Jump to content


Fotografije
- - - - -

Kupovina iz Kine bez troskova postarine


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1104 odgovora na ovu temu

#881 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 20 December 2017 - 09:36 AM

Ja sam zato narucio sredinom novembra, računajući da ce stici za 15ak dana, kao sto je obicno slucaj. Da ne ulazim u decembar...

Za sad mi je stiglo 3/9 a dvije stvari iz USA koje takodje stizu za max 2 nedjelje, su stigle za ravno 30 dana.

Bicu srecan ako preostalo stigne prije nove godine.
  • 0

#882 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 December 2017 - 11:55 AM

Док сам ја јурио Царину, поштар је искористио јединих 30 минута у 2 дана колико нисам био код куће. Толико о "праћењу" пошиљки. Чим нађох папирче отрчах у главну пошту у Раковици. Знам да тамо све држе, а и писало је на папирчету да ће бити тамо наредних 5 дана. Стигох једва пре затварања и после 15 минута чекања почиње ПТТ Вртешка:

- Ваш пакет није код нас него у пошти на Петловом брду.

- Како није код вас кад пише на папирчету да ће бити код вас пет дана?

- Не, не... Ево, пише Вам овде да је код нас "ДАНАС", односно првог дана.

- А где пише да ће код вас бити САМО тог првог дана?

- Не пише.

- А зашто је на Петловом брду, а не у мени најближој пошти, на Лабудовом брду? (види се и по адреси)

- Не знам.

 

Иначе, број пошиљке је уписан ногама, па није било начина да пробам са праћењем на сајту Поште. И они једва протумачили, а вероватно су нашли преко мог имена.

 

Данас одем на Петлово брдо. Не може на слободан шалтер, каже девојка морам на други. Добро. Дођем на ред, каже жена да имају две пошиљке за мене! Стигло и са Гирбеста и са АлиЕкспреса! Али, то сад мора да се тражи код оне девојке са првог шалтера. О, животе...

 

Добијем ја некако пакетиће, потпишем.

- Ево, довиђења.

- Чекајте, треба ли нешто да платим?

- Не.

 

Мислим се на крају - за бесплатно још је и подношљиво.

 

П.С. Гирбест је послао тек 21. новембра и имао праћење. Алиекспрес је послао ваљда 9. новембра, без праћења.


  • 0

#883 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 December 2017 - 09:10 PM

Poručio 3 artikla sa Alija 06.12. Prvi stigao juče ( 13 dana ) i to mi deluje veoma brzo. Druga dva još nisu napustila Kinu.


  • 0

#884 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 21 December 2017 - 01:19 AM

Nešto stigne baš brzo, a neke stvari cekas po mjesec i kusur.

Telefoni su mi najbrze stizali - 10, 12 dana.
  • 0

#885 sone69

sone69
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 21 December 2017 - 08:36 AM

Nešto stigne baš brzo, a neke stvari cekas po mjesec i kusur.

Telefoni su mi najbrze stizali - 10, 12 dana.

Uvek me je zanimalo to za telefone, jel ti telefoni rade na nase mreze, tj nisu zakljucani, kodirani itd, i da li se placa carina, porez...?


  • 0

#886 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 21 December 2017 - 09:02 AM

Uvek me je zanimalo to za telefone, jel ti telefoni rade na nase mreze, tj nisu zakljucani, kodirani itd, i da li se placa carina, porez...?

Rade ali moraš da platis carinu i porez.
  • 0

#887 asdarko

asdarko
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 21 December 2017 - 09:47 AM

Ja sam u julu mesecu kupio Xiaomi readmi note 4 i prezadovoljan sam. Proslo je bez carine, ali to je sreca.
  • 0

#888 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 21 December 2017 - 11:23 AM

Ja sam narucio 2 Xiaomi 4x i za oba sam platio porez. Mada je kod nas u CG malo drugačije.

Kasnije sam po internetu vidio da su neki prolazili bez placanja.
  • 0

#889 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 January 2018 - 11:50 AM

Jel zna neko da li i gde mogu da pratim pošiljku sa ebay-a iz Kine sa ovim tracking kodom?

 

LAOCC1004996505YQ

 

Ne mogu da nađem normalnog prodavca da lepo dobijem onaj provereni kod što počinje sa RG i završava se sa CN koji mogu da pratim i na sajtu naše pošte


  • 0

#890 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 14 January 2018 - 01:06 PM

To je broj lokalne posiljke nije broj internacionalnog formata da se moze pratiti.

Posiljke sa pracenjem se placaju, tako da se ne isplati na male vrednosti za prodavca, jedino ti da doplatis za to.


  • 0

#891 fudimenti

fudimenti
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 14 January 2018 - 02:48 PM

Probaj trackitonline.ru. mislim da pokrivaju i kineske lokalne. Barem ćeš znati kad je pošiljka napustila kinu

Sent from my x600 using Tapatalk
  • 0

#892 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 January 2018 - 03:00 PM

Pitao sam nekoliko prodavaca na ebay, upravo me ta granica zanima, za pošiljke koje vrednosti se dobija tracking ali mi je samo jedan odgovorio. Reče da je za kupce iz US preko 5$ a za ostale preko 10$. Samo ne znam da li to važi za ceo ebay ili od prodavca do prodavca... Poručio sam kod druge dvojice, preko 10$ i dobio gore pomenuti kod. Sad ću i kod tog trećeg, ali ne stigne li u roku odmah tražim refund, eskaliram i nemam više živaca ništa dodatno da čekam. Niti mogu da gledam u pasulj da li je zaglavilo negde pa će stići jednog dana uz veliko kašnjenje, ili nije ni poslao... Rok od puna dva meseca je vala razuman.

 

Kod četvrtog prodavca znam da sam dobijao valjan tracking ali za pošiljke od 30-40$, ali on je skuplji pa mi se ne isplati za veće količine, a i onda mi carina lupa po 300-500 din za pdv i otvaranje pa gledam da poručujem na sitno da ide ispod radara. Zato tražim minimalni iznos, što manji paketić a da se dobija tracking.

 

S druge strane na aliexpresu sam dobijao i pratio na sajtu pošte pošiljke od samo 6, pa i 3$ i stizale su za 15-20 dana. Ali to je velika prodavnica (Ugreen) pa možda zbog toga.

 

edit:

Probaću taj trackitonline.ru za sada kaže da još pošiljka nije u bazi. Našao sam i ovaj https://track24.net/


  • 0

#893 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 17 February 2018 - 08:58 PM

Nesto me interesuje u vezi kupovine sa ebay-a? Nikada nisam kupovao na aukciji pa me interesuje kada se vrsi placanje? Odmah po zavrsetku aukcije ili se novac uplacuje kasnije u nekom roku? Ako placam paypal-om, ne moze automatski da mi skine sa racuna, moram "rucno" da platim. 


  • 0
.

#894 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 February 2018 - 09:20 PM

Mozes da platis odmah nakon licitacije ili u roku od tri dana. Ne moze da ti se skine automstski sa paypla-a.

Ako greskom izlicitiras ili odustanes od predmeta licitacije mozes da odustanes tako sto pokretacu licitacije posaljem poruku o odustanku najkasnije sat vremena nakon zavrsetka. 

Ne znam sta licitiras, ali ako su kinezi moras da vodis racuna o opisu predmeta jer cesto se slika i opis predmeta ne slazu, primera radi na slici stoji 6 komada necega a u opisu stoji da se licitira 1 komad. Takodje znaju da stave rezervnu cenu ako nisu sigurni da ce licitacija doci do neke pristojne cifre.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#895 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 17 February 2018 - 09:32 PM

Gledam nesto ne vezano za biciklizam a i da znam za ubuduce. Znaci mogu da kupim i ako trenutno nemam para na racunu? Kao sto nemam :)


  • 0
.

#896 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 February 2018 - 09:38 PM

Gledam nesto ne vezano za biciklizam a i da znam za ubuduce. Znaci mogu da kupim i ako trenutno nemam para na racunu? Kao sto nemam :)

 

Mozes naravno. Ja kad nemam kintu na kartici posaljem kinezu poruku da cu uplatiti za dan-dva i zahvalim na razumevanju i do sad nisam naisao na odbijanje ili bilo sta drugo, u par navrata su mi ljubazno odgovorili  da nije nikakav problem da sacekaju par dana. Pa i tebi savetujem da im posaljes isto poruku da ces uplatiti cim pre...


  • 2

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#897 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 17 February 2018 - 09:41 PM

Gledam nesto ne vezano za biciklizam a i da znam za ubuduce. Znaci mogu da kupim i ako trenutno nemam para na racunu? Kao sto nemam :).

Možeš da licitiras a ne da kupis ;)
Tek kad platis oni šalju.

Prodavac ti svakako ne može ništa dok ne prodje rok za plaćanje, znaci i on mora da čeka.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#898 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 18 February 2018 - 09:18 AM

Hvala ljudi. Ovo sto gledam nije od Kineza ali cisto da znam pravila, sta se sme a sta ne sme.


  • 0
.

#899 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 18 February 2018 - 01:47 PM

Kad licitiras najviše pazi gde i kako salje, naročito ako ne kupujes od Kineza.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#900 stefan85

stefan85
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts

Postavljeno 07 March 2018 - 01:14 PM

Pozdrav ljudi,

zanima me da li je neko imao iskustva sa:

https://www.bike-discount.de/

 

Pre svega me zanima da li je neko imao problem sa nestizanjem paketa, zadrzavanjem na carini, carinom, a onda me zanima za koliko stizu paketi od prilike?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika