Jump to content


Fotografije

MTB ili Trekking


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
60 odgovora na ovu temu

#21 ceracera

ceracera
  • Members
  • Pip
  • 17 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 August 2011 - 01:28 PM

^ U pravu si... Ja sam se suviše poveo ličnim primerom i ispalom pa rekoh da pomognem ako mogu ali, da, ako se čovek dvoumi između ta dva, svakako treking ;) I za grad je bolji :mrgreen:
  • 0

#22 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 August 2011 - 03:26 PM

Hteo sam prvo da kazem da uzmes MTB bez razmisljanja i kao sto neko rece nabacis slik gume i nema brige..sto se tice prtljaga bisage ili ako ti to vec ne lezi,jedan clan foruma @pavle93 je uzeo extra torbu sto ide na korman. download/file.php?id=7953&mode=view
download/file.php?id=7954&mode=view
i extra izgleda,poneses neki mali rancic(imaju oni sa sinama koji ti odvoje zadnji deo ranca od ledja i ne znojis se)a u njega samo neke sitnice,bitnije stvari ovde u torbu i milina.. :wink:
A sto sam pomenuo mtb?kao prvo sa njim stvarno mozes da uzivas off roadu kad god ti se prohte da skrenes u sumu,a i bas volim MTB :wink:
recimo jos jedan clan foruma je cikloturista i vozi lizarda. @Legionar ali on se natrontao bas za visednevnu turu :mrgreen: https://picasaweb.go... ... 9118378594
ALI...kad sam sad video ovog specializeda sto je okacio @karpkg,da imam 265 evra odmah bih ga kupio..bez razmisljanja,iskreno =; kao stvoren je za te turice. :)
  • 0

#23 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 15 August 2011 - 04:34 PM

Poenta je da sa MTBom mozes svuda da ides, asfaltom, sumom, makadamom, offroad itd... Samo stavis odgovarajue gume u zavisnosti sta ces najvise voziti.

Sa ostalim tipovima bicakala ne moze se bas svuda, ili moze, ali :D
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010

#24 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 August 2011 - 07:48 PM

Teoretski, MTB je sporiji od trekera, ali praktično, kad se nakamariš prtljagom, nećeš praviti ne znam kakav prosek brzine. A kad dođe uzbrdica, bolja je 44/32/22 od 48/38/28 n:evilgrin0036

Mnogo toga zavisi od novčanika; ako ideš s minimumom prtljaga i usput 'kupuješ' prenoćišta i sve ostalo, onda možeš na čemu hoćeš da ideš. Ako računaš da bar dva dana preživiš bez prodavnica i kreveta, priča se drastično menja :)

250 km dnevno s prtljagom? Verovatno izvodljivo, ali em ćeš se pokidati em će ti svaki kilometar (nesavladan na vreme) sedeti na vratu kao kamen. Raspitaj se malo kod iskusnih turaša koliki je dnevni prosek pa vidi koliko ti je brojka realna.
Bajkom se putuje da bi uživao u svemu što ima da se vidi na putu i pored njega a ne da bi stigao na cilj što pre.

Bisage, bisage, bisage (s nosačem). Ranac jedino za neku vožnjicu do 30 km, i to da nije natrpan.
MTB opet u prednosti nad trekerom; robusniji točkovi će manje da pate kad se natrpaju.
(Opet ostaje nerazjašnjeno šta ko smatra treking biciklom; ovi 'trekeri' koje, recimo, vozaju strendžeri po bgdu mogu da nose i školjku od fiće bez mnogo muke :) )
  • 0

#25 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 16 August 2011 - 01:18 PM

Da nisam nikad seo na bajk i da planiram da kupim neki koji bi ispunio sve zahteve za vožnju, svakako bih uzeo trekera.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#26 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 August 2011 - 01:29 PM

Zavisi koji su to uslovi, a pogotovu kakvu to voznju :)

Recimo cak i neki nasvirani ful sus ce korektno raditi na drumu sa tankim gumama, dok treker na ozbiljnijem terenu nece raditi nikako sa bio kakvim gumama.
  • 0
Postavljena slika

#27 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 16 August 2011 - 03:11 PM

Zavisi koji su to uslovi, a pogotovu kakvu to voznju :)

Recimo cak i neki nasvirani ful sus ce korektno raditi na drumu sa tankim gumama, dok treker na ozbiljnijem terenu nece raditi nikako sa bio kakvim gumama.


"U rukama Mandušića Vuka SVAKA će puška biti ubojita!"
  • 0

#28 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 August 2011 - 03:16 PM

Jeste, ali bez obzira na postojanje i ovakvih mogucnosti ...

[youtube_embed5][/youtube_embed5]

... covek treba biti svestan svojih i opstih ogranicenja :)
  • 0
Postavljena slika

#29 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 16 August 2011 - 03:19 PM

sta se lozite,HONDA je zakon n:tongue0011
  • 0
puno znoja,malo krvi

#30 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 16 August 2011 - 10:48 PM

Pod terminom "svi uslovi za vožnju" ne podrazumevam skakanje preko korenja i kamenja. Šta da sad ja kažem: "Jeste, dobar je MTB, ali se nešto lošije pokazao na hronometru"?
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#31 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 August 2011 - 10:58 PM

Sa mtb-om ces sigurno stici na cilj hronometra, ali poslednji, dok ces sa trekerom preko terena sigurno stici samo u bolnicu :D

Salu na stranu koja verovanoca je da ce rekreativac voziti hronometar, a koja da ce se nekad naprziti i otici u vukojebinu :) MTB je versatilnija masina od trekera.
  • 0
Postavljena slika

#32 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 17 August 2011 - 07:44 AM

Jel vozis ti bicikl uopste? 250 km je bas puno za pocetnika, sumnjam da se mozes pripremiti za jednu sezonu. Ako te ne ubije umor, dokrajcice te bolovi zbog sedenja satima u istom polozaju :)

Ja sam uvek za MTB + gume za asfalt, a po zelji i potrebi mozes da ih menjas kramponkama
  • 0

#33 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 17 August 2011 - 08:27 AM

Aman,ljudi,još u prvom postu je napisao da ga offroad("šuma")ne interesuje
Interesuju ga duže ture,po asfaltu.
Kondor putuje daleko :D
šta će mu MTB i kramponke?
  • 0

#34 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 August 2011 - 11:18 AM

Iskreno jesam fasovao problem necitanja teme od pocetka.U tom slucaju je treker odlican izbor :)
  • 0
Postavljena slika

#35 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 17 August 2011 - 11:37 AM

šta će mu MTB i kramponke?

Kako sta ce mu???? Pa da ima :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

Problem je sto 90% ljudi misli da biciklizam pocinje i zavrsava se sa MTB. Pre i posle toga kao da nista nije postojalo :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
.

#36 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 August 2011 - 11:45 AM

Takvih najmanje ima medju ljudima koji su upoznati sa pricom bolje, ili ja takav utisak imam.MTB je jedina opcija kod "obicnih" ljudi, sto se najlepse vidi po prodaji.Ovo govorim za nase podrucje.

Ali i kod upucenijih postoje polarizacije od " drumski biciklizam je jedini pravi" praceno eleaboratom na temu gospodstvenosti, a uporedjujuci mtb sa traktorom.Nasuprot tome ide mtb prica uz niz opaski kako samo u prirodi vredi voziti itd....

Meni je to svejedno, vozi ko sta zeli.Jedino sto mtb vidim kao masinu koja moze obicnom coveku u tehnickom smislu zadovoljiti veci niz potreba nego sto to mogu drumas, treker ili nesto trece.
  • 0
Postavljena slika

#37 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 August 2011 - 12:10 PM

Definitivno mi nedostaje jedam mtb trenutno.Daleko od toga da sam nezadovoljan ovim bajsom,i necu ga se odreci,ali mislim da je stvarno idealno da covek ima dva komada.Jedan za asfalt,drumas ili hibrid,i jedan terenac,t.j mtb.E sad ,mtb jedino zbog voznje po prirodi i uzivanju u njoj,a bajs za drum zbog same voznje.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#38 kondor

kondor
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 17 August 2011 - 09:24 PM

Ako pricamo realo, (bio sam kod poznanika u servisu par puta) ljudi "obicni" i ne prave neku razliku u biciklima. Za njih postoje samo Pro i obicni bicikli (najskuplji oni smatraju pro biciklom dok neka pristojan cena tu do 200e je obican bicikl i to njima odgovara :D )

Neko je pitao jel treniram vozim se sa nekim MTB-om sto imam sad 20. km u toku dana, ali kad kupim bolji bicikl onda cu i vise da treniram (za sad idem na brda)
  • 0

#39 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 19 August 2011 - 12:42 AM

Ako smem da predlozim coveku da se prvo opredeli za velicinu tockova, po mogucstvu da proba bicikl sa vecim tockovima pa onda neka odluci, 26-ice ili veci. Ja volim da skakucem i da cesto menjam pravac pa vise volim 26-ice, dok kad sednem na 28-ice uvek me strah kad skrecem na tankim gumama... Sa razlogom su napravili da MTB imaju 26-ice a drumasi vece. Problem se moze javiti jer postoje treking bicikli sa 26-icama ali i sa 28-icama pa kad jednom kupis ram za odredjenu velicinu tocka to ti je sto ti je. Dalje je lako, na vecinu ramova se mogu postaviti ili nabudziti nosaci za bisage.
  • 0

#40 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 19 August 2011 - 05:46 AM

kad jednom kupis ram za odredjenu velicinu tocka to ti je sto ti je.


Kako se uzme... u neke MTB ramove mogu da stanu 28" točkovi a svaki treker može da primi 26ice... jedini uslov je da se koriste disk kočnice, pošto sa mesta za V-kočnice predviđenog za jednu dimenziju obruča ne može da se 'nategne' do većeg/manjeg obruča. Realno je mnogo bitnije koliko je ram pametno osmišljen i koliko ga je prosto (i izvodljivo) napakovati i prepakovati.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika