Jump to content


Fotografije
- - - - -

Jedno (glupo) pitanje !


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
720 odgovora na ovu temu

#521 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 24 October 2022 - 01:43 PM

Duboki profil je dublji od plitke felne a manji od aero profila. Ozbiljno.


  • 1

#522 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 October 2022 - 02:04 PM

Duboki profil može da se napravi da bude anti-aerodinamičan. Ovako imaš opciju da možda nađeš baš takav točak, ili aero koji nije dubokog profila.

Takođe, mnogo toga u celom sistemu pretrage oglasa nema mnogo smisla.
  • 0

#523 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 940 posts

Postavljeno 24 October 2022 - 04:51 PM

Više nedoumica nego odgovora. Koja je svrha dubokog profila ako mogu da budu anti-aero?
Kako da znam koji točkovi imaju izuzetnu aerodinamiku i da su vredni nadogradnje mojih DT Swiss točkova...
Svi se slažu da su točkovi jedna od najboljih / najvrednijih modifikacija bajsa a ja bih voleo da znam kako da prepoznam takav točak (izuzev cene koja može da "bidne ali i ne mora")


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#524 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 October 2022 - 05:20 PM

Ok, verovatno je bolje da zanemaris moj gornji odgovor, jer sam pokusao da budem ironican zbog tih filtera na berzi, koji su generalno losi i uz to uzasno implementirani.

 

Ja bih jednostavno pogledao review sajtove koji se bave tim stvarima, sigurno da imaju predloge u raznim cenovnim rangovima. Mozda ti neko od ljudi ovde preporuci neki model. U svakom slucaju, potpuno bih ignorisao svako pitanje ili zakljucak koji bi mogao da se postavi ili pojavi zbog postojecih filtera na cikloberzi, koji su jednostavno ocajni i cesto nemaju smisla (u ovom slucaju ne verujem da postoji bitna razlika izmedju aero i tockova dubokog profila da bi se mnogo cesao po glavi).


  • 1

#525 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 October 2022 - 05:21 PM

To sa testiranjem točkova je klizava teritorija :)
Vidi ovde recimo
https://www.hambini....er-data-30km-h/
  • 1

#526 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 24 October 2022 - 05:58 PM

@Nesoni    Trazi 50-ke (link), za dublje od tih ti je potreban aero ram bicikla, inace nema koristi.


  • 0

#527 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 24 October 2022 - 06:57 PM

@Nesoni    Aaaa ti nemas diskove, e onda ovi tockovi (link), oni prvi su za disk kocnice.

 

21. vek a nemate disk kocnice :)


  • 0

#528 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 940 posts

Postavljeno 24 October 2022 - 08:22 PM

Da, klinčeri za bandaš kočnice, ne dublji od 40-50 mm jer sve preko toga je veoma podložno bočnom vetru, sa kasetom za 11 brzina, za 25mm široku gumu. Ideja je da se koriste za duže vikend vožnje na "otvorenim putevima" a postojeći DT Swiss tokom radne nedelje za odlazak i dolazak sposla.
Da li imam potrebu za takvim točkovima? Apsolutno ne ali ovo je moj hobi koji me čini srećnim i ništa nema racionalnog u vezi njega.. Makar sam bio toliko prizeman da ne uzimam drugi bajs za šta sam bio veoma zagrejan jer ni ovaj postojeći nemam vremena da vozim koliko želim. OK, to je cilj do narednog proleća


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#529 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 24 October 2022 - 08:47 PM

...ali ovo je moj hobi koji me čini srećnim i ništa nema racionalnog u vezi njega..

E ova ti je tačna. Pronalazim se...
  • 0

#530 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 24 October 2022 - 09:00 PM

Odelo (link) moze da pomogne ako vam je brzina vazna...


  • 0

#531 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 940 posts

Postavljeno 24 October 2022 - 09:22 PM

Odelo (link) moze da pomogne ako vam je brzina vazna...

Za sada samo brijanje brade . Jedino donji veš sa uloškom i obuća od bici odeće. Čarape, majca, duks I shorc obavezno od merino vune (brzo se suši, prija koži i ne smrdi uopšte) .
Videćemo koji će sledeći stadijum biti....

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#532 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 October 2022 - 11:24 PM

U kom veku su proizvedeni oni yoeleo rim brake točkovi od preko hiljadu eura?


  • 0

#533 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 26 October 2022 - 08:19 AM

Imam dosta pitanja al pošto su većina njih glupa uzdrzavam se koliko mogu.
Al aj bar jedno: Kako izmeriti pritisak u gumama sa presta ventilom, imam adapter i pumpam gume bez problema al kad treba da izmerim pritisak sa barometrom (običan digitalni za auto) jednostavno ne dopire do ventila?
  • 0

#534 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 26 October 2022 - 08:21 AM

Kupi normalnu pumpu, na presti se meri pritisak prilikom pumpanja jer ventil ne dozvoljava da vazduh izlazi napolje.


  • 5

#535 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1371 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 October 2022 - 01:02 AM

Neki majstor mi je davno rekao da kad staviš adapter na presta ventil, manometar ne očitava tačan pritisak... Ne znam da li je glupost, ali od tad izbegavam da takvo očitavanje uzmem zdravo za gotovo.
  • 1
The sea, the sea

#536 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 27 October 2022 - 07:07 AM

prinuđen sam da pumpam na osećaj
  • 0

#537 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts

Postavljeno 27 October 2022 - 08:44 AM

Neki majstor mi je davno rekao da kad staviš adapter na presta ventil, manometar ne očitava tačan pritisak... Ne znam da li je glupost, ali od tad izbegavam da takvo očitavanje uzmem zdravo za gotovo.

 

Meni se to desilo na NIS pumpi, pukla mi guma, zamenio, i kao blizu je benzinska stanica, da ne naduvavam sad na 5 bara sa ručnom pumpom, imam adapter aj da svratim pa ću na njihovom kompresoru naduvati. Ali je on neki onaj "smart" ili šta već, uopšte nije hteo da pumpa preko adaptera, dal nije registrovao pravilno pritisak, šta li... doduše posle sam samo dopumpao ručnom pumpom, nisam išao dalje po benzinskim stanicama da proveravam. 


  • 0

#538 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 27 October 2022 - 12:08 PM

Meni se to desilo na NIS pumpi, pukla mi guma, zamenio, i kao blizu je benzinska stanica, da ne naduvavam sad na 5 bara sa ručnom pumpom, imam adapter aj da svratim pa ću na njihovom kompresoru naduvati. Ali je on neki onaj "smart" ili šta već, uopšte nije hteo da pumpa preko adaptera, dal nije registrovao pravilno pritisak, šta li... doduše posle sam samo dopumpao ručnom pumpom, nisam išao dalje po benzinskim stanicama da proveravam.

Prebacis aparat na manuelni mod i napumpaš, automatski mod ne reaguje na presta ventil sa adapterom jer nema povratni pritisak pa neće da krene da pumpa.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#539 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts

Postavljeno 27 October 2022 - 12:21 PM

Aha, dobro znati, nisam imao predstavu da aparat ima neko podešavanje, baš ću da pogledam sledeći put kad budem u prolazu, hvala. 


  • 0

#540 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 27 October 2022 - 12:26 PM

Aha, dobro znati, nisam imao predstavu da aparat ima neko podešavanje, baš ću da pogledam sledeći put kad budem u prolazu, hvala.

Samo pritisneš onaj taster sa nacrtanom gumom i treba da krene da pumpa.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika