Jump to content


Fotografije

Zastita bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
265 odgovora na ovu temu

#201 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 19 March 2020 - 09:16 AM

Mene samo zanima ostavlja li Gadjan ikad bicikl u kući bez nadzora. Brave na vratima se obijaju jednako lako kao one na katancima :)
  • 0

#202 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 19 March 2020 - 09:38 AM

Kako to misliš „ostavlja li Gađan bicikl“?


  • 2

#203 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2020 - 10:04 AM

A dobro nije baš da sam stalno na biciklu, ima i gorih od mene n2:hahaha

 

^^

Malo sutra se brave na vratima sa onim klinovima na sve strane češljaju za minut kao one smešne bravice za bicikle. A i nije to za porediti, provala i koliko je to ozbiljnije i rizičnije od otvaranja one bravice na ulici i odvoženja na biciklu.


  • 0

#204 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 March 2020 - 10:06 AM

A dobro nije baš da sam stalno na biciklu, ima i gorih od mene n2:hahaha

 

^^

Malo sutra se brave na vratima sa onim klinovima na sve strane češljaju za minut kao one smešne bravice za bicikle.

 

Ako ti je lakše da tako veruješ. Otvara se sve  - brave, sefovi...


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#205 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2020 - 10:40 AM

Ti ozbiljno porediš bezbednost bajsa na ulici zaključanog tom igračkom za bezbednošću u kući? Gde su daleko veći i rizik i ozbiljnost krivičnog dela. Gde prvo moraš pre svega ući u zgradu/doviršte pa provaliti u stan/kuću pa sve to u obrnutom smeru sa sve bajsom. Često pod kamerama. I gde te čeka prvo glavna brava, pa pomoćna brava, pa lanac. I gde lopov ne zna da li ima alarm, da li ima nekog u kući (možda sa sačmarom)

 itd itd.

Onu stvarčicu otključa jedva malo sporije nego što meni treba ključem da otključam i iskobeljam bicikl iz onoga pazeći da ne odvalim i ne ogulim ram. :D


  • 1

#206 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 19 March 2020 - 10:46 AM

Malo sutra se brave na vratima sa onim klinovima na sve strane češljaju za minut kao one smešne bravice za bicikle. A i nije to za porediti, provala i koliko je to ozbiljnije i rizičnije od otvaranja one bravice na ulici i odvoženja na biciklu.

Misliš ovakve brave?

https://youtu.be/nmL-fwtjVUA

https://youtu.be/Is7qSijW-3s

https://youtu.be/aWL9yDjk3GQ

https://youtu.be/S6tu8ipL_YA

Ne znam, ja da se toliko plašim profesionalnih obijača pred kojima se lanci i katanci sami otvaraju, ne bih mislio da će od stana da se ustručavaju.
  • 0

#207 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2020 - 11:04 AM

Ko je rekao da se ja plašim? Ja samo hejtujem one bravetine iako nemam nikad nameru da ih koristim. n2:hahaha

Da se plašim ne bih na primer ostavljao bicikl ispred tržnog centra zaključan onom najtanjom mogućom sajlicom (najlakša je i spiralna kompaktna za nošenje u džepu). Hejtujem ideju sajle od 100 eura, kilo i po, koja guli ram i otvara se za slično vreme kao i moja sajla od 300 din.


  • 0

#208 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 19 March 2020 - 11:22 AM

Pa eto, sad znaš da ti se i ulazna vrata otvaraju za isto vreme ;)
  • 1

#209 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 March 2020 - 12:26 PM

Većina ljudi ne koristi dobru zaštitu: ni za stan, ni za bajs, ni za računar (što je sad nezgodno zbog e-bankarstva). Isto važi i za bekape.

Dosta ljudi zarađuje platu zahvaljujući tome. Valjda tako mora.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#210 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2020 - 12:42 PM

Pa eto, sad znaš da ti se i ulazna vrata otvaraju za isto vreme ;)

Važi što je za isto vreme. ;)


  • 0

#211 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 19 March 2020 - 02:31 PM

Pa onaj video koji si stavio da lik sa onom napravicom otkljucava abus, takav profi za isto vreme otvara i tvoja ulazna vrata.

Klinovi koji bocno ulaze u stok sluze da neko ne moze nogom ili necim da ih izbije, a brava je tu najslabija karika kao i kod tog abusa .
  • 1

#212 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 19 March 2020 - 04:14 PM

Važi što je za isto vreme. ;)

Pa ono, isti lik, isti alat, isto vreme. Ako veruješ jednom klipu, veruj i ostalim.
  • 1

#213 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 19 March 2020 - 06:10 PM

Znam da je ranije bilo prica o osiguranju ali bese tad nije moglo, a danas u eri gde se osigurava opet sve i svasta, npr televizor u stanu se naplacuje dodatno itd dal je neko u skorije vreme probao da osigura bicikli, jer to je mozda najrealnija zastita, da i prilikom kradje ipak dzep ne ostane prazan pa da se ima osnovica za kupovinu drugog.


  • 0

#214 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2020 - 06:17 PM

Pa ono, isti lik, isti alat, isto vreme. Ako veruješ jednom klipu, veruj i ostalim.

Isto vreme da se uđe u zgradu/dvorište, prođe kroz tri različite brave i izađe sa biciklom? Stvarno poistovećujete sigurnost bickla u kući sa onim na ulici vezanim za banderu? :) Gde i da dođeš sa aku brusilicom i odsečeš onu bravu (ako nemaš kalauz :D) niko se neće osvrnuti i prići ti, zabole ih. A kamo li ako čučneš i "petljaš" oko brave tj češljaš minut, i onda sedneš na bicikl i pa pa.


  • 0

#215 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 March 2020 - 06:28 PM

Isto vreme da se uđe u zgradu/dvorište, prođe kroz tri različite brave i izađe sa biciklom? Stvarno poistovećujete sigurnost bickla u kući sa onim na ulici vezanim za banderu? :) Gde i da dođeš sa aku brusilicom i odsečeš onu bravu (ako nemaš kalauz :D) niko se neće osvrnuti i prići ti, zabole ih. A kamo li ako čučneš i "petljaš" oko brave tj češljaš minut, i onda sedneš na bicikl i pa pa.

 

Naravno da je u kući bezbedniji bajs. Desetostruko.

Čak i u šupi, sa najlošijom bravom, je bezbedniji nego na ulici - jer nije na oku.

 

Pod ovim ne mislim na ulaze zgrada i sl - gde u praksi svako može lako ući. Tu je puno manje bezbedan bajs, jer mogu na miru da rade i lako vide ako neko ide kroz hodnik - dok na ulici od prolaznika nikad ne znaju je li neko vlasnik, ili ih neko vidi.

 

Ali, ako se bajs koristi kao prevoz, ne isključivo kao sprava za rekreaciju, neminovno je da će se morati ostaviti i na ulici, nekad, negde. E, tada je bolje imati dobru bravu. I nebitno je na koliko dugo se bajs ostavlja. Lopovi često prionu na posao najmirnije ako vide da si upravo ostavio bajs - tada računaju da imaju barem minut i znaju ko je vlasnik. Tako da je jedno od opasnijih mesta za ostavljanje bajsa, pogotovo ako nije dobro obezbeđen: "na pet minuta".


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#216 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2020 - 10:08 PM

Pisao sam ranije kako ja praktikujem kada ulazim negde gde nemam optičku vidljivost kroz vrata, prozor, izlog.. Dok parkiram poskidam ciklokomp i šta treba, vežem.. ako ima neki u blizini dovoljno da me snimi. Onda uđem pa izađem za manje od minuta ako neko slučajno čeka pa odmah "prione na posao". Sve se nadam da ću uloviti jednog na delu pa da mu naplatim i za kineski mtb u gimnaziji, i za capriolo passion u zgradi i za druge tuđe bajseve :D samo nisam još imao tu sreću i zadovoljstvo.


  • 0

#217 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 19 March 2020 - 10:20 PM

Zamisli da ti ne ukradu nego gledas kako ti ubogalje bajs i odu.

 

Drugi razred, isao po hleb, ostavio bicikl na zemlji. Dok sam izlazio iz radnje lik sa stojadinom se isparkiravao i pregazi mi zadnji tocak i kontru, mislim da sam do kuce plakao.


  • 1

#218 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 20 March 2020 - 04:58 AM

Drugaru je neki klinac seo na bajs i odvezao se dok je on stajao dva metra dalje i pričao. Trčao je za njim, ali je lopov ipak bio brži.

 

Priča dobija sretan kraj jer je jedan od očevidaca zapamtio bajs i lika, a drugar je na fejsu razglasio sliku bajsa i opis događaja, pa, pošto je Novi Sad mali, je li, na kraju je očevidac lepo samo uzeo bajs čim je sreo lika kako stoji sa istim (slučajno), pa preko Fejsa našao drugara i vratio mu bajs.

 

Ja sam u sred dana, obučen kao klošar (izašao iz servisa) došao na lokaciju u sred grada, sečicama presekao sajlu zaključanog bajsa, pored gomile ljudi, bez da me je iko išta pitao (bilo je bukvalno sekund posla, ali nisam se "krio" da niko ne skonta šta radim, seo na bajs i odvezao ga (drugarica me zamolila, pošto je slomila ključ i bila u stisci s vremenom).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#219 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 15 May 2020 - 08:41 PM

altor-safe-bike-lock.jpg

 

(link)


  • 1

#220 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 24 June 2020 - 11:45 PM


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika