Jump to content


Fotografije

Klen,Efedrin VS Taurin,Kofein


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
70 odgovora na ovu temu

#21 kikibgd

kikibgd
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 239 posts
  • LocationBeograd (Zemun)

Postavljeno 26 July 2011 - 01:37 AM

jako zanimljiv dokumentarac sto se tice dopinga u sportu
http://www.imdb.com/title/tt1151309/
  • 0
Pesaci su glupi, pesaci su spori zato ih obori :P

#22 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 26 July 2011 - 01:32 PM

Zare javi se i turi koju o dopingu,cime i kako se dopinguju biciklisti.

Nemam pojma niti me interesuje. Ja nisam toliko lud da se drogiram da bi isao bolje od komsije koji trenira vise od mene. Njemu svaka cast a ja idem kako idem.

Jos mi kazite da se atleticari, plivaci, dizaci tegova, da ne pominjemo bildere ne dopinguju? Zar nisu pre 8-9 meseci mozda dvojica bodi bildera (nasih naravno) diskvalifikovani/suspendovani ili sta vec, zbog dopinga. Koliko me pamcenje sluzi godinama u nazad ni jedan domaci biciklista nije pao na doping kontroli.

Danima citam pricu kako treba obrazovati ljude kako da se dopinguju jer ce oni u svakom slucaju ako budu hteli da se dopinguju. Pa onda, jel te, da im kazemo kako to najbolje da urade ](*,) .
Steta sto Norveska drzava nije imala bolja predavanja i obuke o upotrebi vatrenog oruzja i pravljenja bombi. Mozda bi onaj ludak pre neki dan ubio i celih 200 ljudi a ne samo 90. Samo da je bio bolje utreniran.
  • 0
.

#23 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2011 - 02:28 PM

Mislio sam na BG Zareta,on je enciklopedija :D
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#24 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 26 July 2011 - 02:45 PM

Pa gde nadje bas da bude enciklopedija dopinga :D .
  • 0
.

#25 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 26 July 2011 - 03:48 PM

Zare javi se i turi koju o dopingu,cime i kako se dopinguju biciklisti.

Nemam pojma niti me interesuje. Ja nisam toliko lud da se drogiram da bi isao bolje od komsije koji trenira vise od mene. Njemu svaka cast a ja idem kako idem.

.

Super,izneo si svoj stav,i ja postujem to,ali zasto cutati o tome ili brisati temu,jel sve teme treba da budu u fazonu "Ja sam biciklista i time se dicim"?Uzgred,mislim da ti je poredjenje sa Norvezaninom poprilicno neumesno.
  • 0

#26 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 26 July 2011 - 03:56 PM

Samo se vi fiksajte i dalje. Nemam ja nista protiv a verujem ni ostali. Samo nemojte da o tome pricate kao da je najnormalnija stvar na svetu i navlacite ljude na pricu kako to nije nista strasno.
Nista vise.
  • 0
.

#27 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 26 July 2011 - 04:09 PM

Samo se vi fiksajte i dalje. Nemam ja nista protiv a verujem ni ostali. Samo nemojte da o tome pricate kao da je najnormalnija stvar na svetu i navlacite ljude na pricu kako to nije nista strasno.
Nista vise.

Niko nije rekao da je to bezopasno,i ja ne znam gde si to procitao?Ali ok,ocigledno da taboo teme ne treba dirati,jer te odmah proglase za narkomana.
  • 0

#28 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 26 July 2011 - 08:16 PM

Lepo što je neko otvorio ovu temu. Nadam se da će priča nastaviti u pravcu konkretnih iskustava i sličnog. A to ko to ne bi uzimao i ostalo, neka otvori drugu temu pa neka se tamo vodi debata. Ima i nas koji prate ovu temu.
Ja sam pre par godina vozio s Efedrinom i znam da sam tada samog sebe iznenadio s rezultatima. Kasnije sam se bavio sagorevačima, uglavnom Xenadrinom, bilo je raznih, ali najbolji je bio jedan koji je povučen iz prodaje pre neke 4 godine, da me ubiješ ne mogu se setiti celog imena, ali nebitno je sad. Taj me osim dobre kondicije i prepolovio što se tiče kilaže. Probao sam i Animal Cuts, ali me smorila šaka tableta.
Zadnjih par godina konzumiram uglavnom kofein (iz kafe) i to mi je dosta.
Jedino što sam loše primetio kod "stimulansa" je kad prekinem, osetim balgi umor, ali i to sam rešio tako što sam prekidao postepeno.
Čuo sam od onih koji su koristili slične preparate da su imali problema sa snom. Moguće, ako se kreće naglo i s većom količinom, ali i ako se išta od navedenog uzima a ne odradi se jak trening. U mom slučaju, kad god sam uzimao nešto, rasturao sam se na treninzima, što na bajku, što u teretani i san je bio kao kod bebe.
  • 1
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#29 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 July 2011 - 10:06 PM

Vrh ste narkici.Sad kad malo razmislim ako pocnem da se gudriram mozda uzmem i neku trku,pa makar i GIRO.Aj nek mi se jave ovi sto se pomazu sa tim sredstvima za 10 godina sa labaratorijskim rezultatuma a ja cu nastaviti da pijem pivce po potrebi pa da uporedimo....
  • 0
puno znoja,malo krvi

#30 dast2001

dast2001
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 449 posts
  • Locationzemun

Postavljeno 26 July 2011 - 10:19 PM

Super je ova tema,mene interesuje sta se desava kada prestanes da se friziras ? Jel forma ,rezultati,volja za treningom Iitd... ostaju ili se opet vracas na ono sto ti je dala priroda po rodjenu?
E da i jos jedno pitanje jeste vi rekreativci ? ako jeste koji su vasi motivi uzimanja ovih preparata?
To su ipak jos dva pitanja :D
  • 0
..............

#31 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 July 2011 - 10:20 PM

dast =D> za pitanja
  • 0
puno znoja,malo krvi

#32 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 26 July 2011 - 11:28 PM

E da i jos jedno pitanje jeste vi rekreativci ? ako jeste koji su vasi motivi uzimanja ovih preparata?
To su ipak jos dva pitanja :D


Ovo je dobro pitanje za koje nećeš dobiti racionalan odgovor.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#33 dast2001

dast2001
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 449 posts
  • Locationzemun

Postavljeno 26 July 2011 - 11:42 PM

Pa pretpostavljam da necu,posto nije racionalno uzimati nesto sto moze ostaviti posledice na zdravlje zarad nekog trenutnog rezultata,a pritom si rekreativac koji nema nista od toga sem trenutnog zadovoljstva.
  • 0
..............

#34 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 27 July 2011 - 11:45 AM

Pa pretpostavljam da necu,posto nije racionalno uzimati nesto sto moze ostaviti posledice na zdravlje zarad nekog trenutnog rezultata,a pritom si rekreativac koji nema nista od toga sem trenutnog zadovoljstva.

Ajde pitaj sebe još nešto,pa odgovori sam na to pitanje,vidim da ti dobro ide.
Ovde nije tema šta vi mislite o dopingu u sportu,već je dečko pitao precizno o kombinaciji koja ga zanima!
Ja sam zadnji put uzeo kombinaciju Efe+klen+kofein pre više od 15god,tri godine ukupno po dva-tri ciklusa godišnje,zdravstvenih problema vezanih za uzimanje dopinga nisam imao,ali znam ljude koji jesu mada je reč o bodibilderima.
-Da li je neškodljivo? -Nije,ima puno nus efekata
-Da li preporučujem?- Ne,zbog gore pomenutih razloga
-Da li se postižu bolji rezultati na treningu?Daaaaa...
-Da li je vredno rizika?- Iz moje tadašnje perspektive bilo je.
-Da li ostavlja posledice? -Uz pravilno doziranje,i ako se ne preteruje smanjuje se rizik od posledica,ali rizik uvek postoji.
-Da li se nakon prestanka gube pozitivni efekti?-GUbi se otprilike 20-30%,ali svakako ostaje više nego od rada na "suvo"
Šta će neko punoletan da radi sa svojim telom je stvar njegovog izbora i afiniteta.
  • 0

#35 dast2001

dast2001
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 449 posts
  • Locationzemun

Postavljeno 27 July 2011 - 11:59 AM

Sveto nema potrebe da se ljutis, samo pricamo nevidim u cemu je problem.Ono sto sam napisao nije bio odgovor na moja pitanja nego samo moje vidjenje stvari vezanih za uzimanje pomenutih preparata i to je sve.
  • 0
..............

#36 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 27 July 2011 - 12:16 PM

Sveto nema potrebe da se ljutis, samo pricamo nevidim u cemu je problem.Ono sto sam napisao nije bio odgovor na moja pitanja nego samo moje vidjenje stvari vezanih za uzimanje pomenutih preparata i to je sve.

Izvini ako sam prenaglio,to je verovatno posledica dopinga :D :D
Salu na stranu,ok je imati stav,ali ne treba osudjivati nekoga ko ima drugaciji stav.
U konkretnom slucaju pricam o kombinaciji Klen,Efedrin,koja je inace najrasirenija medju sportistima,kako profi,tako i amaterima,kao neko ko je upotrebljavao sa gore navedenu kombinaciju,izneo sam svoja iskustva vezana za to.
  • 0

#37 dast2001

dast2001
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 449 posts
  • Locationzemun

Postavljeno 27 July 2011 - 01:07 PM

Ma sve ok,samo malo spusti gard :D ja ovde ne prozivam nikog licno nego je neko napisao kako treba pricati o ovim temama.Asto se tice odraslih osoba 18+god one svakako mogu da rade sta hoce sa svojim telom, ali nemojmo da zaboravimo da ovde ima i klinaca od 14-18 god koje su mozda tek sada culi za klen,eferdin itd...a poznato je da u tim godinama hoces sve i odmah.

pozdrav
  • 0
..............

#38 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 27 July 2011 - 02:28 PM

Super je ova tema,mene interesuje sta se desava kada prestanes da se friziras ? Jel forma ,rezultati,volja za treningom Iitd... ostaju ili se opet vracas na ono sto ti je dala priroda po rodjenu?

Da se vracas na to sto ti je priroda dala mozda i ne bi bilo toliko lose. Nego sto propadnes jos vise.
Znam za dovoljan broj slucajeva u domacem MTB prvenstvu (ne racunajuci zadnjih 4-5 godina, nisam u toku) gde su se pojavljivale nove mlade "nade" posle npr. samo godinu-dve bavljenja biciklizmom. Uvek u vrhu na trkama, podijumi, svetla buducnost. Sledece godine nisu mogli da idu ni pola onoga sto su isli pre dopinga. Niko od tih "nada" vise nije mogao ni da vozi posteno a ne da se takmici.
Oni malo pametniji (i uspesniji) su potrajali duze, verovatno su vise znali kako i sta da rade. "Sreca" za jedne i druge je sto kod nas prakticno i nije bilo anti doping kontrole. Inace bi bila lepa afera :wink: .
  • 0
.

#39 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 July 2011 - 02:38 PM

Zanimljiv tekstic http://www.cins.org.rs/?p=6390
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#40 DJUKACHAMPION

DJUKACHAMPION
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 27 July 2011 - 03:04 PM

Eeeee pa "Zare" mislim da si sada preterao!!! Da si malo bolje u sportu znao bi da je u zadnje 2-3 godine doping kontrola kod nas "proradila". Pošto ste se baš otvorili što se tiče ove teme onda reci ko su ti klinci što su se dopingovali i išli dobro par trka a sada ne voze više kako ti kažeš?! Što se mene tiče, prošle godine sam bio jedan od najviše kontrolisanih sportista u Srbiji, samo na kuću su mi dolazili par puta a da ne pričam o takmičenjima, kada budeš imao dokaze da se u MTB-u neko "roka" onda možeš da pričaš a ovako se mani prazne priče!!! Inače ko me ne zna ja sam MTB prvak Srbije Bojan Djurdjić i za 10 godina bavljenja ovim sportom nisam pazi NISAM nikada ništa probao, čak ni došao u iskušenje, a pobedio sam stotine trka.
Što se tiče same teme, mislim da treba da se obriše jer neki klinci će stvarno doći u iskušenje, ako hoćete da širite vaše znanje onda to radite u četiri oka, a ne ovako javno!!!
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika


    Facebook (1)