Jump to content


Fotografije

Dečije sedište


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
64 odgovora na ovu temu

#21 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 May 2015 - 10:41 AM

To sedište je za veću decu.

Skoro dve godine koristim

http://www.capriolo....za-stub-sedista

i nemam zamerki. A ćerkica ima 13kg i 3,5 godine.

Imao sam pre neko italijansko koje se kači napred pa su mi ukrali. n:mad0090

Ovaj pacov ima 11 kila s kostima i malo preko godinu dana, a nije deb'o?!?  Vidim da su ta sedišta od 9 do 15, ili do 22 kile, uglavnom su ta preko 4 hiljade do 22 kile. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#22 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 08 May 2015 - 11:06 AM

Ja koristim Polysport sediste, sto se kaci na vertikalnu sipku. Bez pak tregera. Kupio sam pre 2 godine i i njemu sam vozio cerku od 4 godine, a klinca koji je tada imao 2 godine vozio sam na sedistu koje se kaci na korman. Kako su sada deca izrasla, devojcica sama vozi bajs, a decaka sam premestio u sediste pozadi.

Mogu da kazem, da sam tim polysport sedistem jako zadovoljan, pre svega kvalitetom materijala, posto se nista nije pomerilo od kako sam ga kupio a predjeno je njime ihihaj kilometara za ove dve godine. Iskreno, vise volim sedista koja idu napred (verovatno se vecina nece sloziti samnom), posto mi je dete na "oku", i mozemo lepo da komuniciramo, ali cim predju malići 15-16kg, moraju se premestiti nazad. E da, kad sam sa decom koristim corratec cross 28" bajk, sa kosom sipkom, koji pripada mojoj zeni, a iskreno, ne znam kako bi sisao sa bajsa koji ima normalnu horizontalnu sipku.


  • 1

#23 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 08 May 2015 - 11:16 AM

Zdravo falloutboy.Nisam otac pa nemam iskustva.Mislim da nebih imao hrabrosti voziti tako malo dijete na biciklu.Ako zelis,moj ti je savjet da djete maximalno obezbjedis.Nekakvi pojasevi za vezanje,mala kaciga itd.I voznja na mjestima gdje nema ni vozila ni pjesaka.Ja prije pet godina starosti djeteta nebih razmisljao o voznji na biciklu.Siguran sam da djete volis vise nego sebe pa nemoj da ga nazivas pacovom.Tepaj mu i pruzi mu svu ljubav ovoga svijeta.
  • 0

#24 mastabasta

mastabasta
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 May 2015 - 11:28 AM

mislim da očevi tepaju drugacije od majki. pogotovu sinovima ;)

 

ja sam apsolutno za voznju deteta na bicikli čak i kad je tako malecko. Treba dete izložiti što više vazduhu i prirodi. Odmeren rizik nije na odmet. Neće mu ništa biti čak i ako padne, a naravno vozi se bicikla pažljivo sa detetom.


  • 0

#25 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 May 2015 - 11:33 AM

Zdravo falloutboy.Nisam otac pa nemam iskustva.Mislim da nebih imao hrabrosti voziti tako malo dijete na biciklu.Ako zelis,moj ti je savjet da djete maximalno obezbjedis.Nekakvi pojasevi za vezanje,mala kaciga itd.I voznja na mjestima gdje nema ni vozila ni pjesaka.Ja prije pet godina starosti djeteta nebih razmisljao o voznji na biciklu.Siguran sam da djete volis vise nego sebe pa nemoj da ga nazivas pacovom.Tepaj mu i pruzi mu svu ljubav ovoga svijeta.

 

Imaju sedišta pojaseve, jedino možda kaciga u slučaju pada... mada znajući sebe i malog... neće tu kacige biti, samo gusarska marama možda.    :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#26 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 08 May 2015 - 11:35 AM

@pjesak

 

Vožnja tamo gde nema saobraćaja se podrazumeva, brzina lagana i povećana koncentacija takodje. Kaciga za dete uvek, što zbog sunca, što zbog zaštite. Iako je mala brzina kad vozim dete, nosim kacigu i ja da bih im davao primer da to mora da se radi!

Ja sam ih do skora vozio oboje na bajku u isto vreme, mnogo lepih trenutaka imamo iz tog perioda, hvala bogu bez ijednog problema,  tako da mislim da je besmisleno čekati 5 godina da bi se vozilo dete na biciklu.

 

Da, znam i za mnogo drugih primera koji nisu bili baš tako dobri, ali loše stvari su se dešavale iz dva razloga:

 

1) Brzina veća nego što treba

2) Neadekvatna oprema - pre svega sedišta. 90% problema nastaje tako što dete ubaci nogicu u tocak najčešće prednji, pa se noga zaglavi na viljušci, i tu nastaju ozbiljne povrede za dete. Ko god vozi decu, apelujem da obrati paznju na ovo, pošto znam slučaj iz okruženja gde je dete završilo u gipsu zbog ovoga.

 

 

Vožnja sa decom ne mora biti preveliki rizik, ništa veći od ljuljanja na običnom igralištu, samo mora mnogo da se pazi i vodi računa o njima.


  • 2

#27 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 08 May 2015 - 12:19 PM

@damir78
Imas iskustva pa sigurno znas bolje od mene.Mislim da treba biti oprezan i probati eliminisati sve opasnosti,jer dijete od godinu,dvije je jako nezasticeno.Nekako mi je kao balon od sapunice.Znam da ne treba biti ni previse plasljiv i svega se bojati,ali ipak bar koju godinu,dvije vise da ima.One prikolice za djecu su mi dobre.Ali mislim da nisu jeftine.
  • 0

#28 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Postavljeno 08 May 2015 - 02:10 PM

@FalloutBoy

 

 

http://www.kupujempr...ilter_id=380943
Ovo je moj favorit(tj.takav model)zbog toga sto je dete ispred.Mozes sa njim da komuniciras,uvek ti je "pri ruci", drnda zvonce kad naidju pesaci, posluzis ga vodom,hranom...A sto je najvaznije nemas nikakvih smetnji prilikom upravljanja.
Najvazniji su sigurnosni kaisevi koji ce obezbediti dete prilikom situacija koje zahtevaju naglo kocenje.Svaki pad sa bicikle ume biti opasan po dete ali damir je vec naveo uzroke.Adekvatna brzina, izbegavanje saobracaja(koliko je vise moguce), i to je dovoljno za pravo uzivanje.


  • 0

#29 tmrki

tmrki
  • Members
  • PipPipPip
  • 145 posts

Postavljeno 08 May 2015 - 03:50 PM

http://www.totalbike...-na-ram-bicikla

Sa ovim smo se mi vozili napred od 1,5 godine.

Stopala uvek vezana i naravno uvek kaciga sa podešavajućim obimom jer nekad stavimo kapu.

Od prve vožnje do danas uživa u vožnji. n2:2


  • 0

#30 pirossi

pirossi
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 08 May 2015 - 10:46 PM

vozim ćerkicu od 4 godine u ovom sedištu:

http://www.totalbike...k-za-prtljaznik

 

kupio joj i kacigu:

http://www.totalbike...-c-42-nemo-pink

 

dete uživa u vožnji, peva, viče na nizbrdicama i jako je srećna.

maksimalno sam oprezan u saobraćaju.


  • 0

#31 Hornet

Hornet
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 173 posts
  • LocationKragujevac / Beograd

Postavljeno 09 May 2015 - 07:07 AM

@damir78
Imas iskustva pa sigurno znas bolje od mene.Mislim da treba biti oprezan i probati eliminisati sve opasnosti,jer dijete od godinu,dvije je jako nezasticeno.Nekako mi je kao balon od sapunice.Znam da ne treba biti ni previse plasljiv i svega se bojati,ali ipak bar koju godinu,dvije vise da ima.One prikolice za djecu su mi dobre.Ali mislim da nisu jeftine.


Kad dete ima 5 godina ne voziš ga u sedištu, već učiš da vozi svoju biciklu bez točkića. Ili je možda već naučilo sa 4, pa zajedno krstarite po parku ;)
  • 1

Live before you die!


#32 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 09 May 2015 - 10:20 AM

Kad dete ima 5 godina ne voziš ga u sedištu, već učiš da vozi svoju biciklu bez točkića. Ili je možda već naučilo sa 4, pa zajedno krstarite po parku ;)


Ja sam pisao falloutboy-y za prikolicu.Njegov sin ima malo preko godinu dana.
  • 0

#33 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 May 2015 - 11:54 AM

Ja sam pisao falloutboy-y za prikolicu.Njegov sin ima malo preko godinu dana.

Prikolica je OK od 3. godine, do tad sedište, da bude bliže.

 

Koliko sam shvatio, definitivno tražim tu što se montira pozadi, sa svojim nosačima (bajs na koji će ići nema pak treger svakako). Samo još da prelomim koji model, pošto, ili nađem neku polovnu dobru.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#34 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 09 May 2015 - 12:36 PM

Hajde sacekaj malo da ja pitam kuma pa cu ti javiti.Ja sam njemu prije nekih 7,8 godina poklonio sjediste koje ide na pak- treger nazad.Nisam ni vidjao da je on njega koristio.Ako bude ispravno javit cu ti.Naravno poklonit cu ti.
  • 0

#35 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 May 2015 - 12:47 PM

Hajde sacekaj malo da ja pitam kuma pa cu ti javiti.Ja sam njemu prije nekih 7,8 godina poklonio sjediste koje ide na pak- treger nazad.Nisam ni vidjao da je on njega koristio.Ako bude ispravno javit cu ti.Naravno poklonit cu ti.

Hvala veliko, unapred, bilo, ne bilo.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#36 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 09 May 2015 - 04:13 PM

Sada sam dosao od kuma.Nazalost on ne zna sta je bilo sa tim sjedistem.Najvjerovatnije da je nekome dao.Falloutboy stvarno mi je zao.Pozdrav.
  • 1

#37 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 May 2015 - 06:12 PM

Sada sam dosao od kuma.Nazalost on ne zna sta je bilo sa tim sjedistem.Najvjerovatnije da je nekome dao.Falloutboy stvarno mi je zao.Pozdrav.

Hvala još jednom. Fala Bogu ima sedišta, samo da bude lepo proleće i leto.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#38 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 09 May 2015 - 08:58 PM

I od mene preporuka za sedište koje se montira na podsedalnu cev ili šticnu.

Razloga je više pa ukratko

- sedište je kao školjka tako da dobro štiti dete u slučaju pada, u mnjemu može da spava koliko hoće

- dete se vezuje kao u kolicima i ne može mnogo da se mrda i ispadne

- sedište radi i malo amortizuje neravnine

 

Jedina realna mana je što ne vidite dete.

 

Za ova sedište bi idealno bilo imati ženski ili ram sa što nižin top tube-om da bi lakše zajahali bicikl kad je dete u sedištu.

 

Sedišta koja idu ispred vozača su mnogo plića i manje bezbedna u slučaju pada, nema šanse da dete spava u njemu


  • 1

#39 Trilijan

Trilijan
  • Members
  • Pip
  • 16 posts
  • LocationPetrovaradin

Postavljeno 25 April 2017 - 09:17 AM

Pomoć! :) 

Imamo sedište za dete Romer Jockey http://www.britaxeme...s/jockey-relax/ , gledala sam na yt montažu i vidim da ne ide na pak treger, nego visi u vazduhu, da li neko zna koliko je to bezbedno? Da li će se puno klackati gore dole? To sedište sam dobila od brata, novo je, super je, ali sam razmišljala da mi je možda bolje da nabavim prednje, jer je ona baš mala, godinu dana ima, da li će joj biti dosadno pozadi, da li je problem što je ne vidim? 

Dajte mi neka iskustva i savete :)

 

Hvala


  • 0

#40 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14612 posts

Postavljeno 25 April 2017 - 09:50 AM

Bebu nikad ne ispustati iz vida, dakle prevoziti je samo na prednjem sedistu. U toku voznje neka ne drzi nista u rukama da joj ne ispadne i zaplete se u prednji tocak pa padnete. Nabavite prednje sediste a Romet Jockey koristite kad poraste i vise ne bude mogla da sedi na prednjem.


  • 1




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika