Jump to content


Fotografije
- - - - -

Kupovina iz Kine bez troskova postarine


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1100 odgovora na ovu temu

#941 kolera013

kolera013
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 21 February 2019 - 08:45 PM

Где купити aero bars? Видео сам да има на алију за око 20$ што ми је тотално ок, али ме смара чекање док то стигне. Да ли је неко то узимао преко нета и где?

Sent from my HUAWEI LYO-L01 using Tapatalk
  • 0

#942 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 09 March 2019 - 07:50 PM

Da li je neko kupovao dresove sa Alija? Da li valjaju icemu?

Sent from my K013 using Tapatalk
  • 0

#943 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 March 2019 - 09:19 PM

Na pitanje da li valjaju najpriblizniji odgovor je zavisi...

Surf po ino sajtovima mi je predocio Racmmer kao PRC brend koji vredi.
Zagrizao sam udicu i nisam bio razocaran.
Velicine su realne(kao u prilozenoj tabeli), boje su verne a materijal i kroj vise nego dobar za novac koji treba izdvojiti.

Nije neka fotka ali da vidis Racmmer izgleda https://www.instagra...d=10zm7pv81wppx

P.S. Ko ocekuje dres kao Assos ili Rapha za 10$ neka novac prebaci na neki tiket, kome je bitno da pise ASSOS bice odusevljen jer CH prevaranti isti takav dres prodaju za 15 puta visu cenu.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#944 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 April 2019 - 07:06 PM

Kratak rukav je sa AE, dugi iz PB. Ovaj levi je nešto malo tanji (logično da kratak rukav bude tanji), nema zaštitu od vetra ispod patenta, patent je bolji na desnom (nije krš ni na ovim sa AE), silikonska traka na dnu je drugačija, manje „lepljiva“ na AE verziji i to je otprilike to. Oba su vrlo prijatna za nošenje mada ovaj sa AE nisam probao u vožnji, danas je stigao.
Ne sećam se koliko je koštao dugi rukav, ovaj sa AE je bio 27 dolara u kompletu sa šorcom na tregere.0719016aa57cd519ef3785fb685995ec.jpg
  • 1

#945 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 18 June 2019 - 02:48 AM

Ima ovde mnogo snalažljivijih od mene pa Vam tražim pomoć. Tako je zimus bilo :) pa kad imate viška vremena...

Da li neko može na Aliju ili negde gde su slične cene ovakvu lulu ali 17 stepeni i 110mm dužine. Ubi se tražeći, nema:

https://www.aliexpre....5e5b20fb5b1urR

https://www.aliexpre....90673c00HPjrjU

Hvala ;)


  • 0

#946 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 18 June 2019 - 03:31 AM

Ja bih bio oprezan sa jeftinim kineskim karbonom, mozda je bolje aluminijum. Procitaj komentare za proizvod.

(link)


  • 1

#947 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 18 June 2019 - 11:44 AM

Ja vise verujem jeftinom kineskom karbonu nego jeftinom kineskom aluminijumu.


  • 1

#948 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 19 June 2019 - 01:39 AM

Ja bih bio oprezan sa jeftinim kineskim karbonom, mozda je bolje aluminijum. Procitaj komentare za proizvod.

(link)

Hvala Dušane, ali baš tu sa linka imam. Meni treba baš oblik kao što sam postavio link, dakle ne cev okruglog porecnog preseka, nego ko na linku, pljosnatog-pravougaonog otprilike.

Ovu vozim već godinu dve godine činimi se...odlična, više je to neki aluminijum koji je "porpskan" malo  karbonom. Tehnički je ok, a estetski je loša farba oko vijaka pa pukne ko kora i ispada...ali i to se sredi ko zna malo da prsne autolakom i malo šmirglom finom i sve bude ok. Ili da pazi prilikom montaže, eto ima moje iskustvo. Moja je i tu sređena, ko nova je.


  • 0

#949 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 19 June 2019 - 02:12 AM

Ovde (link) amerikanac u komentarima napisa da nije dovoljno cvrsta sto na osnovu dizajna tj visine zida sa strane lule deluje kao valjana primedba. Verovatno zato ne prave u dimenzijama koje trazis jer se pretpostavljam mnogo uvijaju cak i za kineske standarde.


  • 0

#950 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 21 June 2019 - 12:09 AM

Moguće, jer pratim cele godine i nikako da naprave te dimenzije i sve one koje karakterišu "obične" lule!


  • 0

#951 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2019 - 09:52 AM

Da li negde na ebay stranici željenog artikla može da se vidi da li se dobija pravi funkcionalni tracking kod, kao na aliexpresu što ima jasno naznačeno? Slabije koristim ebay pa se ne snalazim


  • 0

#952 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 26 July 2019 - 07:00 PM

Izgleda da nema, gledao sam sad i za jeftinije i za skuplje proizvode, nigde decidno ne piše da ide ili nejde tracking broj.

Jeftine stvari uglavnom imaju "Economy Shipping from China/Hong Kong/Taiwan to worldwide" i tu verovatno nema potpuno funkcionalni tracking, ali ne mora da znači a kod skupljih stvari obično stoji "Standard International shipping" koji ima tracking.


  • 0

profilepic.gif


#953 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 July 2019 - 07:28 PM

Da li negde na ebay stranici željenog artikla može da se vidi da li se dobija pravi funkcionalni tracking kod,

Normalan broj je onaj koji možeš da pratiš preko naše pošte, ali to vidiš tek kad pošalju. Ali ti to ne garantuje ništa.

 

U poslednja dva slučaja, na Ebay-u sam uzimao drugaru neke makete helikoptera, od dva različita trgovca i u razmaku od dva meseca, i oba puta mi se desilo isto - uredan treking broj, ali umesto helikoptera i na moju adresu, u oba slučaja stigli su privesci za ključeve - u moj komšiluk. Jednom u obližnju kafanu, jednom u frizerski salon.

 

Te majmune nije mrzelo da na netu potraže "znamenitosti" u mom kraju, i na te adrese pošalju lažni artikal, valjda da bi poštanski broj bio odgovarajući, nadajući se, pretpostavljam, da ja neću pratiti paket i da će isteći vreme za žalbu. A paket - isporučen.

 

Dobio sam u oba slučaja refund, ali dobro ću razmisliti pre nego što bilo šta iole vrednije ponovo naručim.


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#954 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 26 July 2019 - 07:37 PM

To se uglavnom dešava kod stvari sa nerealno niskom cenom u odnosu na sve ostale prodavce.


  • 0

profilepic.gif


#955 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 July 2019 - 07:45 PM

To se uglavnom dešava kod stvari sa nerealno niskom cenom u odnosu na sve ostale prodavce

Cena je bila u ravni sa ostalima, jedino što je samo kod njih shipping bio free. Ali su oba lika imala po preko 300 pozitivnih ocena, preko 95%. Sad su obojica izbačeni.


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#956 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 26 July 2019 - 07:50 PM

Gde baš da naletiš na dva ista slučaja! I ja slabo koristim ebay, par puta sam pazario sitnice koje su bile na aukcijjama pa sam dobio dobru cenu ali samo jedna ili dve stvari mi nisu stigle (verovatno se negde zagubilo usput) i tu sam dobio lovu nazad ali generalno proces žalbe je teži nego recimo na aliju tako da retko koristim ebay a i prevara ima više...


  • 0

profilepic.gif


#957 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 July 2019 - 07:54 PM

Gde baš da naletiš na dva ista slučaja!

Još uvek se pitam :)

 

Jedini smisleni odgovor je da je u pitanju isti lik koji jako ne voli maketare :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#958 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 26 July 2019 - 08:29 PM

Meni se dešavalo da narucim nešto i dobijem kod za praćenje koji radi sve vreme ali paket stigne na drugu adresu, dok moj paket stigne nakon toga bez koda. To im je standardna fora da se ućare za postarinu i tako budu jeftiniji u odnosu na konkurenciju.

Dešavalo se i na aliju i ebay-u...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#959 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 26 July 2019 - 09:11 PM

Ne volim ebay, em nikad ne znas sta ces dobit ni hoces li dobiti ista. Ali je svjetlosnim godinama ispred, uopste ne gledam ko prodaje, kakvi su dojmovi, bas me briga, ako promasim mogu promasiti jedino vrijeme sto moram cekati da stigne druga narudzba. Kod njih sam diamond member i nemam nikakvih problema, sta god ne valja dispute se rjesava ekspresno. Ima i tamo svakakvih naravno ali mnogo manje nego na ebayu
Sto se tice t. number, po meni je bolje uzimati tamo gdje se placa postarina, em stize brze em nema naplate poste rs. Ne znam kako je u Srbiji al kod nas uzmu 1.8km za te posiljke koje su untracked. Ja sam danas disputao lock ringove za gripove i kuku za boks vrecu, istekao rok, stiglo nije sta bih ja. Ovaj senzor kadence sto sam pisao u onoj svojoj temi stigao za 15 dana, shipping 1.4 km, t. number i nema postarine kod nas

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#960 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 July 2019 - 09:38 AM

A ja baš mislio da je ebay pouzdaniji i bezbedniji za reklamacije zbog paypala koji te štiti... nisam znao da ima toliko muljatora. Mada i sa Alijem imam dobra iskustva sa dispute i refundiranjem. Samo u ovom slučaju treba mi da stigne pouzdano a ne da čekam celo leto za džabe pa se natežem pa poručujem ponovo.. zato bih hteo tracking.

 

Izgleda da nema, gledao sam sad i za jeftinije i za skuplje proizvode, nigde decidno ne piše da ide ili nejde tracking broj.

Jeftine stvari uglavnom imaju "Economy Shipping from China/Hong Kong/Taiwan to worldwide" i tu verovatno nema potpuno funkcionalni tracking, ali ne mora da znači a kod skupljih stvari obično stoji "Standard International shipping" koji ima tracking.

 

U pitanju je neki nosač za bryton od svega nekoliko dolara pa nisam siguran, ali pitaću već prodavca za tracking. Ima i na Aliju gde provereno ima pravi tracking samo su malo skuplji nego na ebay. Dok, za bryton koji je vrednosti skoro 100 $ pretpostavljam da sigurno ima traccking? Piše "free expedited shipping"


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika