Jump to content


Fotografije
- - - - -

Jedno (glupo) pitanje !


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
720 odgovora na ovu temu

#1 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 26 November 2011 - 09:14 AM

Nemam sajlu za zadnji menjač na biciklu pa se menjač tako namestio u položaj da lanac bude između rama i zupčanika, nigde, prazan hod, kako da podesim i gde na menjaču, koji šrafčić, da ga malo pomerim ka unutra da legne na neki zubac da bih već danas za koji sat mogao da odem do majstora u servis po novu sajlu, sramota me da pitam vozača autobusa da me preveze, neki novi autobusi pa ima da me iznapušava... A ne mogu da ga guram nekih 7 - 8 km. Ili kao trotinet, a kola trenutno nemam.
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#2 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 November 2011 - 09:24 AM

Mozes i bez sajle da ga podesis pozadi na najmanji.Imas ona dva srafica na menjacu sa oznakom H i L.Uzmi pa zatezi gornji i on ce da gura menjac prema lancaniku i kad bude paralelan t.j u liniji sa lancanikom oteraj do majstora.Ako nije gornji onda je donji :mrgreen: .
  • 0
puno znoja,malo krvi

#3 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 November 2011 - 09:28 AM

Inace pitanje nije glupo,nisu svi bajkeri vicni majstori.A mogao bi i sam to da uradis,barem mislim da to nije komplikovano.Mislim na zamenu sajle i stelovanje.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#4 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 12:46 PM

Koliko je zeznuto namestiti sajlu u sifter?
  • 0

#5 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 November 2011 - 12:55 PM

Zavisi od shiftera.Na nekima treba skinuti poklopac,a na nekima postoji cepic koji se skine i kroz rupu se provlaci sajla bez skidanja gornjeg poklopca.Polozaj treba biti takav da bude na najmanjoj sajbni lanac napred ili pozadi.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#6 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 01:32 PM

Koliko je zeznuto namestiti sajlu u sifter?


Nije zeznuto ni na jednom.
Kod šiftera tipa deore i sl. potrebno je odvrnuti plastični šrafić sa strane i izvući sajlu, kod integrisanih kočnica+šifter uglavnom je potrebno samo skinuti plastični poklopac od gore koji drži 2-3 šrafa. Potrebno je samo locirati odakle i kako ulazi sajla u šifter što zavisi od modela do modela šiftera. Postupak je izuzetno jednostavan i možeš ga odraditi i sam, ukoliko želiš pomoć napiši koji su tvoji šifteri pa će ti neko već odgovoriti kako ide sajla.

evo primera kako se menja sajla:
[youtube_embed5][/youtube_embed5]
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#7 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 26 November 2011 - 01:48 PM

Ma nije mi baš najbolje radio mozak, mogao bih prvo da probam da naštelujem menjač ili da odem da kupim novu sajlu pa da probam da je stavim sam, privremeno, da bih mogao da odvezem do majstora ili ako može da se skine sajla sa zadnje kočnice ako su iste pa da je montiram na menjač, jbt, znao bi' da uradim generalnu na kamionu ali ovo sitno mi je kao neka precizna mehanika, nisam još naučio, možda je isto granje ! :D Ne znam šta više da kažem ! :P Hvala svima na svemu !
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#8 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 26 November 2011 - 05:00 PM

ili ako može da se skine sajla sa zadnje kočnice ako su iste pa da je montiram na menjač,

neće da može, sajle za kočnice i za menjače su različite...
  • 0

profilepic.gif


#9 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 07:27 PM

Pored toliko jutjub klipova i interneta, da placas majstoru za stelovanje menjaca.
Kupi ti samo sajlu, npr. Shimano 101 din. (ima i za manje para, ali su kruce). Zasuci rukave i poigraj se malo. Kad udjes u rutinu, problem resavas za 5 min.
Taman naucis nesto novo. :)
  • 0

#10 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 November 2011 - 07:39 PM

Aj i ja da postavim jedno glupo pitanje na koje verovatno znam odgovor.Jer moze da bude neke muke ako stavim 10s lanac na 9 s grupu.Predpostavljam da ce jedino prednji menjac mozda da se muci malo sa lancem,ali to nije problem da resim.Dali moze doci do neke havarije :?:
  • 0
puno znoja,malo krvi

#11 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 26 November 2011 - 07:53 PM

po nekoj mojoj logici ne bi trebalo da bude nikakvih problema, 10s lanac je malko uži od 9s-a ali to je nešto sitno tako da mislim da će raditi bez problema. Mada, logika s druge strane kaže da ako je to sve isto verovatno onda ne bi pravili posebno 10s i 9s lance!!! ima ovde i iskusnijih pa čekamo njihov odgovor :)
  • 0

profilepic.gif


#12 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 07:56 PM

10s moze na 9s, ali ne moze obrunuto zbog rada sa kasetom, sto je i logicno. Gamzi bese pominjao da vozi uredno 10s lanac na montiju. :wink:
  • 0

#13 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 November 2011 - 07:57 PM

Ma znam ja da ce raditi,ali reko da zbog toga sto je uzi lanac ne dodje do kidanja lanca ili trosenja zuba na lancanicima brze nego sto treba.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#14 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 November 2011 - 08:05 PM

ja vec 2 sezone vozim 10s lanac ( ultegra 6700) sa 9s kasetom i nikakvih problema nisam imao ni sa zadnjim ni sa prednjim menjacem , sve radi savrseno
  • 0
........

#15 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 08:07 PM

Lančanici su iste debljine na skoro svim pogonima, pa se za njih ne brini. Lanac 10s koristi dosta ljudi na 9 fazu, jer je lakši, uži i bolje i brže se šaltuje od 9s. Ja sam i na osmofaz Campagnolo stavio 105 5600 lanac i to radi perfektno. Ustvari, u poslednje vreme nabavljam samo 10s lance.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#16 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 November 2011 - 08:09 PM

Lančanici su iste debljine na skoro svim pogonima, pa se za njih ne brini. Lanac 10s koristi dosta ljudi na 9 fazu, jer je lakši, uži i bolje i brže se šaltuje od 9s. Ja sam i na osmofaz Campagnolo stavio 105 5600 lanac i to radi perfektno. Ustvari, u poslednje vreme nabavljam samo 10s lance.

E to je odgovor koj sam hteo da cujem iz prve ruke.Gledam ovaj http://www.cikloberz...ow.php?id=50090 pa se neckam.Cena je mislim odlicna a o kvalitetu cu vam reci kad dodje vreme.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#17 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 08:14 PM

Ajd, baš isprobaj, pa prenesi utiske. Mada, ja lično ne bih probao.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#18 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 November 2011 - 08:18 PM

bes ga YBN ga pravi a vidim pricalo se o njemu pa sam dobio zelju.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#19 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 08:23 PM

Pa probaj, koliko vidim ide i powerlink u tu cenu, možda i ne ispadne loše.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#20 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 November 2011 - 08:25 PM

Bas cu da upisem kilometrazu kad ga montiram na CUBE-ta.
  • 0
puno znoja,malo krvi




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika