Jump to content


Fotografije

Dečije sedište


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
64 odgovora na ovu temu

#1 machiave11i

machiave11i
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 05 August 2011 - 06:16 AM

Zdravo drugari. Tražim čestito sedište za dete a ne želim onaj tip sedišta koje se kači iznad zadnjeg točka. Za sedište koje ide na volan smo već preteški :D Uspeo sam da pronađem WeeRide Kangaroo (http://www.weeride.com) ali ga naravno, nema u Srbiji. Da li iko ima ovo sedište, kakva su iskustva i da li znate neku firmu koja bi to mogla da mi proda (postoji predstavništvo u Mađarskoj)
  • 0

#2 Zof

Zof
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 05 August 2011 - 06:29 AM

U slicnoj sam situaciji. Sedista koja idu napred a prodaju se kod nas su do max 15kg, ona za pozadi mi se nikako ne svidjaju a i zahtevaju montazu nosaca ili tregera kao preduslov, ziva komplikacija...raspitivao sam se i koliko vidim kod nas tako necega nema. E sad da li su ta sedista stvarno do 15kg ili mogu i neki kg preko, to je pitanje??? Da bi prevazisao problem, kupio sam klincu novi bajs 16" ali nema sanse da bi pedalu okrenuo, lencina :) I tako ode mojih 7500 za bajs a stajace bar do sledece godine u podrumu...
  • 0

#3 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 August 2011 - 09:15 AM

Ne znam šta imate protiv tih sedišta na zadnjem točku!? :? Ja ga imam već 6 godina i ne samo da nije komplikovana montaža, već od prvog dana stoji kako je namešteno i nikada nikakvih problema nisam imala. Čvrsto je, stabilno, praktično i pre svega bezbedno. Nema ništa gore, nego sedište na kormanu, jer je ograničena mogućnost manevrisanja biciklom i veći je rizik od padanja.

Pozadi dete lepo sedi u svojoj stolici, obezbeđeno sigurnosnim pojasevima. Ovo što ja imam je nosivosti do 17 kg (više nema tako velikih sedišta da se kupe kod nas, ili su jako retki primerci), ali sam ja moju devojčicu vozila u njemu i kad je imala 22 kg, bez problema. Ona sad već ima 8 i po godina, pa čak i dan-danas je nekad stavim nazad, da je prevezem 500m do škole (a sad ima 27 kg). Htedoh da ga prodam, ali mi se nešto ne odvaja od njega... Sedište je boli glava! :!:

Mogu ga fotkati i staviti ovde sliku, ako nekoga zanima kako izgleda!?
  • 0

#4 machiave11i

machiave11i
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 05 August 2011 - 10:06 AM

Ovo nije sedište na kormanu ;D ovo se ima svoj nosač koji se postavlja izmedju sedišta i kormana, pa se na njega montira sedište. Daleko je praktičnije od sedišta pozadi. Detetu je mnogo udobnije, zanimljivije, lepsi pogled :D i najvaznije uvek vidite šta radi. Nije sve ovo ni toliko bitno, stvar je izbora i mogućnosti šta će ko da montira. Meni se ovo toliko dopalo da ne želim da kupim bilo koje drugo. Nosivosti je do 19kg (mada sigurno može da izdrži više). Ako ništa drugo ne uspem idem u Madjarsku :-) Javljam, naravno, čim saznam nešto novo.
  • 0

#5 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 August 2011 - 03:53 PM

To sedište je stvarno super, ali je i tipičan primer "fensi" opreme za roditelje koji nemaju finansijskih poteškoća. Reklama je čudo! :wink: Očigledno je i da nije baš jeftino. Pitanje je samo koliko je ono onda isplativo!? Koliko dugo će to sedište da vam koristi? Samo godinu ili dve, jer deca brzo rastu. I čim dete malo poraste, postoji opasnost da vam izbije zube glavom. :D Ili će njemu smetati vaša brada nad glavom, pa će se nesvesno povijati i kriviti kičmu, ili će vama smetati njegova glava da biste videli gde vozite. Ne mislim da pametujem, ali ako već mogu ovde da podelim svoje iskustvo, zašto da ne učinim to. Naravno, sve je stvar izbora i mogućnosti... i ličnih potreba... :wink:
  • 0

#6 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 05 August 2011 - 04:29 PM

Imas u Planetu sediste sto se kaci na sipku rama, a visi iznad zadnjeg tocka sto rece sirenica. Nosivosti do 20 ili25 kg-a, oko 5+ hiljada. Moj prijatelj kupio, sluzi odlicno njega i klinca.
  • 0

#7 machiave11i

machiave11i
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 16 August 2011 - 02:27 PM

U pravu ste. Nema smisla bacati pare za sedište koje će "trajati" jednu sezonu, eventualno dve. Odustao sam od njega baš iz Sirenicinog razloga, mislim da bismo se teško upakovali u takvom rasporedu. Kupićemo normalno sedište za normalne pare a za ostatak potrošiti na nekoliko pristojnih izleta. A daleko sam od "fensi" roditelja :D
  • 0

#8 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 16 August 2011 - 02:52 PM

Ne znam šta imate protiv tih sedišta na zadnjem točku!? :? ... Sedište je boli glava! :!:


+2
dvoje dece sam "izvozao na pravi put" na tom
tipu sedista i to nekoj jeftinoj taiwan varijanti
dok je drugar dao 200DEM za nemacki HAMAX
kome je izgubio montaznu kopcu i NIKAD ga nije montirao.

Moje sedista je imalo jednostavnu "kandzu" za prtljaznik
i sigurnosnu gurntu sa ram/sedlo da
ako nesto krene po zlu ne ode daleko.
Za taj tip sam se odlucio jer je bez dodatnog ulaganja
(dodatne kopce) bilo moguce premontirati sa jednog
na drugi bicikl (citaj: prtljaznik)tako da sam imao siri
izbor prevoza u zavisnosti od prilke/potrebe (city, MTB).
Bez ikakvih problema se i moja lepsa polovina
ukljucivala u "gradski prevoz" a ja sam dzentlmenski
odradjivao voznje i do 40 tamo + 40 nazad km
(sa uspavanim suvozacem pri kraju puta:)
pa cak i jednu grupnu eko-voznju do Ledinackog Jezera.

U standardnim okolnostima, malo vezbe oko "uzjahivanja",
discipline (rucice UVEK unutar kadice!!!) i komunikacije
(stavi ogledalo kao na motoru) nikavih problema
necete imati za sedistem za dete iznad zadnjeg tocka.

Ako je neko malo "majstor"
lako moze sediste da prilagodi
da se montira napred, kao Kangaroo
ali sta uraditi kad dete prepraste,
kuda a njim? Jedino moze nazad.
  • 0

#9 veljapa

veljapa
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 14 October 2014 - 08:24 AM

Zdravo. Ja sam Velja iz Pančeva. Pre nekoliko dana ostadoh bez biciklie :) i bez dečijeg sedišta. Odnese zlotvor sve zajedno. Biciklu ću kupiti drugu. Danas idem da je uzmem. Ali kad sam počeo da gledam sedišta vidim da je ovo što sam ja imao bilo do 15 kilograma. Moje dete ima 23.  Vidim da imaju ova neka do 22 al bi lepo bilo kad bih nasao neko do 25. 

Mala previše voli da je vozim na bajsu okolo. Više nego kola i motor. Moram nešto da ukombinujem. Jeste možda prevelika 6 god al ima da joj učinim taman ga pravio od duraluminijuma. 

 

Dakle ako zna neko oglas ili prodavnicu dečije sedište min 25 kg nosivost. Bio bih zahvalan :)


  • 0

#10 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 14 October 2014 - 08:58 AM

Decija sedista su mahom sertifikovana do 22kg. Kupovao je rodjak letos pa samtako saznao taj podatak. Svakako prelistaj malo temu.

 

http://www.capriolo....dista-za-bicikl

http://www.vector-bi..._id=56&Itemid=1


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#11 borhes

borhes
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts

Postavljeno 14 October 2014 - 09:47 AM

Ja čitavu sezonu koristim sedište do 22 kg koje se kači na šipku rama. Pri postavljanju, sam odredjuješ visinu na kojoj će sedište da bude postavljeno i udaljenost od točka. Možda na taj način imaš prostora za stavljanje korpe ispod sedišta, ako ram bicikle ima mogućnost montaže, i time smanjiš hod koji će postojati zbog preopterećenja ( 25 kg vs 22kg). Onda bi trebalo da nema problema...
Eto ideje... :)
  • 0

#12 jablan

jablan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 326 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 14 October 2014 - 09:52 AM

Ja sam koristio ovo koje se kači na paktreger

 

http://www.totalbike...o-na-prtljaznik

 

i vozio sam klinca do 25kg bez problema.


  • 0
Ulice za bicikliste - uzb.rs FB

#13 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 14 October 2014 - 08:15 PM


  • 0

#14 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 October 2014 - 07:55 AM

Ta sedišta što se kače na vertikalnu šipku (u koju ide šticna), pa stoje, praktično i bez pak tregera, koliko su praktična da se često skidaju i vraćaju?

 

Meni bi bilo idealno neko koje mogu lako i brzo da skinem svaki dan pre spavanja, pa kad se vratim s posla da montiram. Na primer. Je li to realno? Ima li nešto tako, za normalne pare da se kupi kod nas? Neka preporuka za konkretan model? Imam fore do proleća, tako da mi se ne žuri.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#15 borhes

borhes
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts

Postavljeno 15 October 2014 - 10:22 AM

To imam, kupio u ProBike za oko 4000 rsd. Postavlja se i skida jednim "klikom".
Na ramu ti je uvek fiksni deo koji nije prevelik i ne smeta
  • 0

#16 mastabasta

mastabasta
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 October 2014 - 02:45 PM

Sedista za nazad koja idu na vertikalnu sipku:

imaju dodatnu prednost da bolje amortizuju neravnine jer se one 2 nosece sipke decijeg sedista po malo uvijaju. Negativna strana (molim nekog da potvrdi) je da mi deluje da postoji mogucnost da se pomenute sipke iskrive od zamora materijala. Nisam mogao da ga probam jer ne moze na moj bajs

 

Sedista za nazad koja idu na pak treger

sediste koje imam, vozim cerkicu svaki dan do obdanista i nazad (5km u jednom pravcu) i prezadovljan sam. Morao sam da kupim sediste od gela da joj ne bi udaralo mnogo kad predjemo preko neravnina jer kad vozimo meni je lako da se malo pridignem kad su neravnine, a ona mora da sedi zbog oblika sedista. Cak sam joj napravio i kisni prekrivac :) Nesto ovako: http://www.daveyoil....ba-days-006.jpg Ako ga kupujete obavezno uzmite model koji se lako montira/demontira velikim zavrtnjem. Uglavnom se nude sedista za koja vam treba pola sata da ih namontirate na pak treger, ovo sa zavrtnjem se skida/stavlja za 10 sec. Ima ih u probike-u i capriolo ranjama

 

Za oba sedista obavezno upozorenje je paziti da se dete ne prevrne u nazad ili na stranu pre nego sto sednete na biciklu jer je centar gravitacije sa sedistem poprilicno pomeren

 

Sedista koja idu napred

najprisniji odnos sa detetom jer vam je prakticno u narucju ali ne zaboravite da ovo utice na pedalanje. Moracete da rasirite noge prilikom motanja. Takodje, ovo je stabilnija varijanta, tj. teze cete prevrnuti biciklu sa detetom na njoj. I kao sto rekose ostali samo za manju decu (do 15kg)


  • 1

#17 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 May 2015 - 08:31 AM

Ima li neko preporuku za konkretan model za malca od godinu i kusur? Koliko sam shvatio najbolje rešenje je to što se kači na šipku sedišta? Treba da se montira na žeMski planinski bajs, koji nema pak treger.

 

Ima li neko pristojno korišteno da proda?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#18 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 May 2015 - 09:20 AM

Na primer, kakvo je ovo,  valja li?

 

http://planetbike.rs...prikolice/3625/

 

Ti rukohvati, bočni, hoće li smetati, ili treba da budu toliki? Ima li neko jeftinije da je dobro?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#19 tmrki

tmrki
  • Members
  • PipPipPip
  • 145 posts

Postavljeno 08 May 2015 - 10:07 AM

To sedište je za veću decu.

Skoro dve godine koristim

http://www.capriolo....za-stub-sedista

i nemam zamerki. A ćerkica ima 13kg i 3,5 godine.

Imao sam pre neko italijansko koje se kači napred pa su mi ukrali. n:mad0090


  • 0

#20 mastabasta

mastabasta
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 May 2015 - 10:10 AM

Baš skoro sam čitao pozitivne utiske za Polisport sediste ovde:

http://www.twowheeli...-frame-mounted/

 

doduše oni su testirali njihovo skuplje sediste Guppy koje je u planet bike-u 7800din:

http://planetbike.rs...prikolice/3636/

ali su ocene bile highly reccommended (tu na njihovom site-u ima i uporedni prikaz i Polisport je među najboljima).

 

Mislim da su ti bočni rukohvati dobri jer daju deci oslonac kad vozač bicikla skreće. Primetio sam kod klinke da je relativno ćesto cimnem u stranu ne bi li nesto izbegao, a pošto ona ne vozi bicikl bude nepripremljena čak i kad su sitne korekcije u pitanju.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika