Jump to content


Fotografije

Klen,Efedrin VS Taurin,Kofein


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
70 odgovora na ovu temu

#41 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 27 July 2011 - 03:13 PM

Lepo sam napisao da to vazi za neki raniji period. Znam odlicno ko si, ne radi se o tebi. Tebi svaka cast za ono sto si postigao. Pricam za vreme kada nisi ni poceo ili si tek pocinjao da vozis. Nije to nikakva tajna, nemoj da se cudis. Samo sto niko nece da prica o tome. I nemoj da mislis da su drumasi u to vreme bili cvecke. Jedino sto je drumski biciklizam u to vreme bio skoro mrtav sport kod nas pa nikoga nije interesovao na zalost.
Naravno da necemo da pominjemo imena, njima njihova dela sluze na cast.
A da je tema za brisanje, to je svakom ko hoce da vodi zdrav zivot i posteno se bavi sportom jasno odavno :wink: .
  • 0
.

#42 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 27 July 2011 - 03:34 PM

Lično mislim da je bilo koja vrsta dopinga uz pomoć veštačkih suplemenata a u cilju postizanja boljih rezultata kao rekreatica - ČISTA BEZUSLOVNA GLUPOST!
Ukoliko si ipak rešio da se "pojačaš" budi bar dovoljno pametan da uradiš par medicinskih testova i posavetuješ se sa sportskim lekarom(ukoliko ga imaš u nekom domu zdravlja,kliničkom centru...).
Neću niti sam ovde da bih bilo kome držao lekciju jer sam dovoljno inteligentan da znam da je to mrtvo slovo na papiru ukoliko je onaj sa suprotne strane ekrana "čvrsto" rešio da poboljša svoj amaterski učinak.

evo samo par isečaka iz medicinskih studija,pa ko želi neka pročita i zapita se da li je zaista vredno:
ScreenShot001.jpg
ScreenShot002.jpg
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#43 Aleksej

Aleksej
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • LocationTetovo, Makedonija

Postavljeno 27 July 2011 - 04:23 PM

Mislim da tema nije za brisanje, jer nesto sto je tabu i sto je zabranjeno je privlacnije "za isprobavanje" u ocima mladih.

Lakse se klinac ubedi da to ne valja i da nije cool kad mu to kaze 20-30 kolega biciklista nego kad se o tome cuti i govori samo u 4 oka.
  • 0

#44 kikibgd

kikibgd
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 239 posts
  • LocationBeograd (Zemun)

Postavljeno 27 July 2011 - 05:33 PM

Ono sto sam hteo da kazem, da je suplementacija toliko napredovala da se moze samo dobrom suplementacijom, dobrim treningom i ishranom postici mnogo toga, ono sto "klinci" ne shvataju jeste da samim dopingom ce dosta postici ali ce takodje sebe ograniciti i nece znati sta im je top forma koju mogu postici, a da ne pricam o poremecaju hormona i ostalim nus pojavama. Kod nas nije zastupljena toliko doping kontrola zato sto je jako skupa.
  • 0
Pesaci su glupi, pesaci su spori zato ih obori :P

#45 lensovrodjak

lensovrodjak
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationFruska gora

Postavljeno 27 July 2011 - 06:08 PM


n2:Smiley_FalconLJ
  • 0
..

#46 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 27 July 2011 - 07:29 PM

Zare, ne brini! Đuka će da ti oprosti što te je grdio!
  • 1
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#47 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 27 July 2011 - 08:24 PM

Mislim da tema nije za brisanje, jer nesto sto je tabu i sto je zabranjeno je privlacnije "za isprobavanje" u ocima mladih.

Lakse se klinac ubedi da to ne valja i da nije cool kad mu to kaze 20-30 kolega biciklista nego kad se o tome cuti i govori samo u 4 oka.


+1
  • 0

#48 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 28 July 2011 - 08:43 AM

Када би се сва хемија која се данас користи избацила резултати би се вратили на ниво на ком су били шездесетих и седамдесетих година двадесетог века..

http://www3.vukajlij... ... 1307729870
  • 0

#49 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 28 July 2011 - 09:16 AM

I ne vidim sta bi tu falilo.Nego se danas sve vrti oko novca.Ko prati atletiku zna koje je rezultate ostavi Sergej Bupka iza sebe.Videcemo ko ce ga i kad nadmasiti.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#50 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 28 July 2011 - 01:27 PM

I ne vidim sta bi tu falilo.Nego se danas sve vrti oko novca.Ko prati atletiku zna koje je rezultate ostavi Sergej Bupka iza sebe.Videcemo ko ce ga i kad nadmasiti.

Druže,da li stvarno misliš Bubka nije koristio doping? Razlika između Ben Džonsona i ostalih vrhunskih atletičara,a i ostalih sportista je samo u tome što su ovoga navatali.
  • 0

#51 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 28 July 2011 - 03:26 PM

http://www3.vukajlij... ... 1307729870

Ova slika sa vukajlije je totalna nebuloza. Komentar je vezan za hemiju, a na slici su suplementi (dodaci ishrani)!!! #-o
...
Takodje primetih u nekom postu da neke kolege sa foruma poistovecuju termine "anabolici" i "steroidi". Sto je pogresno. Mislim da bi pre svega oni neinformisani mogli malo da citaju o tome pa tek onda da se upustaju u pricu jer tema je veoma ozbiljna. Moje licno misljenje je: SUPLEMENTACIJA-DA, HEMIJA-NE... I ne smatram da je tema za brisanje vec naprotiv, da stalno bude aktivna i da oni koji su neupuceni mogu naci pre svega ispravne informacije i da shvate koliko hemija moze biti stetna po organizam! Ovakvih tema na drugim forumima ima koliko hocete, sto stranim, sto nasim...
Baj d vej, i vrapci na granama znaju da uspeha u profesionalnom sportu nema bez dopinga. Tuzno ali istinito.
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#52 kikibgd

kikibgd
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 239 posts
  • LocationBeograd (Zemun)

Postavljeno 28 July 2011 - 03:41 PM



  • 0
Pesaci su glupi, pesaci su spori zato ih obori :P

#53 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 28 July 2011 - 07:28 PM


Brkas babe i zabe,jer je ovde pre svega u pitanju genetski inzinjering.
  • 0

#54 kikibgd

kikibgd
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 239 posts
  • LocationBeograd (Zemun)

Postavljeno 28 July 2011 - 07:38 PM

ne to sam hteo i da kazem sta onda kad ovo bude pocelo da se primenjuje na ljudima ?
zabraniti sport generalno ili ??
  • 0
Pesaci su glupi, pesaci su spori zato ih obori :P

#55 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 28 July 2011 - 07:45 PM


http://www3.vukajlij... ... 1307729870

Ova slika sa vukajlije je totalna nebuloza. Komentar je vezan za hemiju, a na slici su suplementi (dodaci ishrani)!!! #-o
.


Ма да. То се све прави од природних препарата бакина кухиња 100%...
  • 0

#56 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 28 July 2011 - 07:57 PM

I ne vidim sta bi tu falilo.Nego se danas sve vrti oko novca.Ko prati atletiku zna koje je rezultate ostavi Sergej Bupka iza sebe.Videcemo ko ce ga i kad nadmasiti.

Druže,da li stvarno misliš Bubka nije koristio doping? Razlika između Ben Džonsona i ostalih vrhunskih atletičara,a i ostalih sportista je samo u tome što su ovoga navatali.

Za razliku od Ben Dzonsona Bupka se takmicio u disciplini u kojoj je tehnika bitnija od brzine i samim tim mislim da tu i nema puno dopingovanih sportista.A Ben je uzeo WR u Rimu i to je trrajalo do sledece velike trke pa je pao na doping kontroli,a na sledecoj takodje.Ali zato Karl luis ima svoju pricu velikana kao MJ U NBA.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#57 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 28 July 2011 - 08:36 PM


http://www3.vukajlij... ... 1307729870

Ova slika sa vukajlije je totalna nebuloza. Komentar je vezan za hemiju, a na slici su suplementi (dodaci ishrani)!!! #-o
.


Ма да. То се све прави од природних препарата бакина кухиња 100%...

No comment. Ipak cu se iskljuciti sa ove teme. Ne znam ni sto sam napisao onaj prethodni post. Pozdrav.
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#58 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 28 July 2011 - 09:06 PM

Vorda@ Druže lepo je što si idealista,i što veruješ da tamo gde se vrte milioni,i gde svi jure za slavom postoji sportista koji će rizikovati da izgubi na Olimpijadi recimo,zašta je trenirao ceo život,a pri tom zna da svi drugi koriste doping?
Ja mislim da ne postoji,i da je samo pitanje politike ko će biti uhvaćen,a ko ne.
  • 1

#59 petrovicivan

petrovicivan
  • Members
  • PipPipPip
  • 123 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 August 2011 - 08:57 AM

veliki je problem što je jedan sastojak ove godine dozvoljen a sledeće zabranjen.farmacija je toliko upletena u ovaj posao da tu nema sreće na duge staze, isto kao sa vakcinama i drugim lekovima...
  • 0

#60 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 17 November 2011 - 12:36 AM

Interesantna tema koliko sam mogao da procitam i veoma razlicita misljenja...po meni suplementi uvek...aas pa sad diskutabilna stvar...jedno je sigurno nedozvoljena sredstva se koriste svuda i uvek...doping koriste skoro svi u svim segmentima drustva..ako niste znali dopinguju se i dirigenti na koncertima piju beta blokataore da bi usporili srcani misic i smanjli nervozu..sto se tice efesa i klenica...dva totalno razlicita leka...i razlicito delovanje na organizam...citam ovde u prvom postu malo sam se nasmejao...da klen daje volju:)) klen nije psiho stimulans i on ne daje ama bas nikakvu volju ili kik kako bi BB rekli...klen povecava telesnu temperaturu i siri krvne sudove u plucima i time omogucava vecu izdrzljivost jer je kapacitet pluca veci..jako je efikasan u spaljivanju masnih naslaga jer povecava tel temperaturu...efedrin nema tu sposobnost jer je on jak psihostimulans koji ti daje jaku volju za treningom i veoma jako stimulise otkucaje srca i povecanje krvnog pritiska sto vas tera na trcanje i fizicku aktivnost..a posledica jake fizicke aktivnosti su smanjenje masnih naslaga pa ga zato neki smatraju sagorevacem masti...inace ECA ili efedrin cofein i aspirin se uzimaju u kombinaciji ali mislim da je to zastarela kombinacija i da sasvim dobar posao radi sam efes...sto se tice klena...vdim da neko preporucuje piramidalnu upotrebu sto je takodje zastarelo klen se uzima 2+2 i tako 2 nedelje posle cega pauza obavezna 2 nedelje zbog ciscenja receptora...ovim postom ne podsticem nikkao na uzimanje ovih supstanci nego sluzi informativno da se neko ne bi otrovao...licno mislim ako je nekom do dobrog kika i lude voznje nek zvekne 300-400mg kofeina i nek vozi bez posledica ;)..mada je i 200mg sasvim ok da te lupi u glavu :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika