Jump to content


Fotografije

zdravlje i ishrana


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
70 odgovora na ovu temu

#41 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 25 October 2009 - 09:25 AM

Koriscenje proteina:
hmmm, ako samo sjuris mericu whey-a, a da pritom misicne stanice nisu otvorene, bolje ti je da za tih 5000 dinara kupis belog mesa i da jedes kao covek, ovako je ovo samo bacanje para.
Koriscenje kreatina: bez vode, mozes da dovedes bubrege u veoma ozbiljnu situaciju, jer je pomenuta supstanca poznata po tome sto vezuje vodu i stvara onaj osecaj napumpanosti, doduse pomaze u izdrzljivosti, ali ne toliko koliko mu se pripisuje i ne u tim kolicinama koje su propisane. Znaci kada se isto koristi mora se dosta vode piti.
Od svih stvari o kojima ste picali (neko je cak rekao da se ne uzima), a u stvari je najpotrebnija nama koji dugo vozimo, to je zasigurno glutamin. Bez ove osnovne aminokiseline, gotovo je nemoguce oporaviti se u potrebnom roku. Isti cini 60% od svih amino kiselina koje se nalaze u ljudskom organizmu, sto u misicima sto u kostima, pa se na osnovu toga moze videti koliko je vazno da se uzima
Mali recept: 30 minuta pre voznje 10g glutamina, 10 minuta pre voznje bcaa, naravno ishrana koja je prethodila bilo kakvom naporu mora biti adekvatna, jer u suprotnom dolazi do brzog glikogenskog praznjenja, a to je poslednje sto zelimo. Hidratacija se podrazumeva! Po nepisanom pravilu 1% dehidracije izaziva smanjenje snage do 20%!!!
Nekoliko minuta pre zavrsenja voznje, kada smo sasvim blizu mesta na kome mozemo da propisno obedujemo, treba izvrsiti supresiju insulina (najbolja stvar koja ne kosta mnogo je maltodextrin, II najbolja dextrosa, a najbolja ali kosta mnogo je vitargo, licno preporucujem koriscenje suvog grozdja u kolicini do 50g, zato i sam i rekao nekoliko minuta pre zavrsetka voznje, jer mora kiselina da odradi svoje i zapocne razlaganje ne potrebne materije, praskasti oblici se uzimaju kod kuce, min-dva pre obeda) odmah nakon toga treba pojesti neki brz protein, tipa jaja, ella sira (uz isti izuzetno dobro ide whey), jer se supresijom insulina otvaraju misicne stanice i hormon ako nema sta da sprovede u isti, izaziva lucenje drugog hormona, koji se zove kortizol ili ti hormon stresa. Posto smo dovoljno stresa izazvali voznjom, ne treba nam dodatnog. Nakon ovoga mozemo pod tus, pa onda na neki propisan obrok, koji bi treba da se sastoji od skroba i opet nezaobilaznih proteina. Koriscenje vlakana u ovom obroku nije pozeljno, jer nam je potrebno brzo varenje i potpuno iskoriscavanje unetih namirnica, sto bi koriscenje vlakana onemogucilo u potpunosti.
  • 0

#42 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 25 October 2009 - 01:04 PM

Moj predlog, a i drugih (koji doduše idu u teretanu - dakle anaerobno vežbanje) - ON tj. Optimal Nutrition GOLD Whey 100%. Prvo - rastvara se i u hladnoj vodi, drugo ima u sebi glutamin, treće relatvino je jeftin.

http://www.optimumnu... ... p-201.html
  • 0

#43 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 October 2009 - 02:02 PM

Odlican preparat(i dobra preporuka Gajo)ali koji rekreativac je kod nas spreman(i ima mogucnosti) da za 2,3kg. ovog zadovoljstva pljune oko 60 eura?Biciklo i njegovo odrzavanje(makar to bili samo lanac i kaseta to je trosak),odeca i obuca(dres,gace,prsluk,dzubin,sprinterice,rukavice,...),kaciga,pumpa,alat,svetla,...
Kada se obrne ovaj "krug" tek onda dolaze suplementi i "pimpovanja"(npr. sprinterice sa karbonskim djonom,brendiran dres,kaciga koja nije P.R.C.,...).
KOD NAS JE REALNOST "REALNA",BOLNA I NE ZELI SE POREDITI! :?

P.S.Mislim da je pomenuti preparat najpovoljniji u Max-sportu.
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#44 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 25 October 2009 - 02:36 PM

Ako me sećanje dobro služi - 800 grama košta 2300 dinara u Lama sportu i meni potraje 3-4 meseca. Doduše ne uzimam svaki dan..
  • 0

#45 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 25 October 2009 - 03:17 PM

well as people say "no pain no gain" :wink:
  • 0

#46 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 25 October 2009 - 04:11 PM

i jos jednom, sto mozete proveriti i kod iskusnijih ljudi od mene, bez otvorenih misicnih stanica, koriscenje whey-a je samo bacanje para...Ako ga pijete ne iste sa vodom, bez da ste prethodno uzeli nesto za podizanje insulina, on samo protrci kroz vas, kao sto rekoh, boje za te pare posteno jesti!
  • 0

#47 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 October 2009 - 05:12 PM

Otvorene misicne stanice=gladni misici,kada je misic "gladan"(posle treninga-napora) najvise iskoristi hranljivih materija(uh,ak,proteine)iz namirnica i suplemenata.UH(su energija za misice) su izuzetno vazni za pwm(obrok posle treninga)jer sprecavaju razgradnju misica i pospesuju obnovu istih,znaci da ne bi doslo do katabolizma uzimaju se uh a za izgradnju ciste misicne mase proteini.O "trcanju " proteina bez uh Srx-e...Kvalitetan pwm npr:merica(po telesnoj masi) proteina,uh i glutamina i posle klopica,ovo je super ali ako unesemo samo protein(whey) posle treninga a on se po tebi uopste ne iskoristi #-o ,pa kada ga je najbolje uzeti nego posle treninga kada telo vapi za hranljivim materijama?Tacno je da uh ubrzavaju ugradnju kreatina,glutamina,...ali nije tacno da su "pare bacene" tj. da nismo nista pozitivno time uradili za svoj organizam.Najvece potreba i iskoriscenost proteina(i ostalih hranljivih materija) je posle treninga ali ako npr. protein konzumiramo i u danima pauze(bez treninga) on ce biti dobrodosao,nece biti iskoriscen kao posle treninga ali nece ni protrcati kroz telo kao Bolt :wink:
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#48 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 25 October 2009 - 05:58 PM

Veruj mi da hoce, i to veci deo, dokazano, sem ako neko nije neko genetsko cudo :wink: ...bez supresije insulina nema podizanja ni ostalih hormona, sto dovodi do razgradnje misica. Istina je da su stanice prazne, i da whey spada u tzv. brze proteine, ali posto su dovedene u stanje stresa logicno je da su privremeno zatvorene, jer ukoliko se potrosi sve, dolazi do kolapsa. Whey bi i trebalo da pijes posle treninga jer je tada najvaznije da amino kiseline stignu sto pre do misica ali uz upotrebu nekog brzog UH ili ti onoga sto sam nabrojao, jer ce u suptotnom sva energija koja se oslobodi iz njega da ode na popunjavanje ATP-a i nece biti ugradjena u misic. Uzimati whey umesto obroka je bacnje para, ako ti mozes sebi da priustis da ih trosis na to nista protiv, probaj na sebi pa nam javi rezultate...U sustini nama koji smo izlozeni naporima u toku celog dana treba konstantan priliv amino kiselina.Cvrsti obroci su ono sto ti treba, a ako bas hoces da menjas neki obrok sa proteinskim sejkom, onda to mora biti mix nekoliko vrsta proteina, odnosno onih koji se oslobadjaju brze i onih koji se oslobadjaju sporije, kako bi imao amino kiseline uvek u krvi kada su telu potrebne. Sam whey kao neki "obrok" je po mom misljenju glupost.Ako vec zelis da unosis whey i tokom dana, jedino sto ti ja predlazem je sa nekim cvrstim obrokom.Na taj nacin, whey ce uci u krv brzo, a kada se istrosi, cvrsta hrana ce da preuzme, i nastavi da obezbedjuje amino kiseline gde su potrebne. Uvece eventualno sa posnim sirom. Hebi ga, ali tako stvari funkcionisu, nije bas sve kao sto pise na etiketama...Proizvodjaci reklamiraju sve i svasta samo da bi uzeli novac
  • 0

#49 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 26 October 2009 - 07:33 PM

Nezaboravite jos jedan detalj, priroda je tako udesila da telo po potrebi a u nedostatku UH moze konvertovati protein, pa tako ponekad lose isplaniranim unosom hrane i njenim redosledom uzmete jednu ili vise merica proteina koji se izmetabolishe u ugljene hidrate, jer su vam oni bili najpotrebniji u tom momentu.
Protein nije losh kao dodatak ishrani, jer ne mogu svi ljudi/sportisti pojesti neku vecu kolicinu mesa, jaja, sira, jogurta; pa se onda pribegava tom nachinu unosa proteina.
Pre dok sam neke druge stvari vise trenirao nego sto sam vozio bike, nakon treninga sam jeo malo pirincha sa malteksom, chisto da prezivim do kuce. Onda bih popio protein, malo odmorio pa tek onda jeo. Ipak niko od nas nije psofesionalac pa realno nema potrebe za nekim sukudim brojem obroka u toku dana, isto kao ni za unosom neuobichajeno velike kolicine proteina. To je vishe urbana legenda, mada su u normalnim kolicinama odlicni za brz oporavak.
Posto sam dosta eksperimentisao na sebi, ja licno najbolje vozim kad pojedem pirinach i malo ribe.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#50 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 22 November 2009 - 02:01 PM

da ne otvaram temu...šta je momku na nozi onaj čvorić???(zato što imam i ja,možda i svi vi??)

Attached Thumbnails

  • bettiniphoto_0036227_1_full_resize_600x860t0_ic.jpg

  • 0

#51 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 22 November 2009 - 02:23 PM

Masno tkivo, mozda? :roll:
  • 0

#52 lensovrodjak

lensovrodjak
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationFruska gora

Postavljeno 22 November 2009 - 03:50 PM

Imam slicnu pojavu na potkolenici i javlja se samo kada je noga opterecena.Pipao sam rukom i meko je na dodir tako da mi se cini da je to slaba vena koja se naduva n:download kada se jace potera krv kroz nju :-k
  • 0
..

#53 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 17 June 2010 - 10:29 PM

ja imam masno tkivo po celom telu i nista mi ne fali jos imam vec mozda 15god
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#54 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 18 November 2010 - 01:40 AM

Nije sve tako crno u vezi kafe i čokolade. [-X
Evo nešto o kafi
http://www.herbateka.eu/node/2333%20
http://www.camo.ch/kafa_lijek.htm

I nešto o čokoladi
http://zdravlje.krst...telje-cokolade/
http://www.b92.net/z..._id=189965&fs=1
http://www.voanews.c...-07-04-voa7.cfm
http://www.suvremena.hr/2891.aspx

I još jedna stvar na koju nikako ne treba zaboraviti
http://www.javno.com...k.php?id=103631 =D>

a za koka-kolu nisam mogao da nađem ništa (dobro) :mrgreen:


Znači može da se uštedi samo na tamnoj čokoladi.?!
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#55 ele

ele
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 18 November 2010 - 10:25 AM

E jbg sad.Ali izlagase za ovu cokoladu.
Pa koja ce devojka pored gomile cokolade biti zainteresovana za sex :mrgreen: Bah :lol:
  • 0

#56 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 18 November 2010 - 03:51 PM

E jbg sad.Ali izlagase za ovu cokoladu.
Pa koja ce devojka pored gomile cokolade biti zainteresovana za sex :mrgreen: Bah :lol:



Devojka sa maštom, koja voli raznovrsna iskustva :wink:
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#57 ele

ele
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 19 November 2010 - 05:26 PM

zeggerr-sigurno si mislio na neko rvanje u cokoladi i tako to :D
Salim se malo-ne zameri.
Kada je ishrana u pitanju ja ipak glasam za voce-odnosno povrce-sto manje termicki
obradjeno kad god je moguce.
  • 0

#58 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 20 November 2010 - 09:28 PM

E jbg sad.Ali izlagase za ovu cokoladu.
Pa koja ce devojka pored gomile cokolade biti zainteresovana za sex :mrgreen: Bah :lol:


Vreme ti je da potrazis neku skromnu devojku. Nisu sve rastroshne, chak vecina stedi na crnoj chokoladi.
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#59 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 November 2010 - 10:00 PM

Mozda je i bude potrazila, al to zavisi od (eventualne) promene polne orijentacije n:happy0192
  • 0
Postavljena slika

#60 ele

ele
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 21 November 2010 - 12:42 AM

Mozda je i bude potrazila, al to zavisi od (eventualne) promene polne orijentacije n:happy0192

:mrgreen:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika