Jump to content


Fotografije
- - - - -

Kupovina iz Kine bez troskova postarine


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1100 odgovora na ovu temu

#981 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 March 2020 - 01:43 PM

@smasher

 

Nije pravo vreme za narucivanje iz Kine. Trenutno sem singapurske poste i jos par nekih manjih nista ne funkcionise(sto se tice dostave sa aliexpresa).


  • 0

"Лажима је све почело"


#982 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 14 March 2020 - 02:05 PM

Nisi ti u losoj situaciji, pare su ti vracene, a paket ako i kada bude stigao, nisi duzan da platis. I jare i pare, sto bi se reklo, samo da se saceka.


  • 0

#983 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 May 2020 - 06:55 AM

Onaj Si Dji Ping se nešto naljutio na Vučka jer vidim da su nam uveli plaćanje šipinga. Ako je free onda ne šalju u Srbiju.
Ko zna šta mu je Vučić rekao kad je zimus pričao na Kineskom :D
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#984 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 May 2020 - 08:47 AM

Onaj Si Dji Ping se nešto naljutio na Vučka jer vidim da su nam uveli plaćanje šipinga. Ako je free onda ne šalju u Srbiju.
Ko zna šta mu je Vučić rekao kad je zimus pričao na Kineskom :D

Prema nekim informacijama koje sam čuo, a ne znam da li su tačne je da će od 18-19. maja krenuti avio saobraćaj iz Kine ka Srbiji i biti ukinute te cene na dostavu.
  • 0

"Лажима је све почело"


#985 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 08 May 2020 - 10:22 AM

Onaj Si Dji Ping se nešto naljutio na Vučka jer vidim da su nam uveli plaćanje šipinga. Ako je free onda ne šalju u Srbiju.
Ko zna šta mu je Vučić rekao kad je zimus pričao na Kineskom :D

Izgleda da je i Dodik pricao kineski :)
Svadjam se sa kinezima na aliju vec 7 dana da mi salju obicnom postom a oni nece neg dhl, kazu ne moze trenutno obicna. Onda iz ljutnje kupim nesto na ebayu od kineza a pise free dhl, evo vec 3 dana proslo, trebalo je vec stici a kinez jos nije ni poslao, garant mislio da ce poslati obicnom pa sad ne zna sta ce :)
Odoh ga sad pitati dje zapelo :)
  • 0

#986 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 08 May 2020 - 11:08 AM

Onaj Si Dji Ping se nešto naljutio na Vučka jer vidim da su nam uveli plaćanje šipinga. Ako je free onda ne šalju u Srbiju.
Ko zna šta mu je Vučić rekao kad je zimus pričao na Kineskom :D


Pobegoše od Vuleta svi. Pobegli i Merkel i Makron i Putin i drug Ping. A na svim tim jezicima je pricao. Trebalo bi biti zabrinut :)
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#987 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 May 2020 - 03:54 PM

Pobegoše od Vuleta svi. Pobegli i Merkel i Makron i Putin i drug Ping. A na svim tim jezicima je pricao. Trebalo bi biti zabrinut :)



Vidim i korona bežala od njega a uglavnom je bio svuda bez zaštitne opreme :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#988 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 14 May 2020 - 08:54 PM

Jel kupio neko nešto iz Kine u poslednjih mesec do dva? Kupio bih nešto al nisam siguran da li će to da dođe, kako nema letova...?! Mada nekih i ima...


  • 0

#989 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 14 May 2020 - 09:05 PM

Narucih nekoliko stvari u poslednjih par meseci, pola je siglo, pola nije jos uvek...


  • 0

#990 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 14 May 2020 - 10:13 PM

Hm, ne pomaze mi mnogo odgovor. Ovo sto je stiglo jel Singapur posta ili ona kineska? To sto je stiglo, jel od istog prodavca a ono sto nije od drugog?


  • 0

#991 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 14 May 2020 - 10:21 PM

Kao i uvek kada je naručivanje iz Kine u pitanju univerzalan odgovor je: "nikad se ne zna".

Verovatno će ti stići ako naručiš, pitanje je dal za 2 nedelje (mala verovatnoća) ili za 4 nedelje ili možda potraje 10+ nedelja, to niko ne može da ti kaže. Čak i ako recimo i ja i ti isti dan od istog prodavca naručimo isti proizvod, niko ne može da garantuje da će oba paketa stići u isto vreme, jedan može recimo da zaglavi kod nas na carini mesec dana što se dešava a drugi da prođe isti dan.

 

Jedini ali baš jedini način gde sa velikom verovatnoćom može da se kaže da će ti paket stići za manje od 3 nedelje je ako naručiš sa DHL express isporukom.

 

Opet, univerzalna preporuka je da:

- ako ti nešto treba u nekom vremenskom periodu, recimo manjem od 45 dana i biće ti problem ako za to vreme ne dođe onda kupio lokalno na KP ili u prodavnici i nemaš sekiracije. (Recimo poklon za rođendan)

- ako naručuješ onako jer ti se nešto sviđa i voleo bi da to imaš i nije ti bitno kad će doći onda naručiš i zaboraviš da si naručio a posle mesec dana proveriš tracking kako paket napreduje...


  • 0

profilepic.gif


#992 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 14 May 2020 - 10:30 PM

Ma znam...kakav DHL...Imao sam sreće da kada god nešto poručim, to mi dođe za max 3 nedelje ali uvek bila Singapur pošta. E sada je zeznuto što ta pošta ko zna kakav tracking ima, odakle dokle idu avioni...samo mogu da nagađam u pravu si.

Stvarno kad bi letela ova ErSrbija do brata SiĐija redovno ko za  Njujork (ništa neće biti veća/manja šteta) možda bi sve bilo ubrzano, mada i ne mora da znači.


  • 0

#993 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 June 2020 - 06:40 PM

Naručio prekjuče nešto sa malom poštarinom (jedva našao), dobio odgovor od brata Kineza:

 

hi, thank you for your order ,we are so sorry ,China post stopped the shipping way in April ,still not open yet .
So we can not ship your order .

  • 0
Homesick for a place you've never been...

#994 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 08 June 2020 - 06:53 PM

Videh na par mesta da prodavci koriste turkey post, ne znam da li to radi posao. Doduse nisam video ni na jednom proizvodu koji me zanima, ali dobro, bice valjda nekad opet...
  • 0

#995 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 08 June 2020 - 06:59 PM

Mislim da je pametnije izbegavati narudzbine sa alija dok se ne normalizuje situacija, ako se to ikad i desi.

 

Ajde Vucko, kad si toliko dobar s' njim, iscimaj brata Sija da vrati stvari na staro  :mrgreen:


  • 0

#996 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 08 June 2020 - 07:17 PM

Videh na par mesta da prodavci koriste turkey post, ne znam da li to radi posao. Doduse nisam video ni na jednom proizvodu koji me zanima, ali dobro, bice valjda nekad opet...


Meni stiglo sat,preko turaka,i to za nekih 25 dana.

U Singapuru mi desetak paketa came vec 40-55 dana ni da mrdnu.

Imam i desetak paketa preko litvanije,nista,javljaju kao neke promene...
  • 0

#997 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 26 July 2020 - 05:20 AM

Dakle zbog domaćih lopova nam je najverovatnije i CRC zbog toga ukinuo trgovinu. 

Dakle najgori cigani smo!

http://rs.n1info.com...-postarinu.html

 

https://nova.rs/bizn...rinu-za-srbiju/

 

Jel Vam stizalo nešto iz Kine skoro. Ako jeste, kad je bilo poručeno?


  • 0

#998 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 26 July 2020 - 05:47 AM

Ne bik znao za Alija iz Kine, al prošle nedelje mi stiglo mat staklo za samsung tab s4 iz Njemačku za 4 (četiri) dana, šipment fri ... biće skoro propas' sveta ...


  • 0

#999 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 26 July 2020 - 06:01 AM

Koji je to sajt?


  • 0

#1000 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 26 July 2020 - 06:34 AM

Ibej... plaćeno karticom, jer pej pal nije funkcionisao iz nekog razloga ...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika