Jump to content


Fotografije
- - - - -

Kupovina iz Kine bez troskova postarine


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1102 odgovora na ovu temu

#921 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 02 November 2018 - 09:14 AM

Stigao mi jutros iz Tajvana nosač za supernovu koji sam poručio 21.10. Free shipment. Ovo je neverovatno. Do sad su mi stvari poručene iz Kine stizale tek nakon mesec-dva. Još mi ni carinu nisu naplatile ove naš derikože. Samo 250 dindži, za cigare valjda ... :D 


  • 0

#922 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 13 December 2018 - 06:08 AM

Da li neko zna da li ce i kada preko Alija biti moguce placanje preko paypala?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#923 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 13 December 2018 - 06:21 AM

Verovatno Jack Ma zna.


  • 0

profilepic.gif


#924 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 13 December 2018 - 09:35 AM

Da li neko zna da li ce i kada preko Alija biti moguce placanje preko paypala?

Nikada.
AliExpress ima svoj sistem koji se zove alipay i nema nikakvog razloga da koriste konkurentni sistem za istu stvar

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 1

#925 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 13 December 2018 - 11:40 AM

Hoces reci, samo napravis nalog na Allpay, povezes ga sa svojim bankovnim racunom i placas sta god ti treba? Potpuno isto kao paypal?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#926 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 13 December 2018 - 12:32 PM

Bas tako

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#927 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 December 2018 - 01:51 PM

Hoces reci, samo napravis nalog na Allpay, povezes ga sa svojim bankovnim racunom i placas sta god ti treba? Potpuno isto kao paypal?

Ne moraš da ga povezuješ ni sa čim. Plaćaš svojom Internet karticom.


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#928 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 22 December 2018 - 04:36 PM

Jedno pitanje vezano za narucivanje robe iz Kine...

Primetio sam da mnogi delovi za bajs mogu bas bas jeftino da se nabave, pa cak i 2 do 3 puta jeftinije od standardne cene. Konkretno gledao sam neke Mavic tockove koji su ne Ebay-u, iz Kine 3 puta jeftiniji. Prostp razmisljam da ih porucim pa cak i ako budem morao da cekam 2 meseca ali sa druge strane tockovi su bas bitan deo bajsa koji nosi tezinu vozaca i ne bih zeleo da se zbog te cene napravi kompromis koji ce zdravstveno da me kosta. :)

Kakvo je vase misljenje i iskustvo povodom deloba za biciklove porucenih iz Kine, da li je neko porucivao tako neke tockove ili mtb vile? Kako ste prosli sa kupovinom?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#929 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 December 2018 - 05:02 PM

To nije Mavic...

Moja iskustva sa narucivanjem iz PRC-a su pozitivna jer sam znao sta porucujem i bio svestan rizika online trgovine.

Sta to tebi moze da znaci ???
Ako ti je dobra kombinacija neki tockovi na kojima pise Mavic + carina i porez + nadam se da ce biti bez ostecenja onda porucuj.

Postoje dobri kineski tockovi ali im cena nije tako dobra.
Ono sto sam koristio a da nije preskupo i da ima delova kod nas su Novatec nable, topla preporuka za njih.



Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#930 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 22 December 2018 - 05:08 PM

 Konkretno gledao sam neke Mavic tockove koji su ne Ebay-u, iz Kine 3 puta jeftiniji.

Nema mavic tockova iz kine a da su 3x jeftiniji

Znaci ili to nije mavic ili nije 3x jeftinije.

 

Ako hoces dobre tockove iz kine oni nisu narocito jeftini.


  • 0

#931 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 22 December 2018 - 08:28 PM

Dobro pravilo kojeg se treba ovde držati je da "ako zvuči suviše dobro da bi bilo istinito verovatno i nije istinito" .

Osim toga na stvari kao što su točkovi moraš računati i na carinu i pdv...

 

Uglavom ako je aluminijum i ima dobre recenzije taj prodavac možda bi i rizikovao ako se sa svim troškovima prođe dosta jeftinije ali ako je karbon onda bolje ne rizikovati i dobro pročešljati net, potražiti iskustva ljudi koji su kupovali.


  • 0

profilepic.gif


#932 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 23 December 2018 - 08:56 AM

Konkretno su u pitanju ovi tockovi
https://www.ebay.com...0MAAOSwENxXnDRR

Cena novih je oko 360 do 400e tako da su ovi sigurno replika, jednostavno originalne po ovoj ceni nije moguxe nabaviti.

U pravu je Sirius kad kaze da ako je previse dobro da bi bilo istinito onda i nije. Bolje je po meni i kupiti takve koriscene tockove po ceni od dvestotinak eura ali da znas da je to, nego nove za trecinu jeftinije, ali imitacija. No ne moze covek da se ne polakomi kad vidi nesto sto izgleda dobro i jeftino i kad poverujes da kupovinom dobijas a zapravo gubis i vreme i novac. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#933 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 23 December 2018 - 09:15 AM

Ma kakvi, pogledaj mu fidbekove, najveći deo pozitivnih ocena je dobio za stvari koje koštaju ispod 2$, par xiami kamerica i tek 5-6 stvari koje su preko 50$ (uglavnom vibratori, pardon masažeri :D).


  • 0

profilepic.gif


#934 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 23 December 2018 - 03:04 PM

Konkretno su u pitanju ovi tockovi
https://www.ebay.com...0MAAOSwENxXnDRR

Cena novih je oko 360 do 400e tako da su ovi sigurno replika, jednostavno originalne po ovoj ceni nije moguxe nabaviti.

kad si vec pitao za misljenje...

Na zalost ovo sa link nije replika vec original mavic tockovi na slici, sto bi trebalo da te navede da ih kupis.

 

Ali neces dobiti ni original ni repliku, tj neces dobiti nista jer je ovo samo oglas za navlacenje neupucenih kupaca.

Bolje da kupis i fake tockove nego ovo ovaj prodaje maglu :D

Znaci skroz drugi tip prevare.

 

Ovde samo mozes izgubiti vreme a ako ne pazis i novac, a neces dobiti apsolutno nista.


  • 0

#935 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 23 December 2018 - 07:21 PM

Hvala na savetu.

Samo jos jedno pitanje. Zar pay oal nema opciju za povrat novca u slucaju kada kupac dobije proizvod koji ne odgovara opisu iz oglasa ili kad proizvod ne dobije uopste?

Sem toga citao sam review kupaca i niko se ne zali da nije dobio tockove ili da je prevaren. Naprotiv, neki bas hvale kvalitet tockova za ulozen novac pa to sve malo zbunjuje ako je u pitanju prevara. Na kakvu konkretno prevaru mislis da moze da se desi?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#936 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 23 December 2018 - 07:30 PM

Ono sto sam koristio a da nije preskupo i da ima delova kod nas su Novatec nable, topla preporuka za njih.

 

Potpuno saglasan za novatec nable.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#937 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 December 2018 - 08:44 PM

@Smasher Са разним кинеским копијама одлично се зарађује баш зато што је тешко одолети и што људи већином пристају и на обичан производ, само да га добију по цени која је трипут нижа него за оригинал. Па макар производ био и 10 пута лошији од кинеске цене. Разумем да је тешко одолети, јер јесте. :) Но, само један детаљ - шта ти знаш о људима који су наводно задовољни баш тим точковима, какви год они били? Пуно људи је задовољно и Сава хлебом од 30 динара, бициклима од 5000 динара, аутомобилима од 5000 евра или двојкама и тројкама у школи. Проблем је што немаш начина да знаш да ли ти људи имају ишта заједничко са тобом, па ти та нека похвала производа суштински не значи ама баш ништа.

 

Ја бих ти препоручио да се распиташ мало какве точкове можеш да добијеш овде, по радњама и огласима, за паре које си мислио да даш за ту кинеску мачку у џаку. Не заборави да додаш 10 % за царину, па на то 20 % царине и бар још мало на "ето тако" трошкове. Такође, ако купујеш по некој акцијској цени, рачунај да ће дажбине сасвим могуће бити на редовну цену (ако акција прође). И провери добро да ли је поштарина бесплатна и за тако кабасту робу, јер се за основицу за царињење (а тиме и ПДВ) не узима само цена робе него цена + поштарина. Можда си и знао, само подсећам. Дакле, када дођеш до очекиваног износа који би платио, погледај шта можеш да добијеш овде. Могуће је да ћеш моћи да добијеш и боље.


  • 0

#938 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 23 December 2018 - 09:44 PM

Hvala na savetu.

Samo jos jedno pitanje. Zar pay oal nema opciju za povrat novca u slucaju kada kupac dobije proizvod koji ne odgovara opisu iz oglasa ili kad proizvod ne dobije uopste?

Sem toga citao sam review kupaca i niko se ne zali da nije dobio tockove ili da je prevaren. Naprotiv, neki bas hvale kvalitet tockova za ulozen novac pa to sve malo zbunjuje ako je u pitanju prevara. Na kakvu konkretno prevaru mislis da moze da se desi?

Pusti se review-a kupaca koji su ili namesteni ili napisani neposredno po dobijanju proizvoda i ne odslikavaju upotrebnu vrednost loseg proizvoda.

Siguran sam da i sam ne verujes u sve pozitivne komentare koje si procitao, niti iko od kupaca ima mogucnost tu da napise da su mu s etockovi raspali posle dva meseca i ako bi ti ta informacija puno vise znacila od one da je neko dobio paket na vreme.

 

Sto se tice PP zastite, to imas, ali nisu svi dovoljno vesti da ostvare zastitu i vrate svoj novac sebi u novcanik.

Ta prevara se sastoji da ti izvuces novac na pola puta izmedju kupca i predavca tako da on ima 50% sanse da zavrsi kod njega i 50% sanse da se vrati kod tebe.

 

Nadam se da si razumeo sta sam napisao. :)


  • 0

#939 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 23 December 2018 - 10:02 PM

Naravno.

I sto Cane kaze, na te troskove se uvek pridodaju neocekivani troskovi pa to izadje i vise i isporuka traje duze.

Suma sumarum je da se i ja slazem da se za tako mali novac ne mogu kupiti ti tockovi, pa jos i novi. A s obzirom da je to jako vazan deo bicikla koji pored guma ostvaruje kontakt izmedju vozaca i asfalta pogotovo kad se vozi velikom brzinom nizbrdo, necu se igrati timw pa sve i da je dzabe...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#940 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 24 December 2018 - 08:21 AM

Hvala na savetu.

Samo jos jedno pitanje. Zar pay oal nema opciju za povrat novca u slucaju kada kupac dobije proizvod koji ne odgovara opisu iz oglasa ili kad proizvod ne dobije uopste?

Sem toga citao sam review kupaca i niko se ne zali da nije dobio tockove ili da je prevaren. Naprotiv, neki bas hvale kvalitet tockova za ulozen novac pa to sve malo zbunjuje ako je u pitanju prevara. Na kakvu konkretno prevaru mislis da moze da se desi?

 

Koliko je meni poznato, pay-pal nema tu opciju, tj. ne garantuje ti ništa, to je samo servis za plaćanje preko interneta ... 

 

Sa ali - ekspresa nikada nisam poručivao, pa ne bih o njemu, ali e-bay je ima i to dobro funkcioniše (koristio sam je par puta).


  • 0




1 članova čita ovu temu

1 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika


    Doutdes