Jump to content


Fotografije
- - - - -

Kupovina iz Kine bez troskova postarine


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1104 odgovora na ovu temu

#1001 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 26 July 2020 - 01:45 PM

https://nova.rs/bizn...arinu-za-srbiju


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#1002 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 26 July 2020 - 01:50 PM

Dakle zbog domaćih lopova nam je najverovatnije i CRC zbog toga ukinuo trgovinu.
Dakle najgori cigani smo!
http://rs.n1info.com...-postarinu.html

https://nova.rs/bizn...rinu-za-srbiju/

Jel Vam stizalo nešto iz Kine skoro. Ako jeste, kad je bilo poručeno?

Meni stizale neke sitnice narucene u aprilu sa free shiipping-om.. ceo jul stizu...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#1003 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 26 July 2020 - 05:32 PM

ok hvala svima na odg. Bruka je kakvi smo ljudi pa nas sa Alija častili DHL-om. Garantujem da su mnogo pametni i po dobijanju pošiljke otvarali dispute.


  • 0

#1004 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 July 2020 - 05:37 PM

Koliko sam upućen, mediji, kao i obično, više vole pisati klik-bejt članke, nego se baviti (pravim) novinarstvom, tj. proveriti podatke, utvrditi činjenice, raditi svoj posao.

A problem je upravo u tome što i poštari tako rade.

Nije (toliko) do krađa, koliko je do neorganizovanosti i boljenja patke, pa su se neuručeni paketi vraćali.

 

Što je u neku ruku još sumanutije.

 

Da li je u pitanju namera države da zaštiti lokalne uvoznike na pomalo cigansku foru, ili jednostavno glupost i bahatost - ne znam, mada računam da jedno ne mora isključivati drugo u ovom slučaju.

 

Sve u svemu - još jedan od razloga zašto je ovo najbolja zemlja na svetu.  :)


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1005 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 July 2020 - 05:47 PM

Sve u svemu - još jedan od razloga zašto je ovo najbolja zemlja na svetu.  :)

Samo još da racionalizujemo zašto, i da se u to ubedimo. Nekako mi ovo s paketima nije dovoljno n2:Heristical


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#1006 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 26 July 2020 - 05:51 PM

Ma teška bruka. Gledam u našem društvu su CG, BiH, MKD, sve bolji od boljeg! Nikad ništa biti nećemo!


  • 0

#1007 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 26 July 2020 - 08:05 PM

Ne sporim da ima kradje paketa, ali jel su ti "novinari" ili "strucnjaci" iz "Efektive" proverili kakve su postarine sada za ostale delove sveta, iz iste te Kine? Jel su proverili kako je kad se uvozi roba na veliko koja je isto tako isla postanskim kanalima u Srbiju? Znaci, nesto van aliexpressa? Da jesu, videli bi da to nije jedini niti glavni razlog.

Prvo, kineska posta je ukinula drzavnu subvenciju za slanje posiljki, pa je samim tim vecina prodavaca izgubila free shipping. Drugo, SAD su izasle iz svetske postarske unije (ne znam napamet naziv), sto je prilicno smanjilo opcije za slanje nekog paketa, pogotovo avionom. Ostaju jaki privatnici tj kurirske sluzbe (dhl itd) koji mogu da dostavljaju pakete.
Imam prijatelja koji na mesecnom nivou bas dosta i salje i prima robe sto ovde sto u inostranstvu (manji paketi ali dosta njih, to mu posao), tako da pre cu verovati njemu nego clickbaitu. Kad on za isti ovaj period za koji mi imamo visoke postarine, ima problem da uopste ne moze da poruci nesto da stigne iz Kine u Veliku Britaniju, jasno je da to nema veze sa Srbijom.
  • 0

#1008 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 July 2020 - 08:23 PM

U poslednjih mesec dana sam porucio 15-ak stvari sa Alija. Zemlja isporuke: Nemacka. Troskovi dostave simbolicni ili bez troskova. Prve stvari su stigle posle 2 sedmice.


  • 1

#1009 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 26 July 2020 - 09:19 PM

Ne sporim da ima kradje paketa, ali jel su ti "novinari" ili "strucnjaci" iz "Efektive" proverili kakve su postarine sada za ostale delove sveta, iz iste te Kine? Jel su proverili kako je kad se uvozi roba na veliko koja je isto tako isla postanskim kanalima u Srbiju? Znaci, nesto van aliexpressa? Da jesu, videli bi da to nije jedini niti glavni razlog.

Prvo, kineska posta je ukinula drzavnu subvenciju za slanje posiljki, pa je samim tim vecina prodavaca izgubila free shipping. Drugo, SAD su izasle iz svetske postarske unije (ne znam napamet naziv), sto je prilicno smanjilo opcije za slanje nekog paketa, pogotovo avionom. Ostaju jaki privatnici tj kurirske sluzbe (dhl itd) koji mogu da dostavljaju pakete.
Imam prijatelja koji na mesecnom nivou bas dosta i salje i prima robe sto ovde sto u inostranstvu (manji paketi ali dosta njih, to mu posao), tako da pre cu verovati njemu nego clickbaitu. Kad on za isti ovaj period za koji mi imamo visoke postarine, ima problem da uopste ne moze da poruci nesto da stigne iz Kine u Veliku Britaniju, jasno je da to nema veze sa Srbijom.

Ja sam proverio lično, na nalogu na Aliju promenio zemlju dostave na Mađarsku i sve poštarine normalne tj. free shipping za aliexpress standard shipping, a kad staviš Srbiju nema free, samo sa pratnjom i to dhl po astronomskim cenama.
Probaj videćeš.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#1010 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 26 July 2020 - 09:51 PM

Ne sporim da ima kradje paketa, ali jel su ti "novinari" ili "strucnjaci" iz "Efektive" proverili kakve su postarine sada za ostale delove sveta, iz iste te Kine? Jel su proverili kako je kad se uvozi roba na veliko koja je isto tako isla postanskim kanalima u Srbiju? Znaci, nesto van aliexpressa? Da jesu, videli bi da to nije jedini niti glavni razlog.

Prvo, kineska posta je ukinula drzavnu subvenciju za slanje posiljki, pa je samim tim vecina prodavaca izgubila free shipping. Drugo, SAD su izasle iz svetske postarske unije (ne znam napamet naziv), sto je prilicno smanjilo opcije za slanje nekog paketa, pogotovo avionom. Ostaju jaki privatnici tj kurirske sluzbe (dhl itd) koji mogu da dostavljaju pakete.
Imam prijatelja koji na mesecnom nivou bas dosta i salje i prima robe sto ovde sto u inostranstvu (manji paketi ali dosta njih, to mu posao), tako da pre cu verovati njemu nego clickbaitu. Kad on za isti ovaj period za koji mi imamo visoke postarine, ima problem da uopste ne moze da poruci nesto da stigne iz Kine u Veliku Britaniju, jasno je da to nema veze sa Srbijom.

Vidak ti je odgovorio. Ukucaj Hrvatsku, Sloveniju i nas videćeš razliku. Sve preko 5 evra ide na DHL ili slično sa poštarinama od preko 60e.
Isto su prošli Crna Gora, Makedonija, BiH...a na primer Jermenija koja je ista kao mi država, ima free i simbolične poštarine.

Nešto smo mi zeznuli debelo. Nisu nas džabe i sa pošte CRC-a skinuli. Sramota. Sad ćemo lepo sve po petoduplim cenama u domaćim radnjama.


  • 2

#1011 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 31 July 2020 - 11:33 AM

Narucio sam nekoliko jeftiniih gluposti pre neki neki dan i pogledam pracenje, imam sta i da vidim. Sve uslo u zemlju posle 3-4 dana. Nesto tu debelo ne valja...


  • 0
.

#1012 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 31 July 2020 - 11:37 AM

Narucio sam nekoliko jeftiniih gluposto pre neki neki dan i pogledam pracenje, imam sta i da vidim. Sve uslo u zemlju posle 3-4 dana. Nesto tu debelo ne valja...

To su lazni statusi njihovih posta. Napisu da je usla posiljka u drzavu, a oni ni na sestini puta

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#1013 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 31 July 2020 - 12:55 PM

Narucio sam nekoliko jeftiniih gluposti pre neki neki dan i pogledam pracenje, imam sta i da vidim. Sve uslo u zemlju posle 3-4 dana. Nesto tu debelo ne valja...

 

Isti slucaj i sa mojim narudzbinama od pre 10-ak dana. Mute nesto...


  • 0

#1014 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 31 July 2020 - 01:43 PM

Isto i kod mene, juče preuzeto u Hong Kongu a danas već u Beogradu, još je usput svratio paket i u Nemačku, Belgiju i Mađarsku, sve to za odprilike 33 sata :D

Ovaj DHL je nadmašio sam sebe n2:mail


  • 0

profilepic.gif


#1015 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 31 July 2020 - 06:26 PM

Ma ne bi me cudilo da za 10-20 dana na pracenju pise da su svi paketi isporuceni. A mi mozemo samo da kukamo posle.


  • 0
.

#1016 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 03 August 2020 - 12:21 PM

Kazu i ebay krenu da zateze s postarinama:
https://www.facebook...hc_location=ufi


  • 0

#1017 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 11 August 2020 - 10:13 AM

Sta kada otvorite dispute na Aliju jer roba nije stigla ni posle 3 meseca, oni odobre, ceka se vracanje novca a roba stigne posle toga? Gledao sam ali nigde ne mogu da potvrdim da sam primio paket. A ni pare ne lezu na rucun vec dugo vremena. 

Sta raditi u takvim slucajevima? Nikada do sada mi se nije desilo.


  • 0
.

#1018 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 11 August 2020 - 11:13 AM

Pa sta pise, jel dispute finished, kako je Alija presudio?
E, sad se otimamo mi sto smo na granici sa Hr, njima stizu posiljke redovno, pravo sam srecan da se ne lazemo, dok jednom ne smrkne drugom ne svane :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1019 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 11 August 2020 - 12:06 PM

Sta kada otvorite dispute na Aliju jer roba nije stigla ni posle 3 meseca, oni odobre, ceka se vracanje novca a roba stigne posle toga? Gledao sam ali nigde ne mogu da potvrdim da sam primio paket. A ni pare ne lezu na rucun vec dugo vremena.
Sta raditi u takvim slucajevima? Nikada do sada mi se nije desilo.

Pa ništa, roba ti ostaje, pare će da ti legnu na račun.
To je jedan od razloga zbog koga su nam opalili ovolike poštarine, puno je pošiljki sa takvim ishodom.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#1020 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 11 August 2020 - 12:37 PM

Ne bih ja rekao da je tako, i za Bosnu je ista stvar s postarinom a mi ne mozemo sakriti da je stiglo. Sta god da se naruci, znaci artikal od pola dolara u Bosni se placa 1.8km zavodjenje posiljke i ne mogu ja reci nije stiglo kad je kinezu poslano da jest

Prije da je ovo zbog korone, avioni ne lete i velika je vjerovatnost da paket stvarno nece stici u zadanom roku i onda kupac sasvim opravdano ima pravo na svoj novac a to se ne isplati kinezu

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika