Jump to content


Fotografije

Zastita bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
265 odgovora na ovu temu

#241 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 18 March 2021 - 08:38 AM

Sledeći videi su iz San Franciska. Policija radeću undercover podmeće mamac na ulici, skup bajk vezan sajlicom i nedugo zatim pojavljuje se lopov. Nešto slično kao na pecanju. Otprilike potvrđuje se prethodno napisano da skup bajk privlači grabljivca, a sa slabom zaštitom još više.

 

https://youtu.be/b9gOjBhk1q0

 

Mislim da ni tamo nije bolje nego kod nas u nekom smislu. Lopov je odavno poznat policiji i u svakoj od 4 kategorije zlodela ima skoro 500 evidentiranih slučajeva, ali i dalje na slobodi očigledno.

 

Takođe se može videti da i tamo postoji nešto kao stari buvljak i to čak u blizini policijske stanice gde prodaju svakakvu vruću robu. Opet, ako ste pomislili da se to samo kod nas dešava, da tip sa kombijem punim bajkova nepoznatog porekla svake nedelje se sunča na suncu neometano prodajući ih na staroj pijaci u vašem, gradu, verovatno ste se prevarili jer to se dešava i u nekim veoma poznatim državama. Izgleda da policija tretira otuđene biciklove kao otprilike nestale grabulje ili nešto slično.

 

https://youtu.be/egxEKjp7RPc

 

U drugom videu policija prati bajk sa odašiljačem. Gledajući ovo čovek stiče utisak da je čitav grad prepun lopova. Takođe se pokazuje policijsko skladište sa stotinama biciklova koji su pronađeni ali nema ko da ih preuzme. Mislim da sam čuo za sličnu situaciju i kod nas. Dobro je bajk trajno obeležiti, pa čak i zavariti pločice sa imenom, prezimenom, adresom, email-om i telefonom vlasnika. Što više mesta to bolje i da bude dobar var. Moguće da kod onoga ko kupi ovakav bajk izazove saosećanje, a možda kada ga policija pronađe može odmah da vas zove.


  • 0

#242 BBoskovic

BBoskovic
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 18 March 2021 - 05:54 PM

Kakva je brava Zefal U13? Prema onom Sold Secure je u boljoj klasi od Abus Facilo, pise da je 13mm ojacanog celika...

Zivjeli!


  • 0

#243 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 19 March 2021 - 03:33 PM

Znači umro sam  n2:hahaha Ovo mora da se proba i ovde.

 

https://youtu.be/xHvPf_xdXEQ


  • 1

#244 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 07 November 2021 - 04:00 AM


  • 0

#245 graphicB

graphicB
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 30 March 2022 - 05:35 PM

Šta mislite o kupovini polovnih korišćenih Abus brava sa KP ili cikloberze? Konkretno u pitanju je ABUS Bordo Combo 6100, nivo zaštite 9. Ima da se nađe za nekih 30-ak evra polovna. Ta šifra koliko sam razumeo može da se promeni.


  • 0

#246 graphicB

graphicB
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 30 March 2022 - 07:17 PM

Takođe, šta mislite o ovom lancu?

https://abuscentar.c...bus-821085-iven


  • 0

#247 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 March 2022 - 05:57 AM

Bordo 6500 serija je OK.

Jeftinije serije su đubre.

 

Opširnije o lancima i preporuke:

Brave (lokoti) za bicikl


  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#248 nadal

nadal
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 31 March 2022 - 08:38 AM

bolje uzmi na sifru, prakticnije je, kljuc mozes da izgubis

 

ko su ljudi koji kradu bicikle uopste?


  • 0

#249 graphicB

graphicB
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 31 March 2022 - 09:12 AM

Bordo 6500 serija je OK.

Jeftinije serije su đubre.

 

Opširnije o lancima i preporuke:

Brave (lokoti) za bicikl

Uh, svestan sam ja da je 6500 serija odlična, ali i cena joj je odlična. Ova 6100 kao ima 9 zaštitu na skali, polovna je 30evra, ali brine me to što je na šifru, ne znam koliko je to pouzdano. Inače, odavno sam već pročitao tekstove na Vašem sajtu, sve mi je jasno, ali su i cene brava ceoma visoke. Zato sam i pitao za Abus Iven 8210, 2kg lanac, 8mm, nivo zaštite 10. Postoji klip gde pokušavaju da ga iseku, i ne mogu ni da pipnu, osim brusilicom naravno. Inače, bicikl nosim sa sobom uvek, osim na primer ispred teretane, prodavnice, Lidl-a, BIG-a, Promenade. Novi Sad je u pitanju.


  • 0

#250 graphicB

graphicB
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 31 March 2022 - 09:38 AM

bolje uzmi na sifru, prakticnije je, kljuc mozes da izgubis

 

ko su ljudi koji kradu bicikle uopste?

Nisam siguran koliko je šifra pouzdana. Ne znam koliko se to lako češlja.


  • 0

#251 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 March 2022 - 09:39 AM

Uh, svestan sam ja da je 6500 serija odlična, ali i cena joj je odlična. Ova 6100 kao ima 9 zaštitu na skali, polovna je 30evra, ali brine me to što je na šifru, ne znam koliko je to pouzdano. Inače, odavno sam već pročitao tekstove na Vašem sajtu, sve mi je jasno, ali su i cene brava ceoma visoke. Zato sam i pitao za Abus Iven 8210, 2kg lanac, 8mm, nivo zaštite 10. Postoji klip gde pokušavaju da ga iseku, i ne mogu ni da pipnu, osim brusilicom naravno. Inače, bicikl nosim sa sobom uvek, osim na primer ispred teretane, prodavnice, Lidl-a, BIG-a, Promenade. Novi Sad je u pitanju.

 

Razumem.

Planiram uskoro detaljniji video sa preporukama različitih modela spram namene i budžeta (sredinom aprila najverovatnije).

Ukratko: Abus Facilo je, za nekih 30-40 evra nova, najjeftinija zaštita koju ja smatram pristojnom.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#252 graphicB

graphicB
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 31 March 2022 - 09:47 AM

Razumem.

Planiram uskoro detaljniji video sa preporukama različitih modela spram namene i budžeta (sredinom aprila najverovatnije).

Ukratko: Abus Facilo je, za nekih 30-40 evra nova, najjeftinija zaštita koju ja smatram pristojnom.

Do sredine aprila se bojim da će biti kasno :)

Abus Facilo bi trebalo da radi posao za ovu namenu: BIG, Promenada, Lidl, teretana, nekih sat vremena. Samo što se ne može svugde vezati bicikl sa U bravom, a da se obuhvati i ram. Mnoga mesta imaju samo onaj stalak za prednji točak.

Čime vežete šticnu i sedište? Da je nosam sa sobom, to teško, a u pitanju je Cube sedište i šticna, pa ne bih da ostanem bez 30-40 evra, Ali verujem da ispred Promenade kradu šticne.


  • 0

#253 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 March 2022 - 09:54 AM

Do sredine aprila se bojim da će biti kasno :)

Abus Facilo bi trebalo da radi posao za ovu namenu: BIG, Promenada, Lidl, teretana, nekih sat vremena. Samo što se ne može svugde vezati bicikl sa U bravom, a da se obuhvati i ram. Mnoga mesta imaju samo onaj stalak za prednji točak.

Čime vežete šticnu i sedište? Da je nosam sa sobom, to teško, a u pitanju je Cube sedište i šticna, pa ne bih da ostanem bez 30-40 evra, Ali verujem da ispred Promenade kradu šticne.

 

Sedlo je uvek vezano lancem, upakovanim u "rukav" da ne zveči i ne grebe.

Ovde sam objasnio sve fore koje znam i koristim:

Bezbedno vezivanje bicikla

 

Tamo gde ne staje U-brava, ostaje samo krštena segmentna (eng. "folding") brava (kao Abus Bordo 6500 model), ili dobar lanac (sa svim prednostima i manama).


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#254 graphicB

graphicB
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 31 March 2022 - 10:06 AM

Sedlo je uvek vezano lancem, upakovanim u "rukav" da ne zveči i ne grebe.

Ovde sam objasnio sve fore koje znam i koristim:

Bezbedno vezivanje bicikla

 

Tamo gde ne staje U-brava, ostaje samo krštena segmentna (eng. "folding") brava (kao Abus Bordo 6500 model), ili dobar lanac (sa svim prednostima i manama).

Folding brava bi bilo najbolje rešenje zapravo, kompaktna je. Lanac je nezgodan za nošenje. Ali svakako se moraju vezati i prednji i zadnji točak, tako da se mora imati neka kombinacija brava. Na primer folding za ram i zadnji točak, a sajla za prednji točak.

Inače, sjajan je članak, pročitao sam, hvala.


  • 0

#255 graphicB

graphicB
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 02 April 2022 - 12:53 PM

Sedlo je uvek vezano lancem, upakovanim u "rukav" da ne zveči i ne grebe.

Ovde sam objasnio sve fore koje znam i koristim:

Bezbedno vezivanje bicikla

 

Tamo gde ne staje U-brava, ostaje samo krštena segmentna (eng. "folding") brava (kao Abus Bordo 6500 model), ili dobar lanac (sa svim prednostima i manama).

Odlučio sam se za folding bravu na kraju, mislim da je to najpraktičnije na duže staze, i za nošenje, a i za vezivanje. E sad, gledam onu dužu verziju, kako bih mogao vezati i točak i ram zajedno bilo gde.

Od opcija su:

Bordo 6000 koja je dugačka 120cm, teška 1.4 kg, cena malo manje od 100 evra, zaštita 10 od 15.
Bordo Granit X Plus, dugačka 110cm, teška 2,3 kg, cena oko 110 evra, zaštita 15 od 15.

Mislim da sam negde pročitao da vi posedujete ovu Granit X Plus, pa me zanima da li imate verziju od 85cm ili 110cm? Gde sve možete da je vežete? Da li bi verzija od 110cm, ili ova slabija od 120cm bile dovoljne za vezivanje manje više bilo gde? Na primer kod stalka koji je samo za prednji točak, da se obuhvati  i ram i prednji točak i stalak?

I što se tiče težine, da li osetite neku bitnu razliku u vožnji? Ova od 110cm nije baš lagana (2.3kg).
 


  • 0

#256 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 April 2022 - 12:59 PM

Da, koristim Abus Bordo Granit X-Plus, dužine 85 cm.

Ovako mogu vezati za banderu koja nije predebela:

https://www.instagra.../p/CY4zwcJK8wZ/

 

Kad mi je potrebno duže, nosim lanac. Glavna fora kod izbora dobre folding brave mi je bila da ipak bude ne previše teška i što praktičnija za nošenje, tako da je koristim i na drumašu - jer uvek negde stanem, barem da kupim hleb i pivo za roštilj, pa da se ne odveze neko mojim bajsom dok stajem "samo na sekund."  :)

 

Razliku u vožnji sa ovom ne osetim nešto. Tome doprinosi i činjenica da je uvek montiram na tu donju cev, praktično između dva točka i dosta nisko. A ni bajs ni ja nismo baš super-lagani (drumaš jeste manje težak, ali ni to nije tipa ispod 10 kila bajs).

 

Sa lancem se već oseti - 110 cm, sa 10 mm promerom karika, tu je već druga priča (ima i prednosti i mana).


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#257 graphicB

graphicB
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 02 April 2022 - 01:16 PM

Da, koristim Abus Bordo Granit X-Plus, dužine 85 cm.

Ovako mogu vezati za banderu koja nije predebela:

https://www.instagra.../p/CY4zwcJK8wZ/

 

Kad mi je potrebno duže, nosim lanac. Glavna fora kod izbora dobre folding brave mi je bila da ipak bude ne previše teška i što praktičnija za nošenje, tako da je koristim i na drumašu - jer uvek negde stanem, barem da kupim hleb i pivo za roštilj, pa da se ne odveze neko mojim bajsom dok stajem "samo na sekund."  :)

 

Razliku u vožnji sa ovom ne osetim nešto. Tome doprinosi i činjenica da je uvek montiram na tu donju cev, praktično između dva točka i dosta nisko. A ni bajs ni ja nismo baš super-lagani (drumaš jeste manje težak, ali ni to nije tipa ispod 10 kila bajs).

 

Sa lancem se već oseti - 110 cm, sa 10 mm promerom karika, tu je već druga priča (ima i prednosti i mana).

Pa lepo se može vezati za banderu i sa manjom verzijom. Mada meni je bitno da mogu vezati prednji točak i ram za onaj stalak gde se može ugurati samo prednji točak, pa zato gledam ovu od 110cm, ali je baš teška. Ili onu 6000 verziju (manja zaštita = 10 na skali od 15) koja je 120cm, a lakša za kilogram. Hoću da potpuno eliminišem upotrebu lanca. Moja zaustavljanja su mahom prodavnice i teretana gde imaju isključivo one stalke za prednji točak samo. Bajs držim u stanu inače.


  • 0

#258 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 02 April 2022 - 01:26 PM

Lanac okacis oko pojasa kao kais, skoro da neces osetiti njegovu tezinu.


  • 1

#259 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 April 2022 - 03:35 PM

Pa lepo se može vezati za banderu i sa manjom verzijom. Mada meni je bitno da mogu vezati prednji točak i ram za onaj stalak gde se može ugurati samo prednji točak, pa zato gledam ovu od 110cm, ali je baš teška. Ili onu 6000 verziju (manja zaštita = 10 na skali od 15) koja je 120cm, a lakša za kilogram. Hoću da potpuno eliminišem upotrebu lanca. Moja zaustavljanja su mahom prodavnice i teretana gde imaju isključivo one stalke za prednji točak samo. Bajs držim u stanu inače.

 

Izbegavam takve parkinge jer su loši (stavi se samo prednji točak, može se i pokriviti, a teško je vezati sa lancem koji nije blizu zemlje, što ima drugih mana).
Za sad uglavnom uspevam naći neku slobodnu banderu, znak, ili drvo (za ovo poslednje sam počeo vući i lanac sa sobom po gradu).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#260 graphicB

graphicB
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 02 April 2022 - 05:52 PM

Izbegavam takve parkinge jer su loši (stavi se samo prednji točak, može se i pokriviti, a teško je vezati sa lancem koji nije blizu zemlje, što ima drugih mana).
Za sad uglavnom uspevam naći neku slobodnu banderu, znak, ili drvo (za ovo poslednje sam počeo vući i lanac sa sobom po gradu).

Da slažem se. Maltene, oni stalci za prednji točak su praktično neupotrebiljivi.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika