Jump to content


Fotografije

Ide zima....


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
119 odgovora na ovu temu

#21 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 18 October 2011 - 09:56 PM

Aktivni veš imaš i gornji donji deo, a može da se kupi i odvojeno. Interesovalo me kako to ljudi nose, da ne ispadnem glup u društvu. Nego jel imaš zimski ili letnji aktivni veš?
  • 0
JoJ

#22 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 October 2011 - 10:33 PM

Nebeski dabre, aktivni veš = biciklističke sa uloškom. Nisu sad to neki posebni aktivni gaćoni za ispod, ako si to mislio. Biciklističke idu na golo.
Takođe, npr., aktivni veš = sintetička podmajica/potkošulja..
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#23 Rendisha

Rendisha
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 October 2011 - 05:51 PM

Najjeftiniji aktivni donji ves koji mozete ovde naci je verovatno domaci od Cherish-a http://www.cherish.r...dajna Mesta.htm . Mislim da je komplet majca dugih rukava i duge gace negde oko 1500 (ne prodaju razdvojeno koliko se secam). Nisam probao pa ne znam kakav je osecaj koriscenja na biciklu ali na planini u zimskim uslovima me sasvim lepo sluzi nekoliko godina unazad. Mislim da je neka mesavina sintetika / pamuk tako tkana da je sintetika do koze. Kao dodatnu prednost bih naveo to da se mnogo sporije usmrdi u odnosu na neke druge dosta skuplje i poznatije marke.
  • 0

#24 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 23 October 2011 - 10:58 PM

@Kuguar: stalno govoriš "pročešljaj malo", "ima da se nađe" ali džaba meni da češljam i gledam kad ne poznajem marke ove odeće, primetih da na domaćim sajtovima nema preternog opisa proizvoda, samo napišu neki kilometarski naziv ili klasika "sportska majica" recimo pa ti vidi.
Ja imam problem sa trenerkama koje mi stalno kače veliku šajbnu (čak i ako je lanac na njoj ako zubić zakači trenerku uvući će je...), em što ih isprljam pošteno em što ih iscepam, zato i ne vozim onoliko koliko bi hteo po hladnom vremenu. I šta sad uzeti a da nije skupo (i da ne izgledam kao vozač boba :mrgreen: ) ???

@Rendisha: nigde ne piše da je to aktivni veš!!! Ako je oko 1500 ja bi rado isprobao ali na sajtu (koji je btw, najveća katastrofa koju sam video u zadnjih 10 godina postojanja interneta) nema majica dugih rukava, nema ni aktivni donji veš dugih... nogavica :mrgreen: a i ženske bokserice su lepše nego muške što nije fer :D
  • 0

profilepic.gif


#25 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 23 October 2011 - 11:08 PM

@Sirius9

Ako prestanes da tripujes izgled, bice ti lakse... znam da je zajebano, ali bici gace stvarno znace mnogo, ja recimo ne bih ni u ludilu obukao trenerku pored njih...

Ako vec neces tu soluciju, onda nadjes ok neke carape, obuces tu trenerku i uveces je u carape (kao sto pretpostavljas carape moraju biti duze) i onda nece da kaci ni jednu sajbnu :)
  • 0

#26 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 24 October 2011 - 12:19 AM

@Sirius9

Ako prestanes da tripujes izgled, bice ti lakse... znam da je zajebano, ali bici gace stvarno znace mnogo, ja recimo ne bih ni u ludilu obukao trenerku pored njih...

a jel ide na noge još nešto ispod bici.gaća i samo bic.gaće i to je to?
  • 0

profilepic.gif


#27 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 24 October 2011 - 02:10 AM

Samo bici gace (ispod nista, moze preko ako ti odgovara i treba), al uzmes neke za hladno vrijeme, ja vozim NW i na temperaturama ispod 0 jeste malo hladno u pocetku mozda al cim se zagrejes bude ok, meni licno mnogo bude gore za stopala (pogotovo u sprintericama), al nogama generalno nije hladno at all...

To bi izgledalo ovako nekako:

http://img16.imagesh...6/img0294rg.jpg
  • 0

#28 Gonzales

Gonzales
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 24 October 2011 - 07:01 AM

Jesi to pertle uklapao prema jakni? :mrgreen:
  • 0

#29 Rendisha

Rendisha
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 October 2011 - 07:13 PM

@Sirius9
Ni kad odes ovde http://www.ortovox.com/merino-185 ili npr ovde http://www.mammut.ch... ... rwear.html takodje nigde ne pise aktivni donji ves :-k ... sta li to oni ondak prodaju...? Sajt im je takav jer verovatno nisu mogli da navataju Dulica da im preporuci nekog da uradi malo bolji za 20 i kusur tisuca evra. Ako si iz BGD, odes lepo do neke od one dve radnjice (ona u Cvijicevoj je u prizemlju prve zgrade na koju naidjes kada odozgo ides iz Starine Novaka pa skrenes desno) pa pitas i pogledas.

Malo je puniji materijal i meni mnogo prijatniji za nosenje od ciste sintetike u kojoj se sav ulepim i usmrdim. O "aktivnosti" - da, radi sta treba da radi, a najlakse se primeti kada se skine i ostavi da se susi pa unutrasnja strana izgleda na dodir poprilicno suva dok je spoljna jos uvek vlazna.

Da ponovim - nisam probao kako deluje na bajsu (po pitanju udobnosti) ali za planinarenje je sasvim dobra. A za pare koje kosta, nidje i nista bolje neces naci [-X
  • 0

#30 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 24 October 2011 - 08:21 PM

Jeste, al na ortovoxovom i mamutovom sajtu ti piše: "Three specifically developed fabrics are Body Mapped to ensure an optimal body temperature." ili "We combine the finest merino quality with the Lenzing Modal ultra-soft fiber..." tako da odmah znaš šta kupuješ, OVO bi vrlo rado kupio da ima kod nas i da nije neka nebu-pod-oblake cena, a ovi sajtovi :D su nebo i zemlja u odnosu na cherish a to nije zato što naši nemaju 20k evra, extra sajt (skoro ko ortovoxov samo bez fleša) bi mogao i ja čak bilo koji bolje upućen klinac da im napravi za dvesta (200€) nego je to "svest" naših bizmismena da je internet tj. sajt samo još jedan trošak bez ikakvog učinka što se naravno kod nas meri u neposrednoj zaradi, nažalost takav stav ljudi na poziciji je mnogo teže izlečiti nego nedostatak para...

Da sam iz BG već danas bi otišao da pogledam šta je i kako, kažem, za 1000-1500 din bi čak i uzeo experimenta radi pa ako ne valja barem bi drugi znali a ja bi prežalio pare. S druge strane ortovox i mamut samom predstavom proizvoda na sajtu daju sigurnost pri kupovini, tu bi mogao i više da potrošim bez toga da odem do prodavnice, jednostavno naručim preko neta jer znam da će mi odgovarati. Ništa ovo nije nauka i filozofija, čak i kad bi nekom totalno neupućenom pokazao čerijevu majicu i onu ortovoxovu što sam linkovao bez problema bi znao da izabere koja je bolja...
  • 0

profilepic.gif


#31 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 24 October 2011 - 11:07 PM

Firma Crivit pravi ok a jeftin aktivni ves,skuplja a proverena varijanta je Nike "dri fit",pre par godina mi je drug iz Amerike doneo 7-8 komada po 10 tak dolara komad,i stvarno ubijaju koliko su
A ima i na limundu novih povoljno http://www.limundo.c...RY-PLUS/3663439
  • 0

#32 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 October 2011 - 07:13 AM

Rendisha, misliš da stvarno ne smeta da satima ili ceo dan nosaš na sebi sloj hladnog znoja u tom pamuku koji će se osušiti prekosutra?
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#33 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 25 October 2011 - 05:50 PM

Samo bici gace (ispod nista, moze preko ako ti odgovara i treba), al uzmes neke za hladno vrijeme, ja vozim NW i na temperaturama ispod 0 jeste malo hladno u pocetku mozda al cim se zagrejes bude ok, meni licno mnogo bude gore za stopala (pogotovo u sprintericama), al nogama generalno nije hladno at all...


Prsti na nogama i rukama su kriticne tacke. Al, nije lose imati duge zimske gace sa windproof prednjim delom. Jedne zime sam vozio u obicnoj tresi, nije mi bilo hladno, jer kao sto rece brzo se ugrejes. I tamo pred kraj zime, poce nesto da me ziga u kolenima...onako neprijatno. I onda shvatim da se ne treba zezati, jer me razbila zima na najisturenijem delu donje regije. Mislim da se ovaj problem javljao na temp od nule pa nanize, al dosta toga zavisi i od vetra. Na levoj obali stalno duva. :-]*
A oduvek mi bilo smesno sto motoristi nose one grejace za kolena, kao nindza kornjace.

@Rendisha - Ako te lepo sluzi pri skijanju, znaci da radi posao. n2:thumbsup

@Sirius - Ortovox ima dobre stvari, ali verujem da su i cene majmunske. Npr, prosle godine bilo je ovih rukavica u Iglusportu.

http://www.ortovox.c...tesgaden-1.html

Oko 3500din, na snizenju. :wink:
Realno, sto je veci procenat vune u odeci, to ces vise da isprazniti dzep. Pogotovo za ovu fensi, Merino. Jer mnogim ljudima smeta vuna, pecka, svrbi itd...Pa je Merino kao resenje. Nemam odecu od nje, jer me i "dzibra" dobro sluzi tj. ne smeta mi prilikom nosenja.

@Sveta - Potvrdjujem, Crivit odeca jeftina i dobra. =D>
  • 0

#34 Rendisha

Rendisha
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 October 2011 - 06:23 PM

Ja stvarno ne znam da li ostavljam utisak nekog idiota, da li nerazumljivo pisem ili sta vec ali probacu jos jednom. Ja koristim ovaj ves za planinarenje, ponajvise u zimskim uslovima gde, iako moze biti poprilicno hladno, dosta se znoji i to satima i satima pa tako i vise dana za redom. Jos sam ziv, reumu nemam. Ves vrsi svoju funkciju. Brzo se susi i ne smrzavam se u njemu. Za nekoga ko ce verovatno voziti par sati i onda doci toploj kuci da se presvuce, sve to je jos i manje bitno.

@Sirius9 Nisam ocekivao da krenes da poredis neke jako skupe i poznate brendove sa ovim domacim ali kad vec jesi =D> Ja sam dao primer za nesto sto je dosta pristupacno po ceni, lako za nabaviti a sasvim upotrebljivo. Ko ima 100 i kusur ojra za Ortovox, Mammut, Millet itd... naravno neka kupi to.

@stolegrom - pretece me dok sam kucao, ovo prvo se odnosi na post pre tvog.
  • 0

#35 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 25 October 2011 - 06:42 PM

^^ hej, ti si pomenuo ortovox i mamut, dok nisi stavio linkove ja nisam ni znao da tako nešto postoji... :wink: odlično ako tebi radi posao ali da ti nisi rekao niko drugi ko nije probao taj veš to ne bi mogao da zaključi sam (kao ni ja) a verujem da ne bi ni razmišljao da proba jer nema načina da se sazna o kakvom je vešu reč.

Uglavnom, evo našao sam i ja par zanimljivih stvari na limunadi:
jakna, majica i još jedna jakna ali ogromna ...
  • 0

profilepic.gif


#36 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 26 October 2011 - 03:35 PM

Intersport ima akciju na (izmneđu ostalog) dukseve Etirel 100% poliester dugački rukavi 990 dinara. Kako vam se čini?
  • 0

profilepic.gif


#37 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 26 October 2011 - 03:50 PM

Intersport ima akciju na (izmneđu ostalog) dukseve Etirel 100% poliester dugački rukavi 990 dinara. Kako vam se čini?

Danas sam na brzinu prosao kroz Intersport ali nisam pogledao. To nije aktivni ves. To bi trebao da bude sledeci sloj koji ide preko aktivnog vesa. Ti duksevi su od onog "cupavog" materijala kao postave za jakne, imitacija pravog polara. Inace su vrlo topli, znam par ljudi koji ih imaju. Ako su to isti ti, slika je vrlo losa, ne vidi se lepo.
  • 0
.

#38 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 26 October 2011 - 04:22 PM

To nije aktivni ves. To bi trebao da bude sledeci sloj koji ide preko aktivnog vesa. Ti duksevi su od onog "cupavog" materijala kao postave za jakne, imitacija pravog polara. Inace su vrlo topli, znam par ljudi koji ih imaju. Ako su to isti ti, slika je vrlo losa, ne vidi se lepo.


da da, znam da nije aktivni veš nego sam mislio kombinaciju aktivna majica na duge rukave, ovaj duks i na kraju neka tanka jaknica što bi profesionalci sa foruma rekli windstoper :D
Ali za 990 dinara nije loše ako ne bi dovelo do preznojavanja!!!
  • 0

profilepic.gif


#39 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 October 2011 - 04:38 PM

Imam nesto nove Movement bici garderobe...
Gace,dresevi(dugi,kratki),jakne(suskavac,winstoper).
Cene od 1200-3000 RSD.
http://www.facebook.... ... dbd76b4968
http://www.facebook.... ... f61f7a7bd6
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#40 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 31 October 2011 - 04:33 PM

Kako vam se čine OVE rukavice?
Moram nešto da uzmem za zimu sa zatvorenim prstima, smrznu mi se ruke, deluju interesantno ali nisam baš siguran koliko su winter proof :D
  • 0

profilepic.gif





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika