Jump to content


Fotografije

Klen,Efedrin VS Taurin,Kofein


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
70 odgovora na ovu temu

#1 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 July 2011 - 03:55 PM

Da ne cimam Pistolera za klen...Interesuju me samo vlastita iskustva,doze,piramida,da li samo pre treninga,nus pojave,efekat?
Fala vi n2:cakesmileyn n2:754
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#2 genius

genius
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 posts

Postavljeno 23 July 2011 - 05:52 PM

Sa Klenbuterolom i Efedrinom imam pozitivna iskustva :-)))) Trenutno koristim Klenbuterol,ranije sam išao piramidalno i pio do 8 kom klena dnevno,sada pijem 3 dnevno kada treniram,i 1 kada odmaram.Dobar je za skidanje masnih naslaga.Neki ljudi od klena imaju drhtavicu,nervozni su,na mene utiče skroz drugačije,samo me tera da treniram kao ludak.
Efedrin je totalno druga priča,ja sam ga pio 45 minuta pre treninga sa Aspirinom,i Jacobs strong kafom,efekat je neverovatan.Svako ko je probao zna o čemu pričam...

Pozdrav
  • 1

#3 kikibgd

kikibgd
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 239 posts
  • LocationBeograd (Zemun)

Postavljeno 23 July 2011 - 06:45 PM

Pre pocetka uzimanja bilo kakvih pomagala u skidanju naslaga sredi ishranu jer ako je ishrana losa dzaba ti.

Evo malo teksta pa se zanimaj

Najbolji preparat za skidanje masnog tkiva, koji nije anabolički steroid je E/C/A. Objasnimo prvo što je to, za one koji možda još nisu čuli za njega. Sam naziv je kraćenica, a znači ; Efedrin- coffein-aspirin.

Te tri stvari zajedno stvaraju sinergički efekat. Sinegički efekt se sastoji u tome da iako svaki od ovih proizvoda ima određene kvalitete i snagu, kada se kombiniraju zajedno u određenim količinama, njihova snaga i djelotvornost se višestruko povećava. Inače to se u bodybuilding krugovima naziva "Stack", a stakiranje tj. kombiniranje dva ili više proizvoda je uobičajeno i u uporabi proteina, vitamina, kreatina i ostalih bodybuilding i fitness artikala.

Razmotrimo sada detaljnije dijelove E/C/A-stacka :

Prvi od njih i najvažniji je efedrin:

Efedrine tj. ephedrine hydrocloride je već stoljećima poznata supstanca u svijetu. Još prije 2000 g. u drevnoj se Kini koristio čaj biljke Ma huang iz koje se prirodnim putem dobivao efedrin da bi se postigla velika izdržljivost i snaga potrebna u čestim bitkama. 300 mg ephedre iz Ma Huang-a daje, ovisno o kvaliteti proizvoda oko 25 mg efedrina.

Efedrine ima nekoliko korisnih svojstava; njegovo djelovanje na centralni živčani sustav, on je beta agonist i bronhodilator, (ima ga i u kapljicama za nos jer širi dišne putove), tako da stimulira određene receptore u tijelu koji su odgovorni za više efekata, npr. unaprijeđuje mišićnu koncetraciju i koordinaciju, više kisika u krvi, što rezultira mogućnošću dužeg i intenzivnijeg treninga uz manje umora.

Oko 15 minuta nakon uzimanja, počinje lučenje epineferina ili kako ga mi zovemo adrenalin i to izaziva tzv."KICK", psihičko-fizički poticaj, dodatne eksplozivne snage i energije.

Slijedeće svojstvo efedrina je fat burning efekt, tj. vrlo učinkovito otapa masne naslage i spriječava pojavu novih. Efedrin stimulira tiroidnu žlijezdu (štitnjaču ili štitnu žlijezdu) čime ubrzava metabolizam masti trošeći ih za energiju. Tijelo inače troši prvo rezerve ugljikohidrata za energiju pa zatim masne naslage; efedrin radi suprotno i time brže troši nagomilane masti. Efedrin "štedi" glukozu , dakle pri uzimanju , tijelo više orijentira na korištenje masti, a ne glukoze kao energetskog izvora, dok je za vrijeme normalne dijete situacija obrnuta, tj. prvo se troši glukoza, a onda masno tkivo.

Slijedeći sastavni dio je kofein. Oni koji se ujutro ne mogu razbuditi bez kave, jako cijene njegov utjecaj na centralni živčani sustav. Dakle, kofein je sastavni dio kave, Coca Cole, Red Bulla i još niza popularnih napitaka. Kofein stimulira i i izgaranje masti putem procesa zvanog "lipoliza" i uz pomoća adrenalina jer povećava termogenički efekt. Ponekad ga se može (iako vrlo teško) pronaći i u koncentriranom obliku kao tablete.

Posljednji sastojak je aspirin. Onaj obični aspirin koji uzimamo kad nas nešto boli ili imamo gripu. Aspirin širi krvne žile, čisti ih od kolesterola i pomaže boljoj cirkulaciji krvi. Glavobolje obično i nastaju kada nedovoljno krvi, a time kisika i hrane dolazi do mozga. Svojim djelovanjem, aspirin otklanja teškoće. Upravo zato se aspirin i nalazi u ovoj kombinaciji, on je svojevrsni ubrzavač lipolize masnih stanica i raznosač tvari, stoga je važan dio E/C/A stacka.

Zanimljivo je da su neka ispitivanja pokazala da se uzimanjem E/C/A i bez treninga postižu određeni rezultati, samo uz određenu dijetu, koliko li je tek onda efekt bolji ako kombiniramo pravilnu prehranu sa programom treninga za skidanje masnog tkiva.

Već smo nešto rekli o "Kicku”, stimulativnom efektu: efedrin u kombinaciji sa kofeinom ima vrlo jak stimulativni efekat, povećanjem adrenalina postajete agresivni (ne tako da nekoga istučete, kako alkohol može djelovati), nego ste užasno motivirani za trening, iskaljujete se na željezu koje dižete i to mogli bi reći "životinjskom" snagom. I nakon najteže serije imate osjećaj (i ne samo osjećaj) da možete napraviti još više i više.

Tjelesna temperatura time raste i time počinje drugi, a to je termogeni učinak, jer se ubrzava metabolizam izmjene tvari, a time i trošenje masti kao energije.( Sjetite se,već smo rekli da efedrin prvo koristi mast za energiju ). Dakle; sa više napora je veća potrošnja energije, a rezultat je veće izgaranje masnih naslaga.
Time se poništava situacija da ako nemamo dovoljno ugljikohidrata u tijelu prije treninga, tijelo koristi i mišićne proteine za energiju. Zalihe glikogena u krvi ostaju na normali, a topi se mast.

E/C/A ujedno ima jedan jako korisni efekt susprezanja apetita što jednostavno znači da se ne osjećate stalno gladni, što pomaže reguliranju količine hrane u obrocima. Naravno NIKADA nemojte uzimati zato samo 2-3 obroka dnevno. Uzimajte uvijek 5-6 obroka, ali smanjite količine unesenih kalorija u svakom obroku i pazite na omjer proteina-ugljikohidrata-masti. (preporuceni omjer 50-35-15).

Negativni efekti E/C/A ; Osobe koje pate od visokog tlaka i bolesti srca, dijabetesa, štitnjače, trebali bi se držati dalje od ovog proizvoda. Poznato je da adrenalin stimulira srce i povećava tlak (koristi se i u medicini za osobe u arestu prilikom reanimacije, kada se ubrizgava direktno u srce kako bi nastavilo svoju funkciju). Osobe koje uzimaju lijekove za smanjenje tlaka, mogle bi imati problema, jer na jednoj strani ga smanjuju, a sa E/C/A povećavaju, što je vrlo opasno.

U početku uzimanja većina korisnika osjeća laganu drhtavicu ruku i pomalo ushićeno-uzbuđeni osjećaj.

Kada prestajemo sa uzimanjem E/C/A, to opet treba učiniti piramidalno, jer su moguće glavobolje i nevoljkost, slaba motivacija, kao kada se ujutro probudimo i idemo raditi bez uobičajene doze kave, sve je to u stvari jedna vrst navike ili ovisnosti. Već nakon nekoliko dana negativni efekti prestaju i tijelo se vraća u normalu.

Svakako preporučujem prije bilo koje supstance, pa čak i prije nego uopće počnemo trenirati, dobro je otići kod liječnika i provjeriti zdravlje, možda ni ne znamo koji nas problemi muče ili koje bolesti "čuče” u nama i čekaju povoljan trenutak ili stimulaciju da se pojave.


sto se tice doziranja sa klen-om je piramida jedini nacin da se postigne dobar rezultat i uglavnom ljudi pocinju sa 20mg pa penju na dalje sad sve zavisi kako ce se sporedni efekti pokazati i u kojoj kolicini. Duzina ciklusa sa klen-om bi trebala da bude 3-4 nedelje max(pa 2-4 bez) jer se receptori u organizmu napune i posle nema efekta.

kombinacija efedrina i klen-a tu oko doziranja moras biti jako pazljiv ako nisi koristio pre.max dnevna doza efedrina je zavisna od mase (tezine ukupne) (100-150mg)

naravno postoji i bolje od svega ovog gore a to je da sredis ishranu isplaniras trening i
suplementacija.

EDIT: Los si period izabrao, mogao si to da odradis kad je bilo 15-20c a ne sad na 35c jer sva ova pomagala gore uticu na kardiovaskularni sistem koji je vec pod stresom na 35c
  • 0
Pesaci su glupi, pesaci su spori zato ih obori :P

#4 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 July 2011 - 07:57 PM

Da znate razlog postavljanja teme http://www.yu-fitnes... ... cika-ione/

Sa Klenbuterolom i Efedrinom imam pozitivna iskustva

To mi kazi :D

@Kiki i Genius
Razmisljao sam 2 nedelje on,2 off po 2 pre treninga i jednu po danu odmora ili 2 dana po dve pa dva dana pauza,sta mislis o tome?
Koji klen si koristio,koliko mg?
Da li si koristio neku zastitu?
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#5 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 23 July 2011 - 09:27 PM

Evo malo informacija iz prve ruke,pošto sam svojevremeno koristio baš kombinaciju Efe+Klen,ova druga je blag stimulans i smešna u poređenju sa prvom.Od Klena ćeš prvo primetiti pojačano znojenje(posebno noću),i blago povećanje temperature,kao i blagu drhtavicu,koja se pojača kad uzmeš Efedrin.Sam efedrin ti podiže voljni momenat do neba,i ne samo to....Ali oprez!!!Bez preterivanja,i izmišljanja svojih ciklusa i sl.pogotovo sa Efedrinom,jer kad cepaš kardio trening i ne primetiš da si otišao u crveno,zato obavezno pulsmetar!Da ima još jedna nus-pojava efedrina,moraćeš dobro da se oznojiš da privedeš seks kraju,jednostavno malo otupe čula!
Što se doziranja tiče,zavisi od toga šta vežbaš,i koje rezultate hoćeš.Ja sam to koristio dva put godišnje pred jača takmičenja,da bih bez gubljenja snage skinuo kilažu(a nekad su i grami bili u pitanju) za kategoriju.Obavezno obavi kardiološki pregled pre nego što počneš da uzimaš,jer Efe pogotovo zna dobro da potera čuku.Neću te odgovarati od toga što si naumio,jer i sam znaš da je štetno,ali ćeš svejedno probati znam,samo ti kažem da budeš oprezan,a što se rezultata tiče provalićeš šta je u pitanju već prvi put kad uzmeš.
  • 0

#6 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 23 July 2011 - 11:46 PM

Spanska sela za mene.Manite se hemije.Za mene su sportska pomagala isto sto i droga ...DRAGS....DOPINGOVANI SPORTISTA JE ZA MENE NARKOMAN...Znam da proficima plata zavisi od ucinka ali barem se rekreativci mogu spasiti toga....TOLIKO O ZDRAVLJU I zdravom srcu...
  • 0
puno znoja,malo krvi

#7 kikibgd

kikibgd
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 239 posts
  • LocationBeograd (Zemun)

Postavljeno 24 July 2011 - 06:09 AM

Pre svega ishrana mora da ti bude dobro rasporedjena i moras da imas organizovan trening.
Napisi malo tvoju ishranu, plan treninga
Sta zelis da postignes??
Po slikama koje sam video trebi je potreban samo dobar kardio trening i suplementacija sto se tice ostalih pomagala hmm ako nisi takmicar pametnije je ne uzimati, a i zakasnio si jer vrucine su uveliko pocele.

EDIT:
@vorda
Da ti zivot visi o koncu i da imas astmu verovatno bi zavrsio na clenbuterol-u
tako da ta prica o granici sa drogama pada u vodu...
Jake Nus pojave(side effects) se pojavljuju uglavnom kod ne pravilnog koriscenja i predoziranja.
  • 0
Pesaci su glupi, pesaci su spori zato ih obori :P

#8 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 24 July 2011 - 06:55 AM

Da se ja pitam, obrisao bi ovu temu...
  • 0
.

#9 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 24 July 2011 - 07:43 AM

Da se ja pitam, obrisao bi ovu temu...

A zašto,zar i doping nije biciklistička tema?
Štetno jeste,bez sumnje,ali je u širokoj upotrebi u svim granama sporta,kako kod profesionalaca,tako i kod amatera.
  • 0

#10 kikibgd

kikibgd
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 239 posts
  • LocationBeograd (Zemun)

Postavljeno 24 July 2011 - 07:56 AM

jako je diskutabilno kako pristupiti ovakvim supstancama jer se zna za njihovo koricenje ali svest ljudi i informisanost o istim tim supstancama je jako mala, kao forum o biciklizmu trebalo bi da se pruzi sto vise informacija jer ako je neko odlucio da koristi taj ce to uzeti a ovako moze bar da dobije neku korisnu informaciju.
  • 0
Pesaci su glupi, pesaci su spori zato ih obori :P

#11 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 24 July 2011 - 11:22 AM

Da se ja pitam, obrisao bi ovu temu...

+1 n2:thumbsup

Efekat privremen - Posledice dugotrajne...
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#12 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 July 2011 - 12:04 PM

Najlakse je gurnuti sve pod tepih i okrenuti glavu na drugu stranu...da li je to resenje?
Ne mislimo svi isto(a i ne bi bilo zanimljivo da smo svo "robotizovani") ali dajte argumentovane odgovore vezane za temu.

Efekat privremen - Posledice dugotrajne...

Mislis da klen ima "jo-jo" efekat?
Koje su posledice uzimanja klena?

Nesto "najjace" sto sam probao je kreatin,sa lekovima,nadrilekarima i madjionicarima nikada pod ruku isao nisam i ako shvatim da nesto lose utice na moje zdravlje ja to sigurno koristiti necu.

@Kikibgd
Mislis da bi za mene kofein,taurin ili neki sagorevac bio resenje?
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#13 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 24 July 2011 - 12:16 PM

Da se ja pitam, obrisao bi ovu temu...

-1

Normalno je da se covek boji onoga sto ne poznaje.
Ali, najlakse se i strada od onoga sto se ne poznaje.
Obrazovanjem se smanjuje rizik od stradanja zbog neznjanja.
Onaj koji hoce da proba, on ce da proba, tu nema spasa.

Zato mislim da je bolje da svako zna o cemu je reč
i da tako, obrazovaniji, donese zreliju odluku.

21 vek je, nije droga bauk
pa da se o njoj ne prica jer ce da nam pokuca na vrata!
Bas zbog toga treba pricati o njoj jer
mozda nam zakuca na vrata
u vidu naseg sportom okupiranom podmlatka
a mi ne budemo u stanju da prepoznamo.

Mogu samo da zahvalim ucesnicima debate
sto tako iskreno i hrabro govore o ovoj,
vidi se, veoma nezgodnoj temi.

Koliko vidim SVI koji imaju iskustva
preporucuju druga resenja.
Nadam se da ce neko od mladih "interesenata"
naici na ovu temu i zapitati se da li je to put
kojim treba da krene ili....
  • 0

#14 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 24 July 2011 - 01:35 PM

Da se ja pitam, obrisao bi ovu temu...


+1
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#15 kikibgd

kikibgd
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 239 posts
  • LocationBeograd (Zemun)

Postavljeno 24 July 2011 - 04:47 PM

@ione
sto se tice sagorevaca oni su dosta napredovali u zadnjih 3 godine, ali generalni problem kod sagorevanja je ako unosis UH oni moraju biti jednostavni( da se lako pretvaraju u energiju)
smanjis masti i nema slatkog
ja sam koristio Lypo 6-BLACK i mogu ti reci da je jako dobar(za sad najbolji), dobijes i dosta energije od njega i ne treba se pije gomilu tableta dnevno sto je plus jer ne opterecuje jetru toliko.
Mislim da ipak treba prvo probati suplementacijom i korigovanom ishranom smanjiti telesne masti pa ako ne ide ici na malo extremnije metode topljenja.
  • 1
Pesaci su glupi, pesaci su spori zato ih obori :P

#16 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 24 July 2011 - 06:46 PM

jer kad cepaš kardio trening i ne primetiš da si otišao u crveno,zato obavezno pulsmetar!Da ima još jedna nus-pojava efedrina,moraćeš dobro da se oznojiš da privedeš seks kraju,jednostavno malo otupe čula!
Što se doziranja tiče,zavisi od toga šta vežbaš,i koje rezultate hoćeš.Ja sam to koristio dva put godišnje pred jača takmičenja,da bih bez gubljenja snage skinuo kilažu


Brate, napusi se ko cojek, onda bi ovo od gore izgledalo ovako:


jer kad cepaš kardio trening i ne primetiš da treniras ,zato obavezno pulsmetar! Da ima još jedna nus-pojava,moraćeš dooobro da se oznojiš da privedeš seks kraju,jednostavno malo otupe čula!
Što se doziranja tiče,zavisi od toga šta vežbaš,i koje rezultate hoćeš.Ja sam to koristio mnogo puta godišnje pred jača takmičenja,da bih bez gubljenja snage dobio kilažu


Sorry za off ali morao sam, simpaticno mi :D

Ps.
Podrzavam sumplementaciju u potpunosti, momak je dovoljno samosvjestan da zna sta radi, plus ova tema moze biti veoma korisna i drugima koji planiraju da rezultate podignu na visi nivo...
  • 0

#17 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 24 July 2011 - 06:59 PM

Pre svega ishrana mora da ti bude dobro rasporedjena i moras da imas organizovan trening.
Napisi malo tvoju ishranu, plan treninga
Sta zelis da postignes??
Po slikama koje sam video trebi je potreban samo dobar kardio trening i suplementacija sto se tice ostalih pomagala hmm ako nisi takmicar pametnije je ne uzimati, a i zakasnio si jer vrucine su uveliko pocele.

EDIT:
@vorda
Da ti zivot visi o koncu i da imas astmu verovatno bi zavrsio na clenbuterol-u
tako da ta prica o granici sa drogama pada u vodu...
Jake Nus pojave(side effects) se pojavljuju uglavnom kod ne pravilnog koriscenja i predoziranja.

Ocigledno se ovde ne govori o bolesti vec o pojacavanju treninga.Samo se vi cepajte....a nemojte da pljujete narkomane onda jel i njima prija droga ocigledno.Marihuana je zdravija od obe stvari sto je naucno i dokazano.A po tvojim razmisljanjima bi ljudi trebali da idu i na citostatike i kad to ne treba jer ipak oni lece nestooo.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#18 kikibgd

kikibgd
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 239 posts
  • LocationBeograd (Zemun)

Postavljeno 25 July 2011 - 10:55 AM

https://rapidshare.c... ... s_2009.rar

Evo stigoh da okacim knjigu, sve o anabolicima i ostalim pomagalima od A do š na engleskom je mozda je malo vise orijentisana na bodybuilding ali imas tu sve
  • 0
Pesaci su glupi, pesaci su spori zato ih obori :P

#19 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 25 July 2011 - 10:51 PM

“Evans je do pobede stigao zahvaljujući velikoj posvećenosti i još većoj petlji! On je dokaz da ne moraš biti drogiran da bi bio prvi na Turu, niti bilo gde. Mislim da njegova pobeda šalje jasnu poruku idiotima koji bi do titula i slave uz pomoć dopinga, i to ne samo u biciklizmu”, ocenio je Majk Tartur.


  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#20 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2011 - 01:33 AM

Da je Evans mladji par dina i jos da se dopingovao ostavio bi Endija dan,dva :D
Lepo je verovati u bajke ali tvrditi da je profesionalni biciklista na caju od zove i C vitaminu osvojio tour je nezamislivo i braci Grim :wink:

LJUBA ALIČIĆ - "Da raščistimo neke stvari - nisam ciganin! možda ličim jer sam crn, ali nisam rom i tačka!"



Da li znate da je kreatin bio smatran dopingom i kao takav zabranjen u profesionalnom sportu a danas se kreatin moze kupiti u apoteci?
Da li znate kakav je biciklisticki doping(krvni doping,ljudski hormoni) i kolika novcana sredstva se izdvajaju za isti...Zare javi se i turi koju o dopingu,cime i kako se dopinguju biciklisti.

Attached Thumbnails

  • majkl-dzekson-x.jpg

  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika