Jump to content


Fotografije

SEDIŠTE - kako pronaći odgovarajuće ???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1391 odgovora na ovu temu

#1221 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 23 June 2021 - 10:55 AM

Donje bi trebalo da je Active serija (pomera se - klacka i prati polozaj sedalnih kostiju)
  • 1

#1222 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 23 June 2021 - 02:54 PM

Ima elastomere ispod (guma cilindricnog oblika) koje mozes da izvadis ili delimicno izvadis u zavisnosti od toga koji stepen uvijanja sedista ti treba. Tj koliko si tezak, da li imas povredu, juris sta ti odgovara. Tvrdo je iako po slikama i na prvi dodir ne deluje tako. Sto je prednost, nakon perioda privikavanja je odlicno za duge voznje. Sediste koje mi je donekle pomoglo da vozim uspravni bajs i pored povrede kicme, a da je pritom udobno za duge voznje.
  • 2

#1223 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 02 July 2021 - 02:59 PM

Stigao SQ lab 602 D aktive, 15cm širina. Posle nameštanja i prve kratke vožnje u ulici, pomislio sam da sam opet bacio pare jer sam odmah osetio neprijatan pritisak na sedalne kosti a i sedište je delovalo tvrdo i dosta visoko (zadnji deo) a pritisak na rukama bio neprijatan. A onda sam pomislio pa nemoguće da je moja bulja toliko specifična i osetljiva da mi nijedno sedište ne odgovara. Spremio set imbus ključeva, isključio mobilni, odjavio se sposla i krenuo u vožnju. Par km pa malo podizanje nosa sedla, par km pa približavanje volanu, opet vožnja pa spuštanje šticne za 1 cm itd. Svaka I najmanja promena je imala primetan uticaj na vožnju a sve vreme sam osluškivao šta mi guzica, noge i ruke šapuću. Poslednja (7 ili 8 promena) koja se sastojala iz podizanja sedišta za 3-4mm i kao da je neko pucnuo prstima - mislim da je to ono što sam tražio. Ne postoji pritisak na jednu tačku/sedalne kosti, kao da sedim na ravnoj širokoj dasci, nema više meškoljenja I ustajanja. Nadam se da će sutrašnja vožnja do Vranića i nazad na Banovo Brdo, potvrditi da je ovo moje najudobnije sedište do sada. Hvala još jednom na savetima.... Kakva banalna stvar a ispade "raketna nauka" IMG_20210702_113244.jpg IMG_20210702_113252.jpg JPEG_20210702_165502_121073048592403583.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#1224 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 02 July 2021 - 03:13 PM

Ja sam ranije mislio da su te priče o Sqlabu šarena laža, ovo ono kao neka nemačka medicina, dobar marketing da se budalama uzmu pare... Sve do jednog momenta dok nisam kupio jedno takvo sedlo. Ja sam uzeo onaj sportski model za Mtb i drumske bajseve, 611 active i to je prvi i jedini sic na kojem bez obzira koliko dugo nisam vozio bajs tokom zime, ne treba mi ama baš nikakav period privikavanja i nikad me to sedište neće ni najmanje namučiti. Pre će me zaboleti donji deo leđa ili neki bol u vratu od preduge vožnje ali sa Sqlabom zaboravljate da ste ikad imali problem sa tim.

Naravno nije garancija da će svakom da odgovara, ali za one kojima paše vredi apsolutno svakog centa ma koliko da košta...
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1225 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 02 July 2021 - 04:42 PM

@Nesoni   Zar ti nije prijatnije za ruke kad su rogovi na volanu okrenuti prema tocku?


  • 0

#1226 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 02 July 2021 - 04:55 PM

Ne znam, nisam nikada probao, ovaj položaj mi prija i odmara ruke a blizu sam kočnica (uglavnom po gradu vozim a moram biti prilično oprezan jer nikada više nervoznih vozača/šetača/trotinetaša).

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#1227 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 02 July 2021 - 05:22 PM

Ako nikada nisi probao onda ti nece skoditi da ih okrenes onako kako se zamisljene da budu okrenute, prema tocku.


  • 0

#1228 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 03 July 2021 - 02:31 AM

Zamenis im strane da rogovi budu okrenuti prema tocku.

 

IMG_3263.jpg

 

(link)


  • 0

#1229 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 03 July 2021 - 08:04 PM

Tek sada sam skapirao šta si hteo da kažeš. Sve vreme mislim da mi pričaš da rogovi idu na dole (kao volan na drumašu). Tražio I na netu slike rogova "na dole", pokušavao da nađem poentu, na kraju pomislio da me zezaš. Menjam to sutra, nije mi palo na pamet da sam tu zeznuo

By the way, evo prvih "ćega", sutra prva proba, tako te moćno napumpaju, ima bre na poslu da postanem bankarski Roy Jeremy .IMG_20210703_160917.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#1230 zuci

zuci
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 13 July 2021 - 06:34 PM

Da iznesem svoju muku...

 

Imam veliki problem sa trenutnim cicem. Posle nekih 10-15km postane jako neudobno, a ako je natopljeno znojem na ovim vrućinama, stanje je nepodnošljivo. Imam 90kg i vozim nekog starog trekinga u položaju od 60ak stepeni. Vidim da većina hvali Selle Royal Respiro (Moderate verzija bi odgovarala mom položaju) i SQ Lab Active modele pa sam u dilemi koji bi mi bio pametniji izbor.

 

Nemam mogućnost da ih testiram pa bi  kupovina išla na slepo. Pošto ne vozim zimi, Respiro ima tu neku prednost što ima bolje rešenu ventilaciju i ima valjda materijal koji se manje greje, dok Active modeli imaju to gibanje koje je valjda medicinski opravdano. Meni je jedino bitno da je sedište udobno na tim nekim turama od 50-60 km, što mi je s postojećim nemoguća misija.

 

Znam da je svačija pozadina različita, i da je nemoguće dati precizan odgovor, ali šta bi na osnovu pročitanog bio bolji izbor? Da li su u pitanju nijanse ili bi za moj slučaj korišćenja neki model imao bitno veće šanse za pozitivan ishod?


  • 0

#1231 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 14 July 2021 - 10:44 AM

Ne mora da bude problem isključivo i samo u sicu. Prvo i osnovno pitanje je kakvu garderobu od struka na dole nosiš na tim vožnjama od 50, 60 km a drugo pitanje je koliko često u vožnji ustaješ sa sedla i voziš na pedalama?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1232 zuci

zuci
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 14 July 2021 - 11:48 AM

Trenutno vozim uglavnom 2x15km jer duže nije izvodljivo. A ustajanje u početku na 5min, kasnije sve češće.

Vozim u običnom šorcu.


  • 0

#1233 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 14 July 2021 - 12:43 PM

Ok. Sledeće pitanje je da li osećaš onako tup bol na goozici, tipa na sedalnim kostima, ili više onako nelagodnost i neko žuljanje među nogama?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1234 zuci

zuci
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 14 July 2021 - 01:09 PM

Na kostima. Merio sam razmak, čini mi se da je oko 12cm...ne mogu baš precizno da odredim...sedište je oko 16...je li moguće da nije dovoljno široko? Pošto je zaobljeno pa tu ode koji cm, plus još što sam u uspravnijem položaju pa moguće da kosti naležu više na taj spoljni deo nego na sredinu.


  • 0

#1235 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 July 2021 - 01:31 PM

@зуци Кад кажеш да возиш у "обичном" шорцу, да није још и памучан? То би објаснило натопљеност знојем, јер памук упија зној. Не могу ни да замислим такву вожњу. С друге стране, не постоји седиште од ког међуножје неће прокључати на дужој вожњи, посебно лети. Све да седнеш и на коцку леда.

 

Сигурно би ти било пријатније (мање болно) да имаш улошке (бициклистичке). Шорц свакако барем да је од вештачких материјала. Ја имам то Респиро Модерате и мени је много помогло, иако је прешироко. Седиште је 18 цм, а кљун 6. За то твоје седиште види на којој ширини почиње да се спушта на стране, па ћеш знати да ли одговара за твојих 12 цм.

 

Бтв, са обичним шорцем је проблем и што нису фиксирани за бутине него се померају, па додатно "гребу" кожу и изазивају оједе и непријатност која врло брзо постаје неподношљива. Пробај бициклистичке гаће.


  • 3

#1236 zuci

zuci
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 14 July 2021 - 02:34 PM

Nije pamučan, toliko blesav nisam :)

Nego, nemam ja problem ni sa međunožjem ni sa ojedima, nego mi deluje kao da vlaga prodre u unutrašnjost sedišta i da onda ono postane još neudobnije nego kad je suvo. 


  • 0

#1237 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 14 July 2021 - 02:42 PM

Ako ti sediste upija vlagu onda ga svakako menjaj. SQlab je tvrdje, Respiro mekse. Moje misljenje je da tezi vozac treba da ima ispod sebe tvrdje sediste.


  • 2

#1238 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 14 July 2021 - 03:23 PM

Zuci-Ja imam ili sam imao uglavnom  sve vrste sedista (napr. Respiro moderate sam kupio za2000 pa prodao za 2000 din.jer mi nije odgovaralo)  Nema tu neke formule,prvo malo naucis guzicu da ogugla,i menjas sedista nebitno koja marka,meni ovo iz Lidla se najbolje pokazalo  na MTB,napr. doslo je do toga da predjem 60 km po losim nasim putevima i ustajem zbog utnulosti ruke i samog tela  pa se posle setim da nisam ustao zbog zuljanja sedista. Inace slicno tebi imam  95 kg. (nema sanse da smrsam iako sam za sest ,sedam godina presao oko70000km na biciklima koje posedujem jbga ,volim da jedem), jednostavno vozis dok guzica ne ogugla. Inace,usput, stari SQ lab. 602 active upija mao vlagu ,ova nova crna ne.


  • 1

#1239 zuci

zuci
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 14 July 2021 - 04:55 PM

Kad kažeš iz Lidla, je li to ovo Wittkop Medicus? I koju širinu si uzeo?


  • 0

#1240 Wizard74

Wizard74
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 14 July 2021 - 08:39 PM

Sta kupiti posle ovog wtb,odgovara mi ali plan je malo dici distance,sad vozim 40=50km
Malo bolje,100+ jevreja
Imao sam sqlab 611 ali sa karbon sinama,nesto skripalo ponekad pa sam prodao sve komplet,nisam mogao provaliti da li skripi sediste ili sticna(druga sticna,postojeca nije za karbon )

https://pasteboard.co/Kbboi8m.jpg
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika