Jump to content


Fotografije

SEDIŠTE - kako pronaći odgovarajuće ???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1391 odgovora na ovu temu

#1261 maxx79

maxx79
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 22 February 2022 - 01:12 PM

I posto sam u potrazi za nekim sedistem za MTB bajs,citam ovu temu i na vise mesta vidim odlican savet tipa "jedino mozes da saznas koje ti sediste odgovara,ako promenis nekoliko sedista,dok ne naidjes na ono pravo"...

 

Ali kako to izgleda u praksi?....odes u prodavnicu za bajseve,i uzmes neko sediste i sednes na njega?....ili pitas da li mogu da ga kupim pa da provozam par desetina km,pa ako mi ne odgovara da ga vratim? (?!)

 

Ili sta da radis sa polovnim sedistem koje kupis a ne odgovara?....naravno,prodaj ga,ali sta ako ne mozes tako lako ili upste da ga prodas?.....mozes da zavrsis sa 5,6 polovnih sedista koje mozda niko nece da kupi,a ti i dalje kupujes i trazis ono "pravo" :)


  • 0

#1262 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 February 2022 - 01:18 PM

I posto sam u potrazi za nekim sedistem za MTB bajs,citam ovu temu i na vise mesta vidim odlican savet tipa "jedino mozes da saznas koje ti sediste odgovara,ako promenis nekoliko sedista,dok ne naidjes na ono pravo"...

Ali kako to izgleda u praksi?....odes u prodavnicu za bajseve,i uzmes neko sediste i sednes na njega?....ili pitas da li mogu da ga kupim pa da provozam par desetina km,pa ako mi ne odgovara da ga vratim? (?!)

Ili sta da radis sa polovnim sedistem koje kupis a ne odgovara?....naravno,prodaj ga,ali sta ako ne mozes tako lako ili upste da ga prodas?.....mozes da zavrsis sa 5,6 polovnih sedista koje mozda niko nece da kupi,a ti i dalje kupujes i trazis ono "pravo" :)

Baš tako, moj slučaj, završio sa više komada polovnih sedišta...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#1263 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 22 February 2022 - 01:53 PM

i ja sam upao u to vrzino kolo al naćiću odgovarajuće makar imao deset sedišta na oglasima.
  • 0

#1264 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 22 February 2022 - 02:13 PM

Da li neko ima ideju zasto bar 80% prodavaca polovnih (nekada i novih) sedista na cikloberzi,kupujemprodajem itd ne stavlja dimenzije sedista koje prodaje?.....pa onda ako ih pitate,neki se smiluju da izmere,neki se cude sta ce ti to,neki nista ni ne odgovore......mislim,ako neko trazi odgovarajuce sediste kako to da nadje ako ne zna dimenzije sedista?

meni su rekli da se ne mere sedišta jeftinija od 4000 jer takva sedišta uglavnom kupuju preprodavci i nisu im bitne dimenzije.
  • 0

#1265 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts

Postavljeno 22 February 2022 - 02:44 PM

Ali kako to izgleda u praksi?....odes u prodavnicu za bajseve,i uzmes neko sediste i sednes na njega?....ili pitas da li mogu da ga kupim pa da provozam par desetina km,pa ako mi ne odgovara da ga vratim? (?!)

 

Meni je čovek koji je držao onu prodavnicu Nomad u Blokovima ranije (nisam siguran da li i dalje radi u 45. Bloku) rekao bukvalno to - uzmeš sedište koje misliš da će ti odgovarati, provozaš jedan vikend 100-200 km pa dođeš da mi kažeš da li ti je ok ili treba neko drugo. Pri tome je imao i onu stolicu/papir na koju sedneš da ti preciznije izmeri razmak između sedalnih kostiju. Nažalost mislim da je problem što sada svi gledaju da li će da uštede 200 ili 500 dinara na nekom pa je šansa da prežive tako male prodavnice bici opreme dosta mizerna... Što u praksi znači da naručuješ sedišta koja su "jeftinija" sa neta i da ih probavaš pa posle prodaješ kao polovna. 


  • 0

#1266 maxx79

maxx79
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 22 February 2022 - 05:41 PM

Ja kupio SQlab 610 sediste kao novo,bas citajuci ovde na forumu da je SQlab nesto "magicno",medjutim to sediste niti mi je nesto posebno udobno,a sto me dodatno smorilo,toliko je ruzno da prosto bajs sa njim izgleda 30% ruzniji.....sediste nije toliko bilo ruzno na slikama kao sto je uzivo

I eto sad ga prodajem,a koristim neko random sediste koje sam dobio sa bajsom i koje mi je udobnije a i neuporedivo lepse od SQlab-a

I sad se premisljam da li cu da se ponovo ispalim sa nekim drugim sedistem

Razmisljam da li sa ebay-a da za relativno male pare kupim ovako neki kineski karbon..mozda nece biti ne znam kako udobno,ali je lepo za sve pare :)

https://www.ebay.com...2fff7f022|iid:1
  • 0

#1267 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 February 2022 - 06:27 PM

Imate par mogućnosti:
prvo, svako kupi jedno - dva sedišta (može i polovna). Ako ne ubode iz prve ili druge, ima jedno ili dva sedišta za menjažu.
Opcija 1 - otvorite ovde temu i menjate sedišta, privremeno (za probu) ili trajno, uz eventualne doplate ako su sedišta značajno različite vrednosti.
Opcija 2 - oglasite ta sedišta za prodaju ili zamenu. Ako se prodaju, kupite polovna sedišta za probu. Kad ih prodajete, bićete na manjem gubitku.
Kad nađete model koji odgovara, kupite odmah dva-tri nova (ako prestane da se proizvodi).
Kao i uvek u životu, ako hoćete nešto brzo (da prodate, zamenite), neće biti jeftino. Ako imate vremena da čekate, možete i zaraditi, ako kupujete od onih kojima se žuri da prodaju, a prodajete onima kojima se žuri da kupe... Malo po malo, možete da izgradite biznis preprodavca :)
  • 0

#1268 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 22 February 2022 - 07:25 PM

Dodacu jos jednu varijablu. Polovno i novo sediste nije isto, sem ako je u pitanju neki krut materijal koji se ne deformise. Secam se pre 10ak godina kad sam prolazio kroz tu agoniju pronalaska odgovarajuceg, da sam probao neki model SMP sedista maltene nov i isti takav polovan, razlika nije bila mala. Na kraju sam se usrecio sa novim iz radnje SQLab, i vrv cu opet isti brend uzeti posto mi sad treba za drugaciju poziciju sedenja.

To da jeftina sedista mogu bolje da rade posao sam takodje licno iskusio da sediste od 2000din radi bolje od nekih koja su polovna bila 3-4x skuplja. Nisu sve guzice iste :)
  • 0

#1269 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 22 February 2022 - 07:49 PM

Pa da ocigledno da si neke guzice mnoogo razmazene. Sta sam ja svasta nacitao gluposti ovde pa i sada jos dan danas. Meni ispocetka nije odgovaralo ni respiro,ni SQ lab,ni Sele Rojal Sciencia ma ni jedno, SAda posle 80000 km skoro svako koje je relativno tvdo mi odgovara,cak i ono iz Lidla. Samo je vazno znati sirinu sedalnih kostiju, za ostalo se priroda sama postara -ogugla se.

maxx79-Eto ti odgovora

PS - greska 70000km, 10000km imam na rekumbentu
  • 0

#1270 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 22 February 2022 - 08:54 PM

...Kad nađete model koji odgovara, kupite odmah dva-tri nova (ako prestane da se proizvodi)...

pa ce da bidne kao i kod svih ostalih delova...

i baš tada ce da izmisle neki novi standard za prihvatanje sedista,

pa neces moci da ih ugradis u novi bicikl :(


  • 0

#1271 Skorpion31

Skorpion31
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts
  • LocationNemacka

Postavljeno 23 February 2022 - 09:26 AM

ja sam promenio 4 sjedista dok nisam slucajno na ebay kupio Prologo plagio sam ga 89eurica novo je i inace kosta 160 eurica ali zbog boje koja meni odgovara je snizeno cim sam sjeo osjetio sam razliku do tada sam imao sjedista noname od 30 eurica uspio sam da ih prodam povoljno. Prijatelj je kupio isto sjediste kao ja i isto je zadovoljan i rekao mi je da sam je bas imao imao srece da posle 4 sedista pronadjem odgovarajuci . Znaci u svemu treba imati srece ali kvalitet i kosta nije ovo jeftin sport .

IMG_1525.jpg

  • 0

#1272 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 23 February 2022 - 11:42 AM

Ima raznih iskustava jedino što ovde ne mora da znači da će skuplje više da odgovara. Koristio sam sedišta do 90 evra vrednosti i prodavao ih vrlo brzo dok nisam naišao na jedno na AliExpressu od oko 25 evra. Ultra lako (114g), skroz karbonsko, drumaško, evo već 4 godine ga maltretiram i sada je bukvalno kao novo. Da ne znamo za Aliex. prodavali bi nam ga ovde kao izum veka za bogaoca para.
  • 0

#1273 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 23 February 2022 - 12:58 PM

Bacite link za ta jeftina aliexpress karbonska koja su vam se pokazala ok, uzeo bih bas neko za probu. Ako ih ima u odgovarajucoj sirini, naravno :)

Mojoj kicmi se kod SQLab svidela Active serija, bas zbog te gibljivosti. Ne znam da li su ta jeftina karbonska totalno kruta ili su bar malo savitljiva tamo gde treba.


  • 0

#1274 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 23 February 2022 - 01:21 PM

Znaš li koliko široko sedište tražiš?

Gesendet von meinem SM-N960F mit Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1275 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 23 February 2022 - 01:26 PM

@dule0911
Totalno kruta, samo na povešini oko 2 mm nekog mekšeg sloja i to je to.
Da napomenem da sam se vozio i na sedištu od 470g (na drumašu...). Znači znam šta je i meko.
Pokušaću da nadjem mada su sada cene poštarine mislim više nego cena samog sedišta što onda nije bio slučaj.

Edit:
Nadjoh ga odmah

€ 24,74 35%OFF | Ultra Light Italian SLR Carbon Saddle Mountain Bike Seat Bicycle Saddles Hollow Saddle
https://a.aliexpress.com/_mN08ZZI
  • 0

#1276 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 940 posts

Postavljeno 23 February 2022 - 01:41 PM

@dule0911
Totalno kruta, samo na povešini oko 2 mm nekog mekšeg sloja i to je to.
Da napomenem da sam se vozio i na sedištu od 470g (na drumašu...). Znači znam šta je i meko.
Pokušaću da nadjem mada su sada cene poštarine mislim više nego cena samog sedišta što onda nije bio slučaj.

Edit:
Nadjoh ga odmah

€ 24,74 35%OFF | Ultra Light Italian SLR Carbon Saddle Mountain Bike Seat Bicycle Saddles Hollow Saddle
https://a.aliexpress.com/_mN08ZZI

Ovde nema sedišta. Prodali su ti rupu

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 4

#1277 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 23 February 2022 - 01:47 PM

Ima malo :)
Taman koliko i gde treba.

I šipke za oslanjanje nisu kružnog poprečnog predeka već pravougaonog sa oborenim ivicama. Možda se to na slici i ne vidi ali tako je. Karbon se može i ručno korigovati i prilagoditi oblik turpijom.

Toliko, ako sam šta mogao pomoći.
  • 1

#1278 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 23 February 2022 - 06:14 PM

... Karbon se može i ručno korigovati i prilagoditi oblik turpijom....

uh, ja bih ovo uzeo sa velikom rezervom.

Turpijati sediste od fabrickih 115g ?!?!

 

Dobro kaze kolega:

 

Ovde nema sedišta. Prodali su ti rupu

 

Vidjao sam alu delove fenimenalno isturpijane, ali karbonske ... imas neki link?


  • 0

#1279 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 23 February 2022 - 08:45 PM

Ja sam sam uradio to moje karbonsko za sat vremena, SAMO JOŠ MALO OBORIO IVICE ništa radikalno, da udje u žleb, nije bio problem. Karbon jeste tvrd ali nije ga teško obraditi turpijom i posle šmirglom doterati. Evo već 5 godina ga vozim, budi rečeno. 

 

Kao što sam i na početku rekao, imajte rezervu naravno. sve je to individualno. Hteo sam samo reći MLADIM KOLEGAMA da cena ne mora da znači i da će vam apsolutno odgovarati, da ne bacate novac po svaku cenu. AKO SAM JA TO ČINIO na početku ne morate vi :).

 

A što se tiče te velike "rupe" kao što kažete, to sam upravo i tražio. Nisam hteo da dužim ali ukratko to sam iskristalisao prvu deceniju vožnje drumaša i taj prostor se samo povećavao vremenom na moje zadovoljstvo... Pozicija na drumašu je takva da ako je sedište puno ono zatvara dugim sedenjem (2-3-4h vožnje) vitalne kanale (koji uzrokuju i nemogućnost mokrenja čak do nekih par sati posle vožnje), pritisak na prostatu koja onemogućava prokrvljenost tog osetljivog organa itd... zna se već o tome dosta...


  • 0

#1280 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 23 February 2022 - 09:46 PM

Ja sam sam uradio to moje karbonsko za sat vremena, SAMO JOŠ MALO OBORIO IVICE ništa radikalno, da udje u žleb, nije bio problem. Karbon jeste tvrd ali nije ga teško obraditi turpijom i posle šmirglom doterati. Evo već 5 godina ga vozim, budi rečeno.

jel to msls na šine

 

I šipke za oslanjanje nisu kružnog poprečnog predeka već pravougaonog sa oborenim ivicama. Možda se to na slici i ne vidi ali tako je. Karbon se može i ručno korigovati i prilagoditi oblik turpijom.

?


  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika