Jump to content


Fotografije
- - - - -

Jedno (glupo) pitanje !


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
720 odgovora na ovu temu

#641 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 28 June 2023 - 09:35 PM

Izgleda da sam nekrunisani kralj ove teme. Ovo pitanje nema veze sa bajsom.
Na prvoj slici je novo kupljeni deo koji drži čvrsto česmu za lavabo u kupatilu
Na drugoj slici je isti takav stari deo (istrulio je, ovaj trn je ostatak šrafa)
Pitanje - kako da izvadim deo šrafa koji je ostao u česmi (treća slika)
Prskao sam sa svim i svačim, ne mogu da iskucam špicastim šafcigerom taj trn (ostatak) jer je unutrašnjost super čvrsta, tanka burgija mi kliza i ne mogu da izbušim taj deo, česmu ne znam da otvorim i priđem sa druge strane.
10 h rsd za novu česmu ili imate neku ideju. By the way stara česma super šljaka, jedino se sada klima510644c4ff34e6d00bed1827ac4fef00.jpg9457164306cc87d967b93fff15d746cd.jpg7aa7a8301072c6a8bd440a7ca8b82243.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Moraš prvo čekićem i kirnerom (špicasti alat, metalni špic) da kirnuješ rupu (napraviš udubljenje) da ti burgija ne bi bežala.
Izbušiš rupu manjom tankom burgijom i onda alatom za vađenje cvikovanih tj. zalomljenih šrafova polako probaš da izvadiš stari zalomljeni šraf iz slavine.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#642 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 28 June 2023 - 09:47 PM

Hvala svima na savetima, probaću za vikend kada budem išao na plantažu da posetim lokalnog majstora ako može nabrzaka nešto da uradi. Nova česma sa mesinganim zavrtnjem (koji ću nabaviti) mi je verovatnija opcija. Vremena imam još manje nego para, tako da je čini mi se pala odluka ako ništa za vikend ne uradim.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#643 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 28 June 2023 - 09:52 PM

probaću za vikend kada budem išao na plantažu

 

Ne znam kako ti zena dozvoljava da u kuci bude bez vode vise od dva sata :)


  • 0

#644 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 28 June 2023 - 10:06 PM

Ma česma radi, vratio sam je, samo se klima kada puštaš vodu. Osim toga ima još jedno kupatilo, za ostale u kući (decu, goste). Ovo problematično je samo od gđe i mene (pristup direktno iz spavaće).

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#645 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 28 June 2023 - 10:17 PM

Eee.. kod moje, ona cesma koja se pokvari bas ta joj treba :)


  • 1

#646 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 21 July 2023 - 10:42 PM

Sta bi sa Ciker Maratonom, ove godine niko nije vozio?


  • 0

#647 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 July 2023 - 04:05 PM

Bio je maraton i vozilo se po Šumadiji.
Sledeće godine možda opet izvan granica Srbije!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#648 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 23 July 2023 - 06:24 PM

Izgleda da nije bilo zanimljivo kao ranijih godina.


  • 0

#649 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 11 August 2023 - 08:35 AM

Koju kremu preporučujete/koristite kao zaštitu od sunca / UV zračenja, a da nije previše masna?
Naravno, mislim na kremu prilikom vožnje bajsa..
Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#650 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 15 August 2023 - 08:44 PM

Moram priznati da je ova tema stvarno dobra stvar. Kad god imaš neko pitanje a sumnjaš da je dovoljno glupo da bi to otvoreno pitao, samo ga ćušneš u ovu temu i niko ne može da ti zameri i da se čudi. Genijalno. :)

 

 

Elem, da nastavim tradiciju glupih pitanja. Pošto gravel bajs u zadnje vreme vozim uglavnom po ravnom i po gradu, skontao sam da mi je na devetofazu kaseta 11 36 apsolutno prevelika i nepotrebna. Zato kupih manju kasetu 12-30 koja ima manje skokove između brzina što znači finija kadenca. Naravno, sa manjom kasetom mi je trebao i manji lanac, a lanac slučajno imam baš jedan devetofaz koji je prethodno radio na biciklu koji je imao kasetu 13-29. Dakle trebalo bi da idealno paše ali prc...  Zaboravio sam da je na prethodnom bajsu na kojem je bio taj lanac, bio zadnji menjač kratkog kaveza, što znači da je za ovaj novi menjač dugog kaveza lanac prekratak.

 

Da skratim priču, nastavio sam lanac sa nekoliko preostalih linkova koristeću brzu spojnicu, tako da sada imam dve brze spojnice na jednom lancu. Znam da to nije baš najsrećnije rešenje jer svaka spojnica je u teoriji slaba tačka, ali ako tako gledamo rekumbent ih ima čak tri jer ima tri lanca zar ne?

 

Probao sam, lepo menja brzine, ne pravi probleme ovako na stalku. Neko vaše mišljenje? Hoće to biti OK?


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#651 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 15 August 2023 - 08:45 PM

Moram priznati da je ova tema stvarno dobra stvar. Kad god imaš neko pitanje a sumnjaš da je dovoljno glupo da bi to otvoreno pitao, samo ga ćušneš u ovu temu i niko ne može da ti zameri i da se čudi. Genijalno. :)


Elem, da nastavim tradiciju glupih pitanja. Pošto gravel bajs u zadnje vreme vozim uglavnom po ravnom i po gradu, skontao sam da mi je na devetofazu kaseta 11 36 apsolutno prevelika i nepotrebna. Zato kupih manju kasetu 12-30 koja ima manje skokove između brzina što znači finija kadenca. Naravno, sa manjom kasetom mi je trebao i manji lanac, a lanac slučajno imam baš jedan devetofaz koji je prethodno radio na biciklu koji je imao kasetu 13-29. Dakle trebalo bi da idealno paše ali prc... Zaboravio sam da je na prethodnom bajsu na kojem je bio taj lanac, bio zadnji menjač kratkog kaveza, što znači da je za ovaj novi menjač dugog kaveza lanac prekratak.

Da skratim priču, nastavio sam lanac sa nekoliko preostalih linkova koristeću brzu spojnicu, tako da sada imam dve brze spojnice na jednom lancu. Znam da to nije baš najsrećnije rešenje jer svaka spojnica je u teoriji slaba tačka, ali ako tako gledamo rekumbent ih ima čak tri jer ima tri lanca zar ne?

Probao sam, lepo menja brzine, ne pravi probleme ovako na stalku. Neko vaše mišljenje? Hoće to biti OK?

Hoće, bez brige, samo teraj

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#652 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 16 August 2023 - 04:04 AM

Tako sam nekako i mislio. 'Fala...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#653 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 August 2023 - 06:36 AM

Imao sam sličnu situaciju pre nekoliko godina kad sam menjao celu grupu na bajsu pa morao da produžim lanac zbog veličine kasete i kaveza. Sve je radilo ok, ali sam ubrzo stavio i nov lanac pa ne znam koliko bi to dugo držalo i koliko bi se brže habalo...
  • 0
The sea, the sea

#654 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 28 August 2023 - 06:22 PM

Da li se na pogon Shimano 105 5800 11 brzina mogu skinuti lančanici i na te kurble direktno našrafiti lančanici pogona Shimano grx 11 brzina 46 30? Bcd bi trebalo da je isti, 110mm...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#655 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 28 August 2023 - 06:35 PM

Taman sam razmišljao u koju kategoriju da stavim pitanje.

Da li je potrebno angažovati majstora za stavljanje gume na šamaraljke ili je samo u pitanju snaga navlačenja bez tehnike.
  • 0

#656 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 28 August 2023 - 06:36 PM

Taman sam razmišljao u koju kategoriju da stavim pitanje.

Da li je potrebno angažovati majstora za stavljanje gume na šamaraljke ili je samo u pitanju snaga navlačenja bez tehnike.

Tehnika i moraš obavezno da obilno podmažeš alkoholom koji će ispariti posle.
Imaš na youtube klipove kako i šta, samo kucaj "bicycle hoods"

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#657 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 August 2023 - 09:15 PM

Da li se na pogon Shimano 105 5800 11 brzina mogu skinuti lančanici i na te kurble direktno našrafiti lančanici pogona Shimano grx 11 brzina 46 30? Bcd bi trebalo da je isti, 110mm...

BCD za spoljni (veći) lančanik im je isti.
Ali 30T GRX lančanik ima 80 mm BCD.

Nisam siguran ima li drugih bitnih razlika u dizajnu (načinu šrafljenja odnosno šrafovima).

Edit:
Ovakve stvari bi trebalo da idu u posebnu temu.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#658 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 28 August 2023 - 09:48 PM

Tehnika i moraš obavezno da obilno podmažeš alkoholom koji će ispariti posle.
Imaš na youtube klipove kako i šta, samo kucaj "bicycle hoods"
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Hvala dobri naš
  • 0

#659 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 05 September 2023 - 07:26 AM


https://a.aliexpress.com/_mO7GXnG

Dal mi je ovaj set dovoljan da sam menjam ulje u hidrauličnim kočnicama ili treba još nešto?
  • 0

#660 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 05 September 2023 - 08:00 AM

Narucio isti juce, poslat danas. Bice dovoljan samo ces spric menjati svaki put jer guma zabrekne od ulja pa ne ide glatko sto ume da smeta pri radu
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika