Jump to content


Fotografije

savet oko kupovine


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
63 odgovora na ovu temu

#41 Gox68

Gox68
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 March 2012 - 12:00 PM

Bicikl je brenda KTM i osim toga ništa posebno. Na biciklu je sve mahom osnovna oprema(što ne znači da ne radi ono zbog čega je tu). Mislim da je kao u većini slučajeva diskutabilna starost bicikla od "tri meseca", a 200 evra je plafon za taj nivo opreme,.. n2:1014[1]
  • 0

#42 warrior92

warrior92
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 01 March 2012 - 12:19 PM

secam se da su i ranije kudili tu acera opremu,ali nesto je slaba ponuda,ili ja promasujem :S
  • 0

#43 Gox68

Gox68
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 March 2012 - 12:45 PM

Za nekog povremenog rekreativca i Acera je OK, problem je uskladiti želje, mogućnosti i prohteve prodavaca. Ukoliko zadovoljava tvoje prohteve i Acera je dobra i pružiće ti kilometre vožnje bez većih problema. Na drugom kraju štapa su oni koji kupuju skupu opremu tipa XTR, XT ,.. a realno nemaju potrebe za njom( ono tipa: kupiš BMW M3 i voziš ga po gradu 50 km/h, a na more ideš busom).
Alo, pa nisu svi preko noći postali takmičari!
U ovom slučaju (oglas koji si naveo), je samo reč o (po meni) precenjenom predmetu prodaje. Nisam rekao da je loš bajk( na slikama deluje solidno očuvan), već samo da ne vredi tih para koliko se traži.
  • 0

#44 warrior92

warrior92
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 01 March 2012 - 08:45 PM

ja sam procesljao sada oglase i nisam nasao nesto sto bi se istaklo...
cekacu negde do aprila da vidim ponudu,pa cu tada nesto i kupiti,ili ranije.
jel mozes da das komentar za onaj focus sa gore navedenog linka(mislim na opremu)
isao bi sa cenom do 300e,moze +20 recimo taman da se iscenjkam,a mogu i dodati
  • 0

#45 Gox68

Gox68
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 March 2012 - 11:56 PM

A možda nešto ovako:
http://cikloberza.co...ow.php?id=63164
  • 0

#46 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 02 March 2012 - 02:17 AM

A možda nešto ovako:
http://cikloberza.co...ow.php?id=63164



jako dobar bajkic ubijes na 200 evra i puska!Inace acera altus alivio izbegavati u sirokom luku prednji menjac altus je dobio kod mene ogroman luft i postao neupotrebljiv posle 4500 km a aliviju(zadnji) otisli pulliji posle 10000 km.To jednostavno nema upotrebnu vrednost.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#47 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 03 March 2012 - 09:20 AM

Brko može mali offtopic :)
U poređenju sa čim nema svrhe uzimati Alivio/Acera/Altus? Ja vozim Tourney (a pre njega, pre 7-8g, sam vozio Shimano SIS - to je ono, dno dna od Shimana), i ovaj Tourney i dalje radi, posle ~3.500km... mislim, razumem da nekom znači svaki gram, ili da neko zarađuje dovoljno pa mu je svejedno da li plaća 750din za Tourney ili 14.000din za XTR (samo zadnji, cene za novo sa totalbike čisto poređenja radi), ali rekreativcu sa ograničenim budžetom? Postavlja se pitanje gde je donja granica upotrebljive opreme na rekreativnom bajsu, da li je to Tourney/Acera/Deore/XT?
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#48 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 03 March 2012 - 10:16 AM

Moj zadnji m950 star 10 godina placen 10 evra radi bolje nego novi alivijo.Msm da je donja granica upotrebljivosti deore!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#49 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 March 2012 - 10:30 AM

Ja ite kako volim da imam dobre komponente.Vozio od stx tamo 90-tih do xt-a skoro sve serije.A takodje sam vozio i stari i novi alivio i altus.Kad je sve kako treba podeseno.Menjaju i te jeftine klase dobro brzine.Ali nisu ni blizu tako dugotrajne kao recimo xt.Ali za coveka koji ide biciklom na posao ili jedanput nedeljno odveze turu od 50km po asfaltu altus je i vise nego dobar.Deore se od xt menjaca razlikuje samo po tome sto mu je kazez i zadnji deo tela od celika dok je kod xt menjaca sve aluminijum.I takodje se rolnice razlikuju u tome sto u xt rolnicama danas ima lezajeva dok u deore nema.Sve u svemu ja sam skontao posle dugo godina da mi od deore komponenti nista vise i ne treba.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#50 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 March 2012 - 10:49 AM

Sve zavisi sta je to "rekreativno" ali za neku sigurnost u voznji sto podrazumeva lepo prebacivanje lanca preko sajbni,kocnice koje zaista koce,menjace koji ne dobiju luft za jedno poslepodne je Deore pa na vise :wink:

Dark,meni je drago da si zadovoljan sa Tourney-jem i da on zadovoljava tvoje potrebe...samo oko zelis da budes pravi patriota ne priznaj nista ispod XT-a :wink: :D

EDIT: Vorda druze,vidi sta su ti nove generacije,ja sam za samo par godina skontao da mi od Deore vise i ne treba n2:redbull :D
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#51 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 March 2012 - 04:07 PM

Moja turney grupa je prešla 13000 kod mene i još godinu dana kod prethodnog vlasnika, šifteri su do skorašnje zamene radili dobro ali mi ipak acera trigeri više odgovaraju i lepše radi, prednji menjač još uvek dobro služi a zadnji je propao načisto, ima i lufta, b-tension opruga otišla, a rolnice max pojedene. Očigledno ima razloga što mnogo ljudi imaju zadnji menjač za klasu više od druge opreme :), nekako se to najviše haba.
Kakvo je stanje sa zamenom rolnica kod deore i xt-a, ima li toga i koje su cene? Mada pretpostavljam i da su tu dosta kvalitetnije i da mnogo duže traju, videh gomilu dosta starih menjača po oglasima kojima su rolnice ko nove.
  • 0

#52 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 03 March 2012 - 05:06 PM

Za zamenu rolerboys na berzi 10 evra keramicki lezaji.Inace isplati se kupiti neki stariji xt-lx-xtr i natakariti mu ove rolnice pa da vidis kako to sljaka za male pare ukupno 20-25 evra.Sto se tice prednjeg mogu samo da kazem da sam odusevljen sa x5 za 1200 kinti!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#53 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 03 March 2012 - 05:08 PM

Zaboravih na napišem jutros, a posle forum nešto nije radio: ja nikad nisam ni probao nešto bolje od Tourney-ja, zato sam i pitao ono iznad... nekako mi je Deore poskupo za donju granicu, ako pričamo o novom bajsu, ili novim delovima :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#54 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 March 2012 - 05:13 PM

Alivio je Darko odlican menjac za bicikliste tvog ranga.Neznam sad koliko vozis ali po onome koliko si ranije prelazio trajao bi ti godinama.Inace nova alivio serija je devetofaz pa je alivio zadnji menjac po svemu sudeci nista losiji od deore 530 i 510 serije.A shifteri i 410 osmofazni su im odlicni,po radu i kvalitetu.Meni su delovali kao i deore ali sa jednim prenosom manje.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#55 warrior92

warrior92
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 04 March 2012 - 01:34 PM

http://www.cikloberz...ow.php?id=49054
ovaj bajs ima opremu,ali opet ram je 51,koliko sam i ranije razumeo,to bi mi bilo negde na knap?
ili ovaj:
http://www.cikloberz...ow.php?id=60982
probacu da kontaktiram prodavca da malo snizi cenu :)
  • 0

#56 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 04 March 2012 - 02:26 PM

Alivio je Darko odlican menjac za bicikliste tvog ranga.Neznam sad koliko vozis ali po onome koliko si ranije prelazio trajao bi ti godinama.Inace nova alivio serija je devetofaz pa je alivio zadnji menjac po svemu sudeci nista losiji od deore 530 i 510 serije.A shifteri i 410 osmofazni su im odlicni,po radu i kvalitetu.Meni su delovali kao i deore ali sa jednim prenosom manje.



Alivio zadnji nije los ali su mi rolnice na njemu otisle za godinu dana nacisto tako da je poceo traljavo da prebacuje.Sto se siftera tice acera 3*8 ne da dobro radi nego to nije normalno ali su rucice kocnica dosta "gumene"

@Darkman
posto ti je turni otisao probaj sa nekim starijim xt-lx i verujmi bices zadovoljniji nego sa bilo kojim novim iz budzetskih serija!Sto se tice prednjeg sram jer mu je zatvorena opruga i nema gde da upada djubre kao kod sedecih shimano.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#57 stajic82

stajic82
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 05 March 2012 - 10:53 PM

Pozdrav svima! Potrebna mi je pomoc oko izbora bicikla. Nemam nikakvog iskustva, ali bih voleo da kupim bicikl koji je pre svega udoban, da mogu s njim da predjem do 50 km po najraznovrsnijim terenima (asfalt,kaldrma,poljski put,suma,planina...). Koji je bolji izbor za mene, treking ili MTB, i koja velicina rama (visok sam 187 cm)? Koliko uticu amortizeri na udobnost, a koja im je mana?
  • 0

#58 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 05 March 2012 - 11:17 PM

Za sve što si naveo,mtb je logičan izbor.
Veličina rama 20" ili 21" u zavisnosti od geometrije.
Suspenzija svakako utiče na udobnost,bez suspenzije zglobovi preuzimaju ulogu amortizera,a to nije baš prijatno a ni zdravo.
U zavisnosti od toga koliko novca si spreman da izdvojiš,biće nivo opreme i godište bajsa.
Savetujem ti da ako si eventualno zagrejan za neki bajs,baciš ovde slike i podatke o bajsu,a ne kao neki što prvo kupe,pa pitaju jesu li se zajebali?
  • 0

#59 stajic82

stajic82
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 05 March 2012 - 11:38 PM

Tako sam i mislio. Planirao sam do 300 evra da platim bicikl. A sto se tice zadnjeg amortizera, tj. onog na ramu, vidim da ga ima na MTB, kakvo vam je misljenje (prednost-mana) ili je dovoljan onaj u sedistu?
  • 0

#60 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 06 March 2012 - 09:35 AM

Za 300 eura nema bas bajseva sa dobrim zadnjim amortizerom.Ali za te pare moze da se kupi veoma pristojan hardtail bajs.
  • 0
puno znoja,malo krvi




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika