Jump to content


Fotografije

Zastita bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
265 odgovora na ovu temu

#41 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 18 May 2013 - 11:15 AM

Pa, ulozio je relativan pojam, neke delove sam imao i iskoristio, neke kupio ali nebitno. A zasto sam ga unakazio - zato sto sam ga uzeo (dobio) unakazenog - ram je bio maltene bez boje, farban pre toga bar 3 puta u razne sive/plave nijanse. Ostali delovi isto, pogon je bio vec dosta izgreban od koriscenja pa sam dodatno osmirglao natpise itd. Tako da nije neka steta. Znam da ce ga neko kome treba stari metal svakako ukrasti, ali od takvih nisam ni mislio da se zastitim vec vise od onih koji su u fazonu "u vidi ovaj bajk ima amort/disk/sta god, lako cu ga zavaljati". Ozbiljnim lopovima ionako nece biti zanimljiv.
To sto sam ga sam sklapao mi nije neki faktor, i primarni bajs sam sam sklopio ali za njega mi nije nimalo svejedno da li ce ga ukrasti, dok za ovog jeste - ali opet ako mogu zastiticu se koliko-toliko.
Sto se cene brave tice, razlog zasto sam hteo nesto skuplje jeste sto nemam poverenja u najjeftinije brave gledajuci sa koliko malo alata je moguce obiti ih, za ove skuplje makar treba veliki alat koji nece svi da nose za ovakav bajs.
Imas neku preporuku za lanac, predpostavljam da si mislio na nesto jeftinije? Mislim, ne treba mi brendirano, mogu i lanac na metar da kupim samo da valja :)

@imenjak
Slicno razmisljamo. Mislim, sto se alarma tice. Samo ne znam kako se taj model pokazao u praksi.
Dalje, taj u-lock je ok? Vidim da ima kombinaciju, predpostavljam da se ne otvara tako lako kao ovi sa kljucem?
  • 0

#42 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 May 2013 - 11:39 AM

Imas neku preporuku za lanac, predpostavljam da si mislio na nesto jeftinije? Mislim, ne treba mi brendirano, mogu i lanac na metar da kupim samo da valja :)

ma bre obican malo jaci i deblji lanac i katanac,samo ce ti biti problem sto je tezak za nosenje,ali ako ga teras do pijace sta te briga :)
ono sto sam hteo da kazem je vrlo jednostavno:
lopov ako hoce ukrasce ti bajs ma cime god ga vezao..zato ja ne bih davao vise od 1000rsd za te brave,ma ni toliko..Kod mene je to ovako: imam dva bajsa,jedan caletov-do pijace,buske stanice,mesare itd. i njega vezujem sajlom od 300rsd,a moj bajs,nigde ne ostavljam uglavnom sam na pola metra od njega,ili na njemu..
Poenta price: vezujem ono za sta sam spreman da moze biti maznuto svaki dan..a brava od 10e i 100e po meni je ista..
  • 0

#43 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 18 May 2013 - 12:30 PM

U pravu si, ni ja svoj bajs ne ispustam iz vidokruga.
Nisu mi uvek kratke relacije, kad idem do grada imam bar 15-20km u jednom smeru, pa bih da koliko-toliko smanjim sanse od vracanja kuci busem :)
Shodno tome mi ni previse tezak lanac nije najbolje resenje ali spreman sam na taj kompromis ako ce pomoci. Naravno u kombinaciji sa jos nekom zastitom.
  • 0

#44 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 18 May 2013 - 01:04 PM

Samo ovako...
Inače mislim da kada vezuješ bajk, gledaš da što više otežaš pristup lancu, bravi kako god. To je neko moje razmišljanje i način vezivanja.
[youtube_embed5][/youtube_embed5]
  • 0

#45 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 May 2013 - 11:32 PM

Ne znam zasto se uopste mucis... Evo ti resenja... :mrgreen:

http://www.google.co... ... IMBEP4dMA0

Nabacis oko pojasa, sigurni i ti i bajs. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#46 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 21 May 2013 - 08:51 PM

@vilain
Ma ako ima pucu, ni ovo ne pomaze :) svideo mi se ovaj komentar:

The fitness gym is probably the worst place to steal anything from


@rade
Pa ovoliki se i prodaju :) Mislim, nisu ovolike alke bas, ali duzina i debljina alki je slicna, na abus lancima na primer ovim jacim. Ali u filmu mi je taj lanac delovao izuzetno krto. Razmisljam se svakako da idem na pijac i uzmem jedno 1-1.5m nekog lanca i dobar katanac, nadam se da skupa nije vise od 1000din.

@topic
Danas sam gledao malo po radnjama brave. Prodavac u jednoj, koji prodaje svasta od brava, me savetovao za neki scott model od 2900din (u-lock, posto sam za takve pitao). Brava stvarno izgleda cudno, tj kljucevi, nikad nisam video nesto slicno. Nisu klasino izrezbareni sa jedne/dve strane, niti imaju rupice, vec je kljuc nekako 3D, lici na klasican kljuc kojem su prorezi izlomljeni na par mesta. Ne znam kako bolje da objasnim, ali kad se kljuc gleda s prednje strane sam deo koji ulazi u bravu je slican obrnutom slovu "Y". Kaze da je to u stvari abus u-lock samo brendiran kao scott, i da je "U" deo prilicno jak i izdrzljiv, a da se sama brava ne obija za kratko vreme. Ovo je, predpostavljam, relativno od lopova do lopova :)
Prodavao je i svasta drugo, pa i neki Tour De France U-lock za koji kaze da je "U" deo ok kvaliteta (ali losiji nego kod scotta), medjutim da je brava slaba tacka i da uz malo ubedjivanja moze sa srafcigerom da se otvori.
Ne znam da li slicno vazi za u-lock koji ima sifru kao bravu? Iako takve danas ne videh nigde.
Bili su i neki Abus lanci sa katancem za 2500-3000 ali su katanci prilicno obicni, deluje mi da imaju slabiju bravu od onog scott u-locka.
  • 0

#47 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 May 2013 - 10:30 PM

Ja nikada necu uzeti katanac sa sifrom i nikada nikome ne bih preporucio... Kada mi je komsija, koji je "uradi sam" majstor, otvorio 3-4 katanca u roku od par minuta (od dede neki katanci sa 3 i 4 broja/slova koje sam hteo da bacim posto nisam znao sifre) video sam koliko je to u sustini sranje i da postoji caka kako se to otvara (da ne kazem da trebaju samo vesti prsti). Od tada samo na kljuc...

Nisam siguran da sam te najbolje razumeo kako izgleda ta bravica, ali kod takvih stvari idem logikom da sto je skuplje, automatski je i bolje. :D Znam da je ranije na U-locku bila neka bravica koja nije imala standardan kljuc nego tako nesto kao Y, otvarala se sa olovkom tako sto se jace nabije u bravu i okrene i tako su obijali... Verujem da su to sredili da vise ne moze tako lako da se obije, ali opet... :D

Kakvu god da uzmes bravu, samo gledaj da imas 2 razlicite s tim da je pogodno da jedna bude U-lock zbog tezeg secenja, mada ja licno nemam zato sto mi se ne daje toliko para (da lopovima bude teze) i poljubi bajs svaki put kada ga ostavis (nikada ne znas kada ce naici pravi lopov). :(

Obijaju sefove u najobezbedjenijim bankama, a ne neke bravice, lance i katance... :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#48 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 21 May 2013 - 11:20 PM

Za pravog lopova ne brinem, ovo sto obezbedjujem ce biti interesantno samo nekome kao sekundarna sirovina ili narkosu da uzme 1000din na brzaka.
Nije u pitanju ta brava sto moze olovkom da se otvori, gledao sam da izbegavam takve. Kod ove je kljuc bas cudan, a sam u-lock je dosta tezak i deluje kvalitetno tj sigurno, ali ne mogu na netu da nadjem koji je tacan model u pitanju, na scott sajtu ima samo jedan u-lock, ali ovaj sto sam gledao nije isti. Pritom sajt od PB trenutno ne radi da proverim, posto je na pakovanju njihova deklaracija bila.. Mislim, radi sajt, ali ga nesto menjaju, pa vise ne radi nego sto radi.
Ne uspevam ni na guglu da nadjem slicne kljuceve #-o
Ali ajd da kazem da je nesto slicno ovome:
http://www.target.co... ... A-14025720
Samo sto ovi prorezi na kljucu nisu u jednoj ravni, tj sam metalni zavrsetak kljuca nije jedna ravan vec ih ima 2-3 i tako idu udubljenja. Cudan je kljuc, a mozda ga ja nisam ni dobro video pa lupam gluposti. :oops:

Evo isto par slicnih kljuceva, ali opet ponavljam nije kao ovi sto su u jednoj ravni.
http://images.mec.ca... ... 0x1000.jpg
http://www.nothingbu... ... y_bike.jpg

Ako je sudeci po ceni, trebalo bi da bude dobra. Neka neko da pametniji predlog za nesto jace/bolje za taj novac. Lance sam gledao, ali kao sto rekoh za te pare mi svi imaju neki obican katanac, ne deluje kao tezak za obijanje. Ili ako neko zna za neki lanac koji ima bolji katanac i slicno, kako god.
  • 0

#49 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 May 2013 - 07:20 AM

Nisam odavno kupovao katance, ali koliko se secam nije bilo dobrih katanaca ispod 1000 dinara... U sustini, sta god da uzmes neces pogresiti ukoliko nije kinesko. :-D
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#50 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 May 2013 - 08:23 AM

Moja logika kaže da treba kupovati katance u koji ne može da se gurne vrh pajsera.

Postavljena slika

Mislim da katanac sa slike zovu "za čamce", a lanac sam kupio svojevremeno u Holandiji.

ps: Originalni katanac što je išao sa ovim lancem je onaj što se otvara hemijskom olovkom i pri pokušaju da ga otvorim na taj način sam mu polomio zupce, pa sam morao da sečem brusilicom.
Trag sečenja koji se vidi na alki je moj test da vidim koliko brzo može da se iseče ručnom testericom.
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#51 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 May 2013 - 08:29 AM

.
Trag sečenja koji se vidi na alki je moj test da vidim koliko brzo može da se iseče ručnom testericom.

Probaj sa Accu brusilicom. Danas je to standardni kit iole ozbiljnog lopova :)
  • 0
Postavljena slika

#52 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 May 2013 - 08:39 AM

.
Trag sečenja koji se vidi na alki je moj test da vidim koliko brzo može da se iseče ručnom testericom.

Probaj sa Accu brusilicom. Danas je to standardni kit iole ozbiljnog lopova :)


Ne verujem da će na prometnom mestu (gde jedino ostavljam bajs vezan) neko biti toliko hrabar (lud) da koristi aku brusilicu.

ps: ne ostavljam bajseve po ulazima zgrada...
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#53 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 22 May 2013 - 09:04 AM

@RadeNS
E do mojega onda, nema veze, kupovacu brave iz dva navrata dok ne uzmem sve potrebne :D

@astrodule
E takve savete trazim, hvala! Bas cu pogledati u subotu na bubnju da li neko prodaje takve katance, a logika ti nije losa ukoliko je sama brava ok tj nije obican kljuc nazubljen sa jedne strane.

Inace ni ja ovaj bajs sto osiguravam iako je krs, ne planiram da ostavljam po ulazima zgrada, ispred parkiralista zgrade (ili bilo cega) nocu itd... Samo preko dana i mozda u vecernjim casovima dok zavrsavam nesto, za kasnije je sve rizik. I naravno, sto prometnije mesto, to bolje.
  • 0

#54 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 22 May 2013 - 09:30 AM

Ja koristim frame lock (o-lock)
images.jpg
Plus lanac (tj. lančuga), ta kombinacija je možda najčešća ovde u Holandiji, gde je krađa bicikala treći sport po popularnosti, iza fudbala i brzog klizanja. O-lock neće sprečiti lopova da odnese bicikl, ali je teško razvaliti bez električnih alata (iz iskustva :)).
  • 0
Pozdrav

#55 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 22 May 2013 - 10:27 AM

Ako sam te dobro razumeo, o-lock stavis na tocak a lanac provuces kroz njega/tocak/ram i onda vezes negde? To mi onda dodje isto kao i samo lanac da imam, jer je on tu najslabija karika. Ovako uz o-lock sam samo "otezao" posao lopovu kad dodje kuci, sto ce morati da iskoristi i neku brusilicu da ga skine.
  • 0

#56 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 22 May 2013 - 10:35 AM

Nisam baš okačio adekvatnu sliku, običan o-lock se trajno pričvrsti na ram pozadi i samo blokira zadnji točak. Postoje i kombinovani sa lancem kao na slici, koji se zaključavaju istim ključem pa ne moraš da nosiš dva ključa. Ja imam običan o-lock i poseban lanac. O-lock je sam po sebi slabi vid zaštite, ali će makar sprečiti lopova da vozi bicikl.
  • 0
Pozdrav

#57 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 22 May 2013 - 12:17 PM

Nasao sam zanimljiv katanac, iako mu je cena malo jaca (u vectoru je 2400din, na ovom sajtu 2350din).
http://www.nauticpoi... ... &Itemid=12
Deluje da otvor nije prevelik za nabijanje kojecega radi obijanja, kljuc vidim da nije obican (ali sigurno nije ni "kodiran" kako pise), a alarm mi se cini dovoljno glasnim. Mana je naravno cena. Ali eto, nasao sam, pa ako nekog zanima da ima u vidu :)
Svidja mi se sto se ne oglasava odmah punom jacinom i sto se gasi posle 10sec. Ako lopov odustane od kradje, makar da baterije traju neko vreme. A ako ne odustane, da on moze da iskoristi baterije za nesto drugo :D
  • 0

#58 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 22 May 2013 - 09:30 PM

Moja logika kaže da treba kupovati katance u koji ne može da se gurne vrh pajsera.


Oklopljen katanac poput navedenog ima za cilj da onemoguci rad sa bonsekom i slicnim alatkama za secenje (dobro, brusilica sve resava :lol: ). Koji god katanac da stavis, ako je poveci, a imas lanac sa tankim karikama, eto prostora za pajser.

Nasao sam zanimljiv katanac, iako mu je cena malo jaca (u vectoru je 2400din, na ovom sajtu 2350din).
http://www.nauticpoi... ... &Itemid=12



Ovaj katanac je teska kinezara. Eno ti, pun ebay proizvoda ko sto ovaj lik valja na sajtu.

Ko hoce da namuci lopova propisno, neka baci pogled na recimo Svedjane. :D

http://www.3saa.co.r...s/01_02_06s.htm


  • 0

#59 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 22 May 2013 - 11:57 PM

Valjda fince? :)
Za cenu ovog katanca sklopim 2 bajsa :mrgreen:

Predpostavljao sam da je ono gore kinesko (nije mi ni ulivalo poverenje zato sam i rekao da je jaca cena). Ali opet predstavlja ok jeftino resenje alarma i katanca u jednom, iako cenim da moze katanac da se obije u roku od odmah. A alarm ima lepu funkciju da ne krece odmah da se dere, tipa ako neko pored tebe otkljucava bajs pa zakaci tvoj i slicno.

Uzeo sam za pocetak Scott u-lock. Kljuc ipak nije Y vec vise u nekom X obliku, tj zupci su postavljeni ukoso od ravne kljuca. Deluje dosta kvalitetno, nadam se da ce sluziti svrsi.
  • 0

#60 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 May 2013 - 07:31 AM

Ja nesto ne verujem da treba da se brinemo od likova koji otvaraju katance sa ukosnicom. Najveca pretnja za nas sa ne skupim bajsevina su narkomani i "sakupljaci sekundarnih sirovina".

Alat kojim se kradu bajsevi (koliko sam primetio do sada na ovom forumu) su obicna kljesta (ne one za armaturu) i neopreznost vlasnika (ostavljanje na "izvol'te", tanke sifre i sajlice)

Aj da se javi neko kome su sa iole prometnog mesta ukrali bajs koji je bio vezan debljim lancem i katancem.
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika