dosta skuplji od ovih sto bi ja da uzmem u intersportu ali jbg nema se para na pretek :D

Iskreno, nemam pojma. Kao sto rekoh ja sam moje dobio od preko (CH) tako da ne znam gde ima kod nas da se pazare.
  • 0

#16 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 20 April 2012 - 02:35 PM

Prodaje lik iz Beograda na forumu biciklističke sa gel uloškom. Čuo sam se s njim, obične (verovatno sa sunđerom) su od 20 do 25e, kvalitetnije (gel) su oko 30e. Naručiću, pa ću vam preneti utiske od nedelje kad mi stigne čisto da znate da li da pazarite.
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#17 dax92

dax92
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 20 April 2012 - 03:07 PM

Video sam taj oglas. Jedva cekam utiske, posto i mene zanimalju bas te sa gelom. :)
  • 0

#18 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 April 2012 - 04:03 PM

+1 E to, obavezno javi utiske :)
  • 0

#19 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 21 April 2012 - 10:57 AM

Odgovor pokretaču teme:Ja sam te visine a nekada sam imao i tu težinu(sada + 15).Predlažem veličinu XXL ako je pravilno deklarisana. Ako nije pravilno deklarisano,budi oprezan.Po kineskim merama meni je i 3XL malo.
  • 0

#20 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 21 April 2012 - 02:57 PM

Odgovor pokretaču teme:Ja sam te visine a nekada sam imao i tu težinu(sada + 15).Predlažem veličinu XXL ako je pravilno deklarisana. Ako nije pravilno deklarisano,budi oprezan.Po kineskim merama meni je i 3XL malo.


Čuo sam se sa prodavcem, kaže čovek L je za mene. Kaže zna pošto su već uzimali od njega oni sa sličnim gabaritima. Uostalom, rekao je da može slobodno da se zameni ako ne odgovara. Verovatno je i njemu u interesu da sve sredimo bez problema. Inače, nadam se da nisu baš toliko loše (i da su veličine van standarda) s obzirom da su oko 30e. Znam, nije to ni nešto previše i ja ni ne očekujem neku profi opremu, ali nije baš ni ona kineska od 8-9e. Sve u svemu, ako naručim stiže u utorak-sredu pa ćemo videti vredi li te novce.
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika