Jump to content


Fotografije

Izbor guma


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
763 odgovora na ovu temu

#721 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 14 June 2023 - 06:40 AM

@BikeGremlin
U pravu si, slažem se i ja sa svim napisanim.
Kada sam stavio ove nove gume, probao sam ih na relaciji od nekih 30-ak km koju godinama vozim (izmedju ostalog naravno) i gde naravno poznajem svaki kamenčić na putu, brzinu, uspon... Tu sam, uz iskustvo, poznavanja staze, uz Garmin... video prosto da to sada ide malo brže i lakše... To što sam pisao da letim je šala na svoj račun naravno, što su kolege i prepoznale.
  • 0

#722 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 345 posts

Postavljeno 14 June 2023 - 08:04 AM

@chamade
Gde ima da se kupi kod nas pireli guma?
  • 0

#723 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 June 2023 - 09:34 AM

@chamade
Gde ima da se kupi kod nas pireli guma?



Nažalost nema. Ja ih dobijem iz Nemačke. Pre 2 godine nije bio veliki izbor ali sad vidim da su obogatili ponudu sa više modela u svim veličinama kako za drum tako i za mtb. Za sada su odlične, za klasu bolje od Conti u istom rangu. Verovatno žele da preuzmu deo tržišta pa šire ponudu.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#724 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 14 June 2023 - 01:01 PM

A sa druge strane ove nove gume nemaju neki značajano (ili ni malo) smanjen otpor kotrljanju koliko sam ja čitao.
A opet ja apsolutni amater odmah osetim čak i desetak grama lakši točak.\

A da vratiš stare gume pa da opet probaš? U međuvremenu si vozio manje ili više, manje ili više si ušao u formu pa možda ta razlika potiče ko zna od čega. Ništa bez probanja. 


  • 0
.

#725 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 14 June 2023 - 01:35 PM

Ostavio sam ja i stare, tu su još.
Ništa nije isključeno.
Zanima me kako će se ove ponašati po letnjem vrelom asfaltu pošto mi ne smeta toplota i često vozim i na 35-40°C.
Inače sezona (do sada) je svakako katastrofalna zbog svakodnevnih kiša pa testovi i dalje traju 😉

I da dodam kada sam već tu, gledam Tur kroz Sloveniju onako usput. Oduševljen sam lepotom i uredjenošću ove zemlje, gde su oni ljudi moji ... (a gde mi, tuga me hvata).
  • 0

#726 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 June 2023 - 03:37 PM

I da dodam kada sam već tu, gledam Tur kroz Sloveniju onako usput. Oduševljen sam lepotom i uredjenošću ove zemlje, gde su oni ljudi moji ... (a gde mi, tuga me hvata).



Naša zemlja nije uredjena.. ali koliko znam isto je lepa, ništa joj ne fali.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#727 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 14 June 2023 - 04:05 PM

Jeste zemlja ali ljudi, mentalitet... odakle proističe uredjenje.
  • 4

#728 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 June 2023 - 05:01 PM

Jeste zemlja ali ljudi, mentalitet... odakle proističe uredjenje.



Mislim da to potiče odozgo. Narod k'o narod, kvari se ili popravlja.. prilagodjava.. ali to je već za neku drugu temu.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#729 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 July 2023 - 09:12 PM

Kakva su vam iskustva sa TPU gumama?
 
Privukla me pomisao da za malo novca mogu da smanjim težinu bicikla za gotovo 0,5 kg. Prvo sam poručio jednu gumu koju bih koristio kao rezervnu a kasnije sam poručio još 2 gume.
 
Već prilikom prve montaže sam odustao od ideje da mi TPU bude rezerva jer sam se u kućnim uslovima namučio da namontiram gumu a mogu da zamislim kako bi bilo u nekoj nedođiji kada sam umoran.
 
Posle jedne vožnje, nakon otprilike mesec od montaže, vidim da mi je malo izduvala zadnja guma. Skinem gumu, malo doduvam ali ne mogu da utvrdim gde je probušena. Tek kad sam je stavio u vodu pronašao sam malu rupicu. Kada sam je skinuo primetio sam da je guma svetlije boje na delu koji je u kontaktu sa felnom a posebno na delu gde su dva kraja gume spojena. Nadam se da ću uspeti da zakačim fotografije uz ovaj post, na kojima se to vidi. 
Zakrpio sam gumu i vratio je na točak.
Sledeća vožnja je prošla bez problema. To je bilo pre dva dana. 
 
Jutros siđem u ostavu kad vidm da je zadnja guma na felni.
Skinem gumu, doduvam ali opet ne mogu da utvrdim gde je probušena. Stavim je u vodu. I dalje nema nigde mehurića, čak ni na ventilu. Vratim je ponovo na točak, naduvam na 2,5 bara i samo što sam spustio točak čulo se šištanje a onda i prasak. Kad sam je skinuo utvrdio sam da je pukla na onom istanjenom delu koji sam malo pre pomenuo.

Attached Thumbnails

  • Slika1.jpg
  • Slika.jpg

  • 0

#730 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 940 posts

Postavljeno 24 July 2023 - 09:54 PM

Razliku u vožnji između obične i TPU gume nisam primetio. Ali sam primetio da su oba ventila na TPU gumama njesra - primetno kraće drže zadati pritisak od konkurencije. Sa druge strane, nisu mi se bušile do sada. Sreća ili nešto drugo ne znam. Mene obično zimi potera ta vrsta malera...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#731 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 25 July 2023 - 06:54 AM

Lepo se vidi da je guma istegnuta celom dužinom gde naleže na felnu. U prevodu, ne valja ti traka na felni. Kako je to sve istegnuto i obzirom na mali pritisak, kao da imas one najgore gumene trake koje su u stvari kao unutrašnja guma. 


  • 0
.

#732 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 July 2023 - 10:39 AM

Nisam nešto obraćao pažnju na trake. Trake su originalne koje su došle sa biciklom. Felene su Synkros X-37. Sa običnim gumama nije bilo nikakvih problema.


  • 0

#733 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 25 July 2023 - 10:53 AM

Nemam iskustva sa TPU gumama, nema ih ni mnogo ljudi na forumu ali očigledno ćeš zbog njh morati da staviš neke kvalitetnije trake za felnu. 


  • 0
.

#734 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 July 2023 - 12:09 PM

Mislim da ću se pre vratiti na obične gume :)


  • 0

#735 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 25 July 2023 - 01:34 PM

Ima li neko ideju zašto guma ovako ispuca po sredini?

Nije držana na Suncu osim za vreme same vožnje. Bicikl je u kući. Dve kontrolne rupice nisu potrošene. Na vožnji se duva na 7,5-8 bara, za vreme pauze je na oko 5 bara. Sve je u granicama. Ne znam šta bi još mogao napomenuti.

Attached Thumbnails

  • 20230725_115829.jpg

  • 0

#736 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 25 July 2023 - 01:49 PM

Godina proizvodnje i/ili kvalitet.


  • 0
.

#737 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 25 July 2023 - 02:56 PM

Onda biće da je starost.
  • 0

#738 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 27 July 2023 - 09:25 PM

Obicno ispuca ovako od sunca ako stoji na terasi, ako nije...

Verovatno je ta guma na tocku vise od 2 godine, a nisi stigao da je potrosis.
ovo je continental guma, verovatno neki grand prix.

 

Moraces vise da vozis, da ne propada dzaba n2:redbull


  • 3

#739 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 28 July 2023 - 04:23 AM

Ja sam imao sličan slučaj sa gumom Conti GP 5000. Bila je na bajku koji se doduše tek povremeno vozi ali kad se ne vozi stoji u suvoj i tamnoj prostoriji. Ispucala po boku i morao sam je baciti daleko ranije nego što se potrošila. Toliko o premiuum kvalitetu Kontinentala. Nisam jedini kojem se to desilo. Zato sam prešao na drugog proizvođača.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#740 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 28 July 2023 - 04:48 AM

Sad gledam tu neku moju tabelu gde pišem ove stvari.
Nije prešla mnogo, blizu 6 hiljada s stara je 3,5 godine.
Da, to je CONTI Grand Prix. Čuvana je znači u kući na suvom i tamnom mestu na točku ali evo rezultata.
Ona je u rangu odmah ispod te premijum GP5000 gde ne bi smelo da se ovo desi.(5200 din komad sada).

Šta si uzeo Smasher posle Contija pošto i ja moram menjati bez obzira što gazeći deo može još par hiljada km.

Čini mi se da se ovo nije dešavalo nekadašnjoj Grand Sport Race koja je po ceni ispod ove GP.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika