Jump to content


Fotografije

Ide zima....


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
119 odgovora na ovu temu

#101 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 December 2011 - 06:27 AM

Skijaški kombinezon ftw. Ako je suvo. Ako je mokro onda bem ti zadovoljstvo, sedi u kući, pij kuvano vino i sređuj fotke od prošle godine.

Ako će da bude brda, onda džubinče, pa kobinezon oko pojasa uzbrdo i preko džubina nizbrdo.

Može bez muke i neka dobro provetrena ski jakna s običnom dugorukavnom bici majicom. Na noge nešto u dva sloja i cepaj. Meni uvek postradaju šake i stopala; ajd za stopala se može snaći ali za šake, ako ti je toplo, ruke su ti k'o balvani, ako možeš da manipulišeš komandama, prsti će ti otpadati. Pa ajd sad :P
  • 0

#102 todos

todos
  • Members
  • PipPipPip
  • 150 posts
  • LocationČačak

Postavljeno 23 December 2011 - 10:49 AM

Imam još jednu caku koju koristim kad idem biciklom na posao zimi. Naime ispod pantalona koristim dugačke gaće. Međutim one umeju da se povlače na gore i tako se pravi luft iznad stopala. To sam rešio tako što sam zihernadlama prikačio dugačke gaće sa čarapama. Ispod nogavica ne ulazi zima.
  • 0
Scott Aspect 35 2010 & Biria...photobucket/smisdejt

#103 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 December 2011 - 10:50 AM

Probaj pidžamu i duže čarape :)
  • 0

#104 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 December 2011 - 02:03 PM

Jel se razume neko u "vunu", onu za ručno štrikanje? :mrgreen:
Ja sad tek izvalio da je to uglavnom sintetika :), svi to zovemo vuna pa sam uvek mislio da i jeste prirodna vuna. Uzo neku gomilu raznih da odaberem da mi keva naštrika koješta, kad ono skoro svuda 100% poliakrili nitril ili malon, samo neke su pola sintetika pola runska vuna. Jel bolje od tih drugih da pravim? Nemam na svim džemperima etiketu sa sirovinskim sastavom ali primeti se da su neki topliji od drugih.
  • 0

#105 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 29 December 2011 - 02:26 PM

Verovatno vunom zovu prediva koja se koriste za rucno pletenje. Inace, vuna je vuna, a sintetika i vestacki materijali prica za sebe. :mrgreen:

Proizvodi od 100% vune bi pored deklaracije trebali imati i ovu etiketu:

Postavljena slika

Proveri kod ovih. Zar nema na pijacama da se kupi predivo posebno, pored gotovih proizvoda. Inace, carape su ove godine cca. 300 kinti. Tako da sto se njih tice, ne znam da li se isplati strikati.
  • 0

#106 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 December 2011 - 04:27 PM

Ima sve da se kupi al neću ništa kupovati :). Ima već tona tih prediva u kući, a štrikanje se možda ne isplati, ali zimi se i tako sedi u kući i bleji u tv pa nek štrikaju malo baba i mama. Onda i dobijem veličinu, dužinu, boju i ostalo sve po želji. Jako tanke igle = veća gustina, bolje greje (mada ide sporo :mrgreen: ). Čarapa imam par komada i ne izlazim iz njih ni kući a pogotovo na biciklu, nego bih druge neke sitnice, kapu, rukavice i možda nešto za kolena ispod trenerke.
Kad sam bio klinac mrzeo sam vunu a nedavno sam je naprasno zavoleo, našo tu neke džempere koje nisam obukao godinama i sad ne izbijam iz njih :). Za vožnju po minusu dukseve batalio.
  • 0

#107 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 30 December 2011 - 03:16 PM

Ma vuna je zakon, nisu te ovce glupe :D . Ipak za vetar i kisu mora plastika odozgo.
  • 0

#108 velinov

velinov
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 11 January 2012 - 10:56 PM

Do pre neki dan sam sa sobom vukao 5 kila znoja,obucem pamucno majcu,duks i neku zimsku jaknu duge gace i trenerke dok mi se nije smucilo,odem u tempo na adi ciganliji uzmem aktivni ves od cherisha majca i duge gace komplet 1750din,pa lepo precesljam oglas i nadjem jednog gospodina zove se Cira na Zarkovu je,odem do njega uzmem dres crane active wear sa dugim rukavima pa windstopper jaknu pa duge zimske biciklisticke i odem na banovo brdo kod Slavke i uzmem podkapu,kada sam sve to obukao,preporodio sam se teram ti ja 4 sata ubijem 70 km,dodjem kuci a ono samo mrlja znoja na grudima i na vrhu ledja,jos ne mogu da verujem a napolju bilo 4-5 stepeni,ali zato ode pola plate,pozdrav. :shock:
  • 0


#109 homer

homer
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 310 posts

Postavljeno 13 January 2012 - 11:09 AM

teram ti ja 4 sata ubijem 70 km,dodjem kuci a ono samo mrlja znoja na grudima i na vrhu ledja,jos ne mogu da verujem a napolju bilo 4-5 stepeni,ali zato ode pola plate,pozdrav. :shock:


4h/70km nije ni cudo sto se nisi oznojio :twisted:
  • 0
"Ja sam sebe manji komad
veci deo cini Nomad
a taj cudak nesto bunca
njemu nikad dosta sunca"

#110 velinov

velinov
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 13 January 2012 - 11:47 AM

Brate pitao bih ja tebe,kad bi ti vozio na vetru 20m/s i ovakvim gumama Postavljena slika
  • 0


#111 homer

homer
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 310 posts

Postavljeno 13 January 2012 - 12:18 PM

No hard feelings .... Zezam se, mozda je i uspon bio 20%, kako sam ja to mogao da znam ... Uzivaj ! :D

Meni je trebalo 4h za 30km, preko Divcibara, uz dobro znojenje...
  • 0
"Ja sam sebe manji komad
veci deo cini Nomad
a taj cudak nesto bunca
njemu nikad dosta sunca"

#112 nesoje

nesoje
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 17 January 2012 - 02:58 PM

Verovatno vunom zovu prediva koja se koriste za rucno pletenje. Inace, vuna je vuna, a sintetika i vestacki materijali prica za sebe. :mrgreen:

Proizvodi od 100% vune bi pored deklaracije trebali imati i ovu etiketu:

Postavljena slika

Proveri kod ovih. Zar nema na pijacama da se kupi predivo posebno, pored gotovih proizvoda. Inace, carape su ove godine cca. 300 kinti. Tako da sto se njih tice, ne znam da li se isplati strikati.


Ja sam na pijaci ove godine za 150 din, kupio carape vunene, sa ovom oznakom, proizvodnja navodno turska al mislim da je bugarska ipak u pitanju. Bitna stvar, izgledaju skoro ko normalne debele carape, nisu coban-stajl predivo i ti fazoni :) poz!
  • 0

#113 todos

todos
  • Members
  • PipPipPip
  • 150 posts
  • LocationČačak

Postavljeno 25 January 2012 - 08:57 PM

Krenem jutros s' posla kad navalio sneg ko lud. Oči ne mogu da otvorim. I naravno prvo što mi pade na pamet da svratim kod kineza i kupim adekvatne naočare. Međutim srećom nemaju ono što meni treba, svratim u gvožđaru imaju 260 dinara, međutim preko puta prodavnica motornih testera i opreme. Setim se da bi oni trebali da imaju i naočare. I sam sam imam testeru (Jonsered 2150) i znam šta znače naočare. Odem ipak kod njih i kupim Housqvarnav naočare 800 dinara (neutralne providne) i naravno progledam na oči. Te naočare koje jako lepo izgledaju vrede i za sneg, kišu, leti muve. Vrede i kad se radi sa testerom, brusilicom... Znači velika je korist i naravno bar ja mislim da cena nije velika s' obzirom na korist od istih.
  • 0
Scott Aspect 35 2010 & Biria...photobucket/smisdejt

#114 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 25 January 2012 - 09:28 PM

Krenem jutros s' posla kad navalio sneg ko lud. Oči ne mogu da otvorim. I naravno prvo što mi pade na pamet da svratim kod kineza i kupim adekvatne naočare. Međutim srećom nemaju ono što meni treba, svratim u gvožđaru imaju 260 dinara, međutim preko puta prodavnica motornih testera i opreme. Setim se da bi oni trebali da imaju i naočare. I sam sam imam testeru (Jonsered 2150) i znam šta znače naočare. Odem ipak kod njih i kupim Housqvarnav naočare 800 dinara (neutralne providne) i naravno progledam na oči. Te naočare koje jako lepo izgledaju vrede i za sneg, kišu, leti muve. Vrede i kad se radi sa testerom, brusilicom... Znači velika je korist i naravno bar ja mislim da cena nije velika s' obzirom na korist od istih.


Skupo je to, ima jevftinijih u MORSO farbarama ! ;) :D 450 dindži. Kupiš i žute i providne za te pare a možda su i boljeg kvaliteta !
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#115 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 25 January 2012 - 09:36 PM

VIPER je kod kineza malo skuplji ali mnogo efikasniji n2:hahaha
Postavljena slika
  • 0

profilepic.gif


#116 todos

todos
  • Members
  • PipPipPip
  • 150 posts
  • LocationČačak

Postavljeno 25 January 2012 - 09:37 PM

Vido sam kod ovog gvožđara žute za 160 dinđi i providne za 260. Ove druge i tako što se kvaliteta tiče. Međutim ove Housquarna su stvarno kvalitetne. Naročito što su gumirane u delu gde naležu na uši. Mislim sama plastika je vrhunskog kvaliteta i s' obzirom da su višenamenske i estetski prihvatljive i te kako se isplate. Uostalom imaš motornu testeru za 11000 dajnersa ali i za 50000. Iste su obe veruj mi, kad bi se zezali!!!
  • 0
Scott Aspect 35 2010 & Biria...photobucket/smisdejt

#117 mihec

mihec
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationNis

Postavljeno 25 January 2012 - 10:51 PM

He, malopre slucajno bacih pogled na gornje postove...pa...vidim da su neki clanovi protiv vunenih delova odece...samo da kazem da je sve stvar navike. Ranije su se, pre mozda 30-tak godina proizvodili dresovi i biciklisticke gacice upravo od vune. Nosili smo takvu odecu u klubu i za treninge i za trke...i mogu reci da je to odlicno funkcionisalo... :wink:
  • 0

#118 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 25 January 2012 - 10:55 PM

VIPER je kod kineza malo skuplji ali mnogo efikasniji n2:hahaha
Postavljena slika


Gde ima da se kupe te sa brisačima ?! :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#119 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 26 January 2012 - 12:09 AM

[youtube_embed5][/youtube_embed5]
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#120 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 26 January 2012 - 04:30 AM

Auuuh malopre stigoh sa posla bajkom.Bas su mi falile te djozle sa brisacima.Po prvi put u zivotu sam morao nositi bajk i to 2.5 km jer je sneg bio toliko dubok da nisam mogao okretati pedale.A sneg samo sipa u oci.Mrzim sneg a mrzi ga i moj lanac!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika