Jump to content


Fotografije

Zastita bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
265 odgovora na ovu temu

#1 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 23 March 2012 - 09:55 PM

Sta uzeti za zastitu protiv lopova? Vrede li U-lock brave ili nesto drugo? One sa kombinacijama mi nesto ne izgledaju pouzdano. Vidim ove U-lock mogu da se nadju za 500-600 dingera.
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 March 2012 - 10:03 PM

Katanac koji nije proizveden u Kini i metar lanca, i torbica da stoje u njoj. Za obijanje toga ti treba ili ozbiljan alat ili ozbiljno znanje, tj. ne mogu da ti maznu bajk "slučajno" - a da ga maznu ako reše, to mogu uvek.
  • 0

#3 R2D2

R2D2
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 24 March 2012 - 02:04 PM

Katanac koji nije proizveden u Kini i metar lanca, i torbica da stoje u njoj. Za obijanje toga ti treba ili ozbiljan alat ili ozbiljno znanje, tj. ne mogu da ti maznu bajk "slučajno" - a da ga maznu ako reše, to mogu uvek.


+1

Eventualno, možeš od platna sašiti "odelo" za taj lanac, da ti ne grebe bajs.
  • 0

#4 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 March 2012 - 02:10 PM

protiv lopova bajk uz sebe gde god da si, ili nemoj ići biciklom. to je moje iskustvo.

idem bajkom na posao i svi moji kod kojih idem, znaju da će dobiti uz mene kao paket i bajk u stan/kuću... jbg, kada je narod ovde stoka...
  • 1

#5 Martok

Martok
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Postavljeno 24 March 2012 - 03:54 PM

^^ +1

Imam bajk za voznju koji se nigde ne ostavlja i imam bajk za pijacu koji ne vredi 20e, e njega vezujem na kratko (ali njega niko nece :) )
  • 0
.

#6 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 March 2012 - 04:01 PM

Da imam gde da odložim još barem jedan bajk, kupio bih "poniku" sa "dvadeseticama" i samo bih taj bajk cepao po gradu. Ali nemam mesta... :|
  • 0

#7 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 25 March 2012 - 06:51 PM

^^ +1

Imam bajk za voznju koji se nigde ne ostavlja i imam bajk za pijacu koji ne vredi 20e, e njega vezujem na kratko (ali njega niko nece :) )

To ti samo mislis da nece, kradu i ponike (mom komsiji ukrali prosle godine)
  • 0

#8 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 25 March 2012 - 10:40 PM

Pa dobro, ali ti za mator i krs bajs valjda ne bude toliko zao, ja imam jedan takav i bas planiram da ga konvertujem za voznju kad treba negde da ostavim bajk. Mator odprilike kao i ja, krivi tockovi, luft u osovinama, kocnice slabe, varena lula... Ma idealan :D
  • 0

#9 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 March 2012 - 12:22 PM

Sta uzeti za zastitu protiv lopova? Vrede li U-lock brave ili nesto drugo? One sa kombinacijama mi nesto ne izgledaju pouzdano. Vidim ove U-lock mogu da se nadju za 500-600 dingera.


Dosta sam se raspitivao, ista nas muka muči, pa mogu preneti šta su meni rekli, po sistemu: ako su lagali mene i ja lažem vas.

1) Dobar čelik. Kaljen. Nebitno da li je lanac, ili sajla, važno je da je čelik kaljen, težak za sečenje, lomljenje i sl. To je kod nas teško naći.

2) Dobra brava/katanac. Puno se frljaju prodavci sa pričom "kodirani ključ", a nema veze sa životom. Oni ključevi sa rupicama u sebi su među boljima, oni dvostrani sa "zubima" su malo slabiji, a oni što su samo s jedne strane nazubljeni se lako srede - tj. takve brave se lako "iščešljaju" i otvore.

3) Potkovica je dobra stvar, ali mora biti od dobrog materijala i sa dobrom bravom. Gledao sam kod nas u nekoj boljoj radnji U-lock za preko 5000 dinara i brava mu je takva da se lako obija. Tako mi je barem rekao poznanik kog sam zamolio da ide sa mnom, da ne bacim novce za lošu stvar.

Ovo sve tebi ništa ne pomaže. Nisam našao kod nas u radnjama dobar lanac/katanac/u-bravu pa da preporučim. Poznanik mi je nabavio iz mađarske neki kockasti veliki katanac i neku sajlu za koje se kune da bi njemu trebalo više od pola sata da otvori.


Sve u svemu, ako je bicikl lep i skup, ako se ostavlja često na istim mestima u isto vreme, onda će ga neko napikirati i maznuti šta god radio. Zato je najbolje imati bajs od 20 evra za grad i poslove, a skuplji samo za vožnju, da se nigde ne ostavlja.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#10 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4264 posts

Postavljeno 26 March 2012 - 02:29 PM

Poznanik mi je nabavio iz mađarske neki kockasti veliki katanac i neku sajlu za koje se kune da bi njemu trebalo više od pola sata da otvori.

Taj poznanik je neki vrlo interesantan tip :mrgreen: :mrgreen: .
  • 2
.

#11 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 March 2012 - 10:10 PM

Poznanik mi je nabavio iz mađarske neki kockasti veliki katanac i neku sajlu za koje se kune da bi njemu trebalo više od pola sata da otvori.

Poznanik ti je profi bravar, ili profi lopov? :D
  • 0
Postavljena slika

#12 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 28 March 2012 - 04:09 PM

FalloutBoy je napisao:
Zato je najbolje imati bajs od 20 evra za grad i poslove, a skuplji samo za vožnju, da se nigde ne ostavlja.


Za do prodavnice ili slično gonim neki jebeš mu mater ako nije tučani bajs. Najvrednije na njemu su Shimano nalepnice.

Inače, problem sa zaštitom sam rešio sa po' metra lanca (malo tanji nego onaj za junad), i sa povećim Elzet katancem. Mislim da mi se ukupna masa bicikla povećala za 20-30%, ali barem sam siguran :)
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#13 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 April 2012 - 07:51 AM

Sta uzeti za zastitu protiv lopova? Vrede li U-lock brave ili nesto drugo? One sa kombinacijama mi nesto ne izgledaju pouzdano. Vidim ove U-lock mogu da se nadju za 500-600 dingera.


Ja se još raspitiv'o, da pomognem sebi i drugima. Ponavljam, to nije moje znanje, niti stojim iza toga, ali verujem čoveku i prenosim kako kaže.

1)
Malo o lancima, čeliku i zaštiti (ko engleski ne zna, čelava mu keva! :) ):
http://lockitt.com/chaininfo.htm

2)
Dobri U-lock ovi, dobri lanci, kaljeni:
http://www.abus.de/u... ... lect=0104b

Ove stvari su oko 50 do 100 evra za dobar lanac/U-lock. Uglavnom imaju pristojne brave, dobre jake materijale alki i teško se obijaju. Za lance ovog proizvođača se može naći podatak da li im je kaljeno i samo jezgro (u tekstu gore se vidi zbog čega je to bitno), kao i koliko rokvela tvrdoće je čelik. Sve preko 60 je dobro. 65 je tvrđe od sečica za armaturu, a i od većine testera, tako da se takvi lanci mogu samo lomiti (čekić velik, pijuk i udri). Lakše se lome jer su krti, ali se to jaaako čuje i retko ko nosi tako kabast alat.
Još jedno pravilo: sajla se češće seče, a lanac se može i lomiti. Dobra sajla + dobar lanac, ili U-lock, znače da se moraju koristiti dva seta alata, što reeetko ko nosi. Naravno, sve pod uslovom da su i sajla i lanac i BRAVE dobri, da se ne može obiti. Stara izreka: "lanac je jak koliko i najslabija karika".


3)
Proizvođač koji se nudi po nekim radnjama ovde, a za koji ne može da se sazna koliko i kako je kaljen čelik, cene su nešto povoljnije. Ja se u ovaj lanac ne bih uzdao, mada veoma lepo izgleda, a nije ni preterano jeftin:
http://www.mammothse...uk/lo_lock2.asp


Al' i dalje ostaje najsigurniji metod koji koristim godinama (da ne ureknem), tako da mi u poslednjih 10 godina nisu ukrali ni jedan bajs (a pre toga 4 ČETIRI ;) ). Kako učiniti bajs stealth za lopove (Fallout survival manual, chapter 874, page 9743):

a) Što prljaviji i ružniji. Sic, ručice treba da budu jedini delovi bicikla od kojih se nećeš usvinjiti, sve ostalo treba da ostavlja prljav, sivo-crni trag na rukama/odeći kada se dodirne. Lanac, menjači čisti i nauljeni, ali tu se briskanje završava. Dobro, i stranice bandaža zbog kočnica, ali razumete šta hoću da kažem?

B) Nikakvih Shimano, Scott, Giant i ostalih natpisa-budalaština. Sve zguliti. Ako je alu ram, neće rđati - izgrebati slobodno i farbu na više nasumičnih mesta.

c) Bez amortizera, diskova i sličnih stvari koje viču "ovo se dobro proda pacerima kao dobar bicikl". Neka budu kočnice od 200 evra, al' nek budu drumaške, ili v-brake, to je sigurnije i manje primamljivo od najjeftinijeg shit "diska". Isto važi i za amort.

d) Skinuti s bicikla svetla i druge šljašteće momente. Bočica za vodu, pumpa i torbica moraju biti musavi, jeftini i tada se mogu ostaviti na bajsu. To deluje kao: "gazda je blizu možda, ostavio je sve, možda gleda bajs", a ne privlače sami po sebi neku pažnju. Da ne ureknem, meni je alat već oko 5 godina stalno u torbici i još nije dobio noge. Nije to skupo, ali je nezgodno ostati bez 2 poluge i rezervne gume.

e) Bicikl treba da je što jeftiniji kako bi se manje za njim plakalo. Ako se koristi neka srednja Shimano grupa, na MTB, ili treking ramu, može se za male pare sastaviti više nego upotrebljiv bajs za svakakve namene. Biće težak, za male pare ne može previše lagan, ali će sasvim lepo da ide, ne kvari se, služi. Kad dobije noge, ne bude prevelika šteta, teraš dalje, tražiš novi.

d) Bicikl za kojim će se plakati ne treba da ima lanac, bravu, ključ. Samo ga lisicama vežeš za gležanj i ne odvajaš se od njega. Ako imaš devojku, ne spavaš s njim, ali je uvek tu negde.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#14 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 10 April 2012 - 08:41 AM

Evo jedan info drugaru se na poslu pokvarila skupa abus brava sa sifrom i sajlom pa nije mogao da otkljuca kad smo krenuli kuci.Presekao sam je bonsek-om za manje od pola minuta
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#15 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 10 April 2012 - 01:20 PM

Lanci za motor, malo deblji od onih kojima je vezan starac Vujadin:



Nijedan nije izdržao duže od jednog minuta.

Bicikla je najsigurnija kad nemaš čime da je vežeš, pa moraš svuda da je vučeš sa sobom.
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#16 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 April 2012 - 01:58 PM

Lanci za motor, malo deblji od onih kojima je vezan starac Vujadin:



Nijedan nije izdržao duže od jednog minuta.

Bicikla je najsigurnija kad nemaš čime da je vežeš, pa moraš svuda da je vučeš sa sobom.


Tako nekako.

Mada, koliko vidim na sajtu, Abus ima više nekih "nivoa zaštite". Ovaj, recimo, ima nivo 25 (među najvišim):

http://www.abus.de/u... ... 318522857m

Košta oko 300 jevreja (više nego bajs) :) ali ima nekih 65 rokvela i po tome bi trebalo da se ne može preseći tako lako. Onaj što su iskeli za 20ak sekundi je stepen zaštite 15, košta duplo manje. Sad zavisi kakav alat nose majstori. :)
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#17 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 10 April 2012 - 02:16 PM

Ako neko nosi ovolika klješta kao na onom klipu onda može i ram da preseče n:download
  • 0

#18 combat88

combat88
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts

Postavljeno 10 April 2012 - 02:18 PM

a evo savet britanske policije

[youtube_embed5][/youtube_embed5]
  • 0

MCWkdP0.gif


#19 Martok

Martok
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Postavljeno 11 April 2012 - 11:58 AM


  • 0
.

#20 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 May 2012 - 07:44 AM

[quote name="FalloutBoy"][quote name="sashinho_almighty"]

Ovo sve tebi ništa ne pomaže. Nisam našao kod nas u radnjama dobar lanac/katanac/u-bravu pa da preporučim. Poznanik mi je nabavio iz mađarske neki kockasti veliki katanac i neku sajlu za koje se kune da bi njemu trebalo više od pola sata da otvori.

pozdrav, mozes li mi reci sta ti je poznanik nabavio u mađarskoj, ja imam komsiju koji ide cesto u mađarsku pa moze da mi donese...
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika