Jump to content


Fotografije

Drumaš na našim putevima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
183 odgovora na ovu temu

#61 1960

1960
  • Members
  • PipPipPip
  • 82 posts
  • LocationN.Beograd

Postavljeno 06 December 2011 - 07:08 PM

Quando - Made in China [u klasi sa Shimano Deore M 475/525, tako kazu]
Shunfeng - Made in China
Novatec - Made in Taiwan
Shunfeng, kupljene na N.Bg buvljaku [600 din komad, industrijska nabla, na navoj].
  • 0

#62 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 06 December 2011 - 07:15 PM

Kakve su to China Shunfeng nable, gde ih ima u prodaji?

Nable nisu kasetne i drzi ih isto venera.Ja stavio ceri na bajs i super se vrti.Ali eto,dva jezaja pozadi i lancanici na navoj.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#63 boki_ribolovac

boki_ribolovac
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 11 December 2011 - 06:33 PM

Ja htedoh pazariti tu 105-icu iz kragujevca za 370 evrica i reci mi covek prodato , sad znam kod koga je. Odlicna kupovina =D> , inace set nove 105-ice kod nas kosta 520-540 evrica..Ima kod gosn. Zolta
  • 0

#64 boki_ribolovac

boki_ribolovac
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 11 December 2011 - 06:37 PM

Sto se tice kotača. novatek nable,dt zbice i remerix felne 100% dobitna kombinacija, izadje negde oko 15 000-17 000 sa pletenjem tockova. Ja vozim takve, a imam 100 kg :D
  • 0

#65 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1711 posts

Postavljeno 11 December 2011 - 06:52 PM

koliko su novatec nable(70eur)??
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#66 boki_ribolovac

boki_ribolovac
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 11 December 2011 - 07:10 PM

u martu su bile 90 evrica u partizanu, evo i sad kostaju toliko
http://www.cikloberz...ow.php?id=18452
  • 0

#67 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 March 2012 - 02:36 PM

EVO GA! Konačno nabavljeni svi delovi i sklopljen - kao Skadar na Bojani! n2:smiley_bike

Trebaće vremena da se naviknem na drugačiji bicikl (ugao sedenja i drugačije ponašanje kočnica najviše), ali je milina kako to lepo i lako ubrzava, uopšte kako je lagan bicikl. Super ide. Još vučem neku fudbalsku povredu tetiva, ali taman se polako rehabilitujem uz bajs (za sad penzionerski, po ravnom, s velikim brojem obrtaja).

Postavljena slika
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#68 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 23 March 2012 - 05:41 PM

=D> Lep bajk, uzdravlje da ga voziš.
Može malo detalja za točkove i lulu?

ps. Prodaj pak-treger pa kupi race-pedale, dve muve jednim udarcem. :mrgreen: Šala mala.
  • 0
Pozdrav

#69 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 23 March 2012 - 07:07 PM

Slažem se sa kolegom - Pedale su kritične. Iskreno se nadam da su i one na dnevnom redu.
A onu crvenu torbicu ću prešutjeti, kao i paktreger, jedino ako su namjenjene za one duge, duge vožnje. :)
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#70 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 March 2012 - 07:22 PM

Nisam baš siguran koliko će izdržati ta šticna sa tim pak-tregerom na njoj. Ipak je to ultra-lagana šticna i ne bih se ja igrao sa njom, iako posedujem isti model. Moja je 350x30,9 i teška je nešto malo preko 150g! Bolje montiraj neku jeftiniju pa kači na nju šta god želiš.

A takođe treba obratiti pažnju i na ovo:
Rider weight limit: 120kg for road, 85kg for XC
  • 0

#71 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 March 2012 - 05:25 AM

Hvala svima na savetima.

Točkove sam uzeo od kolege forumaša, polovne. Nable 105, 36 žbica, Rigida Chrina prednji bandaž, zadnji Mavic CXP22.

Lulu i volan od kolege s posla, pošto je on sebi uzimao karbonske. U drumske bicikle se ne razumem, bilo mi je dovoljno (pošto znam čoveka) da je ta lula bila na njegovom bajsu, da lepo izgleda i da nije skupa.

Pedale planiram stavljati za jedno mesec dana. Kada se malo naviknem na drugačiji bicikl - da bude postepeno. Ne u isto vreme i čudan bajs i noge zaključane za pedale. :) Taman bi za koju nedelju trebalo u Planetu da dobiju SPD pedale i patike (sad nema moj broj).

Kila nemam previše (78 posle zime i povrede - mora ići dole).

Pak treger me brine. Sam pak treger je lagan, ima dosta gume između njega i šticne, a planiram staviti suvu majicu, vetrovku, par sendviča unutra. Nikako gađati njegovih maksimalnih 10+ kila nosivosti. Valda neće to biti problem? :/ Testiraću ga na kraćim vožnjama prvo.

Crvena torbica je kako bi bicikl bio u skladu sa novim EU standardima (gej je OK). Šalim se, meni se sviđa crveno-bela kombinacija (kad navijam za Vojvodinu :) ).
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#72 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 April 2012 - 03:16 PM

Hmmm pedale su na redu. Razmišljam o MTB varijanti Shimano SPD M540 pedalama. Čisto zbog patika koje pasuju na to - kako bih mogao lepo i pešačiti po šumi kad siđem s bajsa. Može li se tako nešto namontirati na drumaš, ili je bolje da se držim baš drumskih pedala?
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#73 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 02 April 2012 - 05:45 PM

Naravno da mogu SPD pedale na drumasa. Sve pedale mogu na sve bicikle ;).
  • 0
.

#74 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 07 April 2012 - 01:08 AM

Pak treger me brine. Sam pak treger je lagan, ima dosta gume između njega i šticne, a planiram staviti suvu majicu, vetrovku, par sendviča unutra.

Biciklistički dres sa tri džepa pozadi će moći da nosi par sendviča, prsluk i rukave. Druga majica ti ne treba ako ne nosiš pamuk i ako ne budeš planirao da praviš velike pauze na vetrovitim mestima.
  • 0

#75 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 June 2012 - 04:54 PM

Evo napakovanog i podešenog "pacijenta". Posle par dužih vožnji.

http://www.cikloberz...g&set_Watermark

Ispostavilo se da je ram ipak malko prevelik za mene. Stavio sam danas kraću lulu (6,5 cm, ta na slici), pa ću videti kako se sve ponaša. Ne znam kakve su šanse da se zameni ram sa nekim ko je kupio prevelik (ovaj je 56, gornja šipka 58 cm, a meni bi trebalo nešto tipa 54 sa gornjom šipkom isto tako). Probaću još koju dužu turu da vidim koliko je pomogla kraća lula.

Takođe razmišljam da podignem ručke malo gore, a sam korman zarotiram onda na dole, još više spušten. Možda će mi biti malo zgodnije onda držati ruke skroz dole kad je vetar jači. Nemam iskustva s ovakvim bajsevima, pa mi je sve novo, sve eksperimentišem.

Sve u svemu, sklapanje bajsa nije bilo ni lako ni jeftino, ali sam puno toga naučio (naravno, sigurno je bilo i lakših i jeftinijih načina, ali šta je tu je).
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#76 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 02 June 2012 - 06:29 PM

Ovaj ram je veliki za min 90% ljudi. Gornja sipka jeste 58 cm ali je sloping. Ako izmeris koliko bi gornja sipka bila dugacka a da stoji vodoravno imala bi bar 60 cm. Isto vazi i za visinu rama. Ja sam imao Giant-a koji je bio "visok" 50 cm a realno 54 cm.
Ovo je odlican primer kako u praksi ne izgleda sve onako kao sto pise na papiru. Ali to je sve stvar (ne)iskustva.

Sediste ne mozes vise da pomeris napred ili mozes par milimetara ali to je zanemarljivo.
Volan ima ocajnu geometriju, posebno u donjem delu tako da ne verujem da ces se navozati u donjoj poziciji mada je to individualna stvar. Ono sto mozes da uradis je da nadjes "kratak" volan tj. volan koji ima krivinu koja ide vrlo malo napred tako da rucice budu blize vozacu. Tu moze da se dobije i 3-4 cm. Sa slike ne vidim kakav je tvoj volan ali cisto da znas da i toga ima.

Najbitnija stvar, koliko si visok?
  • 0
.

#77 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 June 2012 - 06:35 PM

Ovaj ram je veliki za min 90% ljudi. Gornja sipka jeste 58 cm ali je sloping. Ako izmeris koliko bi gornja sipka bila dugacka a da stoji vodoravno imala bi bar 60 cm. Isto vazi i za visinu rama. Ja sam imao Giant-a koji je bio "visok" 50 cm a realno 54 cm.
Ovo je odlican primer kako u praksi ne izgleda sve onako kao sto pise na papiru. Ali to je sve stvar (ne)iskustva.

Sediste ne mozes vise da pomeris napred ili mozes par milimetara ali to je zanemarljivo.
Volan ima ocajnu geometriju, posebno u donjem delu tako da ne verujem da ces se navozati u donjoj poziciji mada je to individualna stvar. Ono sto mozes da uradis je da nadjes "kratak" volan tj. volan koji ima krivinu koja ide vrlo malo napred tako da rucice budu blize vozacu. Tu moze da se dobije i 3-4 cm. Sa slike ne vidim kakav je tvoj volan ali cisto da znas da i toga ima.

Najbitnija stvar, koliko si visok?


Visok 178. Od između nogu do zemlje 53. Pošto se uopšte ne razumem, čitao sam svašta po Netu, a ram, vile, korman i lulu kupio od poznanika, iskusnog drumskog bicikliste, koji je niži nekih 6-7 cm od mene, kupio bajs preko e-baya, bio mu velik, ali je rekao da je za mene taman. Posle sam otišao do majstora koji mi je već sklapao planinski i hibrid bajs (koji su mi super odgovarali) i on isto reče da je to OK za mene. Posle 200 i kusur km, korman mi je daleko, pa daleko. Sve se istežem, upinjem. Pričao sam o tome s majstorom, telefonom. Reče da izmerim gornju šipku. Kad sam rekao dužinu, bilo je kao "pa da, jeste duži par cm, ali pomeri malo sic, biće OK, šteta je da menjaš ram".

I tako. Nisam pametan. U želji da, makar i skuplje, uzmem sigurno dobar ram od poznatog, pošto se ne razumem, kupio sam nešto što mi ne paše. Grupa, točkovi, sic, šticna su mi OK, ali sa ovim ostalim sam kanda debelo promašio. Ne znam šta mi je činiti.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#78 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 02 June 2012 - 06:58 PM

Taj "poznanik" te debelo za.... a posto je iskusan biciklista onda te namerno za....
Uglavnom za 178 cm visine tesko, da ne kazem nemoguce je podesiti neku normalnu poziciju za voznju. Najbolje je taj ram prodati i kupiti nesto drugo. I ne vece od 54 cm, sto visina, sto duzina. Skoro sigurno mozes da vozis i 52 mada ce sada odmah neki da ti kazu da voze 56 i da im je to odlicno :).
  • 0
.

#79 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1711 posts

Postavljeno 02 June 2012 - 07:27 PM

visok sam 178 i vozim 56 jedini problem koji imam je kada silazim sa bike i kada treba da perebacim nogu zakacim nogom ram :)
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#80 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 June 2012 - 08:02 PM

Taj "poznanik" te debelo za.... a posto je iskusan biciklista onda te namerno za....
Uglavnom za 178 cm visine tesko, da ne kazem nemoguce je podesiti neku normalnu poziciju za voznju. Najbolje je taj ram prodati i kupiti nesto drugo. I ne vece od 54 cm, sto visina, sto duzina. Skoro sigurno mozes da vozis i 52 mada ce sada odmah neki da ti kazu da voze 56 i da im je to odlicno :).


Gledam Giantovu tabelu:

http://www.giant-bic... ... ctroad/57/

Ovaj je za ljude od 183 do 192 cm. Ako sam dobro sve razumeo. Za moju visinu treba jedan, a može i dva "broja" manji. Izem ti compact! :)

Ništa, ovaj ram ide u oglase, teram ovako dok se ne proda, gledam oglase, tražim maji ram. A žao mi, ovaj je baš lep. :)
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika