Jump to content


Fotografije

savet oko kupovine


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
63 odgovora na ovu temu

#1 warrior92

warrior92
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 23 November 2011 - 10:04 PM

Pozdrav svima.Kao sto naslov kaze,potrebna mi je pomoc oko kuovine bicikla.
Do sada sam imao,pa skoro me je sramota da kazem,cariolo diavolo 260,sto je jos tuznije jer imam 190 i 90 kg.Medjutim,nisam imao za bolji a sluzio je godinu dana solidno,sada kada mogu zeleo bih da nabavim bolji bajs.
I tu se javlja problem da uopste ne znam sta,kako...citao sam malo po netu,i ovaj forum,ali opet shokirao sam se kada sam video raznolikost izbora.Bajs mi treba za gradsku voznju(nekih 10ak km u jednom pravcu kada idem do fakulteta),ali vozim rekreativno i po sumi koja mi je blizu.
Dakle,kakve gume,da li uzeti bajs sa amortima ili ne...?
Nadam se da neko ima volje da pomogne.
Krajnja stvar koja me zanima...posto realno ne planiram voznju pre proleca,osim ako ne bude bas lepo vreme,kada kupiti bajs?Da li postoje neki veliki zimski popusti,ili mozda da idem na polovan bajs?
Mislim da cenovno ne bih isao iznad 300e,pre svega zbog straha od kradje :/
Unapred hvala...
  • 0

#2 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 23 November 2011 - 10:15 PM

Da sam ja na tvom mestu, kupio bih neki treker ili hibrid, mislim da bi ti se to uklopilo u budžet.
A što se tiče vremena kupovine, nema pravila. Kupuje se onda kad naleti povoljno.
http://www.cikloberz...ow.php?id=55313
Recimo, nešto ovako.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#3 warrior92

warrior92
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 24 November 2011 - 07:21 PM

BICIKL POLAR MIRAGE PRO XL CRVENI 2011 ovaj bajs sam nasao na planet bike sajtu...
Da li bi neko bio ljubazan da mi objasni razliku izmedju ovog predlozenog i ovog bajsa.
Znam da se brukam prilicno ovde,volim da vozim ali se zaista ne razumem...Jos ako bi neko preporucio neki dobar sajt na kojem ima testova ili tako nesto,ne razumem razliku mtb/trek/hibrid
  • 0

#4 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1710 posts

Postavljeno 24 November 2011 - 07:22 PM

pa koja tebi treba velicina ?
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#5 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 24 November 2011 - 07:29 PM

Polar xl bi trebao da je 21 inch,pa bi trebao da ti odgovara.Trekking bicikle su slicne kao brdski ali i nisu.Polozaj sedenja je opusteniji i poseduje vece tockove sto ga cini malo brzim na asfaltu,ali je mtb ipak bolji ako volis malo vise da sidjes sa asfalta.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#6 warrior92

warrior92
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 24 November 2011 - 07:45 PM

pa koja tebi treba velicina ?

da sada vidim da sam se ispalio za velicinu... :/
pa silazim sa asfalta ali nista specijalno,realno ako uracunam voznje do faxa asfalt ce mi biti bar 80 posto,ako ne i vise.svidja mi se onaj prvi predlog,zanima me da li postoji nesto slicno u radnji?nije da sumnjam u oglase,ali opet u radnji sa racunom bih se osecao ""sigurnije",tako da se izrazim
  • 0

#7 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 24 November 2011 - 07:47 PM

Prvi predlog je super.A nisam cuo da je neko lose prosao sa tim prodavcem.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#8 warrior92

warrior92
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 24 November 2011 - 07:59 PM

moze jos neko da pojasni razliku mtb i trek-a?
  • 0

#9 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1710 posts

Postavljeno 24 November 2011 - 08:33 PM

pa koja tebi treba velicina ?

da sada vidim da sam se ispalio za velicinu... :/
pa silazim sa asfalta ali nista specijalno,realno ako uracunam voznje do faxa asfalt ce mi biti bar 80 posto,ako ne i vise.svidja mi se onaj prvi predlog,zanima me da li postoji nesto slicno u radnji?nije da sumnjam u oglase,ali opet u radnji sa racunom bih se osecao ""sigurnije",tako da se izrazim


KTM ti zavrsava posao ako ti ram odgovara mada sa druge strane mamac sa lopove isto kao i bike sa racunom(garancijom)
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#10 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 November 2011 - 08:58 PM

KTM ti zavrsava posao ako ti ram odgovara mada sa druge strane mamac sa lopove isto kao i bike sa racunom(garancijom)




Ja imam prosto rešenje za moj KTM : ne ostavljam ga nigde. Sednem,vozim,i vratim se nazad.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#11 warrior92

warrior92
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 25 November 2011 - 07:22 PM

prva stvar koju sam pomislio(posle toga da bajs izgleda prebrutalno)
ostavljao bi ga ispred faxa gde je realno siguran,ali strah me je za parkiraliste kod stranda i ako eventualno idem do nekoga pa da vezem ispred zgrade,mogu da se pozdravim sve da ga ulijem u beton :(
koliko su,hm,kako da se izrazim...losi bajsovi do nekih 20000?kontam da manje privlace paznju,ali citam da imaju dosta mana,a sadasnji bajs me je udavio nekvalitetom :/
sada mi je bezveze da dam 20k,a da za 30 mogu da dobijem mnogo bolji bajs(ako ovaj ktm jeste toliko bolji?)
  • 0

#12 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 25 November 2011 - 09:19 PM

Ti mislis da bajs od 20000 ne kradu? Da ne kradu bajs npr zato je jeftin, ruzan, celicana...Cigani i narkomani skidaju tockove, sticne, svetla, sta stignu. I da vezes dedinu partizanku, dobice noge ako im se ukaze prilika.
Mani se corava posla. I nemoj da razmisljas u tom pravcu.

Kupi bajs koji ti se dopada i poslusaj chamade-a. Objasnio covek jednom recenicom.
  • 0

#13 warrior92

warrior92
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 25 November 2011 - 09:45 PM

steta za toliko kradja bajsova...
sada malo listam forum i vidim za kradje ispred fakulteta u novom sadu...ekstra :/
vrlo moguce da cu kupiti ovaj ktm ili neki drugi bajs,ali cu za krace rute kada ostavljam bajs negde vezan i dalje koristiti diavolo
  • 0

#14 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 12:29 PM

Kupovina i krađa zaista nemaju nikakve veze, pogotovo ne da kupiš lošiji bicikl, zbog manje štete.
A što se tiče dileme nov ili polovan, naveo sam onaj KTM iz više razloga. Prvi, to se vodi kao polovan bajk, a na slikama se vidi da je bukvalno kao nov, drugo, mislim da bi ti takav (možda baš i taj) bicikl najviše odgovarao za neke raznorazne primene i treće, meni se lično ta KTM Life serija dopada, lepi su na oko i veoma udobni, imao sam prilike da isprobam.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#15 warrior92

warrior92
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 01:18 PM

cuo sam se sa prodavcem i on mi preporucuje velicinu rama 54 za trek bajs...uglavnom uzecu neki bajs definitivno,nigde mi se ne zuri,tako da ce sigurno naici nesto dobro.ako vidite neki dobar predlog slobodno javite :)
  • 0

#16 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 November 2011 - 02:50 PM

Imaš i kod ovog u Loznici više komada u cenovnom rangu izmedju 200 i 300 E.

http://www.cikloberz...ow.php?id=55687

ali,ako ostavljaš ispred faxa,neko će ga snimiti,pripremiti alat (dobra klešta-sajla nije neka zštita) i vratićeš se kući prevozom. Za ostavljanje pred faxom nadji neku kantu,ali kao što reče Stolegrom-krade se sve...od preskupih,solidno skupih pa do onih zardjalih (i njih prodaju za paklo cigara). Al ipak bolje da ode krš nego nešto od 250-300 evra. Krš vozi za svakodnevne obaveze a dobru mašinu za zadovoljstvo.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#17 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 03:40 PM

Pogledao sam par trekking bajkova kod ovog lika iz Loznica, sve nesto skupe. Dzaba mu sto pise KTM, Trek, Merida, kad sve to neka Acera/Altus oprema. Takodje bih otvorio cetvoro oci pre kupovine

http://www.cikloberz...ow.php?id=55375

Npr. ovakav bicikl ne bih uzeo sve i da mi ga poklanja. Odrzavanje i skladistenje u ne tako sjajnim uslovima...posledice su vise nego uocljive.
  • 0

#18 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 04:39 PM

Minimum Deore 3x9, ako se ja pitam.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#19 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 November 2011 - 04:43 PM

Ja nesto nisam siguran da bi ti onaj ktm bio mali.Trebao je da ti izmeri duzinu.Ako je 59-60 cm onda ti je ok.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#20 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 04:50 PM

Da, dužina je bitna. On ionako ima onu šticnu sa amortizerom koja mu ne dozvoljava da se uvuče do kraja. A stvarno je gre'ota porediti taj, bukvalno nov bajk sa XT shadow zadnjim menjačem i hidrauličnim kočnicama, sa nekim krlomkom sa Acerom, pa makar bila razlika 70 evra.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika