Jump to content


Fotografije

MTB ili Trekking


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
60 odgovora na ovu temu

#41 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 19 August 2011 - 11:10 AM

Ram bicikla se pravi za odredjenu velicinu tocka zbog uglova pod kojim se cevi sastavljaju. Jedan od kriticnih uglova je head tube angle koji utice na upravljivost bicikla i udobnost voznje. Promenom velicine tocka se menja trail dimenzija projektovana gore pomenutim uglom. Takodje smanjivanjem ili povecanjem udaljenosti bicikla od zemlje dolazi do toga da bicikl udara pogonom o ivicnjake ili pedalama prilikom skretanja o tlo, ili mu se podize teziste kod stavljanja vecih tockova sto utice na stabilnost voznje. Dok proizvodjaci ne izmisle ram pa kazu u ovaj ram mozete staviti od 26 do 28 tockove pametno bi bilo drzati se projektovanih dimenzija.
  • 0

#42 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 19 August 2011 - 11:39 AM

@Pri3rak
Traktor, traktor, traktorče...
Šala, naravno. Pa sigurno da je MTB praktičniji u svakodnevnoj upotrebi, iz toliko razloga, da je potpuno nepotrebno to objašnjavati. A lepotu bicikla će pravi poznavaoci ocenjivati po njegovoj upotrebljivosti kroz lične afinitete, tako da je potpuno normalno da ti otkineš na XTR i FOX, a ja na Dura-ace i ZIPP.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#43 kondor

kondor
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 22 August 2011 - 12:50 PM

E ovako istrcao mi je Scott Roadster po pristojnoj ceni sad samo ostaje privikavanje na bicikl posto drumas nisam vozijo, stim sto kazu da od njega lako moze da se napravi trek
  • 0

#44 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 22 August 2011 - 03:18 PM

Koja je to povoljna cena?
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#45 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 August 2011 - 07:23 PM

E ovako istrcao mi je Scott Roadster po pristojnoj ceni sad samo ostaje privikavanje na bicikl posto drumas nisam vozijo, stim sto kazu da od njega lako moze da se napravi trek


Lako, samo nađeš ravan volan i ručice manjača i kočnica i prepakuješ sajle... ali što bi prepakivao drumaša na trekera?
  • 0

#46 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 August 2011 - 07:26 PM

Koji god da mu je razlog sigurno je manje blesav nego pravljenje drumaskog frankenstajna od trekkera :)
  • 0
Postavljena slika

#47 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 22 August 2011 - 07:48 PM

Coveku bre treba vaka masina :mrgreen: download/file.php?id=7895&mode=view
  • 0
puno znoja,malo krvi

#48 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 August 2011 - 10:06 PM

Prodaješ? :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#49 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 22 August 2011 - 10:38 PM

Ma kakvi,tek sam se navikao na kruto :mrgreen: .
  • 0
puno znoja,malo krvi

#50 kondor

kondor
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 23 August 2011 - 06:24 AM

Povoljan cena je 280e, ako mi se nesvidi drumski bicikl...
  • 0

#51 Cikloman

Cikloman
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 14 September 2011 - 04:18 PM

Koliko često se dešava da ljudi koji voze off-road izbuše svoje gume - neka vaša iskustva, hvala!
Inače, ove godine sam vozio po neurednim seoskim putevima punim sitnog kamenja i prosto me taj zvuk udaranja i odbijanja kamenčića od krampona malo uplašio...
  • 0

#52 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 20 September 2011 - 01:01 AM

Sve dok te kamencici ne pogadjaju u glavu - nije strasno
  • 0

#53 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 September 2011 - 03:47 PM

Ja meni uzeh treker ktm sa deore ful mehanikom (zadnji menjač xt) za 250E u odličnom stanju

Posted Image

i vrlo sam zadovoljan. Udoban za put,a može i na blaži oof-road. Drumaš mi nešto ne leži,a ja inače nisam za neki težak off-road tako da mi ni mtb nije potreban.
Meni nekako treking bajk najbolje leži-dovoljno brz i dovoljno čvrst za naše puteve koji su očajni.
Inače,put od 250 km za dan naporan je za vožnju sa bilo kojim biciklom. Neki prosek po meni (kad udjem u kondiciju) je 140-180 km dnevno-ja volim malo razgledati,stati u prirodi tako da mi predjeni put za jedan dan nije ni bitan. Bitno je ispuniti taj dan zadovoljstvom,za šta je dobar maltene svaki tip bajka.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#54 pekar

pekar
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 27 September 2011 - 07:05 PM

Sto volim kad se ljudi gadjaju sa ciframa dnevne kilomtraze da je to strasno kakvih bre 150-180 km dnevno sa trekingim ???? mozda samnom nesto nije u redu????
  • 0

#55 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 27 September 2011 - 07:22 PM

Vjeruj, tih 150-tak kilometara i nije neka prevelika patnja. Ja sam prošlu subotu odradio 145 km na mtb-u, i poslije vožnje spremio kuću i napravio ručak za 4 člana. :D
A sa trekingom je lakše.
Dakle, moj zaključak je: sjedi i vozi, i kazaće ti se samo. :D
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#56 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 September 2011 - 08:20 PM

I ja sam nedavno napravio krug 140km a preko leta skoro nisam ni vozio. Samo sam pre toga odvezao tri vožnje, 20 km i dva puta po 50. Jedino što utrne zadnjica dok se ne naviknem opet na sedlo, ovako sa nogama i plućima mi nije nikakav problem i ceo dan da vozim jer idem umereno ~25kmh a leti sam u kondiciji od trčanja i sporta.
Ali posle zime je već druga priča, tu bude upala i pole kratke vožnjice pa mora malo po malo da se povećava.
  • 0

#57 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 27 September 2011 - 09:46 PM

Ljudi ne zajebavajte se lik je rekao:

Neki prosek po meni (kad udjem u kondiciju) je 140-180 km dnevno


Mislim ovo je prosek sto znaci da recimo planira da ima voznje od min 140Km recimo 3x nedeljno.
Ne znam, nije problem izvesti toliku kilometrazu, ali ako neko ovo pegla par puta nedeljno, taj vjerovatno ne radi nista drugo u zivotu....
  • 0

#58 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 September 2011 - 10:06 PM

ali ako neko ovo pegla par puta nedeljno, taj vjerovatno ne radi nista drugo u zivotu....

A zašto ne bi odvojio tri puta po pola dana nedeljno, ako mu se može? Ako malo uzmeš da računaš, i ti sigurno dvadesetak sati nedeljno ne radiš ništa specijalno pametno - gledaš tv, otpadaš na ovaj ili na onaj način (ne samo ti, verovatno većina nas). Samo se treba umeti organizovati... :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#59 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 27 September 2011 - 10:16 PM

@srdjoni

Meni licno je ne shvatljivo, cinjenica je da gomilu vremena provedemo radeci gluposti (TV ne konzumiram), ali radim nesto sto je mozda nekom gubljenje vremena.

Ali po mojoj proceni za voznju od 140Km ti treba bar 5 sati + 10 min za spremanje + 30 min za rikaveri u vidu svlacenja i tusiranja. to dodje priblizno 6 sati (Ok znam da moze i brze), ali covek je rekao da voli i da razgleda kao i vecina nas pa onda po mojoj proceni takva voznja traje duze...

Ako covek ima sljaku, fax, skolu nebitno prilicno mi je nezamislivo da par puta nedeljno moze da izdvoji bar 6 sati na voznju, a nekad i vise.

Znaci praviti prosecnu voznju od 140Km za mene licno je misaona imenica (cinjenica je da ja nisam dobro organizovana osoba, ali isto brate, ako je stvarno mislio na prosjek, svaka cast).

Ako mu se moze, kao sto rekoh ili ne radi nista drugo ili je savrseno organizovan....

My 2 cents.
  • 0

#60 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 September 2011 - 11:00 PM

Ne vozim ni ja toliko, naravno (i nažalost), osim na godišnjem. Ali kad mogu da provedem puno vremena na biciklu, spremniji sam i za posao, i za porodicu, i za sve ostalo...
  • 0
Homesick for a place you've never been...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika