Jump to content


Fotografije

savet oko kupovine


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
63 odgovora na ovu temu

#21 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 November 2011 - 05:01 PM

Ma koje poredjenje.Ne samo menjaci nego i vila je vise klase na KTM-u,a i stvarno kao nov je.Ivanovi bajsevi su najocuvaniji na berzi verovatno,a cene su primamljive.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#22 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 November 2011 - 06:21 PM

Ja nesto nisam siguran da bi ti onaj ktm bio mali.Trebao je da ti izmeri duzinu.Ako je 59-60 cm onda ti je ok.


Postavljena slika
Izvinjavam se na upadanju u temu, samo jedno podpitanje: Jel se ovako meri? Pošto mi na drugoj staroj temi odakle je slika rekoše ljudi da mi je po položaju tela ovaj 21" ram kratak a ja visok samo 179 :shock: pa ne kontam šta tu ne štima pošto vidim da je pokretač teme 190 a preporuka mu je ista baš ta dužina.

A ontopic, što se tiče krađe slažem se sa mišljenjima da ne treba razmišljati unapred kao da su ti ga već ukrali i određivati cenu po tome već treba učiniti sve da do krađe ne dođe. Znači što bolji bajs kupi pa ćeš ga bolje i čuvati :D, još kad ti priraste za srce nećeš ga nigde ni ostavljati. Ja imam debelu sajlu ono za kratko ostavljanje da baš ne može brzo da se precvika malim kleštima ali nisam je upotrebio godinama, nikad je ne nosim sa sobom kad pođem negde dalje (do nekog grada) baš zbog tog psihološkog efekta jer bih sa njom onda bio komotniji i češće ostavljao bajs.
Vidim da si osim faksa pominjao i Štrand :shock:, to ni u ludilu jer ćeš sigurno ostati bez bajsa pre ili kasnije.
viewtopic.php?f=15&t=5276
Evo i jedne warning teme iako je i bez nje poznato da se puno krade svuda, a za Novi Sad znam i iz ličnog iskustva :(.
  • 0

#23 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 November 2011 - 06:48 PM

Ja sam 190 i ramovi od 190 do 200 su mi potaman za 100mm lulom.Tako se meri,kao na slici.Tebi je mozda i velik taj.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#24 Wolf87

Wolf87
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 08:15 PM

Ma koje poredjenje.Ne samo menjaci nego i vila je vise klase na KTM-u,a i stvarno kao nov je.Ivanovi bajsevi su najocuvaniji na berzi verovatno,a cene su primamljive.


Ovo potvrdjujem.Pre 3-4 meseca uzeo sam bajs od Ivana,Diore sifteri i p.menjac,zadnji XT shadow,486 hidraulika itd.Godinu dana star bajs je imao samo nekoliko ogrebotina,sve ostalo je bilo kao novo,kaseta i lanac savrseno cisti i podmazani,za razliku od onog u "odlicnom" stanju koji je sav rdjav.Do sada sam presao skoro 2500 kilometara i nikakvih problema nisam imao,cak ni gumi defekte.Jedino sam zamenio hidrauliku,uzeo sam snazniju Formulu RX :)
Koji god bajs budes uzeo obrati paznju na odrzavanje,posebno na pogonski deo.Axel,malo vode i kvalitetno ulje/sprej cuda cine.
  • 0

#25 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 November 2011 - 09:33 PM

Ja imam debelu sajlu ono za kratko ostavljanje da baš ne može brzo da se precvika malim kleštima ali nisam je upotrebio godinama,


Sa ovime kao od šale,za nekoliko sekundi

Postavljena slika

Negde sam nedavno pročitao da je nekome ukraden cube sa karbon.ramom i to iz kuće dok je vlasnik bio odsutan. Neverovatno je na šta su kradljivci spremni...do te mere da iznesu bicikl kroz prozor iz nečije kuće.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#26 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 09:48 PM

Negde sam nedavno pročitao da je nekome ukraden cube sa karbon.ramom i to iz kuće dok je vlasnik bio odsutan. Neverovatno je na šta su kradljivci spremni...do te mere da iznesu bicikl kroz prozor iz nečije kuće.


Podsetimo se te price.

Pa sad dobro nek razmisle svi koji bi da vezuju bicikle gde stignu. Ako baaaas mora, neka to bude sto bolji krs. Mada, lopinama ne bih oprostio da je i trotinet u pitanju.
  • 0

#27 warrior92

warrior92
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 11:01 PM

dakle sve preporuke za prvi predlog...
kada sam ga video pomislio sam "kakav prebajs" :D
sto se tice delova ne razumem se toliko ali ako vi kazete da su dobri...dok sam trazio bajsove po radnjama razocarao sam se,jer svi capriolo i jos poneki bajsovi imaju iste delove kao moj prethodni bajs(menjaci,kocnice) sto mi je jako razocaravajuce
kontaktiracu jos prodavca da izmeri,hvala svima :)
steta sto nema te svesti kod ljudi za kradju ali boze...vidim da nije problem samo kod nas,da se svugde u svetu kradu bajsevi...
onda definitivno bih cuvao bajs a za duze voznje bih koristio ovaj.
sa diavolom sam se patio jako za blo koju duzu voznju,samo da nov bajs ima bolji sic i eto velikog napretka :D
  • 0

#28 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 November 2011 - 11:14 PM

Samo neka izmeri duzinu,ako je preko 58 trebalo bi da ti odgovara.Ja sam tvoje gradje i moj bajs je 59 i odlican mi je sa lulom 100 mm
  • 0
puno znoja,malo krvi

#29 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 11:14 PM

I da ti spusti bar za deset evra(300) što smo se ovoliko maltretirali!
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#30 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 November 2011 - 11:15 PM

I DA PLATIS PIVCE,makar ovo u smajlicima n2:drinks
  • 0
puno znoja,malo krvi

#31 warrior92

warrior92
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 27 November 2011 - 11:58 AM

ok ako se ikada slucajno nadjemo na voznji,ja placam sokice :P
  • 0

#32 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2011 - 09:35 PM

KTM iz prvog predloga je sa ramom 51 cm ako se ne varam,dakle isti kao moj. Kod mene je dužina rama 55,5 cm sa podešavajućom lulom od 10 cm. Verovatno je i taj iste dužine.
Svakako,nećeš pogrešiti pod uslovom da ti veličina odgovara.
Ja sam visok 180 cm i meni odgovara savršeno. Ako baš i bude problem za koji cm,verovatno postoje lule od 12 cm koje bi bile malo od pomoći.
Najbolja varijanta je ako možeš da odeš i da ga probaš,mada koliko sam već negde pročitao-nije strašno ako je malo manji koliko je loše ako je veći :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#33 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 27 November 2011 - 09:40 PM

Mislim da je na 190 cm visine ta duzina rama jako mala.Moj ram je 59 i polozaj mi super odgovara.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#34 warrior92

warrior92
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 27 November 2011 - 11:31 PM

Od centra prednje cevi gde ulazi amortizer[odmah ispod lule] do centra cevi gde ulazi sticna[na sredini obujmice sticne] je 57cm. A od centra prednje cevi[odmah ispod lule,kao i na prvom merenju] po horizontali do centra sticne je 58cm. Duzina lule je 11cm.

sta mislite?
  • 0

#35 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 27 November 2011 - 11:49 PM

ja bi rekao da je to ok za trekking bajs i tvoju visinu.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#36 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 November 2011 - 07:15 PM

Od centra prednje cevi gde ulazi amortizer[odmah ispod lule] do centra cevi gde ulazi sticna[na sredini obujmice sticne] je 57cm. A od centra prednje cevi[odmah ispod lule,kao i na prvom merenju] po horizontali do centra sticne je 58cm. Duzina lule je 11cm.




Ja sam upravo ponovo izmerio na mom KTM-u,ovoga puta preciznije:
centar pogona-obuj,šticne 51
centar prednje cevi-centar obuj.šticne 56
centar prednje cevi-centar šticne po horizontali 58
dužina lule 10 (kod mene je KTM lula) tu sigurno ima različitih varijanti.
Ja lulu držim na 30 stepeni (ugao-ima obeleženo na luli) - ako je oboriš na manji ugao povećavaš dužinu.
Na mojih 180 cm veličina je savršena,a tebi pretpostavljam da neće predstavljati problem-uvek možeš šticnu izvući malo više (2-3 cm) a ako je kratka lula,sigurno ima (vidjao sam negde) neka od 12 cm. Opet da ponovim-ako ti nije daleko,možeš skoknuti do prodavca i probati bajs na licu mesta...mada u euforiji može se desiti da uopšte nećeš moći da oceniš veličinu rama kad budeš seo na njega. Tako je bilo sa mnom-srećom,Deki iz Šapca je moj dugogodišnji poznanik-on mi je našao bicikl za moju visinu,poslao slike i ja sam jednostavno potvrdio kupovinu...šta da ti kažem,u tom trenutku kad sedneš na njega mozak baš i ne radi najbolje.
Bitno je da prodavac ima pozitivna mišljenja sa C.berze.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#37 warrior92

warrior92
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 29 February 2012 - 08:41 PM

sta mislite o ovom bajsu?
http://www.cikloberz...ow.php?id=61091
  • 0

#38 Gox68

Gox68
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 February 2012 - 10:30 PM

Pretpostavljam da tvoje pitanje u stvari znači da u novembru ipak nisi kupio bajs?
  • 0

#39 warrior92

warrior92
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 01 March 2012 - 07:29 AM

da,trebalo je kupiti drva za ogrev i slicno :)
sada opet trazim,ovo mi deluje kao ok bajs?
  • 0

#40 warrior92

warrior92
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 01 March 2012 - 11:03 AM

ovaj focus je prodat... :(
http://www.cikloberz...ow.php?id=58425
?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika