Jump to content


Fotografije

SEDIŠTE - kako pronaći odgovarajuće ???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1391 odgovora na ovu temu

#1281 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 23 February 2022 - 09:52 PM

Da, da, na šine mislim sve vereme.

Hvala ti. 


  • 0

#1282 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 23 February 2022 - 10:02 PM

svi kartone na klupu i kredu u ruke pa da izmerimo sedalne kosti.

https://www.google.c...-kostiju/?amp=1
  • 1

#1283 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 24 February 2022 - 11:35 AM

Rupa ili ne-ravno sediste (kanal u sredini ili stepenasto u poglednu prednji-zadnji kraj) je za moju prostatu obavezno.

Za te ne-ovalne sine koliko je znam ide drugacija sticna tj prihvat, ko ne zeli da turpija.
 

Znaš li koliko široko sedište tražiš?

Sedalne kosti su mi 12.5-13cm, znaci za road bike bih trazio nesto 1.5-2cm sire. Na mtb-u sedim u pozicji koja je skoro ekvivalentna nekom trekingu i odgovara mi 16cm sirina. Tako da bi ovde nesto oko 15cm +- par mm odgovaralo. Najvise vozim na hudovima, pa onda na ravnom delu kormana, najmanje u dropovima.
Sediste koje mi je sad na Bergamontu je 13cm, posle 20km vec postaje nelagodno :)

@Pustolov_pb
Hvala za informacije. Ponekom prodavcu se provuce i normalna cena postarine, potrazicu. Ovo tvoje mi deluje da bi mi bilo na granici malog (uskog), ali prozujacu malo jos pa videti mozda ima isti oblik malcice siri.


  • 0

#1284 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 May 2022 - 11:07 AM

Ja kupio SQlab 610 sediste kao novo,bas citajuci ovde na forumu da je SQlab nesto "magicno",medjutim to sediste niti mi je nesto posebno udobno,a sto me dodatno smorilo,toliko je ruzno da prosto bajs sa njim izgleda 30% ruzniji.....sediste nije toliko bilo ruzno na slikama kao sto je uzivo

I eto sad ga prodajem,a koristim neko random sediste koje sam dobio sa bajsom i koje mi je udobnije a i neuporedivo lepse od SQlab-a

I sad se premisljam da li cu da se ponovo ispalim sa nekim drugim sedistem

Razmisljam da li sa ebay-a da za relativno male pare kupim ovako neki kineski karbon..mozda nece biti ne znam kako udobno,ali je lepo za sve pare :)

https://www.ebay.com...2fff7f022|iid:1

 

Jesi li prelomio? :D ja se isto razmisljam za ovako nesto.


  • 0

#1285 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 03 May 2022 - 11:43 AM

Lijepo izgleda, lagano  al nije baš udobno.Tvrdo kao daska. Ako već ganjate tako nešto onda je kineska kopija  selle SLR tekno-flow daleko udobnija.Ima malo tapacirunga koji spašava stvar.


  • 0

#1286 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 07 May 2022 - 05:58 PM

Kupio pre 2 meseca bajk iz Decathlona, kao neki drumski koji sam zbog diskova momentalno pretvorio u gravel. Na bajsu je stigao montiran neki sic koji čim sam pogledao, onako uzak i tanak, odmah sam pomislio da neće da valja. Već sam gledao šta bih drugo udobnije mogao da uzmem ali pre nego što ga zamenim, reših da mu dam šansu.

Iznenadilo me je kako mi je dobro legao. Iako poprilično uzak sic za moje standarde (svega 130mm ili čak i nešto uže), sedalni deo je gotovo ravan a ne ovalnog oblika te pruža odličnu potporu sedalnim kostima na sportskim biciklima gde se sedi pod uglom od oko 30 stepeni. U sredini ima usečen mali kanal koji dosta uspešno odvodi pritisak sa perinealnog dela, pa je suma sumarum da nakon i 3 sata vožnje sic ne prouzrokuje gotovo nikakve nelagode. Odlučio sam da ga zadržim i ne samo to, nego naručih još jedan, jer tako jeftin sic koji mi tako dobro paše, još nisam isprobao. Neka ga, nek leži u podrumu - 'leba ne traži. :)

Attached Thumbnails

  • IMG_20220507_1942299.jpg
  • IMG_20220507_1942362.jpg
  • IMG_20220507_1942588.jpg

  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1287 djanm

djanm
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 01 June 2022 - 09:38 PM

Šta mislite o ovom sedistu iz Lidla?

Attached Thumbnails

  • Screenshot_20220601-232421_Chrome.jpg

  • 0

#1288 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 22 July 2022 - 11:07 AM

Kupio pre 2 meseca bajk iz Decathlona, kao neki drumski koji sam zbog diskova momentalno pretvorio u gravel. Na bajsu je stigao montiran neki sic koji čim sam pogledao, onako uzak i tanak, odmah sam pomislio da neće da valja. Već sam gledao šta bih drugo udobnije mogao da uzmem ali pre nego što ga zamenim, reših da mu dam šansu.

Iznenadilo me je kako mi je dobro legao. Iako poprilično uzak sic za moje standarde (svega 130mm ili čak i nešto uže), sedalni deo je gotovo ravan a ne ovalnog oblika te pruža odličnu potporu sedalnim kostima na sportskim biciklima gde se sedi pod uglom od oko 30 stepeni. U sredini ima usečen mali kanal koji dosta uspešno odvodi pritisak sa perinealnog dela, pa je suma sumarum da nakon i 3 sata vožnje sic ne prouzrokuje gotovo nikakve nelagode. Odlučio sam da ga zadržim i ne samo to, nego naručih još jedan, jer tako jeftin sic koji mi tako dobro paše, još nisam isprobao. Neka ga, nek leži u podrumu - 'leba ne traži. :)

 

Jel imaš neki komentar kako ti se ovo iz Dechatlona sedište pokazalo posle nekog dužeg vremena korišćenja? Razmišljam da ga uzmem da probam da promenim SR Respiro jer mi ono prosto deluje malo preširoko za moju zadnjicu na baš dužim vožnjama. A ovo mi deluje relativno uže i kao kopija nekih boljih sedišta a da ne bacam neke velike pare na neke fensi marke. 


  • 0

#1289 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 29 July 2022 - 10:56 AM

Malo prelistah komentare. Neko je rekao da mu je 'ok', ali mi ne zamerite sto postavljam slicno pitanje:

Da li je neko kupio ovo Wittkop Medicus AirFlow sediste koje je trenutno u Lidlu 1000 din? (gledam ovo levo 'for all standard mtb and racing bikes', tj. uze).

Kako vam se cini? NIsam  visok (~ 1.7m), nisam tezak (~ 60-63 Kg). Treba mi za 'vozikanje'. Trenutno imam onaj uzas od sedista koji sam dobio uz Capriolo Anolis pre ... 7-8 godina. Verujem da bi mi bilo kakvo sediste bilo bolje od ovog. I 1000 din, nije mnogo, ali mi se u glavi vrti ideja da uzmem ono Selle Royal Respiro Athletic, pa sam u nedoumici da li da razbacujem novac (kupovinom ovog iz Lidla od 1000 din), ili da skupljam novac za Selle Royal Respiro Athletic. Sta vi mislite? I... kako vam se cini ovo iz lidla (pitanje za one koji su ga probali).

 

xLKk87m.jpg

btw. Da li je pouzdano kupovati ova Selle Royal Respiro Athletic sedista kod nas (u prodavnici ili na KP)? Mislim, mozda lupam, ali...jesu li 'original' ili neki falshevi?

Hvala unapred na odgovoru.


  • 0

#1290 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 29 July 2022 - 03:08 PM

@d3x   Ne bih ja uzimao to uzano MTB Wittkop, pogledaj ovo sediste (link)


  • 0

#1291 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 29 July 2022 - 04:45 PM

Ja sam imao to uzano sedište na treking/fitnes bajsu, bilo mi je jako neudobno. Kupio SQlab 602 i preporodio se. Sada prešao na drumaša, SQ lab ne odgovara (prodajem ga) , dupe mi traži nešto uže, u fazi sam traženja novog do 80 evra. Zaobišao bih uzani Medicus 8d71d2c3c3a47a17ab83f7ca532cb0a2.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#1292 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 29 July 2022 - 11:54 PM

Jel imaš neki komentar kako ti se ovo iz Dechatlona sedište pokazalo posle nekog dužeg vremena korišćenja? Razmišljam da ga uzmem da probam da promenim SR Respiro jer mi ono prosto deluje malo preširoko za moju zadnjicu na baš dužim vožnjama. A ovo mi deluje relativno uže i kao kopija nekih boljih sedišta a da ne bacam neke velike pare na neke fensi marke.



Nemam neki poseban komentar. Paše i dalje i to je to. Bajs na kojem mi je to sedlo koristim uglavnom za kratkotrajne vožnje i tu i tamo po neku vožnju od nekoliko sati, mislim da sam najviše vozio oko 5 sati i uz biciklističke gaće super je odgovaralo.

Duže vožnje uglavnom vozim na drumskom bajsu a na njemu mi je SQ lab 611. To je sedlo malo bolje od tog Dekatlonovog ali i 10 puta skuplje.

SR Respiro sam imao kada sam počeo da vozim bajk. Sećam se da je bilo poprilično udobno i mekano ali ja sam imao problem trljanja butina o sedlo jer i u najužoj Athletic varijanti bilo previše široko.

U suštini, onaj sic iz Dekatlona za 20 eura mislim da vredi svaki euro. Nisam siguran koliko je dobar za neke maratone, ali za vožnje od 2,3 do nekih 5,6 sati za mene, za drumski bajs, odličan...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1293 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 11 August 2022 - 03:51 PM

@d3x   Ne bih ja uzimao to uzano MTB Wittkop, pogledaj ovo sediste (link)

Hvala na odgovoru i predlogu za sediste. Reci mi:

 

1. imas li (ili si mozda isprobao) sediste koje si mi preporucio?

2. Pun naziv sedista je 'Selle monte grappa avila'. Znam da cu da lupim, ali... ...to sto pise Selle, nema nikakve veze sa Selle Royal brandom?

 


Ja sam imao to uzano sedište na treking/fitnes bajsu, bilo mi je jako neudobno. Kupio SQlab 602 i preporodio se. Sada prešao na drumaša, SQ lab ne odgovara (prodajem ga) , dupe mi traži nešto uže, u fazi sam traženja novog do 80 evra. Zaobišao bih uzani Medicus


Takodje, hvala i tebi na odgovoru.

 

Ok, znaci da ne uzimam ovo Medicus iz Lidla.

Pogledah kako izgleda ovaj SQ lab 602 za koji vidim da ga prilicno spominju u temi. Ja sam laik i mozda (verovatno) razmisljam pogresno. Ali... zar ne bi bilo bolje da sediste ima 'rupu' (koju SQ lab 602 nema)? Ja sve mislim da: 1) nece biti mesta gde da smestim...;) ...i 2) nece biti dovoljno svezeg vazduha da 'pirka'. :)

Drugo pitanje: Cena tog SQ lab 602 je negde ~ 'priblizna' ceni Selle Royal Respiro Athletic. Sta bi bilo bolje uzeti?

I na kraju neko je koristio Selle Royal Respiro Moderate. Koliko sam ja video (mozda gresim) ali to 'Moderate' nekako se sve vise 'vezuje' u naslovu ili opisu za 'women', tj. kao da je namenjeno devojkama a ne muskaricma.

Kao sto vidite imam dosta nedoumica. Ne bih da se nakupujem gomile sedista (mada ce neki reci da je to 'jedini nacin'). ali pokusavam da se ne rasipam sa novcem. Ako bi npr. Selle Royal Respiro Athletic (ili Moderate) bilo 'to' onda bih kupio 'to' i zavrsio sa sedistima.
Ja sam visok 1.7m i pritom nisam ni tezak ~ 60-63 Kg. Ne znam koliko ta informacija moze da pomogne?


  • 0

#1294 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 11 August 2022 - 04:07 PM

Respiro sam ima I prodao.Sirok nos sedla smeta na duzim voznjama preko 50 km.Za krace voznje I vozikanje je odlicno.
To sto SQlab nema rupu nije nikakva mana I to nemoj da te plasi.
Trenuto vozim SQlab 612 Active (bez rupe)I prezadovoljan sam.Da imam para I da ga ima kod nas uzeo bih jos jedno (za rezervu).
  • 0

#1295 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 11 August 2022 - 09:28 PM

Hvala na odgovoru i predlogu za sediste. Reci mi:

1. imas li (ili si mozda isprobao) sediste koje si mi preporucio?

2. Pun naziv sedista je 'Selle monte grappa avila'. Znam da cu da lupim, ali... ...to sto pise Selle, nema nikakve veze sa Selle Royal brandom?



Takodje, hvala i tebi na odgovoru.

Ok, znaci da ne uzimam ovo Medicus iz Lidla.

Pogledah kako izgleda ovaj SQ lab 602 za koji vidim da ga prilicno spominju u temi. Ja sam laik i mozda (verovatno) razmisljam pogresno. Ali... zar ne bi bilo bolje da sediste ima 'rupu' (koju SQ lab 602 nema)? Ja sve mislim da: 1) nece biti mesta gde da smestim...;) ...i 2) nece biti dovoljno svezeg vazduha da 'pirka'. :)

Drugo pitanje: Cena tog SQ lab 602 je negde ~ 'priblizna' ceni Selle Royal Respiro Athletic. Sta bi bilo bolje uzeti?

I na kraju neko je koristio Selle Royal Respiro Moderate. Koliko sam ja video (mozda gresim) ali to 'Moderate' nekako se sve vise 'vezuje' u naslovu ili opisu za 'women', tj. kao da je namenjeno devojkama a ne muskaricma.

Kao sto vidite imam dosta nedoumica. Ne bih da se nakupujem gomile sedista (mada ce neki reci da je to 'jedini nacin'). ali pokusavam da se ne rasipam sa novcem. Ako bi npr. Selle Royal Respiro Athletic (ili Moderate) bilo 'to' onda bih kupio 'to' i zavrsio sa sedistima.
Ja sam visok 1.7m i pritom nisam ni tezak ~ 60-63 Kg. Ne znam koliko ta informacija moze da pomogne?

Ako si iz Bgda, daću ti da probaš SQ na par dana (vozi ga) pa ćeš videti da li ti odgovara

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#1296 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 12 August 2022 - 04:05 AM

Dodao bih samo jednu stvar vezano za sedla... Mnogo ljudi ističe važnost onog usečenog kanala u sedlu, pa tako i kolega iznad koji aktivno traži odgovarajuće sedlo. Po meni je taj kanal u sredini malo precenjen, jer niti on stvara neku posebnu ventilaciju (vetar ne duva nikad u pravcu od poda ka gore) niti je toliko ključan za udobnost. Od tog proreza je mnogo bitniji oblik sedišta, kao i to pod kojim se uglom sedlo namesti (da ne smeta na primer genitalijama).
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1297 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 12 August 2022 - 05:11 AM

Na trekingu neki model SR a na drumasu SQlab.Oba bez rupe a vozi se svaki dan I jaja se ne bune.IMG_20220811_182440.jpg IMG_20220812_070645.jpg
  • 1

#1298 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 12 August 2022 - 09:40 AM

I ja koristim Sq Lab, model 611 active i takođe sam zadovoljan. Jedno od retkih siceva za koje vredi dati veće pare. Maksimalno sam proveo desetak sati u tom sedlu na dan i sutra dan apsolutno nikakvi bolovi u zadnjici. No to je svakako jako individualna stvar...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1299 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 12 August 2022 - 02:22 PM

Mnogo ljudi ističe važnost onog usečenog kanala u sedlu

 

Ističu najčešće oni koji ne znaju a to što "znaju" naučili su čitajući internet. Ovolika tema za sedište a mnogi i dalje nisu ukapirali da moraju da probaju i probaju i probaju dok ne nađu ono što im odgovara a ne da kupuju ono što je meni ili nekom drugom dobro. 

 

Meni lično rupa na sedištu je nešto najgore što postoji na sedištu ali to nisam zaključio čitajući net nego probajući. Sedište sa rupom nije postalo udobno zato što mnogi kažu da je udobno  n2:hahaha .


  • 1
.

#1300 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2022 - 03:13 PM

Sedište fizik tempo argo, sa širokom rupom, koje mi je odgovaralo na gravelu, uopšte mi ne odgovara na drumašu. Pozicija nije drastično različita, ali sasvim dovoljno da mi SQ-lab 612 mnogo bolje odgovara na drumašu. Ali ni SQ-lab nije savršen, a i dosta zavisi od gaća koje nosim.
Dakle, ništa bez probe.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika