Jump to content


Fotografije
- - - - -

Jedno (glupo) pitanje !


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
720 odgovora na ovu temu

#501 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 27 May 2022 - 03:45 PM

Naravno da temperatura vaduha utiče na pritisak u gumama, posebno u vrelim danima. Ali to je smešno povećanje pritiska da bi guma zbog toga eksplodirala.


  • 0
.

#502 Dany6

Dany6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts

Postavljeno 28 May 2022 - 09:34 AM

Hehe znaci ipak sam ga pretjerao sa tom teorijom .
Nisam nigdje na gumi primjetio da ima snake bite.
Onda vjerovatno "obicno" busenje.
  • 0

#503 Gyiva

Gyiva
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 09 June 2022 - 08:09 PM

Da li postoji neki sajber dinamo, tj generator struje 5 V (USB) ?

Sent from my S60 using Tapatalk
  • 0

#504 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 June 2022 - 08:21 PM

Moze li temperatura od npr 30-33°C uticati na na volumen zraka gume?
Pre 2 dana mi puce zadnja guma,vozim se i odjednom osjetim kako teze pedalam,bacim oko ispod kad ono ona skoro legla.
Razmisljam da nije zbog vruceg dana,tuce i odozgo i odozdo sa asfalta (a sparno bilo,jaci pritisak),max na gumi je 8.5bara,a ja je duvam na 7.5,pa moze li biti i temperatura faktor,i koliko uopste moze takva temperatura nabiti dodatnog zraka u gumi?



Temperatura nema značajan uticaj. Prosto rečeno, probušio si gumu.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#505 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 09 June 2022 - 09:12 PM

Da li postoji neki sajber dinamo, tj generator struje 5 V (USB) ?

 

Ima ovaj,

 


  • 0

#506 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 10 June 2022 - 08:15 PM

Koliko dobra / skupa kaciga sa XX otvora pravi razliku u letnjim danima u odnosu na neku srednjeg kvaliteta sa X otvora za ventilaciju? Pri tome ne mislim na sigurnost nego čist filing na glavi, smanjeno znojenje itd. Da li razlika u ceni od npr 100 evra i 40-50 evra daje drastično bolje performanse...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#507 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 10 June 2022 - 09:49 PM

Razliku u ventilaciji pravi samo ukupna povrsina u rupama, nije bitno da li je kaciga skupa... Vidim da veliki broj sportista nosi Abus Aventor (link) (link), po dizajnu bih rekao da omogucava odlicnu cirkulaciju vazduha. Glava ce se pod kacigom uvek znojiti, kaciga stiti od sunca...


  • 1

#508 Gyiva

Gyiva
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 13 June 2022 - 03:52 PM

Ima ovaj,


Hvala na odgovoru @Dusan011 :)
Baš me iznenadilo da postoji, malo smešno izgleda, nadam se da će biti raznih dodataka u buduće

Sent from my S60 using Tapatalk
  • 0

#509 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 28 June 2022 - 11:08 PM

Gledao sam malopre one moje nove točkove i vidim na prednjem točku sa desne strane samo 8 ž(b)ica, a sa leve 16. Rekoh, aha... to sigurno da bi ova strana gde je disk bila jača. Međutim, posle vidim na zadnjem točku da je obrnuto. Znači 8 žica sa leve strane gde je disk, a 16 sa desne gde je kaseta.

U čemu je tu fora?
  • 0

#510 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 June 2022 - 11:15 PM

Gledao sam malopre one moje nove točkove i vidim na prednjem točku sa desne strane samo 8 ž(b)ica, a sa leve 16. Rekoh, aha... to sigurno da bi ova strana gde je disk bila jača. Međutim, posle vidim na zadnjem točku da je obrnuto. Znači 8 žica sa leve strane gde je disk, a 16 sa desne gde je kaseta.
U čemu je tu fora?


Više žica sa strane pogona, prenose sile sa kasete na točak.
  • 0
The sea, the sea

#511 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 29 June 2022 - 12:31 AM

I da bi tocak bio bocno jaci tj. da se manje uvija, tamo gde su zbice dalje od kraja nable stave vise zbica.


  • 0

#512 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 September 2022 - 07:32 PM

Koliko dobra / skupa kaciga sa XX otvora pravi razliku u letnjim danima u odnosu na neku srednjeg kvaliteta sa X otvora za ventilaciju? Pri tome ne mislim na sigurnost nego čist filing na glavi, smanjeno znojenje itd. Da li razlika u ceni od npr 100 evra i 40-50 evra daje drastično bolje performanse...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Tražio sam temu o kacigama, pa mi je ova izletela u search-u valjda zbog ovog tvog pitanja. Elem, moje relativno siromašno razumevanje problematike, uz iskustvo koje broji tačno dve kacige i još par kratko testiranih, plus čitanje na internetu  - broj otvora je važan, ali ih ne treba brojati ako se ne znaju neke druge stvari. Mnogo, mnogo važniji faktor je njihov raspored i oblik u smislu toka vazduha duž glave. Ranije su kacige samo pravljene sa što više rupa ali bez previše razmišljanja/novca u istraživanjima o tome kuda vazduh tačno prolazi kada uđe u neku od tih rupa, ako uopšte prolazi a ne da se samo gomila i onda vraća napolje... Tako da su novije kacige sa manje rupa verovatno, u nekakvom proseku, mnogo bolje od starijih kaciga sa mnogo više rupa. Takođe, neke kacige se reklamiraju kao odlične zimske kacige, dok se neke reklamiraju kao odlične letnje kacige... što često nećeš naći u prevodima koji su na sajtovima naših prodavnica.

Kao i sa toliko drugih stvari, mora da se dosta toga pročita, proseje kroz nekakvo sito i onda donese iracionalna odluka na osnovu boje i izgleda :D


  • 1

#513 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 September 2022 - 09:35 PM

Gde je nestao Mirek?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#514 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 05 September 2022 - 10:04 PM

Pusti ti Mireka-a, nego nema @Fiery-ja vec godinu dana.


  • 1

#515 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 06 September 2022 - 06:58 AM

E to... Fiery je uvek imao kvalitetne postove u kojima je pogađao suštinu, gde god je mogao uvek se trudio da pomogne, odmeren, staložen čovek i svakako kompetentan u temama u kojima je učestvovao. Baš je šteta što više ne posećuje forum. :(
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#516 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 06 September 2022 - 08:41 AM

E to... Fiery je uvek imao kvalitetne postove u kojima je pogađao suštinu, gde god je mogao uvek se trudio da pomogne, odmeren, staložen čovek i svakako kompetentan u temama u kojima je učestvovao. Baš je šteta što više ne posećuje forum. :(


Што се оцене компетенција тиче, сложио бих се. Можда ипак није најбоље сконтао суштину приче око короне у оној дугометражној и одавно закључаној теми.
  • 0

#517 acarr

acarr
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 10 October 2022 - 07:09 PM

Gde kod nas kupiti biciklističke pantalone za temperature ispod 10°C?
Sve što sam nalazio je za raspon od 10 - 20 °C.
  • 0

#518 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 11 October 2022 - 08:25 PM

https://sportofis.co...sa_uloskom_9349

Duge sa tregerima i deo preko butina sa prednje strane je windstop. Ja ih koristim za temperature do minus pet.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#519 acarr

acarr
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 12 October 2022 - 04:47 PM

Hvala @Serbian_SPIRIT
  • 0

#520 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 24 October 2022 - 10:46 AM

Koja je razlika između Aero točkova i točkova sa Dubokim profilom. Ko koristi prvu a ko drugu grupu točkova? Hvaladda7559fdf5567f14e9e1f57a0e1a994.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika