Jump to content


Fotografije

Ide zima....


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
119 odgovora na ovu temu

#1 Gonzales

Gonzales
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 10 October 2011 - 01:03 PM

Sta od garderobe za zimsku gradsku trening voznju?
  • 0

#2 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 10 October 2011 - 02:53 PM

Dobro pitanje, ja sam danas popi*deo, sje*o sam treću trenerku na fakin veliku šajbnu, došlo mi da je zgazim, šajbnu, ma ceo prednji pogon :evil:
  • 0

profilepic.gif


#3 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 10 October 2011 - 03:00 PM

Da vozis na veliku sajbnu ne bi sje..trenerku :mrgreen: .
  • 0
puno znoja,malo krvi

#4 Kuguar

Kuguar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 10 October 2011 - 06:28 PM

Biciklisticke duga nogavica, gore obavezno windstoper jakna, ispod dres dugih rukava, moze i aktivni ves. Danas po kosavi, temp 6-10 stepeni, nije bilo hladno za 40ak km.
  • 0
Vozi Miško

#5 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 10 October 2011 - 06:31 PM

Sta je aktivni ves?
  • 0

#6 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 10 October 2011 - 06:53 PM

Aktivni ves obavezno. Ide do tela, odvodi vlagu u sledeci sloj odece tako da si dosta suvlji nego obicno. Mnogo manje osecas hladnocu kada stanes, ne hladis se brzo...
Ubedljivo najbolji deo opreme koji sam ikada kupio ;).

Ovde imas razne varijante, nije bas jeftino ali je kvalitetno:
http://www.matriolim... ... ajice.html

Bilo je na oglasima za celih 500 din i odlicno radi posao ali je coveku nestalo materijala.
  • 0
.

#7 Kuguar

Kuguar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 10 October 2011 - 07:15 PM

Ima i u Intersportu da se nadje i jeftinije! Svakako, odlicna kombinacija!
Imas preko oglasa, i aukcija da nadjes dobre stvari, ne tako skupe.... Samo malo potrazi...
  • 0
Vozi Miško

#8 Gonzales

Gonzales
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 10 October 2011 - 09:06 PM

Imam ja jedan takav dugackih rukava. bas zimski model ( i na minus 10 je radio posao za neke stvari ). Vozio sa njim i u duksu nekih 15ak km veceras. Toplo je, nego me trenerka nervira.
A video sam na sajtu planeta, da ima nesto sto zovu nogavice. Sta je to? Lici mi na nesto sto se navuce, pa biciklisticke preko toga?
  • 0

#9 Kuguar

Kuguar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 11 October 2011 - 05:24 AM

To su verovatno grejaci...
Pogledaj po oglasima ovde, na ciklonautu, limundu i kupindu, mozes naci dobru ne tako skupu opremu.
  • 0
Vozi Miško

#10 Gonzales

Gonzales
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 11 October 2011 - 07:11 AM

A sta mi je bolje u smislu para i onoga sto za njih dobijem. Kupiti te nogavice i biciklisticke ili kupiti ono iz jednog dela sa tregerima?
Jel imate neku jaknu na preporuku ili sam osudjen na 150e :mrgreen:
  • 0

#11 Kuguar

Kuguar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 11 October 2011 - 08:12 AM

Po meni je individualno sve, mada volim da nosim bic. sa tregerima, iz razloga sto su mi ledja slaba tacka. Proradi mi stomak, kad prehladim ledja i stomak... :oops: :mrgreen:
A inace, windstoper jaknu, odlicnu, tanku a toplu za biciklizam, sam kupio za 1500 dinara. Jos mogu i rukavi da se skinu, i da bude prsluk....
Samo malo procesljaj....
  • 0
Vozi Miško

#12 gewra

gewra
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 15 October 2011 - 08:24 PM

E ljudi da nema neko iskustva sa deal extreme bici odecom, npr
http://www.dealextre...188-192cm-52375. Danas sam vozio do ostruznickog mosta u pamucnoj trenerci, koja se pri tome natopila znoja. Kad sam se vracao, duvao je vetar u lice i smrzo sam se skorz, i odlucio da uzmem bici helanke/duge gace, a ovo mi se cini kao najbolja varijanta, pitanje je samo koliko je debela, i da li ima tregere ?
Neka alternativa bi bile duge north wave gace ali su skuplje (nasao u planetu staru kolekciju za 5500, kod sukija ima samo nova i skuplja kolekcija)

Hvala, Ivan.
  • 0
Reka nosi sve probleme

#13 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 October 2011 - 09:50 PM

Na Deal extreme-u umeju da pošalju potpuno neodgovarajuću veličinu, bez obzira što je ona ispisana u nazivu artikla. Bar sam ja tako prošao sa rukavicama...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#14 Kuguar

Kuguar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 16 October 2011 - 06:14 AM

Na Deal extreme-u umeju da pošalju potpuno neodgovarajuću veličinu, bez obzira što je ona ispisana u nazivu artikla. Bar sam ja tako prošao sa rukavicama...


Zasto nisi reklamirao? Dobio bi nove o njihovom trosku, i verovatno bi danas imao dva para....
  • 0
Vozi Miško

#15 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 16 October 2011 - 11:31 AM

Po meni je najveći problem zaštititi prste (ruke, noge - svejedno). Krv tokom vožnje slabije cirkuliše na istim, pa posle nepunih 10km već osećaš promrzline. Rešenje za noge su kamasne ili jedne zepe (čarape od vune, jer u različitim krajevima Srbije imaju drugačiji naziv), neka bolja nepropusna kesa, pa štucne (neke deblje). Uradi sam rešenje. :)

Ovo sam praktivao više puta na temperaturama od -5 do 10 (mada tada ne treba kesa) i sve je bilo u fulu. Nikakvih problema nisam imao.

Na ruke mahom obučem 2 para rukavica i bici. rukavice, ili obrnutim redosledom (sve zavisi šta hoće u šta da uđe). :P

Telo po meni i nije mnogo teško zaštititi, već problem predstavlja znojenje. Aktivni veš je svakako odlična stvar, a ko nema to (kao ja), onda se snalazi sa onim što ima. Moj sistem je da obučem dres, uvučem ga u bici. gaće (sa tregerima) i preko toga šuškavac. Do 0 stepeni nisam imao problema, kad se zagreješ sve ide k'o podmazano. Samo eto, sve zavisi koliko se znojiš, pa ćeš biti u nekim trenucima više/manje znojav. Vozio sam ovako više puta i nikakvih problema nisam imao. Čak mi je pojedinim trenucima bilo i vruće.

Noge je mahom još lakše zaštititi, ali ako bude mnogo hladno, gledaj da zaštitiš butine koliko možeš jer će biti zanimljivo kad dođeš kući, pa proradi sistem hladno-toplo. ;) Ja koristim bici. gaće (kratke) i one nogavice što si gore pomenuo. Navučem ih i cepam. Nema problema sa hladnoćom do jedno 2-3 stepena.

Neko moje iskustvo sa vožnjom na nešto hladnijem vremenu. Jedino smara vreme oblačenja, oblačim se 5-10 minuta, k'o da idem u rat, a ne da vozim bajs. :P
  • 0
Posted Image

#16 Kuguar

Kuguar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 16 October 2011 - 11:36 AM

Za ruke mogu da preporucim padobranske rukavice Akando, izuzetno mekane, uz ruku, taman kako treba, ili u Army Shopu da se uzmu neopranske rukavice (ne znam tacno koja je svrha, verovatno "borbene rukavice") Te iz Army shopa su jeftinije od padobranske.

EDIT: Sad sam ih nasao na sajtu Army shopa, nisu ni malo jeftine..... :(

1900din :(
Postavljena slika

24evrica windstoper..... :( (mozda mogu jeftinije da nabavim, od mojih padobranaca, tj zvanicnih dilera za Srbiju)
Postavljena slika
  • 0
Vozi Miško

#17 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 October 2011 - 03:37 PM

Zasto nisi reklamirao?

Pa pošto sam ih čekao skoro mesec dana, a video sam samo opciju da im paket vratim nazad, nisam imao volje da se upuštam.
Jedino sam ih ispljuvao u onom odeljku gde pišeš kako si zadovoljan naručenim. Nisu se uzbudili...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#18 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 18 October 2011 - 03:40 PM

Sta je aktivni ves?

http://www.cikloberz...php?f=14&t=2714
Ukratko, sintetička garderoba koja ima svojstvo da vlagu (znoj) sa unutrašnje strane majice (sa tela) prebacuje na spoljašnju, tako da ti koža bude što manje mokra...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#19 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 18 October 2011 - 05:14 PM

Da li smeta ovaj aktivni veš ispod biciklističkih, zbog uloška, onih silikonskih trakica na nogavicama?
  • 0
JoJ

#20 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 18 October 2011 - 09:43 PM

Ja imam aktivni veš kao majicu, a ne kao gaće :) Ne znam odgovor na tvoje pitanje... :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika