Jump to content


Fotografije

Izbor guma


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
763 odgovora na ovu temu

#541 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14592 posts

Postavljeno 10 December 2022 - 02:44 PM

To su privremene flekice, da se dodje do kuce. Kupujte samo TipTop za pravo krpljenje gume.


  • 0

#542 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 10 December 2022 - 06:11 PM

Tako je samo, Tip Top, sve je drugo zajebancija.
  • 0

#543 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 10 December 2022 - 06:17 PM

Ja imam njihov cementni lepak i neke crne flekne, pored ovih standardnih crvenih. S njima se lepi kada se iseče spoljna guma inače su i za kamionski program. To je tek čudo od flekni i lepka.
  • 0

#544 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 10 December 2022 - 09:05 PM

Ja imam njihov cementni lepak i neke crne flekne, pored ovih standardnih crvenih. S njima se lepi kada se iseče spoljna guma inače su i za kamionski program. To je tek čudo od flekni i lepka.

To vredi imati, daj neke slike ili link da vidimo kako izgleda.
  • 0

#545 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 10 December 2022 - 10:31 PM

Ovo koristim za krpljene tubeless guma, kada mleko ne moze da zapusi rupu koja je prevelika. Dobra stvar i za  spoljne gume od drumasa. 


  • 2

#546 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 December 2022 - 07:58 PM

Nemam pojma za taj tvoj set ali u Bgd-u imaš za "dž" setove u Woby House i Uradi sam. Flekice drže dobro
Npr.https://uradi-sam.rs...va-fischer.html
Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Uz'o sam ga, komada dva plus jedan za spoljašnje. Uradi Sam, sve po oko 270 dindži.
20221212_210148.jpg
Možda bih uzeo TipTop da ga negde ima, ali cvrc. Radiće i Fischer.
  • 1

#547 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 December 2022 - 10:00 PM

Uz'o sam ga, komada dva plus jedan za spoljašnje. Uradi Sam, sve po oko 270 dindži.
attachicon.gif20221212_210148.jpg
Možda bih uzeo TipTop da ga negde ima, ali cvrc. Radiće i Fischer.



Odlično.. taman i ja da odjurim tamo da dopunim gotovo istrošene rezerve.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#548 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 December 2022 - 10:54 PM

Po meni su tip top flekice preskupe, isto to rade i kineske, koristim njih za 1 dolar 48 komada a i to se potroši pošto stalno treba.

Tečnost za hladno vulkaniziranje koristim tip top, velika isplativija pakovanja.


  • 2

#549 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 13 December 2022 - 01:37 PM

Zadnji put kada sam kupio Tip Top platio sam jednu fleknicu 16 din. To je za mene dzaba za taj kvalitet.

 

Kako ih zalepim istog trenutka namontiram i vozim, ne razmsljam da li ce ili nece da popusti. Kada se zalepi ne moze se ni noktom odlepiti kako se dobro sjedini sa gumom. Ove Kineske su znale od velikih pritisaka i da popuste i da se probuse i svasta. 

Za 100 din mogu 6x da krpim gumu, pa kud jeftinije.


  • 0

#550 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 13 December 2022 - 04:14 PM

Najbolje je odmah montirati i voziti. Pritisak ih lepi uz spoljnu gumu i to više ne pušta. Kada sam raspoložen lepim gumu odmah na putu, ne moram posle opet da skidam točkove i vraćam je nazad.

Zadnji put sam kupio neke ko zna koje (verovatno Kineske) ali nemam problema sa njima pa ih koristim i dalje, da ne valjaju završile bi u kanti. Naravno, uvek je bolje kupiti kvalitetno i ne razmišljati.


  • 0
.

#551 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 13 December 2022 - 10:05 PM

ja bušne gume bacam ](*,)

tj. ne bacam ih bukvalno, ali ih ne lepim, pa su mi se nakupile u garaži
  • 0

#552 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 December 2022 - 10:44 AM

Ja koristim samo Rema Tip-Top flekice i lepak, jer tu nisam doživljavao varijacije u kvalitetu.

 

Za lepak kupujem najmanje pakovanje, jer uvek nosim jedno neotvoreno, za slučaj da se staro načeto rasušilo (ne buše mi se često gume, da kucnem o drvo).

 

Najčešće montiram rezervnu gumu, a zakrpljenu gumu stavljam u kesu i nosim kao rezervnu. Jeste, zalepi Tip-Top odmah, ali mislim da se ipak nekako bolje zalepi i sjedini kad stoji duže (ako nema rezervne gume, montiram odmah nakon krpljenja, nije da sam imao sa tim problema).

 

Sve u svemu, tri unutrašnje gume mi tako, u rotaciji, traju po deset godina. Izuzetno retko se desi oštećenje koje se ne može zakrpiti.  :)

 

Edit:

Inače, tehnički, te flekice i lepak ne vulkaniziraju gumu. To je lepljenje, nije vulkaniziranje. I flekice se mogu skinuti pomoću zagrevanja peglom i slično. Vulkanizacija, sa druge strane, je nepovratni proces i posle njega nema razdvajanja bez sečenja.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#553 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 14 December 2022 - 10:52 AM

Tako je. Kod kineza imas gomilu proizvodjaca i kvalitet znatno varira. Kod TT je je uvek isti i siguran sam u njih. Kad je zima pa se probusi guma, sve hladno skupilo se, jedva skinem i namestim gumu, i zamisli namestim i odlepi mi se neko Kinesko djubre, pa taman bi se ubio.  

 

Kad se TT fleknica sjedini sa gumom to je neverovatno. Ta njihova kombinacija kao da se stopi sa gumom, kao da je radjeno na vruce. Niko nije uspeo u tome da ih stigne. Plus sto su im fleknice nekako jake, tesko se tu buse , za razliku od Kineza.


  • 0

#554 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 December 2022 - 12:41 PM

Tako je. Kod kineza imas gomilu proizvodjaca i kvalitet znatno varira. Kod TT je je uvek isti i siguran sam u njih. Kad je zima pa se probusi guma, sve hladno skupilo se, jedva skinem i namestim gumu, i zamisli namestim i odlepi mi se neko Kinesko djubre, pa taman bi se ubio.  

 

Kad se TT fleknica sjedini sa gumom to je neverovatno. Ta njihova kombinacija kao da se stopi sa gumom, kao da je radjeno na vruce. Niko nije uspeo u tome da ih stigne. Plus sto su im fleknice nekako jake, tesko se tu buse , za razliku od Kineza.

 

Da.

TT nije toliko bolji koliko je skuplji, ali meni je važno biti siguran da me "materijal" ne zeza kad po mraku i kiši krpim gumu (jer kad bi se inače probušila? :)   ).

Zato dam više novaca za provereni kvalitet (tu se još uvek za novac barem dobija kvalitet, a ne flekice sa LED svetlom :) ).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#555 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 14 December 2022 - 03:44 PM

Sad pogledam u "magacinu" i imam samo pravougaone fleknice. Izgleda da su to one sa Alija 48 komada za dolar. Sećam se da sam ih kupio jer je bila neka nenormalna cena za Tip Top tu gde sam kupovao, ne sećam se detalja ali je bila pljačka. Uglavnom, nisu loše, dugo ih koristim, nisam imao nikakvih problema sa njima. 


  • 0
.

#556 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 January 2023 - 02:37 AM

Gde se može naći neko iskusniji sa tabularima? Recimo neki stariji serviser sa dužim stažom u poslu, ili možda neko u nekom klubu?

 

Da.

TT nije toliko bolji koliko je skuplji, ali meni je važno biti siguran da me "materijal" ne zeza kad po mraku i kiši krpim gumu (jer kad bi se inače probušila? :)   ).

 

Kad se to bušenje po mraku i kiši desilo?


  • 0

#557 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14592 posts

Postavljeno 19 January 2023 - 03:18 AM

Bozzaro na uscu, biciklisticki klub Partizan, Zvezda...


  • 0

#558 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 January 2023 - 01:09 PM

Za Bozara znam da je dobar i iskusan majstor, samo ga nisam do sad upoznao lično jer ne zalazim po servisima. Proletos kad sam pao sam se bio nešto konsultovao oko oštećenja zadnje viljuške ali preko poruka.

Klubovi ne znam ni gde su, pogledaću, trebam svakako da se učlanim u neki zbog licence za takmičenja, zvezda je još od ranije jedna od opcija, u užem izboru. I oko toga treba da se raspitam, ima puno detalja.

 

A ovo za tabulare me interesuju iskustva iz prakse, što se tiče širine tabular gume u odnosu na širinu felne, može li malo uža guma od felne, da li to radi ok da li je pre svega bezbedno, ako može da radi ok ali nije optimalno koje su mane itd. Jer takvih informacija slabo ima i na svemogućem internetu, da ne kažem nikako a tabulari se i dalje proizvode u za današnje vreme malo čudnim dimenzijama, dok su felne otišle na 25 mm... a gume koje gledam su 22 i 23 mm. A čak i to je pitanje koja je prava dimenzija kad se naduva... moram se smarati i slati mailove i proizvođačima.


  • 0

#559 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 19 January 2023 - 02:32 PM

Za Bozara znam da je dobar i iskusan majstor, samo ga nisam do sad upoznao lično jer ne zalazim po servisima. Proletos kad sam pao sam se bio nešto konsultovao oko oštećenja zadnje viljuške ali preko poruka.

Klubovi ne znam ni gde su, pogledaću, trebam svakako da se učlanim u neki zbog licence za takmičenja, zvezda je još od ranije jedna od opcija, u užem izboru. I oko toga treba da se raspitam, ima puno detalja.

 

A ovo za tabulare me interesuju iskustva iz prakse, što se tiče širine tabular gume u odnosu na širinu felne, može li malo uža guma od felne, da li to radi ok da li je pre svega bezbedno, ako može da radi ok ali nije optimalno koje su mane itd. Jer takvih informacija slabo ima i na svemogućem internetu, da ne kažem nikako a tabulari se i dalje proizvode u za današnje vreme malo čudnim dimenzijama, dok su felne otišle na 25 mm... a gume koje gledam su 22 i 23 mm. A čak i to je pitanje koja je prava dimenzija kad se naduva... moram se smarati i slati mailove i proizvođačima.

A sta tebi tacno treba, krpljenje gume? 

 

Ovo sto si pitao za sirinu, neko moje misljenje je da je bolji taj tvoj slucaj nego da je obrnuto. Da je npr sira guma od propisane, onda bi onaj deo koji je trebao da bude zalepljen za felnu, strcao van felne. Kod tebe ce sva povrsina predvidjena za lepljenje da bude na felni. Taj 1 mm, a mozda i manje ne bi trebalo da ti pravi probleme.

 

Ja kada sam ih vozio pre 35 godina i desi se na voznji da se probusi, stavio bi rezervni tabular, ali ga nisam cak ni lepio do kuce. Nisam lepio jer se tada lepilo sintelanom a on se dugo susi. I sada tako ne zalepljen se vozi, samo naravno se pazilo u krivini, moralo je da se dosta sporije ulazi. Tako da mislim da ti je to bezbedno.


  • 0

#560 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 January 2023 - 08:38 PM

Ma kakvo krpljenje tabulara pu pu daleko bilo, nadam se da to neće trebati, ima i za to o tom po tom vremena da se savlada ako bude moralo, a kažu ljudi i da vittoria pit stop silant krpi veoma uspešno latex tabulare, malecko je za nošenje a čak i jeftino za divno čudo.

 

Nisam gume još ni nabavio. Moram prvo da se konsultujem oko ovoga i proverim zasigurno pre kupovine jer je to veoma skupo da bih prvo kupio par guma od 150 eura a onda video da ne valja pa kupovao druge... taj luksuz nemam.

 

Problelm je što nije samo 1 milimetar već cela 3 to je dosta velka razlika. Jer Tufo Elite Jet koji mi je prvi izbor je 22 mm a ove moderne tubular felne 25 mm do duše spoljna širina. Ima i Vittoria Corsa Speed od 23 i 25 ali to sve mora da se dobro proveri unapred, i da proizvođač potvrdi glavom i bradom. Da se ne zajebavaju sa ofrlje paušalno širinom kao nekad jer ako kupim montiram zalepim i naduvam pa ne bude to, ima da im sve po spisku. :D Mislim samo lepljenje traje tri dana, cela ceremonija.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika