Jump to content


Fotografije

Randonneurs Srbija - 23. Jul - 200km Sumadije


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
89 odgovora na ovu temu

#61 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 28 July 2011 - 09:05 PM

Ljudi, jel ovo ozbiljno? Ako jeste, ja sutra pomeram raspored kako bi se uklopio, ali moram da znam da li je ovo, šala, pokušaj ili stvarno... dok se Igor ne prijjavi ja ne verujem :D



Verujem da je koleginica veoma ozbiljna i da nikakva sala nije u pitanju.
Koliko sam shvatio Helena je htela voziti i ovaj zvanican, ali nije mogla zbog povrede (oni keroovi sto su je nagrizli)
Dakle Helena poziva na voznju, jer je idejni tvorac iste :) a posto je brevet nezvancian (pa onda prakticno i nije brevret ko brevet) i nema papirologije i svega toga, ja licno nema sta da se tu guram,
osim sto sam "ustupio trasu" da se tako izrazim, sa navigacionim listom i sve to.
I naravno ima moju punu moralnu podrsku :)
Ako jos stogod zatreba verujem da se devojka ne stidi i da ce vikati upomoc ;)

Nezvanican brevet znaci da nema zvanicno zavedenih rezultata, ali vec poznata pravila voznje bi trebalo da vaze,
osim mozda izostanka nekih manje za nezvanican brevet bitnih pravila kao npr. mesanje sa drugim biciklistima, nosenje reflekt prsluka i sl.

Sto se mene tice, veoma rado cu voziti. Nisam se jos upisao na LM, paaa, hmm, ne znam ni ja zasto :)
Al evo idem oma sad ..


Pozzz
  • 0

#62 LepaHelena

LepaHelena
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 282 posts

Postavljeno 07 August 2011 - 08:51 AM

Evo da prenesem utiske od juče, tj. sa nezvaničnog breveta.

Nas četvoro je vozilo zajedno sve vreme - Vlada (nema, čini mi se, nalog ovde), Nikola (piglu), Stevan i ja. Igor nam je pobego još posle Ralje i jurili smo nekako da ga stignemo ali bezuspešno. Kasnije smo sazanli da mu je pukla žica i da se vratio busom. :( Šteta!

U Topoli smo prošli pored trgovine "Ofi" ali nismo tu ništa kupovali jer smo odlučili da pojedemo po pljeskavicu u nekoj ćevabdžinici. I u Lazarevcu ništa nismo pazarili u pekari koja je kontrolna tačka zato što smo jeli lubenicu u parku. :)

Vozili smo sve po propisu, svako skretanje smo potrefili i nije bilo lutanja. Imali smo sreće te nismo imali nikakvih problema sa našim prevoznim sredstvima. :)

Za sve nas je ovo bila rekordna vožnja! =D> Uspeli smo zajedno i meni je bilo fenomenalno.
Svaka čast Vladi! Dečko nije imao ni pređenih 100km u danu, a odlučio se za ovakav poduhvat. Par puta ga je hvatao grč ali izborio se nekako i sa njim kao što je i sa Šumadijom. Zato smo rešili da ne gledamo preterano u vreme jer nismo želeli nikoga da ostavimo na cedilu.

Kroz šumu u Sremčici smo prošli u mrklom mraku, samo su svetlela naša svetla i zvezde na nebu. Moram priznati da iako vozim noću, ovakvu noćnu vožnju nisam do sada doživela. Mnogo je, bre, romantično. Dođe mi da svako veče vozim kroz Sremčicu. :D

Što se nas četvoro tiče, svi smo spremni za još neku (avan)turu poput ove. Spremni smo i za zvanični. Valjda me neće strefiti polaganje diplomskog baš toga dana. Nadam se da neće.

Hvala Igore na svemu i vidimo se uskoro! Pozdrav!
  • 0
"Život je komedija za one koji misle, a tragedija za one koji osećaju." H. Volpol

#63 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 07 August 2011 - 10:07 AM

Bravo =D> =D> svaka cast i na voznji i na rekordima licnim :)

Kao sto Helena kaze, imao sam malih problema. Naime u zadnjoj ostroj krivini na spustu u Ralju,
puce zica (malo sam ga nagario ;) )
Cuvsi sta se desilo rekoh da nastavim do cesme, pa cu tamo da vidim kakvo je stanje.
I imam sta i da vidim. Kao sto parce hleba uvek pada na namazanu stranu, tako i zica uvek puca sa strane kasete :lol:
Te slaba vajda od dve rezerne zice koje nosim, kad nemam kljuca za kasetu.
Malo doteram tocak i krenusmo dalje. Ekipa je bila oma tu iza mene, onaj decko na Adrenalinu (kako bese?) me je i stigao, ali cim je krenula nizbrdica, po obicaju sam se udaljio prilicno ..
U Mladenovcu krenem kroz centar, i stanem i pekari jedno 10 minuta, mislim sad ce oni,
Helena kako sam cuo nije doruckovala, pa reko valjda ce ovde .. medjutim vidim nesto ih nema,
reko sigurno su negde ranije stali, pa nastavim dalje, sacekacu ih u Topoli, posto je duvao vetar,
sigurno bih im i na tom delu odmakao, pa slaba vajda od cekanja u Mladenovcu.
Krenem dalje, i tamo na prevoju kod skole me opet stize kolega na Adrenalinu, ali opet kako krene nizbrdo ja odeeeee .. hmmm, sad dal se to desilo dva puta kako pisem, ili samo jednom ? Nemam pojma :D nisam siguran.
Uglavnom stigoh u Topolu, i posedeh jedno 30-35 minuta osvezavajuci se sladoledom i hladnim picem,
i pokusacajuci da sa sebe skinem postojeci sloj kreme, pa da nabacim svezi ;)
Vidim nema ih, pa gledam na sat, kao hteo bih kuci da stignem ranije (do Indjije imam jos dodatnih 40km)
pa reko aj ti na put plako, sta je tu je ..
Preracunavam i vidim da je sasvim realno da stignem za 10 sati, pa udarim po pedali ..
Medjutim malo pre Arandjelovca, opet brz spust i dosta ostra krivina, i PUCK ..
ode i druga zica ..to vec ne sluti na dobro.
Od 18 kolko ima, ostade svega 16 =D>
Samo bacim oko, naravno opet sa namazane strane, i nastavim dalje da nadjem kakav udoban hlad, pa da vidim sta cu.
Dovucem se do Arandjelovca, sednem u pekaru i smazem dva parceta pice, onako natenane,
i produzim do parka gde se raspremim na klupi, kao sad cu ja tu nesto da opravim #-o
Ni govora o provlacenju zice sa strane kasete. Jedina pomoc bi bio majstor, ili kljuc, ili majstor sa kljucem ;)
Ili da se ja lepo vratim prevozom kuci, gde sad tu da trazim majstora, pa dok se to sredi, ima da bude ponoc kad se vratim ..
Kako Arandelovac nema zgodne veze sa Indjijom, a ne znam ni gde je autobuska, odlucim da se vratim do Milanovca i tamo uhvatim Beovoz.
I krenuh put Orasca, lganica uz brdo, laganica i nizbrdo, da ne pukne i to malo zica sto mi je ostalo.
Srecno stigoh do Mladenovca, i pravac zeleznicka. Sad 16:30 a Beovoz tek u 19 i nesto.Super.
Vidim za 20ak minuta stize neki putnicki, pa ajd reko da pricekam i vidim mogu li se u njega ugurati.
Stigla cak 3 vagona!! Pa sam se srecno ukrcao na voznju do Beograda, do glavne stanice, a voznja je trajala cela 2 sata. Jos malo pa bih pre stigao biciklom ! :P
sa glavne se odvezem do NBG, tamo uhvatim BgVoz sa nadom da cu uhvatiti kakav zgodan Beovoz za Indjiju iz Batajnice.
U Batajnici se pokazuje da je taj zgodan itisao pre pola sata, a da je sledeci tek u 21 i nesto.
Sednem, pardon legnem na bajs i pravac Indjija, pedalom, i krivim tockom.
Ostale zice su do kraja voznje ostale na broju ;)
I tako .. odoh da razmisljam sta dalje sa tim tockom, da li samo da dodam jos koju zicu,
ili da kupim neke bolje, ovako ocigledno dalje nece ici ;)


Pozzz :)
  • 0

#64 LepaHelena

LepaHelena
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 282 posts

Postavljeno 07 August 2011 - 10:27 AM

Da, jurili smo te do Mladenovca/Topole ali posle toga od tebe ni glasa.

Stevan te je stigao tamo pre Topole. On vozi Polar Apache, a ja Adrenalina. Sve u svemu, svi smo imali bajseve teže od 16kg. :)

A mogao si nastaviti sa nama, vidiš da ništa nije bilo ni točku, a ni bajsu. Vreme na kraju nismo ni gledali, bitno je bilo da Vlada izdrži ceo put. I uspeo je. :)
  • 0
"Život je komedija za one koji misle, a tragedija za one koji osećaju." H. Volpol

#65 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 07 August 2011 - 10:33 AM

A mogao si nastaviti sa nama, vidiš da ništa nije bilo ni točku, a ni bajsu. Vreme na kraju nismo ni gledali, bitno je bilo da Vlada izdrži ceo put. I uspeo je. :)


Eh, da sam znao .. :) Ali nekako me plasila pomisao da recimo tamo negde u Arnajevu ostajem bez upotrebljivog tocka .. :mrgreen:
  • 0

#66 LepaHelena

LepaHelena
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 282 posts

Postavljeno 07 August 2011 - 04:40 PM

Evo malo slika sa naše vožnje:

IMG_0001.JPG

IMG_0004.JPG

i, naravno, mi! :D

IMG_0011.JPG
  • 0
"Život je komedija za one koji misle, a tragedija za one koji osećaju." H. Volpol

#67 popedja

popedja
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 255 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 August 2011 - 08:35 PM

=D> =D> =D> =D>
n2:Cm-smiley
n2:u3

Sledeći PBP je 2015 ... mislite o tome :wink: .
  • 0

#68 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 August 2011 - 09:06 PM

Sledeći PBP je 2015 ... mislite o tome :wink: .

ako bude srece tad vas pratim sa drugog kontinenta :D
  • 0
Postavljena slika

#69 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 07 August 2011 - 09:17 PM

O, snajka, respect za ovu vožnju!
Samo ti treniraj da dostigneš potrebnu razinu, pa da se vidi šta dalje.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#70 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 August 2011 - 09:19 PM

Samo ti treniraj da dostigneš potrebnu razinu, pa da se vidi šta dalje.

Pa do Kragujevca i nazad :D
  • 0
Postavljena slika

#71 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 August 2011 - 09:26 PM

Vau, ljudi, bravo! Po onakvom danu vi ste oprali dvestotku - rešpekt. n:anim_19 n:happy0005
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#72 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 07 August 2011 - 09:31 PM

Možda bude do Kragujevca i - nema nazad!
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#73 -mp-

-mp-
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 07 August 2011 - 09:36 PM

Od 18 kolko ima, ostade svega 16 =D>
Samo bacim oko, naravno opet sa namazane strane, i nastavim dalje da nadjem kakav udoban hlad, pa da vidim sta cu.
Ni govora o provlacenju zice sa strane kasete. Jedina pomoc bi bio majstor, ili kljuc, ili majstor sa kljucem ;)


Čoveče Igore, ti i ja smo bajkerski antipodi: kol'ko se tebi stalno dešavaju problemi - toliko se meni ne dešava ništa 8) Jeste da je to jer ti stalno nešto eksperimentišeš s tehnikom, ali nije samo to... ;)
Kao prvo mogao bi da popuniš te rupe na felnama. Npr. žicama! ;P Bar na zadnjem točku. Kol'ko se sećam - te felne su za više od 18 žica?
A kao drugo: http://www.unior.com... ... ace-1669-4 Iako me u "karijeri" nikad nisu mučile puknute žice (mislim, pukne ponekad koja, ali nikad u paru) ipak mi nije dao đavo mira dok nisam prošlog leta nabavio pomenuti alatić. (Jeste, volim da majstorišem isto kol'ko i da vozim bajs! Pa šta! :) Ja sam se pomirio s tim, i okolina me je prihvatila takvog i nema problema ;)) Uvoznik je baš profi i hoće da naruče i takve sitnice ako već nemaju na lageru tako da u najgorem slučaju moraš da sačekaš par nedelja. Bilo je nešto oko 300din.
Konkretno iskustvo: radi :) Nije za svakodnevno korišćenje nego za "prvu pomoć" na putu. Probao sam više puta na par bajseva sa običnim Shimano kastetama i samo treba paziti da lepo nalege - da se ne iskrivi prilikom "aplikacije sile" kako ne bi stradali zupci.
Bon appétit :)
  • 0

#74 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 August 2011 - 09:41 PM

Možda bude do Kragujevca i - nema nazad!


8)

Cim stigne mazni joj tockove, i nema nazad :twisted:
  • 0
Postavljena slika

#75 Vlada80

Vlada80
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 08 August 2011 - 02:36 AM

Hvala Jelena tebi, kao i Nikoli i Stevanu na podršci. Ovo mi je prva staza sa ovoliko uspona, onaj kod Topole i Lazarevca su me umorili samo trenutno, posle Lazarevca (mada je na dalje ka Bg bilo lakše) sam se osećao kao na početku staze i znao da neću imati nikakvih problema do kraja...
Pozdrav i vidimo se :D
  • 0

#76 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 08 August 2011 - 06:11 AM

Drustvo, svaka cast za voznju! Ako ste po onom vremenu, sto kaze Jelcica, uspeli da izvezete 200, u nekim normalnijim uslovima cete moci 300.

n:anim_19

Igore, kao da sam te urek'o... Koliko su ti tockovi lepsi tol'ko su i slabiji. :?
  • 0
.

#77 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 08 August 2011 - 07:02 AM

Šta reći, nego... Bravo !!! =D> :)
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#78 LepaHelena

LepaHelena
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 282 posts

Postavljeno 08 August 2011 - 07:36 AM

n:kolce n:anim_32

Hvala svima!
  • 0
"Život je komedija za one koji misle, a tragedija za one koji osećaju." H. Volpol

#79 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 08 August 2011 - 09:31 AM

Kao prvo,da čestitam dami(ili možda Dami)i trojici bici entuzijasta na izveženim ličnim rekordima.Bravo!
Kao drugo,nisu mi jasni Igorovi defekti? Ako žice pucaju,menjaj točak,nosi alat...Još mi je manje jasno da se ne snađeš u biciklističkom gradiću Aranđelovcu, koji ima servis za bicikle i ne promeniš žice.Nije bitno,ali zašto ne imati telefon nekog iz grupe? Ovo je samo moje čuđenje ,nemam razlog ni nameru da nekog kritikujem.
Kao treće,za moga druga "Karpa": moj sin je mali(10.god) ali ja bih za potencijalnu(sa potencijalom!) snajku(ej,i to ovakvu,bre,što je kadra stići i uteći i na strašnom mestu postojati)nosio ponude(pite,kolače,štrudle,vitamine...) iz Kragujevca u Topolu!
  • 0

#80 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 August 2011 - 09:36 AM

Kao drugo,nisu mi jasni Igorovi defekti?

Biva to sa 18 zica po tocku na putevima zemlje Svrbije :)
  • 0
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika